Walka z zombie

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Gulipin
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Walka z zombie

Post autor: Gulipin »

Łapię ostatnio bakcyla przeglądając różne serwisy poruszające tematykę zombie hunting. Pomału kompletuję taktyczny sprzęt i tłumaczę sobie, że to na inwazje zombie.
W Polsce chyba jedyny serwis tego typu to: Zombie Zone W Stanach Zombie Squad jednak za bardzo nie znam angielskiego a z translatorem różnie to bywa.
Znacie jeszcze jakieś tego typu serwisy ? Skąd w ogóle wzięła się walka z zombie?
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Jest na tym forum taki jeden.. :P
KnockeR się zwie...
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Gulipin! [ciach] jak chcesz dowiedzieć jak walczyć z zombie, to poczytaj książki Brooksa :-?
Gulipin pisze: Skąd w ogóle wzięła się walka z zombie?
... z potrzeby pieniędzy :-/ Ktoś wymyślił że na kręceniu filmów, pisaniu książek, następnie organizowaniu kursów przetrwania ataku zombie, sprzedaży gadgetów, i "wyposażenia" można zarobić. [ciach]
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 00:12 przez puchalsw, łącznie zmieniany 1 raz.
F..k it, I'll Do It Myself!
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Walka z zombie to nie fikcja, ja mam to na co dzień w pracy w korporejszyn.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

[duży_ciach_wolfshadow]
Walka z odmóżdżonymi zombiakami to pikuś. Zastanówcie się jak obronić swoje lokum przed głodnym i zdesperowanym tłumem zwykłych ludzi.

EDYTA
Mam nadzieję, że AP lepiej tnie skalpelem bo to co wyrzezał w tym wątku zupełnie rozpirzyło mojego posta.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 08:00 przez wolfshadow, łącznie zmieniany 4 razy.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

W książkach Brooksa jest ciekawy wątek przygotowania do katastrofy, klęski żywiołowej, czy innego nieoczekiwanego, ale niebezpiecznego dla uczestników zdarzeniu. I może dlatego warto je przeczytać.

Ja jednak nie zgodzę się z Tobą, Wolfieshadole :-D
Panowie z tzw zombie squads to nie rekonstrukcje historyczne.
Rekonstrukcje historyczne niosą w sobie sporą dawkę realizmu. Takie grupy rekonstruują wydarzenia, bitwy, ekwipunek, warunki w jakich wtedy bytowano itd.
wolfshadow pisze:Walka z odmóżdżonymi zombiakami to pikuś...
Fakt. Ale walko tutaj to chyba nie jest rozwiązanie. Raczej ukrycie, przeczekanie. Patrz/czytaj film/książkę "Droga"
Ciek pisze:a mam to na co dzień w pracy w korporejszyn.
:-D Aaa. Bo u mnie występują orki (bestie złośliwe), trole (inteligencja skały) i elfice (wiadomo)...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Gulipin pisze:Dlatego chyba przeniosę się na forum zombie zone, tematyka podobna a nikt tam po nikim nie jedzie jak po najgorszym. Co z tego, że jestem nowy ;/
Tutaj też nikt Cię poważnie nie zjechał. (niewiele tu widziałeś)
A to, że nie wszyscy traktują na poważnie groźbę ataku zombie... to inna sprawa.
Też lubię filmy w stylu Resident Evil i Ultraviolet, ale prędzej przejmę się wizją Pilipiuka, niż tymi holiłudzkimi scenariuszami. ;-)

A trudno w ogóle poważnie traktować Twój post, piszesz:
Gulipin pisze:Znacie jeszcze jakieś tego typu serwisy ? Skąd w ogóle wzięła się walka z zombie?
Jakbyś po prostu podążał za modą wykreowaną przez przemysł filmowy i marketingowców. Ślepo wierzysz w coś, o czym nie wiesz, skąd się wzięło? :roll:
Gulipin
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Gulipin »

Jedna prośba nie kłóćcie się, zaraz zaczniecie się tutaj cytować... po co to wszystko. Może faktycznie głupi temat założyłem, chociaż niektórzy podchodzą do tej tematyki całkiem poważnie np wymieniony tu Knocker. Przerobienie jego strony zajęło mi kilka godzin a i tak czytałem po łebkach. Wątpię aby gościu miał nasrane w głowie i był szarą masą, która to kupiła raczej się wyróżnia i to pozytywnie. Nie znam go więc nie krytykuję. Puchalsw odebrałem PW i dziękuję za poleconą mi książkę.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Panowie, nie kłócić się, bo potem muszę orać i wszystko wygląda sztucznie. Żeby temat miał ręce i nogi powinienem zostawić tylko pierwsze dwa posty. :-/

Fragmenty, które stały się centrum kłótni zostały wycięte, a co za tym idzie wszystko co z nimi związane. Kontynuujcie sobie temat w innym temacie bądź na PW jeśli wola. Tutaj jeno o zombiaczkach. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 75
Rejestracja: 17 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Wadowice
Płeć:

Post autor: Góral »

thrackan pisze:prędzej przejmę się wizją Pilipiuka,
Zaciekawiły mnie te słowa i tak szukam, szukam, i doszukać się nie mogę. Nakierujże mnie, Panie Thrackan trochę, gdzie szukać. :oops:

"Droga", świetny film, polecam. I popieram w pełni Puchala: nie należy uganiać się za zombiakami i wyżynać ich, tylko znaleźć bezpieczne miejsce i w nim odpierać ewentualne ataki, choć bezmózgi nie powinny wiedzieć gdzie się skitrałeś.
Wiem, zabrzmiało, jakbym co najmniej dzisiaj spodziewał się ataku zombie.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

A reklamę u siostry w tv widziałem o jakimś programie na dyskowery, kolonia 2 czy coś.
Ktoś to widział?
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

The Colony - misja przetrwanie, część druga. Kontynuacja eksperymentu, w którym to ludzie próbują przeżyć po katastrofie biologicznej.
Obrazek
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Góral pisze:Zaciekawiły mnie te słowa i tak szukam, szukam, i doszukać się nie mogę. Nakierujże mnie, Panie Thrackan trochę, gdzie szukać. :oops:
Przeczytaj "Czarownik Iwanow" i "Kroniki Jakuba Wędrowycza" Andrzeja Pilipiuka (książki ogólnie łatwo dostępne przez allegro, empik, google ;-) ). Ostrzegam jednak! Nie spodziewaj się teorii zbytnio naukowych. To bardziej "ludowo-folklorystyczne" klimaty.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Zombie tam niewiele.. No Lenin się znajdzie.. :P

Edit: No w sumie to i krowołaki się znajdą - racja Trackan - więcej się tego znajdzie. :)
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 15:15 przez Abscessus Perianalis, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Ale nieumarli są. A że to tacy, co ich trzeba kołeczkiem w serduszko i łopatą w szyjkę, to już szczegół.
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Offtime pisze:A reklamę u siostry w tv widziałem o jakimś programie na dyskowery, kolonia 2 czy coś.
Ktoś to widział?
Jedynkę widziałem całą, dwójki - urywki.
Ogląda się, ale to taki "Bear Gryll" doomerstwa i katastrfizmu. Mimo, że są wskazane istotne punkty warte zobaczenia to jednak myślę, że w praktyce kryzys przebiegał by inaczej. Chociażby dlatego, że NIE mamy zwykle pod ręką przetwornic 12V-220V o mocach 3kW (a zwykle 150-300W czyli 10-20 krotnie słabszych) baterii akumulatorów, opuszczonego zaplecza technicznego, a chociażby dosyć zgranego zespołu który chciałby wspólnie działać i nie składał by się z 4 karmiących matek, 6 dzieci, poety, historyka sztuki, praczki, 4 dziadków co to II wojnę "prawie" pamiętają z dzieciństwa a pracowali całe życie w biurze i dobrze im z tym i 8 moherowych beretów o nikłej sprawności fizycznej i intelektualnej (bez urazy - ale po prostu porównuję z grupą pokazaną w "kolonii").
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

bo to takie Best scene scenario :P
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Hmm temat daje do myślenia... o popkulturze :P
W każdym razie pamiętajcie:
Najlepszy pocisk na zombiaka to 7,62 nacięty lub ze spiłowaną główką,
Najlepsza giwera do tego pocisku to M14 (wersja "SCOUT" jest bardziej poręczna).
Żadne pie...one nie wygra z pociskiem 9mm icon_twisted

Pozdrawiam :)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

abyss, dodam jeszcze, że jak na realia USA to cierpią na niedobór broni palnej. Jej obecność drastycznie zmieniłaby priorytety i szanse uczestników "eksperymentu".
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
KnockeR
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:48
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: KnockeR »

Dawno do Hydeparku nie zaglądałem a tu taki temat :)
Miło być branym za eksperta od spraw walki z zombie! Styl zombie hunting jest humorystyczny wywodzi się ze Stanów i jest tam modny od lat. Organizowane są nawet zawody strzeleckie w stylu zombie. Zagłębiam się w ten temat od dawna i wciąga mnie to coraz bardziej. Przynajmniej mam wytłumaczenie, gdy ktoś mnie pyta po co mi kolejny nóz to odpowiadam zawsze, że przyda się do walki z zombie!
Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy.
Survival Skills
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

KnockeR pisze:gdy ktoś mnie pyta po co mi kolejny nóz to odpowiadam zawsze, że przyda się do walki z zombie!
Do walki z zombie noże już nie są w modzie.

Oto TOP 10 najlepszych narzędzi do zabijania zombie:

http://gadzetomania.pl/2011/01/19/top-1 ... plowki/top

enjoy :lol: :lol: :mrgreen:
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

kalyk3 pisze:Do walki z zombie noże już nie są w modzie.
Kukri w rączkach Milli Jovovich (Resident Evil) to esencja piękna i skuteczności :mrgreen:
Nic innego im nie dorówna.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

kalyk3 pisze:
KnockeR pisze:gdy ktoś mnie pyta po co mi kolejny nóz to odpowiadam zawsze, że przyda się do walki z zombie!
Do walki z zombie noże już nie są w modzie.

Oto TOP 10 najlepszych narzędzi do zabijania zombie:

http://gadzetomania.pl/2011/01/19/top-1 ... plowki/top

enjoy :lol: :lol: :mrgreen:
Opisy zalet i wad... jestem zniszczony :lol: :D Szczególnie rozwaliła mnie ta metoda z kiepską muzyką (wada: istnieje ryzyko trafienia na głuchego zombie) :lol:
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ojjj.. Nie zgadzam się z koktajlem Mołotowa. Nad moim komputerem wisi to:

Obrazek

Więc:
Jedyną gorszą rzeczą, od nieumarłej hordy usiłującej zjeść Twój mózg, jest nieumarła horda usiłująca zjeść Twój mózg, która właśnie płonie. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ