Szczeciński Park Krajobrazowy "Puszcza Bukowa"

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Szczeciński Park Krajobrazowy "Puszcza Bukowa"

Post autor: Blizbor »

Będę starał się na bieżąco umieszczać tutaj zdjęcia, które zdarzy mi się popełnić podczas spacerów i dłuższych wypadów w ostępy tego niesamowitego miejsca jakim jest Puszcza Bukowa. Tak więc zapraszam do obejrzenia zdjęć :)

Obrazek
Rosocha - bogato rozczłonkowane wzgórze w środkowej części Puszczy Bukowej, wysokość 136,5 m n.p.m., odchodzi od głównego pasma Wzgórz Bukowych na południowy-wschód, sięgając po skraj Polany Binowskiej.

Obrazek
Mokradło przy jeziorze Piasecznik Mały.

Obrazek
Piasecznik Mały - jezioro śródleśne położone w środkowej części Puszczy Bukowej, na wysokości 78, 4 m n.p.m., w zagłębieniu oddzielającym Glapi Garb na północy od Piasecznej Góry na południu

Obrazek
Jezioro Wężówka - położone w południowej części Polany Kołowskiej na zachód od Chłopskiego Lasu w wąskim głębokim obniżeniu terenu (zbocza powyżej 20 m wysokości względnej). Lustro wody na wysokości 79,5 m n.p.m., powierzchnia 2,29 ha, długość ok. 380 m, szerokość 60 - 110 m, linia brzegowa nierozwinięta.

Obrazek
Jezioro Czarne

Obrazek
Okolice Wiszowatego Kąta

Obrazek
Jezioro Czarne - otoczone czterema bezimiennymi wzgórzami leży w kotlince, w obrębie Chłopskiego Lasu, od południa przylega do uroczyska Gostkowo. Brzegi porośnięte gęstym młodnikiem modrzewiowym. Nazwa od ciemnego zabarwienia wody.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 11:05 przez Blizbor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ah, milo poprzatrzec na swoje rodzinne strony ;] Bardzo fajne zdjecia
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

A możesz opisywać ? To błocko z rzęsą to chyba na drodze z Śmierdnicy do Glinnej, dalej jeziorka Małe i Leniwe ? Ostatnio po raz drugi pojechałem rowerem do Puszczy Bukowej i dopiero poznaję teren. Wrzucaj też bardziej charakterystyczne miejsca, wedle których można by się kierować. Z góry dziękuję i chętnie sam zobaczę :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Yaktra, spoko, nie biorę Twoich uwag do siebie - ba! zgadzam się z nimi i bardzo chętnie pokażę też inne ciekawe miejsca Pomorza zachodniego gdy tylko mnie do nich zawieje ;) Nie ukrywam, że w okolice Moczył i Pargowa baaaardzo chętnie bym wrócił - postaram się zmolestowac Krzyśka abyśmy znowu wybrali się w tamte okolice (we 3 - Ty, Ja i Krzysiek) w jakiś fajny, słoneczny dzionek. Niemniej jednak Puszcza Bukowa zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i nic tego nie zmieni :P

P.S. Do Krzyśka baaaaaaaaaardzo dużo mi jeszcze brakuje i tak po prawdzie to raczej nigdy mu nie dorównam - zbyt duża przepaść doświadczenia nas dzieli, gdy ja będę na tym poziomie co on teraz, to on będzie już dużo dalej =]

BRAT_MIH, słuszna uwaga - już naprawiam ten błąd :)
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Ładne rejony, muszę się tam kiedyś wybrać na rowerze.
btw: jak możesz to wrzucaj zdjęcia w wyższej rozdzielczości, ślepy jestem :-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Blizbor pisze:Yaktra, spoko, nie biorę Twoich uwag do siebie - ba! zgadzam się z nimi i bardzo chętnie pokażę też inne ciekawe miejsca Pomorza zachodniego gdy tylko mnie do nich zawieje
Miałem taką nadzieję bo ostatecznie to łączy nas "szlak" umiłowanie do regionu. Taki swoisty lokalny patriotyzm.
Blizbor pisze:Niemniej jednak Puszcza Bukowa zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i nic tego nie zmieni

Nawet nie próbuję, baa biłbym się z każdym kto powie, że zachodniopomorskie jest BEE.
Mam teraz pytanko? czy w załączeniu do zdjęć i na końcu postu możesz umieszczać mapkę? fajnie by było dla wędrowca iść szlakiem poprzednika, czy też widzieć oczami wyobraźni marszrutę. Bo jeśli KK promuje Puszczę... :-P

Dodam od siebie, że jezioro Piasecznik Mały i jego okoliczny las jest lasem łęgowym a co za tym idzie, ciekawym miejscem przyrodniczym bo zróżnicowanym pod względem drzewostanu gdzie większość Puszczy dominuje w buki, jak sama nazwa nam to mówi. Dobre nieprzemakalne obuwie to dla wędrowca priorytet, przynajmniej w tym miejscu...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

kubush pisze:Ładne rejony, muszę się tam kiedyś wybrać na rowerze.
btw: jak możesz to wrzucaj zdjęcia w wyższej rozdzielczości, ślepy jestem :-)
pozdrawiam
Ostatnim razem jak wrzuciłem coś w wyższej rozdzielczości, to mnie birken1 objechał że za duże zdjęcia wrzucam :P

Yaktra, co do wrzucania mapek to nie śmiej się ale... nie umiem :oops:
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Blizbor pisze:co do wrzucania mapek to nie śmiej się ale... nie umiem :oops:
polecam stronę wandermap.net
zakładasz konto, rysujesz trasę i wstawiasz tutaj link do niej np: http://www.wandermap.net/route/1440079
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 13:10 przez kubush, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Blizbor pisze:Yaktra, co do wrzucania mapek to nie śmiej się ale... nie umiem
Niby z czego, sam ze cztery lata temu jeszcze nie potrafiłem
PRIVA wysyłam przyjacielu
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 12:53 przez yaktra, łącznie zmieniany 1 raz.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Blizbor, to tu wrzucaj kilka miniatur. A w poście dorzuć link do picassy np. gdzie będą rozdziałki większe.
A i zdjęcia fajne.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

klik

[ Dodano: 2012-09-11, 13:02 ]
Nie mogę edytować postów, przepraszam. KLIK to mapa Puszczy Bukowej, polecam, zbliżenie nie psuje jakości. To zapodaję zanim mój Leśny Druh ogarnie wklejanie map.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

świetna mapa, jakbyś miał jeszcze jakichś innych rejonów to chętnie zassam
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Blizbor pisze:Ostatnim razem jak wrzuciłem coś w wyższej rozdzielczości, to mnie birken1 objechał że za duże zdjęcia wrzucam :P
I słusznie, ludzie często przeglądają forum na urządzeniach mobilnych i takie zdjęcia nawet w średniej rozdzielczości wczytywane za każdym razem to masakra. Wrzucaj miniaturki z linkami do zdjęć w dużej rozdzielczości.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Yaktra, masz dostęp do normalnego skanu tej mapy lub wersji papierowej? A najlepiej info gdzie można kupić?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Tanto, w wersji papierowej tą mapę można kupić w Księgarni Zamkowej - kosztuje coś koło 16 zł.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Świetna mapka :) Pozwolisz, że się wtrynię w temat i wrzucę coś od siebie. Zdjęcia mało artystyczne, ale nie to chodziło. Naprawdę piękna okolica, moja Puszcza Wkrzańska przy Bukowej wymięka. Dwie wycieczki, rowerkiem, z opisem i mapką trasy:

http://mih.bikestats.pl/788472,Cmentarz ... olowo.html

http://mih.bikestats.pl/805044,Jeziora- ... kowej.html

Kto jeszcze nie był szczerze polecam, najlepiej zwiedzać pieszo lub rowerem, z tym, że chodzenie jest nudne :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Blizbor pisze:Tanto, w wersji papierowej tą mapę można kupić w Księgarni Zamkowej - kosztuje coś koło 16 zł.
Blizbor wie najlepiej.
BRAT_MIH pisze:z tym, że chodzenie jest nudne
Taki z Waści kozak :-P
Proponuję rowerowy wypadzik (samotnika) od Klęskowa od Dębów Krzywoustego i szlakiem żółtym do Głazu Serce Puszczy (masz chyba tam nawet fotki) dalej non stop SZLAKIEM ŻÓŁTYM do Lisicy!!! Jadąc dalej :-P tym szlakiem dotrzesz do źródełka Lwia Paszcza. Dalej szlak żółty łączy się z czerwonym i tymże wyjedziesz do Kijewka (po drodze mijając pomnik Gene). Tuż przed Kijewkiem czerwony szlak połączy się niebieskim i czarnym. Aby było ciekawiej jedź w lewo na czarny szlak aż do Bramy Czwójdzińskiego i dalej kiedy skręcisz w prawo wskoczysz na zielony. Wrócisz skąd przybyłeś a zatem po Dęby Krzywoustego. Daleko nie jest czas to może godzinka...
polecam samotnikom i tym co nie lubią okazywać swojej słabości...
;-)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Morg, ja bym zostawił ten wątek, takim jaki jest dla przykładu, i nauki przyszłych pokoleń :-):

yaktra - do Ciebie się zwracam wpierw, jako do starszego. Masz facet pasję, ale i czasami wpadasz w pasję :D Już to u Ciebie wcześniej zauważyłem. Rozumiem, masz swoje argumenty, ale przedstawiaj je na spokojnie i rzeczowo. Policz, pomyśl, potem znowu policz i napisz... następnym razem.

Koleżanko Swaq... Pozwól, że Ci coś wyjaśnię.
- na tym forum wypada się przedstawić. Jeśli nie w odpowiednim dziale, to chociaż w pierwszym wątku warto powitać Forumowiczów... To się nazywa dobre wychowanie...
- ładowanie się z reklama własnej imprezy, ot tak w czyiś wątek nie jest przyjętą praktyką na tym forum. Patrz REGULAMIN...
- Yaktre, poniosło i dość emocjonalnie wyraził swoje myśli, ale NIKOGO NA TYM FORUM NIE OBRAZIŁ! A że obraził osoby spoza forum RECONA, to już inna rzecz... To nie podpada pod REGULAMIN.
- ty natomiast prosisz się o porządnego "WARNA", którego mi jednak na ciebie szkoda, bo i tak Ci się tutaj nie spodoba.

PS@Swaq: do twojej wiadomości. Moderatorzy na tym forum, mają swoje zajęcia, prace, obowiązki i rodziny. Kiedy mogą, to "REAGUJĄ". Nikt tutaj nie siedzi, i nie monitoruje wątków na bieżąco. To nie KRRiT. Szczególnie, że sama wrzuciłaś posta w niewłaściwy wątek, potem mając pretensję do Moda, że tego nie poprawił...
Ostatnio zmieniony 22 sty 2013, 23:31 przez puchalsw, łącznie zmieniany 1 raz.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wpisy w tym temacie od zaproszenia do poprzedzającego ten post wędrują do 'krainy wiecznych łowów' ponieważ nic nie wnoszą do tego tematu.
Muszę jednak ustosunkować się do zaistniałej sytuacji. Yaktra dostaje ustne ostrzeżenie za niepotrzebne wchodzenie w kompetencje moderatorów, mogę zrozumieć uleganie emocjom, ale niektóre rzeczy lepiej sygnalizować modom i niech oni dalej działają.
Swaq, wg mojej oceny Yaktra nikogo swoimi słowami nie znieważył, ani nie zniesławił, dlatego nie widzę podstawy żeby karać go z coś takiego. Co więcej, po reakcji z twojej strony - dwie PW, trzy e-maile z czego jeden z groźbą, no niech będzie - ostrzeżeniem, ciągania mnie po sądach, jestem skłonny przyznać że mógł nie mylić się w pewnych kwestiach.

Mam nadzieję że podobne sytuacje już się nie powtórzą...
Kontynuowanie tematu z usuniętych postów będzie 'nagrodzone' ostrzeżeniami - to tak tytułem ostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013, 22:37 przez Tanto, łącznie zmieniany 1 raz.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Wracając do sedna tego wątku, jakiś czas temu podczas "małego" spaceru cyknąłem kilka fotek Kniei Bukowej w zimowej szacie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Blizbor od góry 4, 5, i 6 mogę się domyślić gdzie, choć nie na 100%.
Coś bliżej - opis?
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

To niedaleko Dobropola Gryfińskiego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”