Zwierzęta w kadrze

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Tomek13
Posty: 79
Rejestracja: 12 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 12122541
Tytuł użytkownika: Tomek Sobecki
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tomek13 »

wrzesien,
wrzesientomek pisze:A co sądzisz o dziku w biegu? Ciężkie warunki, więc postawiłem na retusz, czyli rozmycie imitujące panoramowanie. Dobrze wyszło?
Ciekawie to wygląda przypomina mi obraz malowany farbami olejnymi :-)
Ja kupiłem rok temu namiot samo rozkładający się do zdjęć i ani razu go nie użyłem do zdjęć :-) Fajna sprawa bo nie trzeba robić budy i na dziki które mają słaby wzrok wystarczy :-)
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

A co powiecie na to?

LINK

[ Dodano: 2013-04-20, 21:10 ]
Kolejny filmik:

LINK
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

wrzesientomek pisze:A co powiecie na to?

LINK

[ Dodano: 2013-04-20, 21:10 ]
Kolejny filmik:

LINK
Super! Czuje się jakbym sam je wypatrywał w lesie siedząc przed monitorem :) Osobiście proszę o więcej.
Ps. Fajna jakość :)
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Rojek pisze:Super! Czuje się jakbym sam je wypatrywał w lesie siedząc przed monitorem :) Osobiście proszę o więcej.
Ps. Fajna jakość :)
Dzięki :) Jak tylko nagram coś więcej to wrzucę. Może uda się złożyć film przyrodniczy? :) Tylko jak ja namówię Czubówną na udział :)
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

wrzesientomek pisze: Może uda się złożyć film przyrodniczy? :)
nie wiedziałam że wiewiórasy drapią się jak psy oO
A króliczek mnie kompletnie zauroczył!
/\/\
( . .)
wrzesientomek pisze:Tylko jak ja namówię Czubówną na udział :)
nie ma co się do niej porównywać, ale jak się postaram to mam słodziutki głosik - idealny do usypiania królika :mrgreen:
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

A króliczek mnie kompletnie zauroczył!
Ten króliczek to chyba jednak zając, choć do końca i ja ich nie potrafię rozpoznać/ odróżnić.
Ale ucho raczej mówi, że zając.
Coś on Tomku "zaczerwieniony" na licu, czyżby ranion?
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

yaktra pisze:Ten króliczek to chyba jednak zając, choć do końca i ja ich nie potrafię rozpoznać/ odróżnić.
Ale ucho raczej mówi, że zając.
Coś on Tomku "zaczerwieniony" na licu, czyżby ranion?
To jest zając, a zaczerwieniony bo walczyły tam niedawno i chyba szczęścia nie miał :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Efekt zabawy luźno biegających psów:
Obrazek


W okolicy było jeszcze kilka takich. Dziś myśliwy nie ma prawa strzelać, gdy widzi takie psy w polu. Obowiązkiem jest głosić do gminy, która ma obowiązek je wyłapać.
Oczywiście "pieski są posłuszne i grzecznie czekają aż ktoś po nie przyjedzie" :p
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Zirkau pisze:Dziś myśliwy nie ma prawa strzelać, gdy widzi takie psy w polu
I w takich przypadkach tęsknię za komuną. Chyba czuje to samo co Ty, choć myśliwym nie jestem...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Zirkau, czemu ten pies winien? Instynkt się odzywa i tyle. Według starych przepisów kare ponosi pies (śmierć), a to przecież wina właściciela. Pstryknąć zdjęcie, potem poszukać po okolicznych gospodarstwach i po znalezieniu czworonoga pstryknąć drugie i na policję. Jakby właściciel zapłacił z tys. zł. kary to by pomyślał dwa, albo nawet dziesięć razy zanim by puścił psa samopas. Tylko szkoda, że łatwiej się o tym pisze niż to robi. No i nie wiem jak wygląda kwestia mandatów za psy biegające bez nadzoru. Kojarzy ktoś? Może yaktra?


A teraz kolejne kadry:


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wrzesientomek pisze:Zirkau, czemu ten pies winien? Instynkt się odzywa i tyle. Według starych przepisów kare ponosi pies (śmierć), a to przecież wina właściciela.
hm, tok rozumowania się mi podoba. Pies poluje, właściciel ...... kare ponosi ( :diabel2: )

A w przypadku bezpańskich psów? pogłaskać po głowie? Psy to nie gatunek zagrożony. Duża ilość właścicieli podchodzi bardzo nonszalancko. udowodnić trudno. Wyobrażasz sobie robić zdjęcie z 200-400m tak, by nadawało się jako dowód? Szczególnie że polują one zwykle dzień a ja w nocy i rano ?
Mam możliwości bezpośrednio zapobiec przestępstwu. Normalnie mam prawo w obronie własnej czy własnego mienia działać, niestety nie w temacie zwierzęcia. Ten zagryza mi sarny. Jedną musiałem dobić, bo jej "płacz" było słychać z daleka. I zmuszony byłem to zrobić kordem, bo teren to park miejski.
Robisz zdjęcia. Sam wiesz jak trudno zrobić wyraźne zdjęcie gdy jesteś zaskoczony. Zrobienie samego zdjęcia psa w polu to za mały dowód. ("bo tylko biega a nie gryzie, gryzie ten inny"). Kulkę mógłbym mu posłać nawet chwilę później lub wcześniej. Z tym jest łatwiej.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Zirkau, dlatego napisałem, że łatwiej to napisać niż zrobić. Ale wyobraź sobie co by to było jakbyś jedną taką karę pomógł wlepić :) Poszła by fama i właściciele by się pilnowali.

A teraz kolejne kadry:


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Szybki wypad do lasu na spacer, ze świeżo kupionym aparatem.

Niestety, zanim zdążyłem zmienić szkło z 18-55 na 75-300, to wiewióra uciekła.
Obrazek

Ale za to ptaszka udało się złapać na spokojnie.
Obrazek
Nie grzeszą pięknością, bo sporo nauki nowego sprzętu mnie czeka.
No i wszystko z ręki, a wiadomo, że bez stabilizacji w aparacie czy szkle, to ciężkie jest.


Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Kowalik ładny :) A czym fotografujesz jeśli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wrzesientomek pisze:Zirkau, dlatego napisałem, że łatwiej to napisać niż zrobić. Ale wyobraź sobie co by to było jakbyś jedną taką karę pomógł wlepić :) Poszła by fama i właściciele by się pilnowali.
niestety, nonszalancja jest tak duża, że to nie działa. Zrobiliśmy nalot służbowo na dwie wioski i były mandaty dla właścicieli psów które wałęsały się na ulicy. Ale wielu spuszcza psy na noc do pilnowania podwórka albo w ogóle nie zwraca uwagi na nie.
A mój teren jest za mały i nie mam zamiaru robić z siebie wroga nr 1. Więc nie mogę wpaść w paranoje by udowodnić komuś że jest winny. Musze działać systemowo, aż w końcu coś zaiskrzy. Wcześniej mogliśmy strzelać i czasami któryś już zasłużył jak nadmiernie się rozochociił. A mimo to, nie wytrzebiliśmy przecież psów w lasach. A odebrano nawet tą możliwość.
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Las lasem ale jest niezły cyrk w mieście. Psy biegają samopas, o ile będzie to łagodny pies to pal licho :619:
Jazda zaczyna się dopiero kiedy pies jest agresywny.
Jeden taki biega po osiedlu gdzie mieszka moja siostra.
Ugryzł już jedną kobietę i co zrobił właściciel? Puszcza psa nadal samopas tylko z założonym kagańcem. Kiedyś miałem z tym psem styczność i jak mijaliśmy się w zinie na wąskiej ścieżce. Najpierw się przyczaił a potem skoczył do mojej nogi, chciał ugryźć ale kiedy dotkną mnie kagańcem odskoczył. Początkowo nie wiedziałem co jest grane, myślałem że się zgubił i trzeba mu pomóc bo w zimie z tym kagańcem zdechnie.
Ale kiedy doszedłem do domu siostry, ona powiedziała co to za pies.
Miałem urządzić polowanie na psa i właściciela.
Nagrać temat i puścić do odpowiednich służb i mediów ale rzadko bywam w tej części miasta a rodzice dzieci bawiących się beztrosko na okolicznym placu zabaw nie chcieli podłapać tematu, więc odpuściłem.

Ich bezpieczeństwo, ich dzieci, ich sprawa! :566:
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

wrzesientomek pisze:Kowalik ładny :) A czym fotografujesz jeśli można wiedzieć?
Oczywiście.
Aparat, to Canon EOS 600D.
Wiewiórkę zrobiłem obiektywem EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III
Natomiast ptaka EF 75-300mm f/4-5.6

Tak jak pisałem wcześniej, dopiero się uczę aparatu, jak i obu szkieł, więc na dobre
zdjęcia troszkę jeszcze muszę popracować.

Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Czternaście kilometrów dziś pocisnąłem "z buta" w obie strony. Niby nie dużo ale plecak trochę był załadowany. Cieszę się, że choć tego trafiłem...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

yaktra, dla mnie trójka najlepsza. Zdecydowanie najfajniej się w kadrze ułożył. Muszę też poszukać zaskrońców i zwinek bo nadal mam za mało kadrów.

xenomorph, świetny zestaw na początek. Do tego jakaś stałka i możesz cuda robić :) 600D ma matrycę z 7D, która radzi sobie całkiem nieźle (zamieniłbym swoją z D300s na nią bez wahania jeśli byłoby to możliwe :) )

A teraz moja kolej. Trochę się tych "lejeni" nazbierało, więc spodziewajcie się jeszcze kilku ujęć :)


Obrazek

[ Dodano: 2013-04-24, 13:40 ]
Następny galop przez las :)


Obrazek
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

wrzesientomek pisze:yaktra, dla mnie trójka najlepsza. Zdecydowanie najfajniej się w kadrze ułożył.
Kto się ułożył? on się ułożył? to ja musiałem zmienić pozycję na lekko w prawo bo pluł skubany :mrgreen:
dzięki
wrzesientomek pisze: 600D ma matrycę z 7D,
zgadza się Tomku, widzę w temacie jesteś MOCNO.
Ten zaskroniec (chciałem zauważyć :-P ) to moje nowe body właśnie 600D i pierwsza fota to ów zaskroniec. Albo mi się zdaje albo ma szybsze AF od starszego modelu jaki posiadam, 500 D

xenomorph nie zrażaj się jeśli myślisz, że on nieco skomplikowany bo tak nie jest. Kowalik na pierwszy raz elegancio :-) Masz pytania? wal do obu Tomków, oni ogarniają temat i wiele wiedzą
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

yaktra pisze:to moje nowe body właśnie 600D i pierwsza fota to ów zaskroniec. Albo mi się zdaje albo ma szybsze AF od starszego modelu jaki posiadam, 500 D
Czemu nie kupiłeś 7D? Ta sama matryca, ale AF z innej bajki, ergonomia też, uszczelniona obudowa ze stopu magnezu no i zdjęcia seryjne z prędkością 8 kl/s. Nie warto było dozbierać? Moim zdaniem zamiana 500D na 600D niewiele daje poza nieco lepszą matrycą. 50D to też byłby już postęp wyraźny. Ja męczyłem się z D5000 i zamieniłbym go na D700, gdyby nie konieczność wymiany 2 z 3 szkieł (niestety szkła pod pełną klatkę są już nieco droższe). Tak właśnie padło na D300s i nie wyobrażam sobie teraz pstrykania przez ten malutki wizjer, który miałem wcześniej. Ale największa różnica to pewny AF z dodatkową mikroregulacją i zdjęcia seryjne.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

wrzesientomek pisze:Nie warto było dozbierać?
Daj spokój, miałem czekać kolejny rok? moja 500 (a raczej już żony) ma dwa lata. Jak bym nie kupił tego, to ona nie miałaby starszego, a to się ogólnie przekłada na to czy w ogóle kupiłbym cokolwiek bez zgody drugiej połowy. Wciągam powoli żonkę w temat, uczę tropić, czytać i słuchać co mówi knieja. Z kitem niewiele zdziała więc szykuje się nowe tele o 100mm dłuższe :-D żonka dostanie starszą, trzy setkę, niech się uczy :-P
i tak, no wiesz, co ci będę tłumaczył :-D
nie, nie stać mnie na body za 4 ponad koła...
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

yaktra pisze:Daj spokój, miałem czekać kolejny rok? moja 500 (a raczej już żony) ma dwa lata. Jak bym nie kupił tego, to ona nie miałaby starszego, a to się ogólnie przekłada na to czy w ogóle kupiłbym cokolwiek bez zgody drugiej połowy. Wciągam powoli żonkę w temat, uczę tropić, czytać i słuchać co mówi knieja. Z kitem niewiele zdziała więc szykuje się nowe tele o 100mm dłuższe :-D żonka dostanie starszą, trzy setkę, niech się uczy :-P
i tak, no wiesz, co ci będę tłumaczył :-D
nie, nie stać mnie na body za 4 ponad koła...
To zmienia postać rzeczy :). Myślałem, że sprzedałeś 500D, dołożyłeś i kupiłeś 600-tke. Sporo byś dołożył, a poza samą jakością zdjęcia niewiele byś zyskał, a na pewno nie tyle żeby było to warte niemal tysiaka :) A pisząc 7D miałem na myśli używkę. Często warto poszukać dobrego używanego sprzętu, sporo można zaoszczędzić. Ja w tym momencie w plecaku poza pierścieniami pośrednimi nie mam nic co kupiłem w sklepie. Wszystko znalazłem na allegro, zaoszczędzając jakieś 3500-4000 zł.

PS. Zazdroszczę żony szwendającej się po lasach i podpatrującej zwierzyny :)


Teraz kolejna fotka, niestety tylko jedna.


Obrazek


Tak mnie zaskoczył, że nie zdążyłem nawet podbić ISO, więc sorry za jakość :) Do całego zamieszania dołączyły się dziki, które tuż za nim przemykały między małymi świerkami. Wybrałem puszczyka i nie żałuję. Pewnie drugi raz dziki spotkam szybciej niż jego :)
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Zazdroszczę żony szwendającej się po lasach i podpatrującej zwierzyny
aaa, dziękuję.
Dziś żonka w akcji, zaczyna zaliczać glebę aby technicznie było OK :D
Dodam fotkę aby nie było, że ściema :D

Obrazek

Też bym wybrał Puszczyka Tomku, to jest to o czym mówię w twoim temacie/ nowym wątku - wyczucie chwili, refleks, chłodny umysł/ zimna głowa, zwał jak zwał...
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Myślałem, że wrzucisz jeszcze efekty tego "zaliczania gleby" :). Fajnie masz (do pełni szczęścia brakuje na tym obrazku napisu nikon :P.) Ja bym chociaż chciał żeby w domu nie było reakcji alergicznej na słowo "aparat" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”