Borem, lasem...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

sklsk
Posty: 0
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:44
Lokalizacja: RRRU
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sklsk »

Mr. Wilson pisze: Co do schronów to byłem w szoku :shock: Jest tam ich kilkadziesiąt, dawna Linia Mołotowa, w bardzo dobrym stanie zachowane, nie widziałem śladów walk, większość z wejściami zakratowanymi ale są i bez, można zobaczyć, wybrać coś dla siebie, zanocować. Normalnie buki, bunkry, bunkrowanie :mrgreen:
Jestem w szoku, bo przy schronach, które dwiedziłem nie widziałem ani jednego papierka, butelki czy napisu na ścianach, brak śladów po ognisku a czasami nawet ścieżki nie było :shock: :shock: :shock:

Pierwszy raz byłem na Roztoczu Wschodnim, ciekawe, piękne i warte odwiedzenia tereny.
ze schronami na rawsko ruskim rejonie umocnionym to już jest różnie można podzielić je na 2 grupy lubelskie (kiedyś mówiłem zamojskie) i podkarpackie.

podkarpackie - większość schronów posiada zdemontowane opancerzenia, choć oczywiście są wyjątki, (głównie NPSy), otwory po opancerzeniu zostały na nowo wytynkowane, część schronów została połatana w miejscach ostrzału, choć oczywiście też są wyjątki. w latach 50-60 większa część została zamurowana wejścia strzelnice. zamurowania te już mało gdzie się istnieją, resztki wyglądają brzydko. ostatnio zostało zabezpieczone 20 schronów, wstawiono kraty i zamurowano strzelnice pozostawiono małe otwory dla żyjątek, niestety zasypano również rowy diamentowe. z tych co widziałem w podkarpackiem wyglądają ogólnie dość dobrze.

inaczej jest w zamojskiem, schrony są pozbawione opancerzenia z większych dział, NPSy pozostały, są to schrony którym się najbardziej dostało większość jest uszkodzonych w jakimś tam stopniu głównie punkt oporu Dęby, Mosty Małe i część podlegająca pod zamojskie punkt goraje.

z zaśmieceniem jest naprawdę różnie, są schrony bardzo czyste ale i makabrycznie zaśmiecone, wewnątrz jak i na zewnątrz, bardzo często jak jest dość dobry dostęp to niestety ogniska i puchy po piwie są nagminne

jest jeszcze tak zwana linia przesłaniania, są to małe schrony jednoizbowe, te nie były zamykane ale niestety z czystością jest też różnie.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Mistrzu Wilson moc jest z Tobą.

Ale po co Ci tyle tego sprzętu :D :P
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Mistrzu Kopek, nie prowokuj :mrgreen: :-P

Sprzętu dużo bo lubię dzwigać ciężary.
A pomysł wypadu minimalnego kiedyś zrealizuję.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”