Aspekty prawne

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Aspekty prawne

Post autor: Valdi »

Kto wie coś o normach prawnych odnośnie posiadania i noszenia noży w Australii?
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ja bladego pojęcia nie mam ale tutaj http://www.bladeforums.com/forums/forum ... .php?f=716

na pewno wszystkiego się dowiesz:)
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Najlepiej by było gdybyś spytał na specopsie. Kangur pewnie będzie wiedział.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Już widzę minę K. ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Come on.. chyba przezyje :-P
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Priva można wysłać... przynajmniej K. oszczędzi sobie trzeciego warna ;)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Priva można wysłać... przynajmniej K. oszczędzi sobie trzeciego warna ;)
?
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

bo za "ciekawa" odp na prv nie dostanie nastepnego
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

w0jna pisze:
Priva można wysłać... przynajmniej K. oszczędzi sobie trzeciego warna ;)
?
K. sam sobie przyznał dwa warny ;) zresztą, sprawdź sam...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

O to K. to nie podejżewałem ;-)
Swoją drogą to poczytałem sobie ostrzeżenia wszystkich użytkowników ;-)
banan
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:44
Lokalizacja: Garwolin
Gadu Gadu: 9152357
Płeć:
Kontakt:

Post autor: banan »

Witam. Mam pytania. Chcialbym pojechac na dziko w bieszczady i polazic troche po bezdrozach. Jakie dokumenty nalezalo by z kompletowac, zeby nie miec problemow ze straza graniczna lub ochrona parku?? POzdrawiam
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

banan pisze:Witam. Mam pytania. Chcialbym pojechac na dziko w bieszczady i polazic troche po bezdrozach. Jakie dokumenty nalezalo by z kompletowac, zeby nie miec problemow ze straza graniczna lub ochrona parku?? POzdrawiam
Przede wszystkim dowód osobisty. To w zupełności wystarczy. Ja często na swojej drodze spotykam Granicznych, ale z reguły to naprawdę fajni ludzie i lubią takich zapaleńców. Dowód osobisty wystarczy!
banan
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:44
Lokalizacja: Garwolin
Gadu Gadu: 9152357
Płeć:
Kontakt:

Post autor: banan »

A straznicy parku nie przyczepia sie, ze rozbijam namiot/pale ognisko/obozuje na terenie parku narodowego?? Bo z tego co slyszalem to takie akcje sa zabronione
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

banan pisze:A straznicy parku nie przyczepia sie, ze rozbijam namiot/pale ognisko/obozuje na terenie parku narodowego??
Przyczepią się, i jeszcze mandat solidny wlepią za to ognisko. I żadne dokumenty tu nie pomogą. Ale Bieszczady są na tyle rozległe, a BPN na tyle mały że spokojnie można się biwakowo wyżyć poza parkiem.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

banan pisze:A straznicy parku nie przyczepia sie, ze rozbijam namiot/pale ognisko/obozuje na terenie parku narodowego?? Bo z tego co slyszalem to takie akcje sa zabronione
Poza tym co wymieniłeś dostaniesz minimum ustne upomnienie za zejście z wyznaczonych szlaków turystycznych. W praktyce bywa różnie, w Tatrach zapłacisz, w Górach Stołowych są bardziej wyrozumiali jeśli np. zajmujesz się fotografią.

Oczywiście możesz robić wszystko, ale powinieneś mieć świadomość, że łamiesz przepisy i nie płakać jak ostatnio kierowca który dostał mandat za przekroczenie prędkości, a żalił się że Policja go okradła :roll:

Aaa.. był bym zapomniał - biwakowanie w lesie bez zezwolenia, też jest zabronione ;-)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2009, 20:41 przez Tanto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekzerek
Posty: 45
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:55
Lokalizacja: Starachowice
Gadu Gadu: 4865584
Płeć:

Post autor: wojtekzerek »

Tanto pisze:biwakowanie w lesie bez zezwolenia, też jest zabronione
Eh, cywilizacja... ;-)
Carry less by knowing more.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

wojtekzerek pisze:Eh, cywilizacja... ;-)
"- Czy pan nie boi się lwa? A takiego lamparta? A tych żmij i innych potwornych węży? - tym podobne pytania zadają mi ludzie czy to tu w Afryce, w Europie, czy w Azji Mniejszej.
Zawsze wtedy wyrywa mi się odpowiedź jednakowa: boję się jedynie stworzonego przez ludzi świata cywilizowanego, pełnego wiz, kaucji, urzędników emigracyjnych, gwarancji i innych nowości mających niby ułatwić życie i zwiększających "wolność" cywilizowanego człowieka. Każdy dzień na świecie przynosi nowe prawa, ustawy, rozporządzenia..."
Kazimierz Nowak "Rowerem i pieszo przez Czrny Ląd"
Awatar użytkownika
wojtekzerek
Posty: 45
Rejestracja: 24 mar 2008, 14:55
Lokalizacja: Starachowice
Gadu Gadu: 4865584
Płeć:

Post autor: wojtekzerek »

Nic więcej do dodania...
Carry less by knowing more.
Mahakala
Posty: 0
Rejestracja: 26 lis 2008, 19:24
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Mahakala »

Panowie no niby za wszystko można beknąć ... ja miałem tylko raz okazję zobaczyc w lesie straznika ale nie podchodzil do nas(nie wiem czemu).Ciekaw jestem jak to w praktryce wygląda,gdzie mozna sie rozstawiac z szalasikiem i pobyc dluzej.Oczekuje bardziej odpowiedzi jak to wyglada w praktyce a nie "w świetle prawa" np.czy zieloni biorą w łapę itd :)
Ni Ma To Tanto :)
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

ehhh takie powiedzenie jak to wyglada w praktyce to wrozenie z fusow, jeden zrobi tak.... drugi inaczej, a trzeci jeszcze inaczej, wiedzac jak to wyglada "w swietle prawa" bedziesz mial podkladke, wiedzial ze jak zrobisz to tak nik Ci nie bedzie mogl naskoczyc
a generalizowac i powiedziec ze zieloni biora w lape to sliski temat, moze ktos kiedys jakiemus dal, watpie by sie przyznal do tego tutaj.
A napisac "dalem 30tu, sie odczepili" to co z tego? 31szy juz moze nie przyjac
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Niech ktoś ten temat przerzuci do "Wolnej dyskusji"
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Mahakala pisze:czy zieloni biorą w łapę
Ufoludy? :lol:

A poważnie. Jak trafisz na służbistę to tak czy inaczej bekniesz. Rozpalając ognisko popełnisz wykroczenie a dając łapówkę przestępstwo.
Jeśli mówisz szałasik to chyba masz na myśli namiot/pałatkę/płachtę budowlaną lub biwakową? Bo jak zbudujesz "zielony" szałasik to nawet "nie służbista" przywali Ci mandatem.
Najważniejsze to nie być potraktowanym jako szkodnik.
Poczytaj sobie http://www.survivor.cba.pl/index.php?op ... &Itemid=44
Mahakala
Posty: 0
Rejestracja: 26 lis 2008, 19:24
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Mahakala »

Wielkie dzieki Wolfshadow...no wlasnie kazdy tak ochoczo sie rozpisuje o budowaniu szalasow z drewna itd i chcialem uslyszec jak Ci ludzie na tym wychodza i czy to tak "bez przypału" im przechodzi...slyszalem tez niezly tekst na ten temat"survivalowiec co bierze ze soba superdrogi sprzet pozostawia po sobie smieci i slychac go na kilka kilometrow wycina pol lasu zeby zbudowac szalas ktory i tak sie rozleci po kilku dniach..."itd...wlasnie chcialem dojsc do sedna ze wiele patentow jest takich srednio legalnych w naszych lasach i wiele osob o tym pisze:) a "prawdziwy" survival to zaczyna sie w mojej ocenie robic pojecie wzgledne(ciagle mowimy o aspektach prawnych tych patentow czyli temat chyba akurat wybralem)
Ni Ma To Tanto :)
Frytas
Posty: 48
Rejestracja: 29 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Gadu Gadu: 12972890
Płeć:

Post autor: Frytas »

Ja tam nigdy nie zapomnę na obozie harcerskim tego jak wyslali nas do lasu i kazali spedzic tam 24h niezauwazeni. Jako doswiadczeni w takich sytuacjach zrobilismy swoje. Dopiero po calym zdarzeniu dowiedzielismy sie ze obozowalismy na terenie parku krajoznawczego a te cale ukrywanie to w trosce o nasze kieszenie. :-D

[ Dodano: 2009-01-20, 18:04 ]
PS. Wedle wiedzy pozyskanej od lesniczych obozowanie w lesie jest zabronione jedynie na terenie parkow narodowych i krajobrazowych :-)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Frytas pisze:PS. Wedle wiedzy pozyskanej od lesniczych obozowanie w lesie jest zabronione jedynie na terenie parkow narodowych i krajobrazowych :-)
Następnym razem poproś ich o podanie podstawy prawnej którą mógłbyś przedstawić np. Straży Leśnej; jeśli nie będziesz miał sensownego paragrafu, to strażnicy mogą przytoczyć Ci poniższe przepisy
USTAWA z dnia 28 września 1991 r. o lasach
Art. 30.
1. W lasach zabrania się:
1) zanieczyszczania gleby i wód;
2) zaśmiecania;
3) rozkopywania gruntu;
4) niszczenia grzybów oraz grzybni;
5) niszczenia lub uszkadzania drzew, krzewów lub innych roślin;
6) niszczenia urządzeń i obiektów gospodarczych, turystycznych i technicznych oraz znaków i tablic;
7) zbierania płodów runa leśnego w oznakowanych miejscach zabronionych;
8) rozgarniania i zbierania ściółki;
9) wypasu zwierząt gospodarskich;
10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
11) wybierania jaj i piskląt, niszczenia lęgowisk i gniazd ptasich, a także niszczenia legowisk, nor i mrowisk;
12) płoszenia, ścigania, chwytania i zabijania dziko żyjących zwierząt;
13) puszczania psów luzem;
14) hałasowania oraz używania sygnałów dźwiękowych, z wyjątkiem przypadków wymagających wszczęcia alarmu.
2. Przepisy ust. 1 pkt 3 i 5 nie dotyczą czynności związanych z gospodarką leśną, a pkt 12-14 nie dotyczą polowań.
3. W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
2) korzystania z otwartego płomienia;
3) wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.
4. Przepisy ust. 3 nie dotyczą działań i czynności związanych z gospodarką leśną, pod warunkiem że czynności te nie stanowią zagrożenia pożarowego.
Żeby uniknąć nieporozumień określmy jeszcze co rozumiemy pod pojęciem 'las'
Art. 3.
Lasem w rozumieniu ustawy jest grunt:
1) o zwartej powierzchni co najmniej 0,10 ha, pokryty roślinnością leśną (uprawami leśnymi) - drzewami i krzewami oraz runem leśnym - lub przejściowo jej pozbawiony:
a) przeznaczony do produkcji leśnej lub
b) stanowiący rezerwat przyrody lub wchodzący w skład parku narodowego albo
c) wpisany do rejestru zabytków;
2) związany z gospodarką leśną, zajęty pod wykorzystywane dla potrzeb gospodarki leśnej: budynki i budowle, urządzenia melioracji wodnych, linie podziału przestrzennego lasu, drogi leśne, tereny pod liniami energetycznymi, szkółki leśne, miejsca składowania drewna, a także wykorzystywany na parkingi leśne i urządzenia turystyczne.
Te przepisy mogą nam wydawać się śmieszne, ale jest to obowiązujące prawo, a osoby upoważnione do jego egzekwowania mogą przymknąć oko, ale nie muszą.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ