Nasze nowe zabaweczki :D

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Czy ona ma ponad metr szerokości? ;)
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

:)

Ktoś pomylił mm, zdjęcie nie zostało wykonane przeze mnie. Nawet tego nie zauważyłem ;)

Jak tam, pasują rzeczy?
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Jeszcze nie miałem okazji odebrać, ale z tego co wiem właściciel arktisa zadowolony ;)
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

taki robaczek pisze:Nowa zabawka (przedstawiać nie trzeba :) ).
Obrazek
Jak się toto spisuje, bo jak cenę tego zauważyłem kiedyś to śmiechłem?
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

rewelacyjnie Jaca, kiedyś na forum pisałem już w temacie "maczeta czy toporek" (czy jakoś tak) że używałem Martindall'a bardzo długi czas i sobie chwalę. do "buszkraftu" jednoosobowego jest idealna, no chyba że chcesz ścinać drzewa o średnicy większej niż 5 cm to się namachasz i tu wygrywa toporek.- inaczej nie ma sobie równych (choć trochę pracy w te maczety trzeba włożyć, przychodzą prawie tępe no i musem jest owiniecie czymś rączki bo inaczej szpara w uchwycie rani palce - zrobię zdjęcia i opis maczety to zobaczysz o co mi "kaman") w czwartek idę do lasu po jakąś fajną czeczotę, mam pewien pomysł ale to zrealizuje w dalszej przyszłości :P.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Wczoraj przyszła paczka a w niej (m.in) .... "prawie jak Spork" :mrgreen:
Czy w tym przypadku "prawie" robi wielką różnicę to nie wiem bo oryginał miałem zbyt krótko w łapkach i ciężko mi porównać.
Obrazek


Cena .... śmieszna (4,10 USD za komplet z przesyłką do domu).
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Wszystko w maskowaniu flectarn z bundeswehr:
4x bluza
2x kurtka
3x spodnie
1x podpinka
2x czapka zwykła
2x czapka uszatka
cena 145zł wraz z przesyłką.

Nic z gore-tex'u, materiały bardzo dobre, kolory też, bo ubrania z 2007-2009 oprócz czapek, także stan wzorowy. Zdjęć nie muszę wysyłać, bo każdy wie jak to wygląda.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Solidne i wygodne rzeczy, które ja bardzo lubię ale... na co Ci 4 bluzy i 2 kurtki? :shock:
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

birken1 pisze: na co Ci 4 bluzy i 2 kurtki? :shock:
Miałem 2 bluzy wcześniej, ale wyrosłem i jedna uległa zniszczeniu, Miałem zamówić 3 bluzy, ale pomyliłem się i zamówiłem 4szt. 3 zł to nie dużo, więc wole mieć tego dużo, z kurtkami tak samo, nigdy nie wiadomo co się stanie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

3 zł za bluzę? Daj namiary na sprzedawcę
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Na allegro pełno tego jest w tych cenach, tylko z rozmiarem może być kłopot ;)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Tanto pisze:3 zł za bluzę? Daj namiary na sprzedawcę
Zamawiałem u użytkownika agatom34 na allegro. Pełno ma ubrań, na e-maila odpisuje i na życzenie wystawia aukcje, naprawdę polecam.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wedrowycz89 pisze:...tylko z rozmiarem może być kłopot ;)
Z rozmiarem i jakością, bo jak spotykałem ceny poniżej 10 zł, to były to dość zmęczone szmaty.
...a rozmiarówka potrafi czynić cuda np. kalesony BW rozmiar 4 i 5 - cena 29 zł, większe rozmiary - 65 zł :-/
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Bywa. Sam szukałem pustynnych spodni niemieckich, normalnie po kilka złotych, a mój rozmiar ponad 60. W końcu kupiłem spodnie w tym kamuflażu z miwo na promocji za 50 zł ;)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Jednak mam 5 bluz i 3 czapki... Po segregacji i całkowitym ogarnięciu policzyłem dokładnie, bo zamawiałem z kolegą i rozmiary inne były. Ubrań starczy na kilka lat.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Stało się:

Obrazek

Kross Level A2 DISC w wersji eksportowej :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Michal N, bardzo fajny rowerek, ale jakoś nie widzę sensu kupowania tego typu jeśli nie jeździ się "extremalnie" :P Co to znaczy wersja exportowa?
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

birken1 pisze:ale jakoś nie widzę sensu kupowania tego typu jeśli nie jeździ się "extremalnie"

Ja widzę sens - sam mam rower MTB tego typu. Taki rower nie służy do jazdy ekstremalnej
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 22:32 przez soohy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr.Grylls
Posty: 15
Rejestracja: 10 lis 2011, 09:59
Lokalizacja: Małopolska
Gadu Gadu: 6520991
Płeć:

Post autor: Dr.Grylls »

birken1 jazda ekstremalna to pojęcie ogólne :) a sam mam TRECK'a 3900 podobnego do KROSS'a vel chlora i elegancko się nadaje do jakiegoś wypadu..
"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Ludziki, normalny fajny rowerek. Widzę że na sensownym osprzęcie, rama pewnie ALU, przedni widelec daje dużo do komfortu o ile nie jest twardy. Michał pisał, że ma zamiar na nim śmigać po mazowszu, więc jest sens posiadania lepszego roweru. Ja doinwestowałem w swoim w sztycę amortyzowaną sr suntour'a i skończyły się problemy niewygodnych siodełek, co było niefajne na moich rowerowych wypadach.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Michal N, bardzo mi się podoba! Szczególnie ten chlapacz nad tylnym kołem. Taki szeroki. Skuteczny musi być. :-P
No to na lato śmigamy po Kampinosie?
Gdzie go będziesz trzymał? Mam nadzieje, że nie na balkonie? No wiesz, wilgoć szybko może go podgryźć.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

birken1, wersja eksportowa różni się inną kolorystyką i tylną przerzutką - w tym przypadku jest Shimano Deore XT.
Lisu, amortyzator posiada regulację skoku i blokadę, więc można go dostosować do potrzeb.
puchalsw, Będą i chlapacze, bidonik, odblaski na koła, światła itd, a co najważniejsze bagażnik i sakwy Crosso :-)
Nie chciałem brać trekkingowca z uwagi na fakt, że nie mam przekonania do cienkich opon. Jakoś od zawsze jeździłem na góralu, a w jakieś dziwne nadburzańsko/wiślańsko/narwiańskie tereny będzie jak znalazł. A trzymał będę oczywiście w pokoju. Pomijając wilgoć, to szybko by mi go z balkonu zdjęli :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Sakwy Crosso dobre som :mrgreen: W tej cenie naprawdę ciężko szukać konkurencji. Jedynie do ichszych bagażników jakoś nie mam przekonania, ale ogólnie mnie alu w konstrukcjach tego typu trochę odstrasza.. Nie dość, że nie pracuje tak dobrze jak stal to jeszcze w razie "W" nie pospawasz tego pierwszą lepszą spawarką. Te same uwagi dotyczą alu ram (zwłaszcza tańszych, gdzie różnica w wadze jest niewielka). Z alu to dobre są sztyce, kierownice, rogi i całą reszta prostych elementów.

W 28"owcach wcale nie muszą być cienkie opony. Jest trochę opon do tzw. 29er'ów z różnymi typami bieżnika. Dla mnie osobiście najfajniejszą oponką turystyczną jest Kenda Khan w 700x42C. Łączy ze sobą bardzo dużą trwałość i dobrą trakcję z zachowaniem niskich oporów toczenia i niewygórowanej ceny. Gorąco polecam ;-)

Jeżeli chcesz montować normalny tylny bagażnik polecam kupić pełne błotniki, tzn takie, które zasłaniają koło na ponad połowie obwodu. Inaczej co chwile będziesz miał sakwy z błota i innego syfu.

Generalnie fajny rowerek, choć na turystykę z sakwami osobiście wybrałbym coś innego, ale ja tam lubię zarówno duże jak i stare rowery ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

MichalN, piekny rowerek. Jak tylko wymienie kolo w swoim, bedziemy mogli pojezdzic na grzyby :mrgreen:
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Michal N pisze:Stało się
A żebyś wiedział.
Widzę, że opłaca Ci się być wiecznym bezrobotnym.
Zablokowany