Motocykliści

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Motocykliści

Post autor: Tresor »

[...]
i padlo na R6 :)
jest zlo :)
pierwsze 180 km/h zamkniete :)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2010, 07:32 przez Tresor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

szkoda tylko, że nawet dawcą nie możesz być, bo już nic z ciebie nie zostanie :P
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Fredi nie przejmuje sie:)

mam powiedzenie "Jakos to bedzie " :)
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Fredi pisze:szkoda tylko, że nawet dawcą nie możesz być, bo już nic z ciebie nie zostanie :P
Fredi masz rację! Z motocyklistów to tylko oczy się nadają... icon_twisted Ale i to dobre przecież tyle osób czeka na przeszczep rogówki...
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

maly pisze:Z motocyklistów to tylko oczy się nadają... icon_twisted Ale i to dobre przecież tyle osób czeka na przeszczep rogówki...
Ręce opadają jak czytam takie teksty.....Nie wiem czy zdajesz sobię sprawę, że niektóre osoby mogą się poczuć urażone taką wypowiedzią (nawet jeżeli miała być to forma żartu -nieudanego zresztą). W naszym "wspaniałym" społeczeństwie podejście do motocyklistów chyba nigdy się nie zmieni.....a szkoda.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

maxter pisze:
maly pisze:Z motocyklistów to tylko oczy się nadają... icon_twisted Ale i to dobre przecież tyle osób czeka na przeszczep rogówki...
Ręce opadają jak czytam takie teksty.....Nie wiem czy zdajesz sobię sprawę, że niektóre osoby mogą się poczuć urażone taką wypowiedzią (nawet jeżeli miała być to forma żartu -nieudanego zresztą). W naszym "wspaniałym" społeczeństwie podejście do motocyklistów chyba nigdy się nie zmieni.....a szkoda.
OT

To raczej nie forma żartu - Mały po prostu mówi na podstawie swoich doświadczeń zawodowych...:) Żeby podejście społeczeństwa się zmieniło, musi też zmienić się zachowanie motocyklistów.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

maxter: dlaczego ci ręce nie opadają jak motocyklista pisze o 180km/h?





Wczoraj o 13.28 Maxter, napisał: (post miał wygasnąć, ale lepiej aby się zachował dla ciągłości dyskusji)

"Rzez napisał/a:
Żeby podejście społeczeństwa się zmieniło, musi też zmienić się zachowanie motocyklistów.

Których? 99 na 100 jeżdżących prawidłowo, czy tego 1, który "robi dobrą" opinię reszcie? To samo można powiedzieć o idiotach za kółkiem, a tych jest zdecydowanie więcej.

Zresztą temat nie o tym, więc można ewentualnie przenieść się do nowego tematu, chociaż z doświadczenia wiem, że nic z tego nie wyniknie i pozostaniemy dalej w takim samym g**nie."
Ostatnio zmieniony 24 mar 2010, 07:28 przez Fredi, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

180 km/h w mieście, na autostradzie, czy na torze/zamkniętym pasie? Bo to jednak różnica.

A tu przykład, że wszędzie znajdą się idioci:
Ale oczywiście, gdyby taka akcja była z udziałem motocykla to zaraz posypałyby się głosy, że idiota, dawca, szkoda, że mu się nic nie stało, itp.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

maxter pisze:180 km/h w mieście, na autostradzie, czy na torze/zamkniętym pasie? Bo to jednak różnica.

A tu przykład, że wszędzie znajdą się idioci:
Ale oczywiście, gdyby taka akcja była z udziałem motocykla to zaraz posypałyby się głosy, że idiota, dawca, szkoda, że mu się nic nie stało, itp.
Dlaczego uważasz, że tylko wobec motocyklistów posypałyby się takie komentarze?
Trochę dziwne jest też twoje stwierdzenie że 99/100 motocyklistów jeździ przepisowo... W jakim ty świecie żyjesz?
Oczywiście, że nie wszyscy kierowcy samochodów są dobrymi kierowcami... tak samo jak nie wszyscy kierwcy jednośladów są dobrymi kierowcami...

I nie rozumiem jeszcze dlaczego niby mówienie o tym, że po wypadku z motocyklsty wiele nie zostaje, miałoby być dla kogokolwiek obraźliwe :?
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Wiedzialem ze zrobie burze :)
oto chodzilo :)
Macie do nas motocyklistow problem ? zapraszam na jakis zlot...badz powiedziec mi prosto w oczy co do mnie ktos ma !

Fredi Ty lubisz sie mnie czepiac :) przywyklem do tego ! albo nie podoba ci sie ze na wyjazdach jest alko albo ze lubie k******c na filmie....a teraz ze latam szlifierka za szybko...stary to jest moj cyrk i moje kredki,wiec delikatnie ci pisze zebys wkoncu sie odczepil :)...dla mnie jestes zwyklym wirtualnym survivalowcem...tak tak Panie Fredi..takie mam zdanie o Tobie...nie zdziwie sie jak ten post ocenzurujesz badz usuniesz czy mnie zbanujesz na forum :)...zreszta pare postow moich pousuwales :)..to tyle na Twoj temat

teraz cos z innej beczki:
Wiecie co bylem na pogrzebach ziomkow ktorzy zgineli podczas prowadzenia motoru i napisze Wam ze wina zawsze lezala po stronie kierujacych pojazdy samochodowe !! tak tak..dziwne co ?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tresor, łącznie zmieniany 1 raz.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Tresor pisze:stary to jest moj cyrk i moje kredki
Tak długo jak długo bawisz się na torze. Jak wyjeżdżasz na drogi publiczne to już trochę też mój cyrk...
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Oczywiscie ze tez twoj...tylko patrz w lusterka :) nie chce byc stracony przez kierujacego autem gdy bede jechal lewym pasem
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Rzez pisze:OT

To raczej nie forma żartu - Mały po prostu mówi na podstawie swoich doświadczeń zawodowych...:) Żeby podejście społeczeństwa się zmieniło, musi też zmienić się zachowanie motocyklistów.
Dokładnie tak jest. Nie mam zamiaru obrażać nikogo tylko dlatego że jeździ motocyklem. Z resztą często spotykam się z motocyklistami poszkodowanymi z powodu głupoty innych uczestników ruchu. Wszelkie wymuszenia pierwszeństwa...
Nie zmienia to faktu że motocyklista często nie ma szans na przeżycie spotkania z innym uczestnikiem ruchu. Bo co go chroni? Kask? Kombinezon nawet najbardziej kosmiczny...?
Dlatego wśród społeczeństwa utarło się powiedzenie "dawca organów".
Nie będę przepraszał za to co napisałem bo nie uważam tego za stwierdzenie błędne czy nieprawdziwe. A prawda jest taka że rogówki często się pobiera wszystkim młodym ludziom którzy żegnają się z tym światem. Prawdą jest też to, że rogówki to jedyny organ, który można pobrać od motocyklisty. Bo reszta często jest strzaskana.
Nie chcesz wiedzieć ile takich tragedii rok rocznie widzę... Ile godzin w ciągu roku spędzam na ratowaniu ofiar motorów (specjalnie piszę ofiar motorów, bo to zarówno motocykliści, pasażerowie jak i osoby postronne, czy inni uczestnicy ruchu).
Prawdą jest też to że gdy jeździłem w pogotowiu i pojawiały się pierwsze promienie słońca po zimie to było z góry wiadomo że będziemy zbierali motocyklistów. I nie mówię że to z powody, powszechnego przeświadczenia, iż to idioci!!! Dlatego, że motocyklista nie ma szans wyjść cało z wypadku!!! Zaraz ktoś powie: zaraz zaraz przecież "Mietek" przeżył...! Pewnie Cuda się zdarzają i sam je widziałem.
Drodzy motocykliści!!!
Nie obrażajcie się na mnie z powodu moich wypowiedzi. Nie było jej celem obrażanie kogokolwiek. Przytoczyłem suche fakty i tyle.
Podobnie można powiedzieć o ludziach przewożących dzieci bez fotelika, tych którzy nie mają w zwyczaju zapinania pasów i wielu innych. Po kilku latach oglądania ludzkiej krzywdy i cierpienia, także cierpienia najbliższej rodziny, całkiem inaczej podchodzę do tematu...
Kończę już i życzę wszystkim uczestnikom ruchu szerokiej drogi.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Maly zgadzam sie z Toba !
jestem swiadom tego ze kiedy dojdzie do "dzwona" raczej nie wyjde z niego calo....
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Tresor pisze:Oczywiscie ze tez twoj...tylko patrz w lusterka :) nie chce byc stracony przez kierujacego autem gdy bede jechal lewym pasem
Prawda. Tylko co jest tutaj podstawowym problemem? Tu i przy innych "wymuszeniach pierwszeństwa " przez samochody. Bo mi się wydaję, że właśnie prędkość z jaką motocyklista zbliża się do drugiego pojazdu. Patrzysz w lusterko- motocykl daleko- rozpoczynasz manewr- motocykl już w Twoim bagażniku a motocyklista pod przednim zderzakiem.

No bo chyba nie chcesz mi wmówić, że te wymuszenia mają głównie miejsce gdy motocyklista jedzie z przepisową prędkością.
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

przeszczep pisze:Trochę dziwne jest też twoje stwierdzenie że 99/100 motocyklistów jeździ przepisowo... W jakim ty świecie żyjesz?
Jeżeli nie zauważyłeś to specjalnie napisałem to w takich proporcjach, żeby pokazać na jakiej zasadzie to działa. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli na sporą grupę motocyklistów trafi się kilku szalejących po drogach to zwykły, przeciętny Kowalski, który prawdopodobnie nie zna żadnego motocyklisty przylepi etykietę idioty i dawcy całej reszcie.

I nie rozumiem jeszcze dlaczego niby mówienie o tym, że po wypadku z motocyklsty wiele nie zostaje, miałoby być dla kogokolwiek obraźliwe :?
Ładnie to ująłeś. "Wiele nie zostaje", brzmi zdecydowanie lepiej i łagodniej niż "z motocyklistów to tylko oczy się nadają icon_twisted".Słyszałeś o ubiegłorocznej akcji policji, która w zamyśle miała dać do myślenia "Idzie wiosna, będą warzywa"? Tu również ktoś niestarannie dobrał słowa, za co później musiał przepraszać.

[ Dodano: 2010-03-23, 17:17 ]
Treasure Hunter pisze: Patrzysz w lusterko- motocykl daleko- rozpoczynasz manewr- motocykl już w Twoim bagażniku a motocyklista pod przednim zderzakiem.
Jeżeli masz problem z oceną odległości i prędkości zbliżającego się pojazdu to nie ruszasz. Dla mnie to oczywiste. Nie ma znaczenia czy to motocykl, czy samochód. Niestety nie każdy potrafi to pojąć (nie kieruje tych słów do Ciebie). Np. http://www.motogen.pl/aktualnosci/zkraj ... rt453.html -> Bez komentarza.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Idioci są po obu stronach barykady- wiadomo.
maxter pisze:Jeżeli masz problem z oceną odległości i prędkości zbliżającego się pojazdu to nie ruszasz
Tak to jest oczywiste. Tylko chyba trochę trudno winić Kowalskiego za to, że nie miał pojęcia jaki dystans w jakim czasie potrafi pokonać motocykl czy samochód jadący ponad 200km/h.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Powiedzmy szczerze ze nasze drogi poza wyjatkami nie nadaja sie na takie predkosci..
polecam autobane z swiecka w kierunku berlina..mozna testowac maszinu :)

Suma sumarum jest taka ze wielu z nas ginie z wlasnej glupoty...znam przyklad kiedy tatus kupil mlodemu synkowi pierwszy motor...motor o pojemnosci 900 cm3...przygoda jego skonczyla sie na pierwszym zakrecie...chlopak zgina...podobnych przykladow sa setki...trzeba miec wyobraznie i zasade ograniczonego zaufania
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Fajna awanturka się wyklarowała.

A propos, mam kilku znajomych motocyklistów, jeden nawet po dzwonie. Kiedyś sam przeżyłem wypadek na skuterze przy prędkości 60 km/h (kierowca samochodu stwierdził, że patrzenie w lusterka nie jest koniecznością i uderzył mnie w bok). Ponad to przez kilka lat pracowałem jako kierowca, więc znam także tą stronę historii. I mimo sympatii do dwóch kółek nie wmówi mi nikt, że zapieprzanie drogą publiczną z prędkością ~200km/h jest cacy. Po to są ograniczenia, żeby w przypadku błędu kierowcy innego pojazdu mieć czas na reakcję.
Na własne oczy widziałem samochód przecięty na pół przez motocyklistę, nikt nie przeżył, a wina w leżała po stronie kierowcy dwuśladu.

Podsumowując moją myśl.
Obie strony są winne i nie można generalizować.
Musimy tylko pamiętać, że w samochodzie mamy pasy, strefy zgniotu, poduszki i ABS,ESP itp., natomiast dla motocyklisty kamyk czy śrubka na drodze i latarnia czy nawet nieduże drzewo na poboczu przy choćby przepisowych prędkościach to śmiertelna pułapka.
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

maly pisze:
Fredi pisze:szkoda tylko, że nawet dawcą nie możesz być, bo już nic z ciebie nie zostanie :P
Fredi masz rację! Z motocyklistów to tylko oczy się nadają... Ale i to dobre przecież tyle osób czeka na przeszczep rogówki...
No może drastyczne ale prawdziwe.
Co do reklamy społecznej "idzie wiosna będą warzywa", to czy jest w niej coś nieprawdziwego i obraźliwego? Zaraz po tym jak się pokazała miałem okazję ratować swojego kolegę z klasy ze szkoły średniej. Zapalony wielbiciel jednośladów... Teraz wielbi dwuślady... Wózek do kąpieli i swoje łóżko w ośrodku opiekuńczo-leczniczym.
Leży w łóżku uwięziony w swoim ciele, sra do worka przez dziurę obok pępka, je przez rurkę wprowadzoną przez skórę bezpośrednio do żołądka... Mam pisać dalej? Potocznie zwany warzywem, choć to określenie jest nieetyczne!!!
Jeśli chodzi o określenie "warzywo" to zgadzam się z tym w zupełności, jest nieetyczne!!!
Cala reszta to życie!!!
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

maxter pisze:Jeżeli nie zauważyłeś to specjalnie napisałem to w takich proporcjach, żeby pokazać na jakiej zasadzie to działa. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli na sporą grupę motocyklistów trafi się kilku szalejących po drogach to zwykły, przeciętny Kowalski, który prawdopodobnie nie zna żadnego motocyklisty przylepi etykietę idioty i dawcy całej reszcie.
To samo tyczy się opinii "obrońców" - jeśli usłyszą od trzech osób atak na motocyklistów - to w obronie zaczynają się pojawiać słowa takie jak "wszyscy" "większość"... ;) Nie uogulniaj a będzie można porozmawiać w miarę normalnie ;)
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Naprawdę nie rozumiem, czemu uczciwy człowiek chcący się pochwalić nowym motorem używanym do tego, do czego został stworzony, musi czytać o tym, jakie frustracje przezywają lekarze w pracy czy poza nią. Mały masz tylko motocyklistów za pacjentów?

Wypadki się zdarzają. Nader często, jeśli sie jest turystą, koniarzem, rowerzystą, lubi łażenie po jaskiniach, czy ogólnie, chce żyć i czuć, że żyje, a nie wegetować. Ja rozumiem, że wypadek przyjaciela to trauma. Ale z tego powodu, nie można uznawać, że każdy kto wsiada na motor prosi się o wypadek. Bo na tej zasadzie, po tym jak mój znajomy wyjechał z domu i zabił się, wjeżdżając autem w drzewo (zasnął)- też nie powinnam wsiadać do auta. Ani chodzić nocą po mieście, a cóż dopiero lesie. Ani za dnia. Nie mówiąc o wsiadaniu na konia, spotykaniu w realu z ludźmi poznanymi w necie. Itd itp.

Rzecz nie w tym, żeby nie jeździć, tylko robić to na miare swoich i rumaka (stalowego czy inszego;)) możliwości, biorąc pod uwagę czas, mce i innych uczestników. Nic w tym, co Tresor napisał, nie sugeruje, by dopuścił się tu jakiś zaniedbań.
zlotykon.pl
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Mazazel masz u mnie :564: pierwszy sensowny post w tym temacie :-) pozdrawiam
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Nie jestem sfrustrowany z powodu pracy jaką wykonuję, kocham ją i nie zamieniłbym jej na żadną inną :mrgreen: Zważywszy, że nie pije alkoholu, nie palę, nie ćpam i nie piję kawy dzięki pracy mam dostateczną ilość adrenaliny. A ponieważ mam ADHD to muszę jej mieć sporo. icon_twisted Nie mam nic przeciwko jeździe na motorze czy jakimkolwiek innym zajęciem które może doprowadzić do wypadku. Bronię po prostu swojego zdania. Dlaczego ktoś uważa że mówienie o tym że z motocyklisty tylko oczy się do przeszczepu nadają jest czymś złym? Napisałem to w kontekście "dawcy organów"??? Wiem że wypadki się zdarzają i zdarzać się będą... Nie da się żyć normalnie pod szklanym kloszem, wiem o tym doskonale. Kończę te przepychanki słowne bo do niczego nie prowadzą. Jeszcze raz podkreślę, że nie mam nic przeciwko jeździe na motorze w granicach zdrowego rozsądku!!!
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Mazazel masz u mnie :564:
Zdrowie niepijących, zatem, 8-)
zlotykon.pl
ODPOWIEDZ