Sprzet sprawdzony, najlepszy stosunek cena/jakosc

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Sprzet sprawdzony, najlepszy stosunek cena/jakosc

Post autor: tomasz »

Na zaprzyjaznionym forum taktycznym temat sie pojawil, niestety szybko popadl w zapomnienie. Celem watku sa Wasze porady co do szeroko pojetego sprzetu wszelkiej masci przy zalozeniu ze musi byc DOBRY, SPRAWDZONY i mozliwie TANI, taki ktory z cala pewnoscia mozecie polecic kazdemu.

Moje typy:
+ ubior:
- kurtka (parka) BW - flecktarn
- bluza BW - flecktarn
- spodnie UK lightweight - DPM
- bluza UK - DPM v DDPM
+ sprzet:
- plecak holenderski 35l - DPM
- manierka holenderska - DPM
- noze Mora/Frosts, od klasycznych czerwonych po modele Clipper czy 760
- krzesiwo BCB Int. tzw szwedzkie od Przeszczepa
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Mała czołówka Petzla: Tikkina - mam kilka lat, sprawdzona w każdych warunkach, na śniegu, deszczu, przy niskiej temperaturze. Świeci przez ponad sto godzin. Ma co prawda tylko jeden tryb, ale mnie to wystarcza. Jest bardzo lekka. Nie pamiętam ceny, ale też nie powalała na kolana.

Buty firmy AKU, koniecznie na wibramie. Kupione w 2005r , sprawdzone w Tatrach (co najmniej dwa wyjazdy w roku), beskidach, latem, zimą, zdzierane na mieście. Już widać ślady zużycia, ale jeszcze ten sezon muszą wytrzymać. Dużo tańsze niż np. Meindle.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Ja jestem ogromnym maniakiem sprzętu brytyjskiego. Cały mundur brytyjski jest dobry choć spodnie łatwe do zniszczenia ale schną błyskawicznie. Kurtki mam dwie. Spadochroniarską SAS z usztywnionym i ocieplonym kapturem i soldiera. Są na prawdę świetne. Do tego Assault Vest, Day Pack złożony z sidów i szelek Yoke i klasyczny bergen 90l. Jest bardzo szczelny i dobrze się go nosi. Fakt, że kieszeni nie ma za wiele ale to nie jest wielki problem.
Kup se Morę
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

wilk4561 pisze:Spadochroniarską SAS z usztywnionym i ocieplonym kapturem
Ocieplony kaptur miała jedynie parka falklandzka i nie ma czegoś takiego jak kurtka/parka SAS (Tym bardziej spadochroniarska).

Koniec offtopa.
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Wszystkie Vicki. :mrgreen: niezbędne na biwaku i do miasta.
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Ja też jestem zwolennikiem ubranek brytyjskich i niemieckich (BW). Solidna jakość i wysoka funkcjonalność za niską cenę. Do wyrobów z USA i ich kopii straciłem ostatnio jakoś sympatię i sentyment (no może do kurtki M-65 mi zostały jeszcze resztki sentymentu ;-)
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Vicki, jak dla mnie hamerykańskie BDU i produkty Milo- kolejna kurtka tej firmy i jestem autentycznie pod wrażeniem
ODPOWIEDZ