Ewolucja ACU...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Coś w temacie Angli według Legionów Zielonych Diabłów.
http://www.greendevils.pl/f_to_f/boze_u ... gland.html
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Mózg pisze:a i można, nie wątpię. ale zmieniaś swoją pasje dlatego, że ktoś na forum nie lubi szpeju US (poza tym od usmc)? no nie.
Oczywiście, że nie. Zmieniam zainteresowania ze względy na mój konserwatyzm...
Mózg pisze:więc skąd wiesz jaka jest różnica w wygodzie noszenia sierry w porównaniu do panamy? wiem, że wiesz, bo o tym rozmowy były prowadzone ;-)

Bo nosiłem belleville będące nowymi modelami butów? Co jak co, ale do założenia piaskowych jungli na sierrze nikt mnie nie zmusi, no chyba że mi zapłacą.
Mózg pisze:pieniądze i posiadanie a zbieranie i pasja to dwie sprawy. nie myl proszę.
Może i różne, ale powiązane, bo do zbierania czyli pasji są potrzebne przedmioty (Posiadanie), a do uzyskania tych przedmiotów potrzebne są fundusze.
Mózg pisze:przykro mi też, że nie zaimponuję Ci posiadaniem sprzętów, jakkolwiek fantastyczne skróty by nie miały.
I widzisz o to tu we wszystkim chodzi. Ktoś chce zbierać szpej US Army/USMC, bawić się we współczesnych rangerów itp, a nie wie co oni noszą i tak biegają po Polsce Albańscy wojownicy, którzy podają się za SEALS...

I tu moje czepialstwo do szpeju US, jest stanowczo za drogi i słabo dostępny jeżeli chodzi o elementy potrzebne do profesjonalnego zbieractwa, lub zabawy w reko. Za szajs, który odcina się na tle lasu trzeba wybulić kupę forsy... Świetnie...
Mózg pisze:zrób podobną ankietę ze znajomości podziału administracyjnego USA, granic państw Ameryki Środkowej, daty wojny secesyjnej, podpisania Deklaracji Niepodległości... to pytania tak samo trudne dla przeciętnego Polaka, jak dla amerykańskich przeciętniaków te o fronty europejskich wojen, rozmieszczenie krajów nadbałtyckich, daty wybuchu Wojen Światowych i tak dalej.
Co to to nie... W Polsce i ogólnie w Europie mamy do momentu studiów (A nawet i na studiach choć w mniejszym stopniu) kształcenie ogólne, historii i geografii uczy się po równo światowej jak i Polskiej, a w USA kształci się w jakimś kierunku (najczęściej jak się obłowić nic nie robiąc) i wynikami są właśnie takie rzeczy jak brak wiedzy o europie...
Mózg pisze:jest jakiś naród, który nie spotkał się z twoimi bluzgami i armia, o której nie myślisz stereotypowo?
Mmmmm... Oczywiście że nie...
Francuzi - Tchórze i geje
Niemcy - Naziści i burżuje
Brytole - Flegmatyczni zdrajcy
Ruscy - Pijana hołota
Polacy - Pijana jak najtaniej ubrana grupa ludzi dosć dobrze wyszkolonych
USA - Elektronika robi za nas wszystko po co więc logicznie myśleć i się uczyć? Chodźmy zrobić BBQ...
Chiny - Zastraszona pierońsko wielka hołota
Japończycy - kurduple...
Chcecie więcej? :-P
Mózg pisze:zgadnę, obrócisz się plecami do każdej armii, która potrafi się zareklamować i zadziałać na swoją korzyść marketingowo, lub która została pokazana w jakiejś grze, bo to "głupi debile, najlepsza hiper duper przereklamowana armia".
zgadłem?
Ku twej uciesze: TAK
Mózg pisze:a wszystko to dlatego, bo MI nic złego nie zrobili i nie uważam za zasadne obrażanie kogokolwiek z powodu koloru kamuflażu jaki nosi czy poziomu edukacji, jaki prezentuje
A ja uważam inaczej... I liczy się dla mnie i poziom edukacji i kamuflaż i wyznanie i orientacja seksualna i poziom przestęczości itp...

[ Dodano: 2008-04-21, 20:53 ]
TD pisze:Amerykańska armia jest fajna mają bardzo dobry sprzęt jest to kraj który się szybko rozwija,
Bardzo dobry sprzęt = kiepscy żołnierze, którym się wydaje że sprzęt zrobi wszystko za nich...
I się nie rozwija a cofa... Teraz inne kraje się rozwijają.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

aciepk pisze:
obiecałem :roll:

w0jna, to Ty naprawdę coś masz do Angoli, czy tak sobie jaja robisz dla niepoznaki?
jeśli tak, to niegrzeczny jesteś :!:
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Bardzo dobry sprzęt = kiepscy żołnierze, którym się wydaje że sprzęt zrobi wszystko za nich...
I się nie rozwija a cofa... Teraz inne kraje się rozwijają.
Tak, Europa zapewne w rozwoju doścignie stany, ale nie martwcie się Polska jest jakieś 200 lat nieustannego rozwoju i eksplozji demograficznej za Stanami. Przynajmniej jeśli chodzi o aglomeracje miejskie.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

w0jna pisze:Tak, Europa zapewne w rozwoju doścignie stany, ale nie martwcie się
Europa musi dogonić najpierw sama siebie - co jak widać na przykladzie dawnego NRD (nie wspominając o najnowszych członkach...) zajmie jeszcze kilkadziesiąt lat, żeby można było porównywać ją (Europę, ale tak na serio chodzi przecie o UE) do Stanów.
w0jna pisze:Polska jest jakieś 200 lat nieustannego rozwoju i eksplozji demograficznej za Stanami. Przynajmniej jeśli chodzi o aglomeracje miejskie.
Nie przesadzajmy, Polska jest jakieś 40 lat do tyłu w stosunku do Europy Zachodniej i ok. 100 lat do dostatniejszych regionów USA. Konwergencja jest nieubłagana...

Polecam lekturę esejów i analiz na www.nbportal.pl. Można sporo się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

aciepk pisze:Dużo osób ma takie.
A wersja materiału? Wind resistant NYCO Rip-Stop czy zwykłe NYCO Rip-stop

O O te ;-) http://www.demobil.pl/sklep/index.php?K ... =&strona=1
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A co mają na metce? Jako skład?
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Nie przesadzajmy, Polska jest jakieś 40 lat do tyłu w stosunku do Europy Zachodniej i ok. 100 lat do dostatniejszych regionów USA. Konwergencja jest nieubłagana...
100 lat to może i tak, ale do tego co w Stanach było w latach 70.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Panowie-spokojnie. Europa sie rozwija, a USA ma recesje gospodarcza :) Dogonimy! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

poza tym stany mają największy na świecie dług :P
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Yoggi - tak długo jak stopa procentowa jest mniejsza od wzrostu gospodarczego możesz mieć jaki sobie chcesz dług. Poza tym, jeżeli założymy, że ekwiwalencja ricardianska zachodzi, to w długim okresie można dług olać.
cieply
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Tytuł użytkownika: cieply
Płeć:

Post autor: cieply »

nie jestem specjalista w dziedzinie ACU ale jakiś rok temu oglądałem spodnie u nas w Warszawie. Natomiast tydzień temu na lotnisku w Shannon widziałem ponad stu żołnieży U.S. Air Force mieli mundury ACU "ale trochę inne". Plamy na nich były bardziej widoczne, ale oczywiście w pixelach. To był na pewno inny wzrór niż ten co widziałem rok temu i inny niż ten co pokazuje link http://www.demobil.pl/skl...w=&pr=&strona=1 . Wiec jak ktos chce "miec najnowszy" to moze trzeba poczekac chwilę aż pojawi się rynku wtórnym.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

cieply pisze:nie jestem specjalista w dziedzinie ACU ale jakiś rok temu oglądałem spodnie u nas w Warszawie. Natomiast tydzień temu na lotnisku w Shannon widziałem ponad stu żołnieży U.S. Air Force mieli mundury ACU "ale trochę inne". Plamy na nich były bardziej widoczne, ale oczywiście w pixelach. To był na pewno inny wzrór niż ten co widziałem rok temu i inny niż ten co pokazuje link http://www.demobil.pl/skl...w=&pr=&strona=1 . Wiec jak ktos chce "miec najnowszy" to moze trzeba poczekac chwilę aż pojawi się rynku wtórnym.
Bo pewno mieli ABU http://en.wikipedia.org/wiki/Airman_Battle_Uniform
http://www.tigerstripeproducts.com/airforcetiger.htm
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Rzez, uprzedziłeś mnie o minutkę, dwie. właśnie wklejałem zdjęcia :/
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Bo to coś takiego pewnie było.
USAF
Obrazek
Obrazek
NAVY
Obrazek
Belle do tego:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2008, 20:22 przez w0jna, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

no to dowalam kolejną wariację acu - US Navy Working Uniform
Obrazek
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Do ABU są buty w kolorze SAGE, lepiej pasują kolorystycznie do UCP niż koloru piaskowego..
Ale i tak coyote brown najładniejszy :mrgreen: ...

I przy okazji...
Zauważcie, że kontraktowe APECS'y można dostać w aż czterech kamuflażach:
-MARPAT Des i Wood
-USAF tiger
-Navy digital camo
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

aciepk pisze:Ale i tak coyote brown najładniejszy :mrgreen: ...
otóż to... chociaż ciekaw jestem jak wyglądałyby mundury. szpej w CB jest miodek.
co do sage green butów - kiedy dostałem ostatni katalog belleville zacząłem sie zastanawiać dlaczego armia nie zechciała przerzucić się na ten kolor. wyjścia są dwa - wieloletnie kontraktu z innymi producentami na inny kolor lub olanie tej sprawy, bo może akurat wolą wydac kase na jakieś inne bajery...?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Mózg pisze:otóż to... chociaż ciekaw jestem jak wyglądałyby mundury.
Tylko kopie widziałem... Ale są kontraktowe ciuchy w CB... Jest mnóstwo bluz z polarteca w CB:
-Kurtka z 300 (Mam taką obfotografuję i opiszę, bo jest naprawdę super)
-Kangurka z polarteca micro
-Kangurka z power-dry grid fleece
-Koszulka z power-dry (bielizna)

Poza tym są jeszcze spodnie z polarteca 200 w CB, czapeczka z polarteca micro, balaclava (Zwana pokrakiem) i element USMCowskiego odpowiednika ECWCS gen.III mianowicie zestaw puchowy.
Mózg pisze:co do sage green butów - kiedy dostałem ostatni katalog belleville zacząłem sie zastanawiać dlaczego armia nie zechciała przerzucić się na ten kolor. wyjścia są dwa - wieloletnie kontraktu z innymi producentami na inny kolor lub olanie tej sprawy, bo może akurat wolą wydac kase na jakieś inne bajery...?
A mnie się wydaje, że to jest spowodowane tym, że butki w sage są stosunkowo nowe, a od rozpoczęcia wpjny w Iraku, armia zakontraktowała pewnie setki ton przeróżnych butów pustynnych i nie ma sensu kontraktować nowych w innej barwie póki z magazynów nie znikną stare.

A i tak uważam, że butki w CB są lepsze. Bo i do lasu pasują no i przede wszytkim ten kolor :-)
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

aciepk pisze:A i tak uważam, że butki w CB są lepsze. Bo i do lasu pasują no i przede wszytkim ten kolor :-)
chociaż wielu wytyka, że zamsz do lasu... bleee, szybko sie psuje i kruszy pod wpływem wilgoci, błota, na pewno szybciej niż licówka.

co do wyrobów z polaru to tak, widziałem i znam jako tako, ale myślałem o hardshellach albo mundurach polowych z materiału NYCO czy podobnego... może jakis 511 Tactical robi? poszukam

w ogóle zaskakujące jest systematyczne powracanie do starych i jak sie okazujeskutecznych rozwiązań - skośne vietnamskie kieszenie teraz wracają w acu, marpat, oporządzenie dla usmc w coyot, tak jak kiedyś wszystko w olive...
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Mózg pisze:co do wyrobów z polaru to tak, widziałem i znam jako tako, ale myślałem o hardshellach albo mundurach polowych z materiału NYCO czy podobnego... może jakis 511 Tactical robi? poszukam
Hard shelle i soft shelle są robione w kamuflażu (CDJ, polar z polarteca wind-pro są z materiału w DES MARPAT z elementami w CB)... Ale jest wyjątek, sa stuptuty z gore-texu w CB...
Mózg pisze:chociaż wielu wytyka, że zamsz to lasu... bleee, szybko sie psuje i kruszy pod wpływem wilgoci, błota, na pewno szybciej niż licówka.
Ogólnie na wilgoć. Co z tego, że jest gore-tex skoro skóra nasiąką?
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

o prosze, jak w mordę strzeliłem z tym 511T
link
chociaż trochę mało kojotowy ten ich Coyote.

wracając do ACU... gdyby ktoś miał sony ericssona k510 to służę motywem wyglądu w ucp i w odpowiednich kolorach, robiłem sobie z pasji i wyszło całkiem ładnie
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Może to coyote tan?
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

brown stoi jak byk w nagłowku
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Ale stoi w nagłówku... Mogą się mylić, albo zdjęcie tak wyszło.
ODPOWIEDZ