Blog Tematyczny

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Marian
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:37
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:

Blog Tematyczny

Post autor: Marian »

Witam
pół roku temu założyłem blog w którym opisuję mundury, spodnie w przyszłości plecaki i inny sprzęt. Proszę o opinie na temat tego blogu. Co należy nim poprawić? Co w nim jest niejasne? Z góry DZIĘKUJĘ.

www.tematyka-militarna.blogspot.com
www.maskalat.blogspot.com przepis na zrobienie ghillie suit
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Jak dla mnie jest ciekawy blog i nic nie trzeba zmieniać :)
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Blog dość przejrzysty i ładny. Opisy dość ciekawe :) Ale mi brakuje jeszcze ceny i ewentualnie odnośnika, czy jakiegoś źródła, gdzie można kupić dany mundur :)
Obrazek
Marian
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:37
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:

Post autor: Marian »

Dobrze, zrobi się. Dziękuję za sugestię. Prócz tego coś należało by dodać/zmienić?
www.maskalat.blogspot.com przepis na zrobienie ghillie suit
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Marian pisze:Dobrze, zrobi się. Dziękuję za sugestię. Prócz tego coś należało by dodać/zmienić?
Ortografię, literówki, gramatykę... podrzucam małą listę przykładów:
opisze -> opiszę
równierz -> również
"jak i na kieszeniami dodatkowe rzepy" -> "jak i na kieszeniach dodatkowe rzepy"
"Rozmieszczenie kieszeni jest identyczne co w pozostałych mundurach" -> "Rozmieszczenie kieszeni jest identyczne jak w pozostałych mundurach"
"jak i po jednej kieszeni rękawie bluzy" -> "jak i po jednej kieszeni (na lub w)rękawie bluzy"
"proponuje mundury naszych zachodnich sąsiadów Wielkiej Brytanii" -> równie dobrze można powiedzieć, że naszymi wschodnimi sąsiadami są Turkmenistan i Irak :roll:
Marian
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:37
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:

Post autor: Marian »

Dziękuję za wytknięte błędy. Do końca tego tygodnia postaram się je wszystkie usunąć, jak i uzupełnić brakujące informacje o tym gdzie można kupić mundur itp.
www.maskalat.blogspot.com przepis na zrobienie ghillie suit
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Ciekawy blog - życzę powodzenia i wytrwałości.

Myślę że informacje nt. gdzie można dany artykuł kupić nie są potrzebne. Każdy kto ma dostęp do internetu może sobie sam to w minutę znaleźć, a podawane na blogu dane mogą się szybko zdezaktualizować. Wystarczy - a nawet będzie bardziej poważnie wyglądać - jeśli napiszesz np. "artykuł łatwo dostępny w większości sklepów w Polsce", "trudno dostępny" itd.

Natomiast zdecydowanie warto poprawić pisownię. Za dużo wyrazów zaczynasz dużymi literami. Zamiast Żołnierze Zawodowi, mundur Holenderski itd. powinno być: żołnierze zawodowi, mundur holenderski itd.

PS - "Pantera" to nie był pierwszy polski kamuflaż, a conajmniej piąty! (wcześniej był już tzw. kamuflaż zwiadowców, deszczyk, moro i puma)
Marian
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:37
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:

Post autor: Marian »

Pisząc "pierwszy Polski kamuflaż" miałem na myśli kamuflaż NASZ rodzimy ,a nie robiony pod nadzorem Mateczki Rosji. Dziękuje za pozostałe rady. Zdaję sobie sprawę że pisownia jest niepoprawna, ale gdy tylko mam czas siedzę i czytam na głos wówczas poprawiam błędy. Brakuje mi jeszcze trochę informacji (np. produkcji naszych polskich standardowych wz.93 wiem że są produkowane w Lublinie, Gdyni i ... ? tego jeszcze nie wiem). DZIĘKUJE

[ Dodano: 2009-11-23, 16:28 ]
Witam
część poprawek wymieniona przez Panów została już poprawiona, kolejne poprawki będę robił w miarę wolnego czasu. Pojawiły się nowe artykuły, chętnych zapraszam do czytania/zamieszczania opinii pod blogiem.
www.maskalat.blogspot.com przepis na zrobienie ghillie suit
ODPOWIEDZ