Zrób sobie osełkę

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Specjalnie przeczytałem wątek jeszcze raz i nie zauważyłem że by ktoś pisał, że "SIĘ NIE DA", albo żeby komus wmawiał że się nie da...
Więc nie wiem o czym piszesz...

Co do wydawania fortuny na ostrzałki, kilka zdań wcześniej (przed cytowanym fragmentem przez ciebie) dokładnie o tym samym pisałem i że sam teraz używam budżetowych diamentów z Lidla, więc nadal nie wiem o co ci chodzi :?:

W cytowanym fragmencie przez ciebie napisałem to co zrozumiałem z wypowiedzi niektórych użytkowników...
Co oznacza, że albo trzeba się wyraźniej wypowiadać, albo trzeba się spodziewać oceny innych użytkowników...

No chyba że to ja po prostu dzisiaj zły dzień mam i nie rozumam wszystkiego jak należy...
A się wczoraj wcale nie upiłem :P
grubson
Posty: 71
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Gadu Gadu: 618839
Płeć:

Post autor: grubson »

Chciałem zauważyć, że nie palę, nie piję, więc na to kasy mi nie ubywa. Na razie zadowoliłem się osełką od babci i jej stalką (stara stalka, ale ostrzy jak trzeba a nawet lepiej). A za tak ożywioną dyskusję macie wszyscy "pomógł'y" :mrgreen:
przeszczep, mówisz że masz od dwóch tygodni diamenty z Lidla. Czyżby były w sprzedaży a ja je przegapiłem?
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

A może by tak zrobić własne TriAngle? Jak tylko dorwę te diamenty z Lidla to już się biorę do roboty :)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja cały czas robie MonoAngle. Biore osełkę w jedną łapę, a nóż w drugą... Pomiędzy nimi jest kąt...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Ale ja zrobię jeszcze pudełko w zestawie... :-D
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

grubson pisze:A za tak ożywioną dyskusję macie wszyscy "pomógł'y"
Kurczę, gdybym wiedział to bym się udzielał :mrgreen: :lol:

A tak serio to mam osełki za 2,50zł, ma osełki zrobione z papieru ściernego, mam różne kawałki ceramiki, mam lidlowe diamenty i mam Fallknivena DC4.

I powiem tylko tyle, ze między tanim sprzętem a DC4 jest przepaść. Jasne, i to i to naostrzy nam nóż ale różnica w trwałości, ergonomii i jakości jest ogromna.

Generalnie sam jestem zwolennikiem racjonalnego podchodzenia do sprzętu ale nie można popadać w skrajności. Pewne rzeczy są warte tych kilku (kilkunastu) złotówek więcej.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Treasure Hunter pisze: I powiem tylko tyle, ze między tanim sprzętem a DC4 jest przepaść. Jasne, i to i to naostrzy nam nóż ale różnica w trwałości, ergonomii i jakości jest ogromna.

Generalnie sam jestem zwolennikiem racjonalnego podchodzenia do sprzętu ale nie można popadać w skrajności. Pewne rzeczy są warte tych kilku (kilkunastu) złotówek więcej.
Głos rozsądku :)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

grubson pisze:Chciałem zauważyć, że nie palę, nie piję, więc na to kasy mi nie ubywa.
Nie ma powodów do nie pokoju. To się da wyleczyć :mrgreen:
A żeby nie robić OT, ja jestem leń i se noże ostrze na ostrzałce z obrotowym kółkiem Fiskarsa.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

takie ostrzarki to morderstwo dla noży, to właśnie one powodują szybkie "topnienie" ostrza :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Fredi pisze:takie ostrzarki to morderstwo dla noży, to właśnie one powodują szybkie "topnienie" ostrza :)
Dlatego kupuję noże z grubym ostrzem :D
a powazniej - wisi mi to. Nie kupuje noża za 2k PLN, wiec nawet jak co pare lat wydam 150 zl na nóż, to płakał nie będę. I tak u mnie rotacja sprzetu jest częstsza.
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

nawiaze do patentu z kubkiem, jakie gradacje papieru sciernego polecacie?
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

wszystko zależy od zużycia ostrza.
Ale spokojnie od 250 w górę..... skacząc co 300-500.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

dzieki za info :)
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

osełka

Post autor: nicco »

Witam
Osobiście nie dopuszczam do dużego stępienia noża a ostrzę zazwyczaj na kawałku płytki terakoty (dolnej jej części) kiedyś znalazłem pasek takiej terakoty, namoczyłem i wygładziłem na krawężniku. Teraz jest gładka od spodu i po namoczeniu nadaje się do dopieszczenia mojego noża.
Polecam
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Znalazłem kiedyś w internecie sposób w którym: Grubą gałąź drewna obdzieramy "ze skóry" ,wtedy bierzemy kruche kamienie i rozdrabniamy do "okruszków" następnie moczymy gałąź i nakładamy "okruszki" ,kiedy to wszystko zrobimy jest już gotowa nasza "osełka".
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

JakubJ152 pisze:Grubą gałąź drewna obdzieramy "ze skóry" ,wtedy bierzemy kruche kamienie i rozdrabniamy do "okruszków" następnie moczymy gałąź i nakładamy "okruszki" ,kiedy to wszystko zrobimy jest już gotowa nasza "osełka".
Taaak, już ja to gdzieś widziałem.
ODPOWIEDZ