Skóra na pochwę

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
strzelec214
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2010, 17:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Skóra na pochwę

Post autor: strzelec214 »

Mam takie pytanie. Mianowicie nie wiem skąd wziąźć skórę na pochwę do noża. Jeśli ktoś kupował to ile mniej/więcej kosztuje?
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Poszukaj na giełdzie Knives.pl takich użytkowników jak Swiety oraz jetron. Możesz jeszcze kupić na birkashop.pl, ale tam drożej. Ceny zależnie gdzie kupujesz i jaką skórę, ale na Knives.pl kawałek 30x25cm skóry jucht 3-3,5mm waha się w granicach 30zł.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
kiszka
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:07
Lokalizacja: Łódz/Małyń
Gadu Gadu: 21172450
Tytuł użytkownika: Zwierz
Płeć:

Post autor: kiszka »

Ja uszyłem pochewkę do mojej rzutki ze starego portfela skórzanego :mrgreen:
....
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

TUTAJ
Znajdziesz skóry (też ścinki, w sam raz na pochwę), nity, igły, dratwy. Wosk kupuj od jakiegoś pszczelarza na allegro (jak byś potrzebował link, to daj znać).
Skóra 4-5 mm to w sam raz na duże pochwy. Grubsze, to już na podeszwy się nadają :-)
Za cienkiej nie kupuj, bo to już kiszka będzie nie pochwa :-)
Dobrym źródłem skór są też stare buty, torebki, etc. Jednak te najczęściej są skórami 1-2mm. Więc są dosyć cienkie, i nadają się raczej jako dodatki do pochew, pokrowce, czy na mieszki.
Powodzenia w pochoróbstwie
Puchal
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
strzelec214
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2010, 17:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: strzelec214 »

Dzięki wszystkim za szybką pomoc. Mam w okolicy szewca to może on by mi załatwił trochę taniej jakieś ścinki skórzane. Co do wosku z allegro to mam sąsiada pszczelarza więc tutaj niema problemu. w każdym razie jeszcze raz dzięki i pozdro
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Jeżeli interesują cię kondycjonery, odżywki i masa innych rzeczy naturalnych do skór i same skóry, a także jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące wszelkiego rodzaju skór, metod garbowania, wyprawiania itp to proponuję uśmiechnąć się do użytkownika Kiścień z knivesów lub whips.pl.
Ma tam też swoje ogłoszenie dotyczące różnej maści kondycjonerów i skór ;)
Awatar użytkownika
strzelec214
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2010, 17:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: strzelec214 »

Przeszczep, dzięki za info
grubson
Posty: 71
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Gadu Gadu: 618839
Płeć:

Post autor: grubson »

A czy taka skóra na pochwy nadaje się również do zrobienia pokrowca na Vicka? Chodzi mi o coś takiego: Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Z grubej rury strzelasz. Ta pochwa wykonana jest w technice skóry prasowanej na mokro (wet molding leather).
Ale technika jest rewelacyjna. Można w ten sposób wykonać pochwy, czy puche dokładnie przylegające i przerysowujące przedmioty.
Poszperaj na britishblades, albo na rodzimej stronie stronie knives.pl.
Potrzebujesz do tego skóry która ma ze 3mm.
TUTAJ jest to świetnie wyjaśnione na przykładzie małej ładownicy.
Wcześniej musisz przygotować sobie klocek z drewna, na którym będziesz formował górną cześć pochwy. Chłopaki z "knives'ów" pomogą Ci z technikami utwardzania.
Ja tak robiłem pochwę na piłę składaną, ale zastosowałem za cienką skórę, i efekt nie był taki jak trzeba :-).
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ