Patent na kompas

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Patent na kompas

Post autor: puchalsw »

Witam
Zawsze wkurzało mnie, że kompas mam ukryty gdzieś w kieszeni. Za każdym razem, kiedy chciałem na niego spojrzeć, byłem zmuszony sięgać do portek, kieszeni bocznej, lub wewnętrznej kurtki. To oznacza zatrzymywanie się, zdejmowanie rękawicy, ściąganie kijka, itd.
Generalnie problem.
Wieszanie kompasu na szyji, też mi nie odpowiada, ponieważ linka albo się plącze, albo coś mi dziadowsko drynda u szyi i mnie irytuje. Sami wiecie, jak takie drobiazgi potrafią doprowadzać do pasji, szczególnie, kiedy ciągnie się ostatkiem sił (ale dzisiaj jestem pozytywnie do życia nastawiony :) )
Nie jednokrotnie, kończyło się to na tym, że za rzadko spoglądałem na kompas, i popełniałem jakieś głupie błędy.
I tak natknąłem się na patent, który podpatrzyłem u ludzi z reality show na Discovery - Przeżyć Alaskę, czy coś takiego.
Mieli oni, kompasy zamocowane na opaskach, na przedramieniu prawej ręki. Za każdym razem, kiedy ktoś chciał sprawdzić kurs, należało tylko wyciągnąć rękę przed siebie.
Zapragnąłem też mieć też taką opaskę, ale "computre says no" (fani Little Britain wiedzą do czego nawiązuję). Ani na aukcjach, ani w szopach internetowych nie udało mi się wygooglać takiej opaski.
Więc dzisiaj wracając z pracy, wstąpiłem do sklepu dla sknerów, i nabyłem opaskę neoprenową do mp3 za 36pln, i przecenione etui silikonowe do starego Zena za 4pln.
Trochę pracy żyletką, kleju, nieco gąbki, i moja Silva ma ubranko jak z Discovery.
Temat, będę dalej rozwijał, ponieważ mam starą opaskę neoprenową na kolano, z której uszyję dokładnie pasujące wdzianko na mój kompas.
EDYTA: waga opaski z etui to 55g. Razem z kompasem to 85g
A tutaj parę fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Piękne wdzianko. Na dodatek faktycznie praktyczne
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Afriki toście Waść nie odkryli.

Cammenga, busola adrianowa itd.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

, w0jna, No nawet ruskie mieli na skórzanym pasku kompas, ale fakt, że urocza(ta ze zdjęć) :) A Waść od razu Afrykę by chciał :mrgreen:
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

No busolę adrianowa mieli ruskie ;-) Bo to stary sprzęt jest...

Obrazek

Nawet tutaj jest ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

w0jna, To zdjęcie wywołało kiedyś spore zamieszanie, ruskie słynęli z "miłości" do zegarków, jedna z wersji była ta, że gość ma 2 zegarki. Wspomniana przez Ciebie "busola"ma stosunkowo dużą średnicę( w porównaniu do zegarka)Mam gdzieś taką...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A wiem, wiem... To zdjęcie było retuszowane, ale podobno nie słusznie, jakoby oficer ze zdjęcia miał kompas i zegarek, a nie dwa zegarki.

Obrazek
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

w0jna, No widzisz, wiesz wszystko sam, a innych podpuszczasz...wredne z Ciebie stworzenie!

Wracając do Silvy. Jeżeli by tak zrobić dwa podłużne otwory po bokach, to można wtedy wykorzystać sam pasek z neoprenu i darować resztę
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

w0jna, To nie o to mi chodziło. Busole na pasku to ja znajdowałem na necie. Ja chciałem taki pokrowiec, co to jest otwarty od góry, tak aby można było na kompas patrzeć, i z długim paskiem na rzepie, żeby można było wokół przedramienia obleczonego w polar, i kurtkę owinąć.
Oczywiście, najłatwiej było by ponawiercać otwory w busoli, i do opaski przymocować na stałe. Ale nie mam serca niszczyć takiego kompasa.
A zdjęcie powyżej jest ustawiane :-)
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ