Witam ;))

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Witam ;))

Post autor: Robert Jurszo »

Witam Koleżanki i Kolegów ;)) Trafiłem na to forum ze względu na zainteresowanie survivalem, który rozbudziło się we mnie dobrych kilka miesięcy temu. W pewnym momencie sam trekking przestał mi wystarczać i poczułem potrzebę nieco trudniejszego ale przynoszącego - przynajmniej dla mnie - więcej satysfakcji i głębokich doświadczeń kontaktu z przyrodą. Z uwagi na miejsce zamieszkania głównym terenem moich (zwykle 2-3dniowych) eskapad jest Puszcza Wkrzańska, z braku czasu rzadko wypuszczam się dalej a na trudniejsze i bardziej wymagające wyprawy - od lat marzy mi się Syberia - przyjdzie czas później, kiedy już nabędę więcej doświadczenia.

Pozdrawiam wszystkich,
Robert
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Cześć Kolego, Witamy! Penikiem znajdziesz tu kompanów do wspólnych biwaków.
Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Post autor: Robert Jurszo »

Dziękuję za powitanie ;)) A propos kompanów: poszukuję osób zainteresowanych survivalem ze Szczecina i okolic w celu wspólnych eskapad, doskonalenia techniki i po prostu dobrej leśnej zabawy. Gdyby w przyszłości udało się skonstruować jakąś zwartą grupę, to byłoby bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Cześć, może trochę dalsze okolice, ale jak coś na jakiś weekendowy wypad możemy się zgadać.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Jedna zgrana grupa juz jest, tylko z czasem roznie :D
Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Post autor: Robert Jurszo »

Jestem otwarty na różne pomysły, a z chęcią pouczyłbym się od bardziej doświadczonych "leśników" ;)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Robert, jesteśmy chyba jedynym miastem wojewódzkim które ma prawdziwie dzilkie tereny o 'rzut beretem' od centrum. Jeśli tylko czas pozwoli to jest gdzie pospacerować.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Post autor: Robert Jurszo »

To prawda - z centrum miasta w 30 minut można dostać się do lasu (zarówno na lewym jak i prawym brzegu Szczecina). A stamtąd można już szukać dobrych miejscówek bądź po prostu pochodzić/pospacerować. Ale i tak przebija nas pod względem bogactwa zieleni i dostępności lasu Olsztyn - piękne miasto ;)

Ja najczęściej na dalszych wypadach jestem w Puszczy Wkrzańskiej - szczególnie w okolicach Świdwia (a dokładnie na północ od wsi Węgornik). Są tam duże zielone tereny nie poprzetykane ścieżkami/drogami. Można tam się spokojnie zaszyć i obozować. Większość czasu poświęcam przede wszystkim na naukę techniki, ćwiczenie orientacji w terenie i poznawanie lasu. Myślę - także w kontekście obecnego lata - o kilkudniowym rajdzie po Zachodniopomorskim (odwiedzanie ciekawych miejsc historycznych, przyrodniczych itp.). No ale trzeba zaczekać do urlopu ;)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Robert Jurszo pisze:...z centrum miasta w 30 minut można dostać się do lasu (zarówno na lewym jak i prawym brzegu Szczecina)....
Myślałem o czymś znacznie bliżej :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Post autor: Robert Jurszo »

Tanto pisze:
Robert Jurszo pisze:...z centrum miasta w 30 minut można dostać się do lasu (zarówno na lewym jak i prawym brzegu Szczecina)....
Myślałem o czymś znacznie bliżej :-)
No tak, w centrum też jest wiele terenów zielonych ;) Miszkam na Chopina i codziennie rano jestem z psem w Parku Dendrologicznym - to daje niezłego kopa na cały dzień ;)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Są miejsca dużo bardziej dzikie i omijane przez spacerowiczów :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Post autor: Robert Jurszo »

Mówisz oczywiście o ul. Parkowej? ;))
"Jakże niewiele wiemy, póki nie spróbujemy, ile jest w nas tego niekontrolowanego, pchającego nas przez lodowce i strumienie, na niebezpieczne wzgórza, tego czego rozsądek nie ogarnia" (John Muir)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Parkowa to juz nie to samo co dawniej ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Tanto pisze:Są miejsca dużo bardziej dzikie i omijane przez spacerowiczów :-)
Co prawda to prawda.Macie tam koledzy bieliki i dziki i bagna przepastne,zaraz za miastem.Pozazdrościć terenów.viewtopic.php?t=872
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”