Namiot do 200zł

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Dopiero dzięki potędze internetu i reklamy dowiadujemy się jak faktycznie wyglądało nasze dzieciństwo. Dwutygodniowy pobyt nad jeziorem albo morzem w namiocie od naszych braci z Chin albo ZSRR, którego jedyne parametry to była waga (duuuuuża) oraz objętość po spakowaniu (mierzona w jednostkach BM - bagażnik malucha) musiał być sennym koszmarem, z którego tylko nieliczni uchodzili cało z życiem. To właściwie cud, że się tutaj wszyscy spotykamy po latach,a fakt, że nie pamiętamy tej dramatycznej walki o życie, gdy z superglutem i powertejpem w ręce desperacko próbowaliśmy powstrzymać fale napływającej do środka wody, musi świadczyć o istnieniu matrixa, który nasze wspomnienia zwyczajnie wykasował i zastąpił sielską papką.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Jeszcze nie tak dawno ganiałem z kumplem z dwoma pałatkami i nie narzekaliśmy. Wręcz przeciwnie, fajny klimat był i czasem walka z żywiołem:
Obrazek
Z czasem były namioty, teraz plandeka, człowiek cały czas próbuje czegoś nowego i nie przeczę, że mam sentyment do pałatki i jeszcze nie raz będzie mi służyć.
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jakieś 4 lata temu robiliśmy sprzątanko w piwnicy i znaleźliśmy namiocik z lat 80tych. Zrobiliśmy sobie z moją lubą wypad rekonstrukcyjny nad jezioro, z gumowymi materacami, starymi śpiworami itp. Było ekstra, nowy sprzęt nie pachnie dzieciństwem. W nocy rozpętała się fest burza i nawet nam się wlały ze dwie łyżki wody ale jakoś ocaleliśmy ;)

Co mnie najbardziej zdziwiło, to że inni kempingowicze jakoś dziwnie się patrzyli, a grupa buraków nawet się podśmiewała. Ludziom musi się strasznie w życiu nudzić, że zwracają uwagę na takie rzeczy.

Postawiłem później ten namiot luzem nad jeziorem koło Niw, właściwie na odludziu i z daleka od głównej plaży. Myślałem, że może pełnić rolę bazy dla dzieciaków, albo schronienie przed deszczem dla wędkarzy. W następny weekend już go nie było. Przewrócony, nadpalony, ktoś obok niego nasrał...
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Ciek pisze: ktoś obok niego nasrał...
Widocznie to robota jakiegoś zasrańca. :mrgreen:
Awatar użytkownika
JakubJ152
Posty: 43
Rejestracja: 24 gru 2010, 20:49
Lokalizacja: 45 km. od Torunia.
Gadu Gadu: 337337
Tytuł użytkownika: Początkujący
Płeć:

Post autor: JakubJ152 »

Ciek pisze:Przewrócony, nadpalony, ktoś obok niego nasrał...
Tacy ludzie są wkurzający,niby im pomagasz ,a oni to bez sensu zepsują..
Więc póki w nas ten serca czas niech szumi nam zielony las.
Zielone myśli w głowie miej, marzenia rozśpiewane.
Żyj tak jak chcesz i umiesz żyć, pozwól swej duszy dalej śnić
i do przodu śmiało idź, sam jest sobie panem"
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

taka to polska niestety rzeczywistość

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
mac.dobro
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2011, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: mac.dobro »

Witam jest to moj pierwsz post wiec chcialem sie przywitac z forumowiczami. Nie wiem czy patrzyles na namioty Quechua 2 seconds. Nocowalem kilka dni w nim i uwazam ,że warto sie nim zainteresowac
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Uważam, że jest to jeden z najgorszych namiotów na jakie można sobie pozwolić. :P Jeśli wyjeżdżasz na biwak w słoneczną pogodę i będziesz siedział w jednym miejscu, ew. przemieszczał się samochodem - czemu nie.

Na żaden wypad w dzicz się natomiast nie nada.

Nie warto.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Abscessus Perianalis pisze: Na żaden wypad w dzicz się natomiast nie nada. Nie warto.
Skąd tyle negatywnych emocji w sprawie tego namiotu. Wiele osób co odważyło się go transportować :) nie narzeka na jego wlasciwości chroniące przed deszczem.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Zirkau pisze:Wiele osób co odważyło się go transportować
No właśnie. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Post autor: xGh0st »

Ten namiot jest świetny, ale do auta:) Kształt idealny żeby go wrzucić do bagażnika, sam go posiadam od kilku lat. Za to do noszenia się zupełnie nie nadaje.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Abscessus Perianalis pisze:Na żaden wypad w dzicz się natomiast nie nada.
Nie warto.
Ale z powyższym absolutnie nie można się zgodzić. Pływam kanadyjką po rzekach. Pelna dzicz, m.in. w takich warunkach nie ma najmniejszego problemu. Podobnie OffRoad. i jeszcze kilka innych działalności, dość powszechnych da się znaleźć.

Tu; fajna recka
http://kanu.pl/index.php?option=com_con ... &Itemid=46
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Obrazek

Patent na długi, deszczowy tydzień pod namiotem z Biedronki. O ile krótkie ulewy znosi calkiem dobrze. o tyle ciągłą siapawicę zaczyna pomalutku przepuszczać po paru godzinach.

Dodatkowy tropik z plachty budowlanej i można koczować nawet, jak pada non stop. Wystarczy taka 2x3 metry za 8 zł.
ODPOWIEDZ