Impreza bushcraftowo - survivalowa z udziałem dzieci

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
makaron
Posty: 141
Rejestracja: 05 kwie 2011, 20:19
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Być jak Tarahumaras
Kontakt:

Post autor: makaron »

rembridż = Rembertów ?
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

puchalsw pisze:Ja już w zeszłym roku proponowałem kulig
No w tym roku zabrał bym córę 8-)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

slaq pisze:No w tym roku zabrał bym córę
No to "bedzie" kulig. Grzane piwo, bigos, kiełbaski, i takie tam. Rembrydz - Mokry ług jako stanica kuchenna. Tam chyba jedna droga jest otwarta dla samochodów? Bo można w Słupeckiej, ale tam brak miejsca na legalne ognisko.
Wróćmy do tematu jak się zabieli na dworze.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Ja jako nie w pełni rozwinięty ciągle czuje się i zachowuję jak dziecko. Więc jeśli znajdzie się jakiś przybrany rodzic na tą okazję, który obejmie mnie opieką na ten czas to chętnie wezmę udział. Wszak nie możecie mnie dyskryminować za brak dziecka bo to faszyzm/rasizm/antysemityzm/nietolerancja/ksenofobia niepotrzebne skreślić.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Jaca, słyszałem, że Cie dzieci lubią (a to ciekawe dlaczego). Więc OK fajn jak dla mnie :D
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Tez bym wpadl na chwile.
A zeby nie bylo, ze bezdzietny to moge sie zaopiekowac Jaca 8-)
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

1. Puchalsw + synalek 6l.+
2. survival-vivre + synek 5.5. - wstępnie zainteresowany, zrozumiałem?
3. Hiskiasz + reszta gromady?
4. Qasz + no właśnie? Proszę uzupełnić
5. mango + synalek 6l
6. orety + synalek 6.5l
7. birkoff + synalek 4.5l
8. taki robaczek + synalek 8,5l + córa 5l + żona w charakterze wsparcia technicznego ;)
9. Qazimodo z córką 6 i synkiem 3lata (ale dzielny) + żona w charakterze wsparcia technicznego ;)

Zajefajny pomysł!
Prośba aby obóz był gdzieś w środkowej części kraju. (łatwiej wszystkim dojechać).
Co najmniej na 4 dni.

Stacjonarna impreza chyba lepsza, można rozstawić namiot, zorganizować wspólną kuchnię (choć tu się nie mieszam skoro już kucharz jest).
Na miejscu też można nauczyć czegoś dzieci, zorganizować wycieczki, podchody?

No to by było coś :)

PS: dużo dzieci w jednym wieku, podejrzane. :)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Qazimodo pisze:8. taki robaczek + synalek 8,5l + córa 5l + żona w charakterze wsparcia technicznego

Eeeeno! Robaczku, a nie lepiej białogłowy zostawić w domu? Przeca już było pisane:
orety pisze: puchalsw napisał/a:
szable, bo żon się do lasu nie zabiera z zasady. Jak łyżka dziegciu w beczce miodu, potrafią dzieciakom popsuć humory biegając za nimi i obcierając nosy, obciągając bluzy na plecach, utyskując na spocenie, robale, późna porę. Dzieciaki też mają tendencję do "mięknięcia" kiedy mamusie są w pobliżu...

oj skad ja to znam...

Do ogółu: proponuję ustanowić MIKI'ego "Honorowym Wujkiem" On sie zna na takich imprezach i ich organizacji :mrgreen:

A bezdzietni, będą musieli dostać jakieś poważne prace obozowe, bo jak zobaczę starych byków jak się na karimatach z browcami wylegują, a ja nosy zasmarkane, będę musiał wciąż ocierać, to hikorowy trzonek pójdzie w ruch jak pragnę zdrowia.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

puchalsw pisze:bo jak zobaczę starych byków jak się na karimatach z browcami wylegują, a ja nosy zasmarkane, będę musiał wciąż ocierać, to hikorowy trzonek pójdzie w ruch jak pragnę zdrowia.
_________________
widziały gały co brały ;)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

puchalsw pisze:a nie lepiej białogłowy zostawić w domu? Przeca już było pisane: .... Jak łyżka dziegciu w beczce miodu, potrafią dzieciakom popsuć humory biegając za nimi i obcierając nosy, obciągając bluzy na plecach, utyskując na spocenie, robale, późna porę. Dzieciaki też mają tendencję do "mięknięcia" kiedy mamusie są w pobliżu...
No moja akurat się wyłamuje z tego schematu a na dodatek (tak na wszelki wypadek) zostanie dodatkowo zindoktrynowana przed wyjazdem ;)
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Jak impreza z dziećmi i dla dzieci, to moje nie dla trunków. Raz do roku można się powstrzymać.
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hm... Jeśli bez kobiet to ja przyjadę tylko z Córką. Bo dwójki w lesie nie ogarnę ;)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

MlKl pisze:Jak impreza z dziećmi i dla dzieci, to moje nie dla trunków. Raz do roku można się powstrzymać.
Popieram w pełnej rozszerzalności!
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Qazimodo pisze:Hm... Jeśli bez kobiet to ja przyjadę tylko z Córką. Bo dwójki w lesie nie ogarnę ;)
No właśnie. Rozlezą się i na 100% coś z tego wyniknie (mój mały piroman zaraz nam zrobi ze zwykłego ogniska stos na 5m :diabel2: ). Nie chciałbym używać metod wychowawczych uznanych ogólnie za spartańskie (krępowanie sznurem icon_twisted ) więc kobieta będzie mi potrzebna. W przeciwnym wypadku musiałbym (podobnie jak Qazimodo) faworyzować jedno z dzieci więc drugie czułoby się pokrzywdzone, że nie pojechało.

Uroczyście więc oświadczam, że chuchania i dmuchania nie było, nie ma i nie będzie pod groźbą wydalenia (ups .... jakie wieloznaczne słowo) z imprezy.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 273
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Qazimodo pisze:Hm... Jeśli bez kobiet to ja przyjadę tylko z Córką. Bo dwójki w lesie nie ogarnę ;)
Eee tam, nie przesadzaj, nie jest tak zle nawet z wieksza gromadka :-) Dasz sobie rade
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

No cóż. Ja mam swoje zdanie na ten temat. Widziałem to jako męski wypad z potomkami ("pci" obojga oczywiście). Jest ojcowsko, ale szorstko, bez spięć i na luzie. Oczywiście dostosuję się, ale jeśli spotkanie miałoby się przerodzić w wielorodzinny kemping to pasuję.
Przepraszam, że tak od serca, ale chyba tak lepiej...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Od lat na wakacje jeździmy we dwoje z córką, mamę zostawiając w domu. Czasem żona dojeżdża do nas na ostatni weekend i ten przyjazd zawsze oznacza koniec lubego wypoczynku...

Czasem się zdarzy gorsza połówka, która podziela, albo przynajmniej udaje, że podziela takie pasje. Ale zmuszać do tego nie warto. W drugą stronę też to działa - nie łażę ze swoją lubą na kominki i babskie ploty, a zmuszony do jakiejś rodzinnej nasiadówki po jakimś czasie znikam po angielsku, albo sobie szukam wygodnego łóżka i po chwili dyskusjom o strojach cioci Zosi i majątku wujka Zdzicha towarzyszy moje dyskretne chrapanie...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Bez mam

Hmm........... może to i dobry pomysł. Nie sprecyzowaliście go wcześniej.
Tak sobie myślę że nie będę jednak 3 latka ciągał do lasu na 5 dni. Bo mu się przeje i jeszcze odwrotne skutki wywoła. Tym bardziej że jak widzę dzieciaki w wieku 5/6 lat macie.
W dodatku pisaliście o podchodach. Można je nawet w nocy zrobić.
Ognisko też będzie. Może i gitarę ktoś ma :)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 273
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Myślę, że przy takiej imprezie żony najlepiej niech zostaną w domach i odpoczną sobie od dzieci i od nas :-) Ja wiele razy jeździłem sam z dziećmi na różne wakacje, nawet jak dzieciaki miały po 2 lata. Myślę, że zarówno ja jak i żona dobrze na tym wychodziliśmy, bo kobiety i mężczyźni mają próg wrażliwości typowo ustawiony na różnych poziomach. Kiedyś byłem nad morzem 10 dni z dziećmi. Każdy dzieciak na wakacje dostał całą torbę ciuchów od żony, a córki i tak całe dnie chodziły w kostiumach. Kąpały się w nich, później wysychały i chodziły w nich po mieście i był luz. Kostium po wybrudzeniu lodami prał się sam w morzu :-) Myślałem, że żona się ucieszy, że oszczędziłem jej prania 90% ciuchów, ale z aprobatą się to niestety nie spotkało :-D Typowo mam na wakacjach spory luz jeśli idzie o swój własny wygląd, co często kobietom też przeszkadza:

http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... c07110.jpg

Ale może jeszcze w kwestii szczegółów. Czy termin jakiś majowy może być? Może da się coś około 1-3 maja zrobić? Lokalizacja to to co proponował Miki wydaje się fajne.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Hiskiasz, wystąpię do Ojca Dyrektora aby Ci avatara podmienił. I nie ma gadania!
:-D

Długi weekend majowy może być problemem, ponieważ wiele rodzin wspólnie chce te miniwakacje spędzić, i tutaj małżowinki mogą veto postawić.
A spotkanie w piątek wieczorem, do niedzieli po południu, też w maju, ale podczas innego weekendu, nie wchodzi w grę?
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 273
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

puchalsw pisze:Hiskiasz, wystąpię do Ojca Dyrektora aby Ci avatara podmienił. I nie ma gadania!
:-D

Długi weekend majowy może być problemem, ponieważ wiele rodzin wspólnie chce te miniwakacje spędzić, i tutaj małżowinki mogą veto postawić.
A spotkanie w piątek wieczorem, do niedzieli po południu, też w maju, ale podczas innego weekendu, nie wchodzi w grę?
Na tym zdjęciu na plechach mi siedzi wtedy 2-letnia Aga (dzisiaj ma 10 lat). Z tym awatarem to hmmm, tak patrzę na to zdjęcie i myślę sobie, że gdyby nie ta Aga na plecach to wyglądałbym trochę jak bywalec baru "Pod Błękitną Ostrygą" (jak ktoś oglądał Akademię Policyjną cz. 1 to wie o co chodzi) :-D

Oczywiście że może być inny termin. Mi tylko chodziło o to aby wyszło więcej niż 2 dni, bo jak się policzy dojazdy to niewiele zostanie na samą imprezę. Ja mogę nawet dzieciaki zwolnić ze szkoły jakby co. Może być też inny miesiąc (kwiecień/czerwiec).
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

puchalsw pisze:jeśli spotkanie miałoby się przerodzić w wielorodzinny kemping to pasuję.
Hiskiasz pisze:Myślę, że przy takiej imprezie żony najlepiej niech zostaną w domach
No cóż. Nie jestem ani pomysłodawcą ani organizatorem planowanej imprezy jak również nie mam najmniejszego zamiaru komukolwiek jej psuć. Dlatego oczywistym jest, że mam dwa wyjścia:
a) dostosować się do większości (nie tyle w sensie liczebnym co "ważności głosów")
b) odpuścić (tzn. spasować i nie przyjechać)
Czasu trochę zostało więc zdążę się na czas zdeklarować więc koniec OT z mojej strony.
Zostaje mi tylko wyrazić jedną prośbę (zupełnie prywatnie): aby impreza nie była zorganizowana 20 maja (jeśli to możliwe)
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Okrąglinek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Stary Pesel
Płeć:

Post autor: Okrąglinek »

Doskonały pomysł. Życzę powodzenia w realizacji imprezy. Chętnie bym zapisał siebie i syna na taką imprezę. Niestety moja osobista, kochana żonka nie odda mnie dziecka na dłużej niż parę godzin Uważa mnie za mało odpowiedzialnego rodzica. Mój 2,5 letni smyk jak na razie również podziela zdanie mamusi. :lol:
Chłopy w las - Doktory jadą
cytat z adaptacji filmowej Chłopów Reymonta
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Dopiszę się, choć ani synalków ani żony jeszcze nie zapytałem.
Byłbym bardzo zainteresowany wcześniejszym jednodniowym spotkaniem integracyjnym, żeby zbadać reakcje dzieciaków.


1. Puchalsw + synalek 6l.+
2. survival-vivre + synek 5.5. - wstępnie zainteresowany, zrozumiałem?
3. Hiskiasz + reszta gromady?
4. Qasz + no właśnie? Proszę uzupełnić
5. mango + synalek 6l
6. orety + synalek 6.5l
7. birkoff + synalek 4.5l
8. taki robaczek + synalek 8,5l + córa 5l
9. Qazimodo z córką 6 i synkiem 3lata (ale dzielny)
10. Marshall + synalki w ilości szt. 3 (11 + 11 + 7)

Jeśli obciąłem kogoś albo wyciąłem z listy za dużo, za mało, proszę dać znać!
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

a przecież pisałem w pierwszym poście że chcę posiedzieć przy gar kuchni i jadę sam O.o - żony zabierać nie chcę, a dzieci nie mam (jeszcze). Za to z chęcią zajmę się gotowaniem czy dostarczaniem opału, nie piję, chyba że karmi (no nie każdy lubi gorycz piwa) poza tym mogę pić herbatę czy kawę bo do alkoholu mnie nie ciągnie.
Podejmijcie decyzje czy mogę jechać w takim razie bo 2 miesiące wcześniej muszę sobie urlop wystawić.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”