Namiot 1-os. Jack Wolfskin Gossamer

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Namiot 1-os. Jack Wolfskin Gossamer

Post autor: wolfshadow »

Kupiłem TAKOWE ustrojstwo. Kolor bardzo odpowiedni (poza rażącą łapą wilka na jednym boku). Trochę przeraża mnie cieniutka podłoga ale najwyżej będę jeszcze wrzucał pod nią NRCetę.
W worku dwa pałąki ALU i 9 szpilek. Do tego zestaw naprawczy: 3 kawałki materiału i płyn do impregnacji szwów.
Pytanie dla posiadaczy: Czy przypadkiem w starszych wersjach nie było jeszcze dodatkowo kawałka rurki do awaryjnej naprawy pałąków?
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Pamiętaj tylko o jednym jak wrzucasz dodatkową podłogę - jej obrys musi być mniejszy niż pierwotna podłoga, gdyż w innym wypadku w czasie deszczu woda będzie ci spływała na środek.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Wiem o tym. Dlatego planuję wrzucać tylko centralnie pod punkt na którym leżę. Raz, że tam będzie największy nacisk a dwa, że strasznie się w nocy wiercę w nieustannym poszukiwaniu wygodnych pozycji :-D
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Nie przejmuj się. Podłoga w gossamerze jest pancerna. Byś zobaczył podłogę w MSR Hubba - jest przeźroczysta. I nic pod nią nie ładuję. Wytrzymuje bez problemu.

Zamiast szukać wygodnej pozycji kup se dobrą matę - np. ridgeresta.

Pozdrawiam
Those who travel far must travel light.
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Posiadam takowy namiot i jeśli chodzi o jego parametry wytrzymałościowe to jestem pod wrażeniem. Jak PA powiedział - pancerka, szwy spokojnie wytrzymują a materiał na podłogę jest zaskakująco mocny. Co ciekawe klejenia wokół szwów lekko pobielały i jest to pierwszy i jedyny objaw eksploatowania ( zresztą dosyć intensywnego ) jaki do tej pory zaobserwowałem. Jeszcze nie mam opinii odnośnie wytrzymałości materiału i klejeń w niskich temperaturach, ale już niebawem będę miał okazję przetestować jak temperatury spadną poniżej zera. Obawiam się tylko, że efekt podwiewania w niskich temperaturach może dać się we znaki, co w lecie z kolei jest ewidentną zaletą.

Szpilki mogłyby być bardziej sztywne - dosyć łatwo je zgiąć przy większym nacisku gdy rozbijamy się na twardym terenie.

Jeśli chodzi o rurkę naprawczą to powinna znajdować się w zestawie. Swój namiot kupiłem na wiosnę tego roku i dostałem takową.
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
robertcb
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robertcb »

Jak jest teraz z dostepnością tego namiotu w Polsce?
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

robertcb pisze:Jak jest teraz z dostepnością tego namiotu w Polsce?
Zapytaj w Horyzoncie, na stronce nie mają ale może są w sklepach stacjonarnych.
Obrazek
robertcb
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robertcb »

Czytałem że są dwie wersje, i jedna jest dłuższa o 30 cm, po czym poznać, i czy po za tym czymś się różnią?
W obu jest kawałek aluminiowej rurki do naprawy stelaża?
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Ja mam wersję kupioną jakieś cztery lata temu o taki:LINK , natomiast obecnie są takie: LINK
Jak widać wymiary te same, w obu jest rurka naprawcza. Od dwóch lat używam tej rurki. Moja wina była, że do tego doszło :roll: , ale jakoś do tej pory nic się takiego nie zdarzyło, co by mnie skłonić do zakupu nowego stelaża. Jednym słowem naprawdę super rzecz.
robertcb
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Namiot 1-os. Jack Wolfskin Gossamer

Post autor: robertcb »

wolfshadow pisze:W worku dwa pałąki ALU i 9 szpilek. Do tego zestaw naprawczy: 3 kawałki materiału i płyn do impregnacji szwów.
Na tym płynie do impregnacji, jest dumny napis "Made in China"
Mam nadzieję że to nie dotyczy reszty namiotu...
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Wiem Wiem, złoty kilof, łopata, młotek, przecinak itd.

Mam pytanie do posiadaczy i nie tylko. Jak widzielibyście ewentualne odłączenie sypialni od tropiku? Macie jakieś pomysły? Chodzi mi o to by można było na stelażu rozciągnąć sam tropik.

EDZIA: daj spokój Kopek. Konkretne pytanie, konkretny problem, WYKOP uzasadniony.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2011, 11:01 przez Kopek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

W tym namiocie jest tak naprawdę tylko tropik, a pod nim moskitiera. Nie widzę sensu wytargiwania moskitiery, przydaje się :)

Jeśli myślisz o ograniczeniu wagi, można nie brać szpilek, ale one też są leciutkie.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Hillwalker pisze:Jeśli myślisz o ograniczeniu wagi, można nie brać szpilek, ale one też są leciutkie.
Jeśli nie weźmie szpilek to nie postawi namiotu. W lesie to nie problem, ale gdzieś w górach już niekoniecznie.
Kopek pisze:Jak widzielibyście ewentualne odłączenie sypialni od tropiku? Macie jakieś pomysły? Chodzi mi o to by można było na stelażu rozciągnąć sam tropik.
Nie widze tego ponieważ stelaż wchodzi w tunel pomiędzy sypialnią a tropikiem, zaś mniejszy stelaż jest w tunelu w sypialni.
Można by przyszyć tunel od spodu tropiku, ale to raczej rozwiązanie niezbyt trwałe bo przy rozbijaniu zawsze te miejsca będą się naciągać i będą powstawać otworki. Podklejenie szwów też nie załatwi trwale problemu.
IMO gra nie warta świeczki.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Doczu, doszedłem do podobnych wniosków ale wolałem zapytać. Może ktoś ma więcej wiedzy w tym temacie ode mnie.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ