Świąteczne szwendanie

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

partyzant
Posty: 35
Rejestracja: 02 wrz 2012, 15:24
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć:

Świąteczne szwendanie

Post autor: partyzant »

Drugiego dnia świąt (26.12.2012r.) pogoda dopisała, termometr wskazywał +5c. Szkoda było ten dzień spędzić w domu. Chwila zastanowienia, gdzie by tym razem się udać. Postanowiłem przejść kilka kilometrów w dół rzeki Zielonki. Wędrówkę rozpocząłem przy źródle tej rzeki. Źródło położone jest na terenie pozostałym z parku pałacowego należącego do majątku hrabiego Jana Stadnickiego we wsi Radawiec Duży. Jest to urokliwe miejsce obfitujące w bardzo stare dęby, kasztanowce i świerki.

Obrazek Obrazek

Po dotarciu na miejsce byłem zdziwiony, ponieważ poziom wody był bardzo niski. Ostatnim razem byłem tam wiosną i woda dosięgała mi do kolan. Ze źródła można pić wodę bez zastanowienia, ponieważ jest bardzo czysta (gmina zlecała badania jakości wody). Przy źródle był starszy człowiek, który mówił, że zimą piję herbatę z tej wody i dzięki temu nie choruje. Dalej od źródła nie polecał picia ponieważ woda zanieczyszczona jest przez gospodarstwa.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na drugi brzeg przeprawiłem się wykorzystując pochyłe drzewo. Sądząc po śladach, zające również tędy przechodzą na drugą stronę.

Obrazek

Im dalej w dół rzeki tym poziom wody był większy. W niektórych miejscach teren jest bagnisty.

Obrazek

Obrazek

Po znalezieniu dobrego miejsca, rozpaliłem ognisko. Przez sporą wilgotność ciężko było. Udało się dopiero za trzecim razem. Przy dwóch poprzednich próbach po rozpaleniu gasło. Musiałem zrobić podest ze świeżych gałęzi aby odizolować palenisko od mokrego podłoża. Nad ogniem umieściłem szaszłyk składający się z boczku i cebuli.

Obrazek

Obrazek

Podczas tego szwendania przebyłem jakieś 5 km. W drodze powrotnej napełniłem butelkę 5 litrową wodą ze źródła aby zabrać ją do domu. Wiosną wrócę w to miejsce na dłuższą wędrówkę.
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

Klimatycznie :) znaczy się bardzo fajny wypad,jest las jest strumyk i jest ognisko czyli to co powinno być.
Awatar użytkownika
Rajmund
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: Śródziemie
Tytuł użytkownika: nie pije z byle kim
Płeć:

Post autor: Rajmund »

Bardzo fajnie , idealny pomysł na spalenie kalorii ze świątecznego stołu ;-) Jak Ty smażyłeś szaszłyk, to ja musiałem upychać bigos w żołądku :-(
w górach jest wszystko co kocham
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”