Witajcie towarzysze obywatele!;)

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Witajcie towarzysze obywatele!;)

Post autor: rumak »

Reprezentuję woj. Lubuskie a dokładniej jego zachodnią część, która upstrzona jest licznymi bunkrami oraz fabrykami pozostałymi po II WŚ (serdecznie zapraszam bo jest co zwiedzać;)). http://pl.wikipedia.org/wiki/Kombinat_DAG_Alfred_Nobel_Krzystkowice
http://www.opuszczone.net/krzystkowice

Moje zainteresowania to ogólnie rzecz biorąc militaria w tym główną rolę odgrywa ASG ale i na survival też się znajdzie miejsce;)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2013, 19:12 przez rumak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Jakich kulek używasz w terenie?

Witamy na forum. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Zwykłe ale drogie;)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1094
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

rumak, cześć. Abscessusowi o coś innego chodziło :)
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

soohy pisze:rumak, cześć. Abscessusowi o coś innego chodziło :)

Tzn.? Bo nie ogarnąłem trochę:)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Jak się strzelasz w terenie i nie używasz biodegradowalnych, to licz się z tym, że część forumowiczów nie będzie Cię lubić dla zasady. :) Nikt nie lubi oglądać dywanu z kulek jak idzie odpocząć sobie przy ognisku.

Jak pewnie zauważyłeś, postawa jaką propagujemy, daleka jest od 'zielonego oszołomstwa' - ale pewne podstawowe zasady zawsze stosujemy i wymagamy od innych. Po jakimś czasie spędzonym w terenie, człowiek zaczyna się robić bardzo nerwowy oglądając wszelkie cywilizacyjne wytwory tam gdzie ich być nie powinno. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Abscessus Perianalis pisze:Jak się strzelasz w terenie i nie używasz biodegradowalnych, to licz się z tym, że część forumowiczów nie będzie Cię lubić dla zasady. :) Nikt nie lubi oglądać dywanu z kulek jak idzie odpocząć sobie przy ognisku.

Jak pewnie zauważyłeś, postawa jaką propagujemy, daleka jest od 'zielonego oszołomstwa' - ale pewne podstawowe zasady zawsze stosujemy i wymagamy od innych. Po jakimś czasie spędzonym w terenie, człowiek zaczyna się robić bardzo nerwowy oglądając wszelkie cywilizacyjne wytwory tam gdzie ich być nie powinno. :)


Ja wiem o co kaman;P Z tym, że biodegradowalne nie są jeszcze tak technologicznie doskonałe jak zwykłe i nie są dostępne w odpowiednich wagomiarach. Zresztą wypatrzenie 'naszych' kulek w lesie graniczy z cudem, żebyś Pan widział co robią paintball'owcy z bunkrami tudzież nawet samym lasem! Wszędzie kolorowo, na ścianach, sufitach, drzewach. Z tym należy walczyć!;) Bardzo często mylą Nas z nimi i uważają, że to My jesteśmy zagrożeniem dla terenów leśnych;(
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Też się w to trochę bawię i używam akurat bio - w przypadku krótkiej broni, różnicy pomiędzy zwykłymi a bio przy wadze 0,25 nie widzę. Przy snajperkach może i grało by to rolę, przy pistoletach maszynowych raczej w to wątpię (swojej długiej nie posiadam, więc sprawdzić dokładnie nie mogę, musiałbym do kolegi lecieć). :) [nawet jeśli różnica jest, to znośna imho, ale pokuszę się to sprawdzić soon]

Natomiast mamy akurat taką miejscówkę, gdzie naprawdę bardzo łatwo wypatrzyć takowe i za każdym razem po strzelance poza kulkami jest jeszcze masa wszelakich śmieci, także zarzuty nie są wyssane z palca.. :roll:
Wiem co paintballowcy robią, bo też z tym po lesie kiedyś biegałem - ino po prywatnym terenie, który temu służył właśnie. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Hej ho
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Abscessus Perianalis pisze:Też się w to trochę bawię i używam akurat bio - w przypadku krótkiej broni, różnicy pomiędzy zwykłymi a bio przy wadze 0,25 nie widzę. Przy snajperkach może i grało by to rolę, przy pistoletach maszynowych raczej w to wątpię (swojej długiej nie posiadam, więc sprawdzić dokładnie nie mogę, musiałbym do kolegi lecieć). :) [nawet jeśli różnica jest, to znośna imho, ale pokuszę się to sprawdzić soon]

Natomiast mamy akurat taką miejscówkę, gdzie naprawdę bardzo łatwo wypatrzyć takowe i za każdym razem po strzelance poza kulkami jest jeszcze masa wszelakich śmieci, także zarzuty nie są wyssane z palca.. :roll:
Wiem co paintballowcy robią, bo też z tym po lesie kiedyś biegałem - ino po prywatnym terenie, który temu służył właśnie. :P

A widzisz, takie chamskie i prostackie zachowanie należałoby wytępić! Niestety syf i brud są odwieczną domeną Polaków i przez co trudno z tym walczyć;) Ale niemniej popieram zachowanie czystości w lesie a tym bardziej na miejscówkach w, których się strzelam.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Problem w tym Mości Panowie od ASG, że większość tych zabaw odbywa się w miejscach niedozwolonych. Najczęściej jest tak, że w bunkrach są nietoperze, zamurowane otwory wejściowe (pozostawione maleńkie otwory) świadczą o ichniej obecności. Wybijanie "na nowo" wejść świadczy o tym, że owi chłopcy mają to głęboko gdzieś. Niszczy się tablice informacyjne aby Nadleśnictwa nie mogły karać za zabawy w tych miejscach. Że o syfie i paleniu ognisk (kiełba + browarek) prawie nie wspomnę...
Witaj rumak powyższy tekst NIE do Ciebie...
rumak pisze:Niestety syf i brud są odwieczną domeną Polaków
nie widzę siebie w tym "worku"
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

yaktra i całce szczęście, że są jeszcze tacy ludzie jak my;)
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Witaj Rumaku, ale z tym atakiem na paintball przesadziłeś!!
Tym bardziej, że mieszkasz w mojej okolicy i to pewnie moja farba Ci tak mocno przeszkadza:) Piszę to poraz ostatni mam nadzieję. To jest żelatyna spożywcza- BIODEGRADOWALNA! A, że przez jakis czas jest kolorowo...
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

heloo
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Zawsze mnie bawi to obrzucanie się winą i odpowiedzialnością między chłopakami od paintballa i ASG. Kto to więcej szkód wyrządza... Prawda jest taka, że w każdej grupie znajdzie się hołota. Jednak bardziej denerwuje mnie dywan z plastikowych kulek niż farba, która po deszczu znika. Gorzej w pomieszczeniach zamkniętych jak bunkry itd. bo tam woda nie ma jak dojść.
W moich okolicach w paintballa bawią się z reguły w odpowiednich przeznaczonych na to miejscach(jest bardziej niebezpieczny dla postronnej osoby), a ASG wszędzie.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Powiem tak, o winie mogą przesądzać statystyki dotyczące ilości otrzymanych mandatów;P A paintballowcy dostają ich zdecydowanie więcej. Przynajmniej tak jest u nas;)
Rojek malowanie ścian po bunkrach i innych budynkach to jeszcze rozumiem ale strzelanie po drzewach i budkach dla ptaków to już jest przegięcie. Niedaleko ode mnie też jest pole paintballowe ale po co tam jeździć skoro trzeba płacić?;p A do ersofta takich terenów w Polszy jest niewiele. Zresztą w Naszej zabawie CS'owe areny bawią niewielu, u nas liczy się REKONSTRUKCJA i to jest właśnie główna różnica między AS a PB.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Nigdy mandatu nie dostałem, a jak by ktoś przy mnie strzelił do ptaka to bym mu marker wszadził.. No w stylu kapitana Bomby. Co do drzew, to naprawdę im to szkody nie zrobi żadej.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

rumak pisze:Powiem tak, o winie mogą przesądzać statystyki dotyczące ilości otrzymanych mandatów;P A paintballowcy dostają ich zdecydowanie więcej.
Lecąc w stronę Skwierzyny, to jakoś ASG dostaje więcej mandatów, za większą butę 8-) Wiem bo sam daję :D. W miarę możliwości zasmiecajcie las biodegradowalnymi kulkami. Obecnie macie taką możliwość.


Po za tym witam.
Awatar użytkownika
Rajmund
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: Śródziemie
Tytuł użytkownika: nie pije z byle kim
Płeć:

Post autor: Rajmund »

Witamy na forum !!!!
Nie strzelam ani z tego czy z tamtego.Nie bawi mnie to, ale bardziej niż kulka asg czy pomalowane drzewo wkurza mnie np. rozwalona pralka w środku lasu . Z tym trzeba walczyć. Pozdrawiam.
w górach jest wszystko co kocham
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

Rajmund pisze:Witamy na forum !!!!
Nie strzelam ani z tego czy z tamtego.Nie bawi mnie to, ale bardziej niż kulka asg czy pomalowane drzewo wkurza mnie np. rozwalona pralka w środku lasu . Z tym trzeba walczyć. Pozdrawiam.
Strzelam ołowiem 4,53 mm JSB (głównie kamieniołom 99%), ale popieram, z tym, że gorsza rozkawałkowana kanapa, skute płytki lub tynk :evil: Witamy
ślepy herbu ślepowron
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

jm48 pisze:ale popieram, z tym, że gorsza rozkawałkowana kanapa
No proszę Ciebie jm48!! :mrgreen:
Tutaj akurat bym się nie zgodził:
Obrazek
rumak cześć!
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

To już się nie liczy - to kanapa lub sofa "surfifalowa" co najmniej, poza tym nie jest rozkawałkowana... ;-)
ślepy herbu ślepowron
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Siema.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Shakadap
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 22:12
Lokalizacja: Podkarpackie
Tytuł użytkownika: pomagam wyzdrowieć
Płeć:

Post autor: Shakadap »

witam i pozdrawiam z podkarpacia
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Witamy!
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”