Koszulki... militarne?

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Koszulki... militarne?

Post autor: jakub_kaczmarek »

http://allegro.pl/item350031052_koszulki_militarne.html

Ciekaw jestem czy można nosić takie koszulki? nie chodzi mi o każdą, ale np. o takie z napisem POLICJA, CBA, itp.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Nie wiem jak wygląda sprawa z CBA i innymi, ale koszulki z napisem 'Policja' (w tym przypadku dodatkow z 'blachą') mogą nosić tylko Policjanci, określają to odpowiednie przepisy. Co więcej byłem świadkiem jak w hurtowni zaopatrującej m. innymi Policjantów, gość musiał okazać się papierami jak kupował żółta kamizelkę z napisem 'Policja'.
Nie zdziwię się jeśli te koszulki szybko znikną z oferty.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Takie koszulki (Policja, Milicja, Grom, itp.) Są już od dawna na allegro, sam się dziwiłem że można takie sprzedawać.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Hmm, możliwe że zapis dotyczy noszenia a nie sprzedawania, a właściciel hurtowni najnormalniej w świecie 'dmuchał na zimne'.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
jakub_kaczmarek
Posty: 75
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Płeć:

Post autor: jakub_kaczmarek »

z KW
Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nie istniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

(z forumprawne.org)

a co do prawa, to taki mały kawał:

Jedzie minister Z. samochodem i potrącił 2 pieszych na przejściu.
Przychodzi do sędziego i pyta:
- Co z tym zrobimy ?
Sędzia się zastanowił i odpowiada:
- Myślę, że ten, który głową rozbił przednią szybę może dostać 5 lat za uszkodzenie cudzego mienia, a ten drugi, co odleciał w krzaki - 8 lat za próbę ucieczki...
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Jest tak jak pisze Tanto i Cebab. Z autopsji sprzed kilku lat znam incydent - koleżanka chodziła w koszulce z napisem "POLICJA" było to w małej miejscowości latem, zatrzymał się patrol policji, powiedzieli jej "w takiej koszulce może sobie pani chodzić po domu, ale na ulicy nie wolno!'. Na szczęście nie kazali od razu zdejmować :D
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

nordwest pisze: Na szczęście nie kazali od razu zdejmować :mrgreen:
Na szczęście??? :566: :?: :!:

:-P :mrgreen:
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

dla niej na szczęście, oni mieli czego żałować 8-)
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

pozdrów koleżanke
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

Tak odnośnie tematu, to myślę, ze nie mieli by prawa nakazać jej zdjąć koszulki choćby z tego powodu, że nawet rewizję osobistą przeprowadzić może tylko osoba tej samej płci, więc raczej nie mogli by kazać rozebrać sie kobiecie/dziewczynie w miejscu publicznym.
Koli
Posty: 25
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:17
Lokalizacja: Łaziska Średnie
Płeć:

Post autor: Koli »

cyntelfuga pisze:nie mieli by prawa nakazać jej zdjąć koszulki choćby z tego powodu, że nawet rewizję osobistą przeprowadzić może tylko osoba tej samej płci, więc raczej nie mogli by kazać rozebrać sie kobiecie/dziewczynie w miejscu publicznym.

święte słowa
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2007, 19:20
Lokalizacja: z cienia

Post autor: AdamM »

Też mi problem. Jak będą chcieli być upierdliwi to naprawdę mają wiele możliwości.
ODPOWIEDZ