Fani Beara

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Kobra, weź ty się chłopie ogarnij. Proponuję sztukę surwiwalu zacząć od nauczenia się czytania ze zrozumieniem... Bo jak na razie sam z siebie robisz głupa...
Idę po chipsy bo popcorn mi się skończył :D
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Kozakiem jest na pewno. Żeby wejść na Everest, przejść przez Arktykę to trzeba być kozakiem. A to tylko 2 z wielu.

Mnie się wydaje, że przeszczep by przetrwał. Oczywiście jeśli chodzi Ci o samo przetrwanie, a nie o bieg ekstremalny.

Co do ekspertów survivalu, to wychwalany Les Stroud też przed każdym odcinkiem brał "korepetycje" u miejscowych. Prosta sprawa- nie ma na ziemi nikogo, kto wie wszystko. To po prostu niewykonalne. Można być ekspertem w swoim rejonie, klimacie, czy środowisku. Ale nikt nie jest równie dobry wszędzie, czy to w lesie, czy na pustyni.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Przeszczep, on by przetrwał no tak. Co to dla niego jest Syberia czy Antarktyda? Przecież on by przebiegł Antarktydę i by polował na niedźwiedzie polarne bo Przeszczep jest super survivalowiec 8-)

Bez takich tekstów proszę!Jak macie lać po m..gębach, to PW.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2011, 22:12 przez Kobra, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

oj Kobra, doigrasz się...

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Kobra pisze:Przeszczep, on by przetrwał no tak. Co to dla niego jest Syberia czy Antarktyda? Przecież on by przebiegł Antarktydę i by polował na niedźwiedzie polarne bo Przeszczep jest super survivalowiec 8-)
przeszczep pisze:Proponuję sztukę surwiwalu zacząć od nauczenia się czytania ze zrozumieniem... Bo jak na razie sam z siebie robisz głupa...
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Kobra pisze:Grzymek, ja nikogo nie atakuję. Sam zaczyna...
Chłopie bądź poważny.
przeszczep pisze:znowu...? Idę po popcorn chyba
I twoja odpowiedź:
Kobra pisze:Nie bronie go... Ale jeśli np. ty przeszczep jesteś takim doskonałym survivalowcem to dlaczego sam czegoś nie zdziałasz? Polecisz do lasu bez niczego i przetrwasz? Wątpię.
To ja się pytam: O co Ci kur** biega?

Musisz zrozumieć, że BG mimo, że sporo osiągnął to ŚWIADOMIE I PREMEDYTACJĄ robi to co robi w ten a nie inny sposób. Nikt mu nie kazał, nikt go nie zmuszał. Dostaje za to kasę tak samo jak piosenkarze dico-polo czy Justin Bieber.
Ja osobiście mam polewkę z ludzi, którzy stawiają go sobie za wzór i uważają za survivalowego guru, którym w żadnym wypadku nie jest.
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

przeszczep pisze:znowu...? Idę po popcorn chyba
Obsmarkałem klawiaturę :mrgreen: To było dobre, też się czasem tak czuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

A ja tam lubię Grillsa, ale jego programu w tv już nie.
Program jest odmóżdżający a rola jaką gra głupia. Ale to tylko serial telewizyjny.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Otwieram recona - Bear.
Otwieram demotywatory - Bear.
Włączam TV - Bear.
Boję się otworzyć konserwę...
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Kobra pisze:ale dam głowę że żaden z was by nie poleciał sobie na Syberię i się wykąpał w jeziorze, nikt by nie zjadł surowej larwy, nikt by z was nie wypuścił się tam gdzie on lata. Fakt chodzi z ekipą a ciekawe czy byście spali na syberii.
Jest kilka osób na forum, które mają na koncie (i to nie jedną) podróż po Syberii.

przeszczep, weź dwie paczki :D
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Ja się tak zastanawiam. Śmiejecie się z niego że nic nie umie itp. ale dam głowę że żaden z was by nie poleciał sobie na Syberię i się wykąpał w jeziorze, nikt by nie zjadł surowej larwy, nikt by z was nie wypuścił się tam gdzie on lata.
Z takim zapleczem jak on ma chętnie bym spróbował gdyby ktoś się do mnie zgłosił z takim pomysłem. Do tego Kobra są też na świecie ludzie którzy wbijają sobie gwoździe w czaszkę, tylko pytanie po co ?
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Jaca pisze:są też na świecie ludzie którzy wbijają sobie gwoździe w czaszkę, tylko pytanie po co ?
Niedobór żelaza w organizmie?
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Grzymek pisze:Niedobór żelaza w organizmie?
hehe i tu trafiłeś w sedno :mrgreen: Doskonałe spostrzeżenie. Można to idealnie odnieść do sposobu przetrwania według miśka.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Badziu
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:22
Lokalizacja: Lipsko (Mazowsze)
Gadu Gadu: 11599105
Tytuł użytkownika: Birdwatcher
Płeć:

Post autor: Badziu »

Kiedyś byłem bardzo zachwycony postacią Beara Gryllsa, lubiłem jego program, dopiero z czasem zauważam jakim jest kozakiem, a jego efektowne skoki do wody oraz inne salta, akrobacje są niepotrzebne. Jednak go szanuję i oglądam jego programy bo jednak czasem można wynieść z nich coś pożytecznego.
Oczywiście większy respekt czuję przed Lesem Stroudem, ponieważ jest sam na wyprawach i nie może na nikogo liczyć (chyba, że skorzysta z nadajnika).
Warto też polecić "świeży" program o survivalu- "Dual survival". Co do Raya Mearsa to nigdy nie oglądałem go, ale z opowiadań innych słyszałem, że prowadzi najlepszy program.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

To że Les jest bez ekipy to nie znaczy że kilka set metrów dalej nie jest obóz całej ekipy filmowej :) W takich programach chcą pokazać jak przetrwać a że Bear ostatnio ciągnie fanów przez skakanie do wody, gadki i czy jedzenie robali bo mieszczuchów to kręci :)
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Sam Survivorman był zabezpieczony. Pewnie ze względu na jakieś tam wymogi prawne. Ale Les nakręcił też 2 filmy (lato i zima), gdzie był zupełnie sam, bez ekipy w pobliżu.

Co do Dual Survival, to chyba idealne wyważenie pomiędzy Lesem, a Gryllsem. Pokazują dużo technik, bez niepotrzebnego ryzyka. No może pomijając niektóre wyczyny Dave'a. Choć i tu komercha zagląda. Przykład jak Dave idzie sprawdzić pułapki z pochodnią (odcinek Shipwrecked), i niby się śpieszy, bo ma mało czasu, a tu wchodzi przerywnik, gdzie przy tej pochodni coś tam gada do kamery :D wszędzie, gdzie jest ekipa filmowa, jest komercja :)

Ray to inna sprawa, on kręci dla innej stacji, nosi dużo sprzętu i ogólnie nie pokazuje tylu technik co np Les. Jak często piszą w komentarzach- Ray prowadzi program kulinarny :D
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

rzuf pisze:Ray to inna sprawa, on kręci dla innej stacji, nosi dużo sprzętu i ogólnie nie pokazuje tylu technik co np Les. Jak często piszą w komentarzach- Ray prowadzi program kulinarny :D
Zwłaszcza jego "Wild food". Ale już w serii "Extreme survival" jest nieco mniej jedzenia, a więcej innych zagadnień. ;-)
Człowiek ma wiele pomysłów i realizuje zupełnie różne programy o "ałtdorze" - od kulinarnych, przez rekonstrukcje historyczne, przyrodniczo-tropicielskie, bushcraftowe po czysto survivalowe. Aż jestem ciekaw co jeszcze wykombinuje ;-)
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

A jak dla mnie najbardziej lipna postacią nie jest Bear tylko Codi z dual survival... ach ta jego wyprawa w skarpetkach na lodowiec... (dziwnie rozciągniętych jakby miał pod nimi trampki :P)
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Co do Cody'ego to nie wydaje mi się, nawet jeśli to pod publikę jest, to nie chodziłby tak swobodnie w bosych nogach. Jednak trzeba mieć niezłą podeszwę, żeby sobie popylać boso gdzie popadnie. Zresztą nie zapominajcie, że on praktykuje survival pustynny, więc tam może sobie boso chodzić, bo to jak plaża...
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Hehe, rzuf, ergi na pustyniach to zawsze tylko ułamek ich powierzchni. Poza tym to zazwyczaj kamienie i skały - na Saharze np. to ok. 80% powierzchni.

Rzeczywistość odbiega od folderu biura turystycznego ;) Nie zmienia to jednak faktu, że na bosaka fajnie sobie połazic, to cieszy stopy. Niestety u nas to trudna sztuka, praktycznie gdzie się nie pójdzie "szlakiem" tam rozbite flaszki i gówno.
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

przeszczep pisze:znowu...? Idę po popcorn chyba
Leżę :mrgreen:

Ja proponuję zebrać te wszystkie tematy na temat BG i stworzyć coś na rodzaj FAQ. Krótkie postulaty powyciągane z naszych postów.
Dobry alpinista to stary alpinista.
kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

A ja proponuję zbanować wszystkie tematy o BG nie związane z książką!!!! icon_twisted
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

kacu666 pisze:A ja proponuję zbanować wszystkie tematy o BG nie związane z książką!!!! icon_twisted
Nie. icon_twisted

Tematy tego typu są kluczowe w uświadamianiu tych, którzy przyszli tutaj dzięki "misiowi".
Swoja drogą - ich nie da się uniknąć.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Witam!
Znalazłem coś takiego. Nie wiem czy już było.
Jeżeli nie to zapraszam do oglądania
Ja chcę być taki jak on. Bear miom idolem jest :mrgreen:



Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Widziałem to i się zdziwiłem... bardzo
ODPOWIEDZ