GPSMid = java + mapy wektorowe + routing

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

outlaw1974
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:49
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

GPSMid = java + mapy wektorowe + routing

Post autor: outlaw1974 »

Hej,

tak przypadkowo całkiem wpadła mi w ręce aplikacja co się zowie GPSMid Obrazek.

Co mnie zaskoczyło to :
- mapy ma wektorowe - więc ważą o całe niebo mniej niż rastrowe i są zoomowalne. O dziwo robi się je z OpenStreetmap - to dla mnie zaskoczenie bo myślałem iż tam są tylko rastry
- można wybrać czy ma obracać mape do kierunku poruszania czy tez ma być orientacja na północ
- aplikacja ma routing - bawiłem się krótko nie udało mi się znaleźć opcji wskazania adresu docelowego więc wskazałem ręcznie wpt. Przelicza trasę - byłem zaskoczony bo wybrał całkiem optymalną - a to mi się nawet w AM nie często zdarza. Po zjechaniu z trasy przelicza trasę od nowa - bardzo miłe zaskoczenie. Gada jak stary sytnezator mowy w Commodore 64 - jak ktoś to jeszcze pamięta - ale gada i da się zrozumieć.
- screen ze strony projektu .
- jak czytałem na forach to na B2710 mapy do 29 Mb chodzą jak trzeba - ważne aby były na wersji aplikacji 0.7.7 - nowsza ponoć działa różnie. Przykładowo mapa całej Warszawy waży 8 Mb (w tym jest aplikacja, głosy i mapa) , a cała polska 120 Mb
- do robienia map jest soft który pozwala na wskazanie obszaru do mapy Obrazek, pakuje wszystko do JAR'a (mapa, aplikacja, itp) i mamy gotowca.

Jak dla mnie dość ciekawa propozycja mimo iż jestem fanem TB.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Mam pytanie, skoro obsługuje wektory to jest możliwość wrzucenia pliku .IMG czy trzeba to konwertować do jakiegoś innego formatu specjalnie dla tej aplikacji?
Próbowałeś odczytać mapę UMP_pl?
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

kamykus pisze:IMG czy trzeba to konwertować do jakiegoś innego formatu
Tego to nie wiem -strasznie skomplikowany to program :oops: szerzej w/w pisał o tym tu też: http://www.tactical.pl/forum/index.php? ... #msg378347
U mnie wpierw zainstalować musiałem sam goły program , mimo karty 8GB krzyczał że mało pamięci , potem po instalacji ,skopiowałem na kartę ten program z mapą Polski , i muszę przyznać że ''biednie to wygląda" :mrgreen: chodzi mi o UMP może w regionach turystycznych to zdaje egzamin , ale w moim lesie to jedna wielka zielona plama ;-) bez żadnych dróg , dlatego też wolę raster z Geoportalu w programie Trek Buddy . No ale sobie trochę po testuję ten programik. Mi w Trek Buddy brakuje rotacji mapy ,chociaż już się przyzwyczaiłem obracać telefon do kierunku marszu :-P
outlaw1974
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:49
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: outlaw1974 »

w tym wątku gpsmid mapy ump robili mapy z warstwą TOPO więc może warto się dopytać jak

[ Dodano: 2013-02-21, 09:23 ]
Udało mi się zrobić mapę Warszawy i okolic z UMP :-) . Z tego linku ściągam plik bz2 obszaru który mnie interesuje ump mapy i móźniej programem do map obszar zaznaczam na mapie OSM a generacje ustawiam z pliku bz2 - i działa .
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Polecam pobawic sie programem Trekbuddy :)
ODPOWIEDZ