Życie bez pieniędzy.

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Może trochę to offtopem zajedzie, ale spróbuj wykupić znaczek łódzki i łowić, to dopiero Ci się odechce.. =P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

wolfshadow pisze:(...)Jedzie beztrosko po bandzie systemu w którym byt obywateli jest niewolniczo zależny od szeregu instytucji.
Patrząc od strony wspólnoty, to każdy, kto żyjąc w (albo przy) społeczeństwie nie buduje go w żaden sposób, automatycznie staje się hmm, w społeczeństwie niepotrzebny.
Z drugiej strony... Jak patrzę na świat, faktycznie trzeba sobie uświadomić że odebrano nam już jakiś czas temu nasze odwieczne i podstawowe prawa takie jak wolność, wolna wola (w pewnym, coraz większym, stopniu), prawo do bezwzględnej własności, prawo do posiadania broni -> prawo do samodzielnego zapewnienia sobie bezpieczeństwa!

Tak tylko o tym myślę.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Ciek pisze:Leśniczy nie ma prawa ci zabronić zbierania runa leśnego
sarna, dzik, jeleń to runo leśne ? fajnie :)

A co do ryb. Wędka możesz sobie porzucać u siebie w domu. A z wędką z ostrym haczykiem nad wodą nikt mi kitu nie wciśnie, że nie łapie ryb. A to źle złapana, to uszkodzona itp.
Właściciel ma obowiązek zarybiać, a Ty nie masz obowiązku kupić zezwolenia. Nie ma ryb, to po co kupujesz zezwolenie.
Jeśli jesteś członikiem grupy władającej wodą ( właściciel, użytkownik np. PZW) to masz pelne prawo sprawdzić ile wydano zezwoleń itp. czyli ile kasy wpłynęło a ile wydana na zarybianie, sprzątanie wokół jezior i rzek a ile kormorany, wydry, czaple i inni kłusownicy zabrali wam rybek. .... Od tego jest walne zebranie koła PZW, czy innych grup.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Do czasu gdy nie zmienią się zasady funkcjonowania PZW nie wpłynie tam ode mnie nawet grosz. Jest to podyktowane względami ideowymi, ale zarazem też mi się opłaca bo już kilka lat sobie łowię i nikt mnie nawet nie sprawdzał nigdy więc nawet jeśli walną mi maksymalny mandat kiedyś to i tak będę dużo do przodu.

Pod pojęciem zasad funkcjonowania rozumiem przede wszystkim publikowanie sprawozdań finansowych i wyłanianie dostawców narybku oraz podmiotów świadczących inne usługi w trybie choćby zbliżonym do trybu zamówień publicznych. Na dzień dzisiejszy jest to wolna amerykanka, nikt nic nie wie, nic nie ogłasza. Kolesie zbierają sobie składki a później je wyprowadzają zamawiając narybek u swoich znajomych, którzy, założę się, nie są wcale najtańsi. Do tego nieustająca parada głupot promowanych przez PZW jak np. artykuły w Wiadomościach Wędkarskich (tuba propagandowa PZW) zachęcające do zabijania złapanych rybek, bo ponoć skaleczonych nie ma sensu wypuszczać, lepiej od razu na patelnię, organizowane zawody polegające na odłowieniu i uśmierceniu (bez wypuszczania) jak największej ilości rybek ...Tak nie może być.

Co do sprzątania i innych zabiegów to, przynajmniej w mojej okolicy, zupełne science - fiction. Nikt tam nic nie robi z instytucji łasych na składki. Tej zimy w wielu jeziorach ryby się wydusiły bo nie miał kto wywalić dziur w lodzie. Gdy mieszkańcy się zorientowali co się święci sami starali się ratować sytuację ale w wielu przypadkach było już za późno. I niby za co mam (mamy?) płacić? Moim zdaniem wystarczy, że płacę podatki, choć w sumie i tak dostrzegam sporą dysproporcję pomiędzy tym co daję, a tym co otrzymuję.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

a jeśli łowie bez haczyka i przynętą taką, że istnieje znikoma szansa, że rybką po połknięciu nie da rady jej wypuścić to jest legalne??

mnie denerwuje zakaz biwakowania w lesie mogliby ograniczyć np przy zagrożeniu pożarowym albo w sytuacji gdy od trzech dni nie padało albo na niektóre miesiące dać całkowity zakaz ognisk, ale jeśli biwakuje zimą w śniegu to zagrożenie jest równe zero ( o ile nie użyje napalmu bo nawet 5 litrów benzyny nie dało by rady w zimie i śniegu wywołać pożaru)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Walker95 pisze:Jak patrzę na świat, faktycznie trzeba sobie uświadomić że odebrano nam już jakiś czas temu nasze odwieczne i podstawowe prawa takie jak wolność, wolna wola (w pewnym, coraz większym, stopniu), prawo do bezwzględnej własności, prawo do posiadania broni -> prawo do samodzielnego zapewnienia sobie bezpieczeństwa!
Dość dawno nam to odebrano, gdzieś tak we wczesnym średniowieczu, albo i jeszcze wcześniej. W zależności od kręgu kulturowego/rejonu świata był mniejszy lub większy zamordyzm.
sylwester2091 pisze:...mnie denerwuje zakaz biwakowania w lesie
Ten zakaz jest całkiem przydatny. Jak wiesz są ludzie i ludziska, gdyby nie było zakazu to ciężko by było 'umilić' ludziskom pobyt np. mandatem - nie ma zakazu to niby za co? A tych drzew w około to oni nie wycinali i śmieci też nie oni zostawili ;-) Zakaz ułatwia tępienie ludzisk i pozwala na przymykanie oka gdy leśniczy trafi na biwakujących ludzi.

Ognisko... jest fajne, dodaje klimatu, ale tak naprawdę można się bez niego obejść. Osobiście nawet na przełomie października i listopada nie widzę potrzeby rozpalania ogniska, kuchenka gazowa wystarcza do przygotowania jedzenia. Z wiekiem człowiek robi się coraz wygodniejszy ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

sylwester2091 pisze:a jeśli łowie bez haczyka i przynętą taką, że istnieje znikoma szansa, że rybką po połknięciu nie da rady jej wypuścić to jest legalne??

mnie denerwuje zakaz biwakowania w lesie
Ustawa mówi wyraźnie: za amatorski połów ryb uważa sie połów ryb wędka lub kuszą. Tu ustawodawca wyczerpał wszystko. Oznacza to:
- nie ważny rodzaj przynęty
- można łowic za pomoca wędki.

Z tego wynika, że linka w rece to nie wędka i ta metoda jest zabroniona.(np. tzw sznury). Za to w zakresie połowu wędką lub kusza ustawa tez wyraźnie mówi na jakich warunkach taki połów jest dopuszczalny ( najważniejsze za zgodą własciciela wody). A za zgode trzeba niestety często płacić. Z tego często żyją.

Zakaz biwakowania w lesie: cudna rzecz, dzięki temu nie ludzie nie rozbijają się w ciekawych miejscach a tylko w wyznaczonych polach biwakowych. Stad też, jeśli nawet spotka sie pojedynczy namiot gdzieś w obszarze, to taki poj. incydent nie ma wpływu na całosć lasu. A nasze zachowanie ma wpływ na zachowanie osoby kontrolującej.

A co do życia bez pieniędzy. Pojedyncze osobniki mogą w ten sposób przetrwać. Nie jest to jednak metoda dla ludzkości - bo nic to by nie przyniosło.
Prymitywne plemiona też uprawiały handel, a pieniądz to wynalazek bardziej zaawansowanego handlu. A więc nawet prymitywne plemiona wykorzystują pieniądz.
kmicic
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:09
Lokalizacja: Smoleńsk
Płeć:

Post autor: kmicic »

Henry David Thoreau "Życie bez zasad", "Walden, czyli życie w lesie". Warto.
"Naśladownictwo- sobowtór oryginalności" Tadeusz Konwicki
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

kmicic pisze:Henry David Thoreau "Życie bez zasad", "Walden, czyli życie w lesie". Warto.
Czy w języku polskim też ?

walden
sory, teraz doczytałem
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Ewald
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2010, 09:59
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Tytuł użytkownika: Jam jest hardkor
Płeć:

Post autor: Ewald »

We wczorajszym dodatku do "koszernej" THE RED BULLETIN opisany jest człowiek, który zrezygnował z luksusowego życia na rzecz drewnianej chaty nad brzegiem morza w surowym skandynawskim klimacie.
Gość był mistrzem świata w windsurfingu.

Polecam artykuł:
http://www.redbull.com/cs/Satellite/pl_ ... fmodpos=A4
It's not easy facin' up when your whole world is black
ODPOWIEDZ