Coś strasznego...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Coś strasznego...

Post autor: Kobra »

Cześć. To jest kolejny dowód jaki to człowiek jest bezlitosny...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Lis został zatruty jakimiś truciznami które można znaleźć u każdego na wsi np. opryski czy inne świństwa. Dalej leżał kawał mięsa i było czymś polane. Wydaję mi się że to są jakieś opryski czy coś. Zwierzę już ledwo co zipiało a ten brutal uderzył go w głowę szpadlem. Wiem kto to jest.. Cała wieś o nim mówi że on często zabija zwierzęta. Też tłucze wiatrówką ptaki dla zabawy które potem wyrzuca na łąkę... Szkoda zwierzaka...
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 22:11 przez Kobra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Zapoznaj się z pojęciem "groźby karalne", jeśli masz ochotę na robienie psikusów to postaraj się żeby wiedziała o tym tylko jedna osoba - ty. Może być tak, że po tym jak gościu połata koła, ty wyłapiesz kilka strzałów na twarz. Wioski są małe, a sekrety to coś o czym wszyscy wiedzą ale nikt oficjalnie nie mówi.
Oczywiście dałeś znać leśniczemu odpowiedzialnemu za ten teren o zaistniałej sytuacji...
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Kobra, posłuchaj Tanto - wyedytuj post.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Też jestem za powiadomieniem leśniczego

A opony ...
wiesz jak to jest że lepiej robić niż mówić, że się zrobi.
Więc jeśli masz chęć zemsty to faktycznie nie pisz o tym. Bo możesz mieć nieprzyjemności. W co raczej wątpię, że koleś wytropi cię po naszym forum, ale zawsze. Pamiętaj że to co raz wrzucisz w neta gdzieś zawsze zostaje i niestety nie jesteśmy anonimowi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Już zmieniłem. No może mnie trochę poniosło. Akurat nie zgłosiłem tego bo kto mi uwierzy że to on? Bez dowodów nic nie wskóram...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Tu nie chodzi o to czy na podstawie twojej informacji gościa posadzą, a o to żeby leśniczy wiedział że taka sytuacja miała miejsce.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Kobra wyluzuj :evil: zakładam ze lis zjadł trutkę które to ostatnimi czasy zrzucane sa masowo w związku z wścieklizna ,przejdź sie do leśniczego a ten na pewno udzieli ci stosownej informacji :-)
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

wolf78 pisze:zjadł trutkę które to ostatnimi czasy zrzucane sa masowo w związku z wścieklizna
Zrzucane są szczepionki.
Ale lisior mógł faktycznie paść od wyłożonej trutki. W ten sposób straciłem kiedyś psa, który nawtykał się badziewia wyłożonego pod amboną myśliwską. W łowiectwie lis traktowany jest jako szkodnik, który żeruje na zwierzynie drobnej. A jak wiadomo - są ludzie, młoty, kowadła i i imadła...
Tak na marginesie: kilka dni temu widziałem mykitę wygrzewającego się w promieniach słońca na pochyłej łączce (okolice kompleksu bunkrów w Stępinie - Cieszynie). Zdzierżył zatrzymanie samochodu i uchylenie szyby. Nie zdzierżył próby wycelowania aparatu w jego stronę. 1,5 godziny później w tym samym miejscu paradował kogut bażanta.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam, a widzisz u nas ostatnio celowo zrzucali nasączone mięcho :-P.
na danym obszarze mieli duży problem z chorymi lisami, no i teraz po lesie latają i mumie lisie zbierają :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 12:06 przez wolf78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Nie wiem czy tam gdzie mieszka moja babcia zrzucają takie coś. Mięso było nie daleko domu tego typka nie całe 60m w małym lasku koło dużego rowu. Jak pojadę zgłoszę to do leśniczego że coś takiego zaistniało. W lesie jeszcze znalazłem lisa obdartego ze skóry jedynie przy nogach było troszkę tej skóry i sierści. Prawdopodobnie był zastrzelony a potem obdarty bo na żebrach miał taką dziurę.
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Jeśli spotykasz takie przypadki zawsze rób zdjęcia. Z doświadczenia wiem, że mogą się potem przydać.
Kup se Morę
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Jak pojadę do babci to pójdę do tego lisa co jest obdarty ze skóry. Spory kawał od mojej babci i pewnie jest już tam nie zły smród lub go już dziki zjadły lub inne psy.
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Najbardziej kultowa babcia reconnet ? Babcia Kobry :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

haha :) :)
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Ciekawe ile by się znalazło na reconie kultowych babć? :D
Kup se Morę
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Kobra pisze:W lesie jeszcze znalazłem lisa obdartego ze skóry jedynie przy nogach było troszkę tej skóry i sierści.
Świadczy to o tym, że sierść z lisa nie była pozyskana prawidłowo. Każdy szanujący się myśliwy obiela lisa włącznie z pazurkami bo to swoiste trofeum i skórowane prawidłowo, a zatem, według łowieckich prawideł.
Moim zdaniem to kłusownicze dzieło. Obejdź teren ( najlepiej 100 x 100 ) i poszukaj innych śladów.
Być może trafisz na inne dziwne "znaleziska".
Uważnie ZLUSTRUJ teren a dopiero tam buszuj.
Jeśli "zaniepokoi" Cię owy teren to się wycofaj.
Moja rada - zgłoś leśniczemu - on będzie wiedział czego szukać...
zapamiętaj na przyszłość - tam gdzie Lis, tam Bażant i odwrotnie.
Są myśliwi którzy trują Lisy tak dla zasady bo im szkoda Bażantów i innej ptasiej drobnicy...
głupie to pojęcie, ale prawdziwe...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A mam pytanie. Myśliwy może mi zabić psa w lesie kiedy z nim idę i on jest dalej ode mnie na jakieś 50m a myśliwy by mnie widział? Często ja tak chodzę z moim psem i boję się że mi mogą go zabić
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Strzelanie do psów biegających luzem po lesie to trudny temat.
Są to osoby wyznaczone do takich " działań". Odstrzał psów dotyczy tylko zwierząt zdziczałych. Nie będę tu opisywał wyglądu i zachowania bo to dłuższy temat. Choć jestem " w temacie " to nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie jestem myśliwym.
Jednak zdarzają się przypadki strzałów do psów biegających luzem.
Uważaj na psinkę a zarazem na siebie. W innym wątku ( właśnie Tobie ) mówiłem o bezpieczeństwie korzystania z ambon. To samo dotyczy przechodzenia obok ambon czy zwyżek. Zawsze musisz się liczyć z tym, że na ambonie może być myśliwy. Jaki on jest ( nerwisty czy zimnokrwisty ) to zależy od jego natury i jak potrafi oceniać CEL.
Zawsze trzeba też liczyć się z tym, że niekoniecznie myśliwy musi siedzieć na ambonie. Może zdarzyć się tak, że poluje z podchodu.

Trafisz na nerwusa i po piesku.

Zalecam - prowadzenie psa na otoku. Pies ma zakodowaną dziką naturę i kiedy instynkt się odezwie to ruszy w pogoń za zwierzem.
W takim przypadku spotkanie z myśliwym ( niekoniecznie strzał ) może być dla ciebie kłopotliwe...
nie rozwijajmy tego wątku bo z doświadczenia wiem, że zrobimy g **** z tego forum...
pozdrawiam, Y.
ps;
jak coś to pisz na PRIVA a zapodam temat z innych for
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
emilw641
Posty: 81
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:32
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Płeć:

Post autor: emilw641 »

Moi sąsiedzi też często wykładają w lesie zatrute mięso bo lisy im kury łapią. Wcale się nie dziwie tym lisom bo kury łażą przy samym lesie a nie które po lesie.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No właśnie jakby nie łaska było je ogrodzić...
baloo666
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: Kobyla Góra (wlkp)
Gadu Gadu: 5553770
Tytuł użytkownika: nowy;]
Płeć:

Post autor: baloo666 »

Troche odswieze i popisze w tym temacie:)

1. Lisy

Lisow jest pelno wiec osobiscie nie zalowalbym pojedynczej sztuki- w sumie lisow to w ogole bym nie zalowal... Fakt- sa ladne, co by nie bylo to tez zywe stworzenie ale trzeba pamietac ze to wlasnie przez lisy populacja dzikich krolikow, zajecy, bazantow i kuropatw jest tak niska ( przynajmniej na naszych terenach lowieckich ).

Jednak uwazam ze jedyna prawidlowa forma zmniejszenia populacji lisa to odstrzal- nie zadne trucie, wnyki itp.

2. Kury
Lis to drapieznik wiec nie ma co sie dziwic ze bedzie polowal na kury. Wiecej- upoluje tyle kur ile zdola chociazby i tak mial ich nie zjesc. Zakopie je i bedzie mial na pozniej. Wykladanie zatrutego miesa powinno byc surowo karane ( zapewne tak jest jesli ludzie nie otrzymali zgody ale nie bardzo orientuje sie w tym temacie ). Wniosek- kury powinny byc ogrodzone tak jak juz Kobra powiedzial.

3. Strzal do psa
Bezpanskie psy to czeste zjawisko w lasach. Mysliwy ma prawo oddac strzal do psa/kota jesli jest on oddalony (chyba) o 200m od posesji. Nie oznacza to jednak ze mysliwy to zadna krwi bestia i bedzie strzelal do wszystkiego co sie rusza... Ma on prawo do oddania strzalu jedynie jesli rozpozna cel.
Tak wiec jesli wybieramy sie z psem na spacer do lasu najlepiej zaopatrzyc go w jakas jaskrawa opaske- zalozyc ja tak jak obroze i po sprawie. Wtedy mysliwy nie powinien oddac strzalu.

[ Komentarz dodany przez: Abscessus Perianalis: 2010-10-05, 16:43 ]
Zgodnie z zapisami ustawowymi, aby myśliwy mógł odstrzelić psa lub kota muszą wystąpić łącznie następujące przesłanki:

1. Myśliwy musi mieć upoważnienie wydane przez zarządcę danego obwodu łowieckiego
2. Pies czy kot muszą być bez opieki i wykazywać oznaki zdziczenia
3. Pies czy kot muszą być ponad 200 m od zabudowań mieszkalnych,
4. Pies czy kot musi stanowić zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących w tym łownych, a więc muszą się one znajdować w terenie, gdzie zwierzyna taka przebywa.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2010, 18:41 przez baloo666, łącznie zmieniany 1 raz.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

baloo666 pisze: 2. Pies czy kot muszą być bez opieki i wykazywać odznaki zdziczenia
Wygląda to mniej więcej tak:

m- myśliwy
p- pies

opcja 1

m- dzień dobry ma pan może odznaki zdziczenia?
p- tak już daję... proszę tutaj odznaki gminne, a tutaj odznaka wojewódzka... wie pan ja trochę podróżuję dlatego mam kilka
m- yhy no dobrze wszystko się zgadza, proszę stanąć tam przy drzewie patrzeć lekko w lewo

pif-paf

p- dzięk...
m- cała przyjemność po mojej stronie

opcja 2

m- dzień dobry
p- dzień dobry
m- poproszę pańskie odznaki zdziczenia
p- niestety nie posiadam żadnej
m- aha w takim razie przepraszam i życzę miłego spaceru
p- dziękuje do widzenia

opcja 3

m- poproszę pańskie odznaki zdziczenia
p- oj przepraszam, ale zostawiłem w domu
m- no cóż trudno, ale następnym razem proszę swoje odznaki nosić ze sobą
p- oczywiście, do widzenia
m- do widzenia

[ Komentarz dodany przez: Abscessus Perianalis: 2010-10-05, 18:42 ]
Uważaj, żebym ja się nie zaczął literówek czepiać.. :P
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

baloo666 pisze: ... to wlasnie przez lisy populacja dzikich krolikow, zajecy, bazantow i kuropatw jest tak niska ( przynajmniej na naszych terenach lowieckich ).
Mhm, a przez bobry jest powódź, jeże przebijają złośliwie opony wskakując pod samochody powodując wypadki, a ...

No, witam kolegę myśliwego na forum :roll:
baloo666
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: Kobyla Góra (wlkp)
Gadu Gadu: 5553770
Tytuł użytkownika: nowy;]
Płeć:

Post autor: baloo666 »

Ciek- czyli sie nie zgadzasz?:)

Ale tak wlasnie jest... od momentu w ktorym zaczeto zrzucac szczepionki na wscieklizne ilosc lisow cholernie sie zwiekszyla.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

baloo666 pisze:do psa/kota jesli jest on oddalony (chyba) o 200m od posesji.
nie ma chyba, sprecyzuj.
baloo666 pisze:ze to wlasnie przez lisy populacja dzikich krolikow, zajecy, bazantow i kuropatw jest tak niska ( przynajmniej na naszych terenach lowieckich ).


jesteś pewny ???
baloo666 pisze:Jednak uwazam ze jedyna prawidlowa forma zmniejszenia populacji lisa to odstrzal- nie zadne trucie, wnyki itp.
Wnyki są legalne ? bo moim zdaniem nie !
baloo666 pisze:Ale tak wlasnie jest... od momentu w ktorym zaczeto zrzucac szczepionki na wscieklizne ilosc lisow cholernie sie zwiekszyla.
zwiększyła się OD MOMENTU kiedy "zieloni" zaczęli obrzucać kobiety woreczkami i puszkami z farbą kiedy te chodziły po mieście w lisich ( i nie tylko lisich ) kożuchach, a co za tym idzie spadł popyt na owe. To dłuższy proces niźli koledze się wydaje.
Ciek pisze:No, witam kolegę myśliwego na forum :roll:
jesteś pewny że to myśliwy ??? :-(

[ Dodano: 2010-10-06, 18:04 ]
Przepraszam.
Żeby nie było, że po nowym ostro pojechałem to;
jeśli jest się myśliwym to nie wolno walić tak mało precyzyjnych słów.
To, że jest się członkiem KŁ to chyba jeszcze nie fakt, że jest się myśliwym.
Można być członkiem HONOROWYM.
Kto wie dokładnie jak to jest niech sprecyzuje
Myślę, że kolega baloo666 się nie pogniewa i od tej chwili zacznie dawkować słowa. Bo te nie były głupie jeno mało precyzyjne.
Wiedza myśliwych jest ważna bo zawsze można chłopakom zadać pytanie - a cóż to za trop?
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzęta - tropienie, obserwacja, fotografowanie”