Witam ;)

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

dee79
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2010, 02:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć:

Witam ;)

Post autor: dee79 »

Witam wszystkich ;) Trafiłam tu przekierowana z puszczanstwo.blogsport, szukałam info na temat nocowania w parku narodowym, dokładnie bieszczadzkim ;) Wybieram się na tydzień, i pewna jestem, że noc mnie złapie na szlaku (wybrałam dość długą trasę, więc pewnie gdzieś w okolicach rabiej skały utknę) I tu pojawia się moje pytanko, jak się zachować? Nie mam zamiaru zbaczać ze szlaku gdzieś w las bo park narodowy to park narodowy ;) Sięgam pamięcią wstecz i wiem, że jest tam jakaś wiata, jest ona umiejscowiona na szlaku, a zarazem na granicy (już polsko-słowackiej) granicę polsko-ukraińską zostawiłam za sobą - dość daleko ;).. Czy wolno mi rozpalić ognisko (maleńkie takie - na herbatkę). Czy ewentualna straż graniczna może się do czegoś doczepić ? A straż parku narodowego? I jakie są szanse spotkania ewentualnych uchodźców z Ukrainy do Polski (wydaje mi się, że minimalne, bo oni raczej by się szlaku nie trzymali - ale nic to, wolę się upewnić, może ktoś coś wie na ten temat?) Będę wdzięczna za każdą dobrą radę ;) I w miarę szybką ;) Wyjazd już w tę niedzielę :D Nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Cześć!

W PN nie palimy ogniska.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Hmm.. Jeśli znajdziesz wiatę, to spokojnie możesz zrobić sobie małe ognisko. (jeśli wiata jest z 3 stron odsłonięta i nie ma podłogi) Sądząc po Twoim opisie pierwszych wypadów z innego tematu, to wiesz gdzie można, gdzie nie można, jak ogarnąć ognicho, żeby nie było po nim śladu itp. Jeśli chodzi o granice, to jeśli masz wątpliwości to zgłoś wycieczkę graniczniakom. Swoją drogą, zamiast ogniska, możesz zrobić piecyk z puszki po brzoskwiniach i wziąć go ze sobą. Na moim woda w kubku gotuje się ok. 10 minut, ogień siedzi w puszce, daje ciepło etc. Lepsze to, niż ognicho jeśli gdzieś nie wypada go rozpalać, a do stworzenia owego potrzeba Ci śrubokrętu (szpikulca) i noża. (nie polecam wiertarki jeśli nie masz imadła - wiem z doświadczenia =P )

EDIT: Hillwalker oczywiście ma rację. W PN nie wolno palić ognisk. Nie wolno praktycznie nic. Miej to na uwadze podczas przygotowywania ognia. Im mniejszy, im bardziej ograniczony i im mniej widoczny w trakcie palenia, jak i jego pozostałości, tym lepiej.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Witaj :)
niewazne

Post autor: niewazne »

Witaj
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Abscessus Perianalis pisze:Swoją drogą, zamiast ogniska, możesz zrobić piecyk z puszki po brzoskwiniach i wziąć go ze sobą.
Moje eksperymenty z puszką po brzoskwiniach nie były zbyt udane. Może coś takiego?
http://www.andrewskurka.com/advice/tech ... tstove.php
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Cześć. :)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mój eksperyment z puszką był o tyle udany, że woda się zagotowała. =) Prawda, nie jest to szczyt komfortu w polowej kuchni. =P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
dee79
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2010, 02:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć:

Post autor: dee79 »

Ogromne dzięki za porady :) Już tylko 2 dni zostały i żegnaj cywilizacjo :D
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

Cześć :)
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

Witamy :)
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Hej
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”