Jaki plecak ?

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

soohy pisze:Pomyślę jeszcze o innym plecaku,
Na znanym portalu aukcyjnym jest plecak trooper firmy texar .Jedni piszą że ma 35 litrów inni że 40.Popatrz może będzie ci pasował. Niestety nic więcej o nim nie wiem i nie mogę wrzucić linka do aukcji. Może ktoś z kolegów na forum wie coś więcej. pozdrawiam jaco
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Abscessus Perianalis,
Pas Biodrowy - part o szerokości 5 cm, grubość około 1-2 mm, miękki. Nie spodziewał bym się po owym za wiele, ale na szczęście nie jest jest zaszyty na stałe, trzyma się na przeplotkach więc sobie można go wymienić na coś innego (np na amerykański pas biodrowy od plecaka molle II). Ja osobiście nie używam w tym plecaku pasa biodrowego, zwyczajnie nie mam takiej potrzeby, więc jest złożony (jak widać na zdjęciach) i opiera mi się o plecy - przy okazji mam dystans dzięki temu i dobry "airflow" na plecach. To pierwszy plecak przy którym nadmiernie nie pocą mi się plecy, z czego bardzo się cieszę.

Szelki plecaka - nie jest z nimi źle, są wygodne i dość wytrzymałe, przy próbie dociążeniowej przetrwały 15 kilo, więcej do plecaka nie pchałem, podejrzewam że zwykłego stuffu i tak nikt by tam tyle nie napchał. Ja dociążałem ciężarkami z siłowni, więc jak mówiłem nie są takie złe jak by się mogło wydawać.

Wypychanie się kieszeni - no tu jest jak u Ciebie AP, jak dociśniesz główną komorę a nie masz usztywnień jakichś w ściankach (ja ciepnąłem na plecy płytkę plastikową i do głównej komory) to wtedy reszta kieszeni cierpi i pokazuje się "buła" w środku, miękki materiał więc nie ma się co dziwić. Zewnętrzne kieszenie za to, odpinają mi się bez problemu bez odpinania bocznych taśm kompresujących, w tym wypadku jest ok.

Jeszcze jeden plus plecaka - we wnętrzu największej komory jest wszyta siatka na ścianie od strony komory mniejszej, do tej siatki idealnie mieści mi się laptop 15" i to w taki sposób że ma od dna plecaka jeszcze jakieś 3-4 cm, więc kiedy kładzie się plecak na ziemi nie uderza się boczną ścianką laptopa o glebę - Bardzo duży plus jak dla mnie!
Jak chcesz to mogę pstryknąć jutro fotkę.

chyba wszystko - ja sobie chwalę, choć wiem że za jakieś 2-3 lata kupię taki sam nowy, bo ten się rozleci (szkoda że np. Propper nie produkuje tych plecaków, były by pancerne)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ