Trening kondycyjny na rowerze zamiast biegów?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
TITTO
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Z Lasu
Płeć:
Kontakt:

Post autor: TITTO »

No ja mam za sobą ładnych parę lat treningów różnych sportów walki bo i judo jako gówniarz i karate, rukopaszka, sambo, ju jitsu (na tym się zatrzymałem na dłużej :) ) więc w związku z tym i siłownia i bieganie (dobre judo - dużo biegać :) ). Kontuzji multum - jakieś powybijane, zwichnięte stawy, drobne złamania, ponadrywane ścięgna i wiązadła ale nie mogę przestać się ruszać. Niestety palę (że sparafrazuję Wołodię Wysockiego - rozsądek mówi nie pal, ale silna wola zwycięża :mrgreen: ) ale za to alkohol piję z głową a nie z kolegami czyli mało i sporadycznie. Jakiś czas nie biegam ale muszę wrócić do zwyczaju. Co dzień śmigam z bestią na spacery do lasu więc szybkim krokiem robię jakieś 10-15 km dziennie nie licząc normalnego przemieszczania się z tzw. "buta" bo samochodu u mienia niet :) .
VaraVild - Bushcraf, Survival, Wilderness - northern Dalarna, Sweden - ODWAŻYSZ SIĘ !!??

http://www.huskygard.se/index_en.html
http://varavild.se/index_en.html?lang
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Rower to dobra rzecz lepsza od biegów ale pobiegać w lesie też można ;D Jak jest rok szkolny to w weekendy jeżdże jak do babci pojadę. W zimie o czasami jak śniegu nie ma to można pojechać ale na mały dystans a w lecie to samo ciągnie do roweru i do biegania ;D
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Kobra pisze:Rower to dobra rzecz lepsza od biegów
Z czego to wnioskujesz?
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2009, 21:00
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Łysy »

Rojek pisze: Z czego to wnioskujesz?
No bo przecież na rowerku się prawie nie męczysz...
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili,
Pokaż że się mylili,
Nie czekaj ani chwili dłużej,
Życie to nie zawsze droga, na niej róże...

Paktofonika
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

No bo przecież na rowerku się prawie nie męczysz...
A to akurat zależy od dystansu. Chyba, że porównujesz do tej samej odległości z buta.
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2009, 21:00
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Łysy »

No o to mi między innymi chodziło...
Rower być może jest wygodniejszy, ale bieganie nie porównywalnie lepiej buduje kondycje.
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili,
Pokaż że się mylili,
Nie czekaj ani chwili dłużej,
Życie to nie zawsze droga, na niej róże...

Paktofonika
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No ale jak ktoś chcę schudnąć to jak przebiegnie 1km to będzie lepszy efekt niż przejedzie rowerem 1km.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Rowerkiem przejchać 1 km to potrafi starsza pani w drodze na targ. Ale ten sam kilometr w biegu to nieosiągalny wyczyn nawet dla wielu 20-latków ( nie mam na myśli truchciku jakim dobiegamy do autobusu ).

Trening na rowerze pozwala nam pokonać znacznie większe odległości przy mniejszym wysiłku energetycznym niż to ma w przypadku biegu. Niestety nie wszystkie mięśnie pracują tak samo, część mięśni pozostaje w stałym napięciu bądź rozciągnięciu, ale za to kolana nie dostają takich batów jak podczas kontaktu z utwardzoną nawierzchnią. Dla miłośników kolarstwa terenowego ważną modyfikacją roweru jest montaż dobrego widelca amortyzowanego - najlepiej coś regulowanego z oporopowrotnikiem olejowo - powietrznym. Niestety dobry widelec kosztuje kilka razy więcej niż rower z marketu ( poniżej 800 zł trudno znaleźć coś co dobrze ochroni nasze stawy łokciowe i nadgarstki oraz zaoferuje gładką jazdę po bezdrożach ).
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Bieganie daje o wiele lepsze efekty kondycyjne niż rower. Jednak jak powiedział Stalker obciąża ono stawy kolanowe. Więc jak ktoś chce poważnie wziąć się za bieganie, musi kupić odpowiednie obuwie amortyzujące i stabilizujące nogę, dopasowane do własnej stopy i biegu.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

rower może wzmocnić mięśnie - szczególnie jak jeździmy pod większym obciążeniem,
namotiast bieganie rozwija płuca - co jest dla kondycji ważniejsze :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Należy tylko określić jaki rodzaj jazdy i biegu mamy na myśli zanim porównamy te dwie aktywności. Kolarstwo szosowe, MTB potrafią wycisnąć z człowieka ostatni dech i przyprawić o solidny masaż serca, szczególnie gdy napotka się stromą górę czy podjazd na pogórzach, wyżynach czy góskich serpentynach. Gwarantuję, że każdy adept bardziej "wyczynowego" podejścia do kolarstwa może cieszyć się znakomitą wydajnością serca, płuc i układu krążenia ale mówię o dystansach większych niż 100-150 km tygodniowo ( poniżej to raczej nie jest jazda ).
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Stalker pisze:Rowerkiem przejchać 1 km to potrafi starsza pani w drodze na targ. Ale ten sam kilometr w biegu to nieosiągalny wyczyn nawet dla wielu 20-latków ( nie mam na myśli truchciku jakim dobiegamy do autobusu ).
Wiem wiem że rowerkiem to starsza pani by przejechała ale to był tylko przykładzik ;D

Nie wiem jak jeżdżę rowerem to jechać na dużych przerzutkach czy małych... Na małych więcej narobimy obrotów niż na dużych co nie?
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Jak chcecie kondycję wyrobić to się na basen zapiszcie :)
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

e tam... wolę już pobiegać lub pojeździć na rowerze...
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Nie jestem tematem wątku co ty wolisz Kobra...
A ja podaję kolejną alternatywę na wyrobienie kondycji, która nie niesie za sobą takich konsekwencji zdrowotnych, jak wcześniej wymieniane sporty.
A pokusiłbym się o stwierdzenie, że nawet jest bardziej efektywna :)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

I tu muszę poprzeć Przeszczepa.
Pływanie świetnie rozwija płucka, mięśnie, a przy tym i sylwetkę poprawia - z marnego, pokrzywionego chudzielca, można zrobić ....takiego Przeszczepa :D

i jak dla młodych...to jedno z lepszych rozwiązań, bo nie jest takie inwazyjne i trudniej o kontuzje :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Basen jest zdecydowanie najlepszy. Problem polega tylko na tym, że nie wszędzie jest łatwo dostępny.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Treasure Hunter pisze:problem polega tylko na tym, że nie wszędzie jest łatwo dostępny.
Jeżeli mamy do dyspozycji jakiś ogródek, to jest opcja - http://allegro.pl/item805671837_basen_i ... cyjne.html
Przywiązujemy się w pasie do czegoś ciężkiego/solidnego na zewnątrz (słupek jakiegoś ogrodzenia?) i palimy gumę :-P ;-)
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No ale też jest dużo osób co się wstydzi pokazywać swoje ciało znam takich kilka przypadków...
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Kobra pisze:No ale też jest dużo osób co się wstydzi pokazywać swoje ciało znam takich kilka przypadków...
Kobra. Umiesz pływać?

Pływanie bardzo poprawia kondycję. Ja miałem zalecenie lekarskie (w związku z astmą oskrzelową) do częstych wizyt na basenie powiązanych z nurkowaniem. Docelowo robiłem max - czyli 3,90 w dół i 50m do przodu.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Fredi pisze:I tu muszę poprzeć Przeszczepa.
Pływanie świetnie rozwija płucka, mięśnie, a przy tym i sylwetkę poprawia - z marnego, pokrzywionego chudzielca, można zrobić ....takiego Przeszczepa :D

i jak dla młodych...to jedno z lepszych rozwiązań, bo nie jest takie inwazyjne i trudniej o kontuzje :)
ej, ej, ej, duży to może jestem ale żebym wcześniej jakiś marny, pokrzywiony i chudy był to sobie nie przypominam :P Może za wcześnie zacząłem pływać wyczynowo :)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Przeszczep: spokojnie :), o tych marnych to nie o tobie było....tylko do tych marnych :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

zgodzę się. Pływanie jest świetne. I najmniej kontuzyjne! Tyle , jak ktoś wpisał nie jest ogólnodostępne no i trzeba płacić za basen:D
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
nowicjusz1
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2009, 21:08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 8226622
Płeć:

Post autor: nowicjusz1 »

Rojek pisze:no i trzeba płacić za basen


Ja nie muszę, mam karnet pracowniczy :-P
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

nowicjusz1 pisze:
Rojek pisze:no i trzeba płacić za basen


Ja nie muszę, mam karnet pracowniczy :-P
niektórzy to maja dobrze.... :P:)
Potrzebuję tylko wolności
Zablokowany