Szukam kompana(ów) na 3 dni

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1067
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Szukam kompana(ów) na 3 dni

Post autor: Dąb »

Zlatuje do polski w ten piątek na chwilę i planuje połazić i coś porobić w lesie. Termin od następnego poniedziałku do maksymalnie czwartku. Miejsce gdzieś w okolicach Gorzowa. Mogę niedaleko dojechać maksymalnie 3 godziny bez przesiadek transportem publicznym. Jak ktoś nie wie, to w okolicach Gorzowa jest mnóstwo pięknych terenów poprzecinanych jeziorami nie wspominając o dużych kompleksach leśnych. Tak czy siak i tak się wybiorę nawet jak nie znajdę kompana.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hej.
Ja bym się pisał, termin mi pasuje. Tylko że jechał bym z Gdańska. Jeśli Byłbyś w stanie wyjechać gdzieś w moim kierunku (np; okolice Czarnego) miałbym szansę dojechać w poniedziałek w miarę wcześnie.
Szkoda że nie Możesz tydzień później - szykuje się wypad w Borne Sulinowo.

pozdrawiam

[ Dodano: 2012-11-15, 14:49 ]
PIŁA - w poniedziałek rano :) lub w niedzielę wieczorem
???
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

Wybrał bym się ale niestety brakuje mi czasu, zwłaszcza w tygodniu... Życzę udanego wypadu :-D
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

No to mamy ustalone, spotykamy się w Pile w niedzielę wieczorkiem.
Jeśli ktoś jest chętny to szczegóły na prv.

Ja będę jechał z Gdańska, prawdopodobnie autem
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Dąb, rzuć jakimś bardziej przyziemnym terminem, wpadaj w sudeckie pasma a kiesę otworzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Było super!
tu kilka zdjęć: https://picasaweb.google.com/1145562273 ... directlink
a opis będzie taki:
piękne tereny, bardzo zróżnicowane.
bardzo bardzo dużo zwierząt
trzy noce bez deszczu
Kolana po przyjeździe do domu mi wysiadły - pierwszy raz!
Dąb znalazł nowiutką MORĘ (jest foto)
Ostatnia miejscówka była jednocześnie najładniejszą na jakiej w życiu byłem - podobnie Dąb, a to już naprawdę coś znaczy (bo On wieeeeele razy spał w lesie)
Kto nie był ten się nie dowie co to: herbata mulę rouge, punodia, zdibimiś :)

Dzięki
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 273
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Fajne zdjęcia. Mi się niestety nie udało dojechać z przyczyn rodzinnych. Szkoda.

Widzę, że sceneria taka już zimowa jak to w Polsce bez śniegu - szaro i buro, ale ma to swój klimat. Szliście z Piły, czy wystartowaliście gdzies wyżej? Dokąd doszliście? Wodę piliście z rzeki po jakimś uzdatnieniu?

Ciekawa jest ta ziemianka. Ciekawe czy tam się gromadzi woda podczas deszczu.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Przednio mieliście tam...
W ta morkę to nie wierzę.. :-D Dlaczego ja nigdy takiego szczęścia nie mam.
Ziemianka przepiękna. Ciekawym, jak długo się ostoi :-/

No i Dąb jakoś nam tak zmarkotniał na obczyźnie. Zawsze kwaśny był, ale jakiś przytłoczony mi się wydaje :D
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Wodę piliśmy tylko przegotowując ją - stąd nazwa herbaty mułę rouge :) - jechała mułem choć Dąb twierdził że jest prawie jak z butelki.

Morę naprawdę znalazł - też się wk.....em :)

A smutny bo jak był w lesie to zadzwoniła do niego koleżanka, chętna na (...) ale niestety On był już daleko w lesie.

PS: teren był naprawdę trudny
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1067
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

puchalsw pisze:W ta morkę to nie wierzę.. Dlaczego ja nigdy takiego szczęścia nie mam.
Bo szukać trzeba umić, dobry "traper" patrzy w sześciu kierunkach, a nie jak wy miastowi tylko pod nogi, co by czasem w psią kupę nie wdepnąć :-P icon_twisted
puchalsw pisze:No i Dąb jakoś nam tak zmarkotniał na obczyźnie. Zawsze kwaśny był, ale jakiś przytłoczony mi się wydaje
Jakbyś przez ostatnie 4 miechy widział las jedynie na discovery, też byś był przytłoczony jego [...]... :mrgreen:
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 742
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Bardzo zacnie :) Dajcie znać jak będziecie znów ruszać, może nam się uda zgadać terminowo :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”