czas w las

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
woodman
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: z gór
Płeć:

czas w las

Post autor: woodman »

Chciałbym zainteresować nowym portalem.
Korzystając z wyszukiwarki można znaleźć bezpłatne pola biwakowe, parkingi oraz wyznaczone miejsca do rozpalania ogniska. Po zarejestrowaniu można dodawać opinie i zdjęcia. Do czego zachęcam...Mnie interesują bezpłatne miejsca do biwakowania na mazurach i wybrzeżu...Jeśli korzystałeś dodaj opinię..
http://www.czaswlas.pl/index/
pozdrowienia z lasu...
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Nie wiem jakimi kryteriami kierowali się autorzy portalu ale akurat te wiadomości potraktowano lekko po macoszemu. Moje okolice są białą plamą pomimo faktu, że na tym terenie jest kilka pól biwakowych z miejscem na ognisko.
Fakt faktem, że te miejscówki mogłyby aspirować bardziej do parkingów śródleśnych albo piknikowych miejsc przyosiedlowych i bytowanie na nich trudno byłoby nazwać odpoczynkiem na łonie natury.
Zasadniczo LP mają gospodarcze podejście do swoich zasobów a działania w kierunku turystyczno-edukacyjnym odgrywają rolę drugorzędną.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Dziękuję, fajne :)
woodman pisze:Korzystając z wyszukiwarki można znaleźć bezpłatne pola biwakowe, parkingi oraz wyznaczone miejsca do rozpalania ogniska
woodman pisze:Do czego zachęcam
ja również :)
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
woodman
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: z gór
Płeć:

Post autor: woodman »

wolfshadow pisze:Nie wiem jakimi kryteriami kierowali się autorzy portalu ale akurat te wiadomości potraktowano lekko po macoszemu. Moje okolice są białą plamą pomimo faktu, że na tym terenie jest kilka pól biwakowych z miejscem na ognisko.
Masz na myśli okolice Jaworzna? Bo w woj śląskim nie jest źle...Trochę tam tego jest...
Gorzej jest na północy...

Fakt faktem, że te miejscówki mogłyby aspirować bardziej do parkingów śródleśnych albo piknikowych miejsc przyosiedlowych i bytowanie na nich trudno byłoby nazwać odpoczynkiem na łonie natury.
Może i coś takiego przyda się leśnemu łazikowi...

Zasadniczo LP mają gospodarcze podejście do swoich zasobów a działania w kierunku turystyczno-edukacyjnym odgrywają rolę drugorzędną.
To fakt. LP zależy na opinii społecznej. Nasza rola jest taka aby motywować (czasem naciskać) pracowników LP do turystycznego udostępniania lasów.
Z drewna są pieniądze...Pola biwakowe trzeba utrzymywać i sprzątać. To kosztuje. To główna przyczyna że LP nie zależy na rozwoju ruchu turystycznego...
pozdrowienia z lasu...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Kiedyś był ten link na forum. Stwierdzam, że nic się nie zmieniło od tamtego czasu (w moich okolicach). Cały czas biała plama.
Obrazek
Awatar użytkownika
woodman
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: z gór
Płeć:

Post autor: woodman »

Michal N pisze:Kiedyś był ten link na forum. Stwierdzam, że nic się nie zmieniło od tamtego czasu (w moich okolicach). Cały czas biała plama.
Cóż w mojej okolicy jest kilka i to głęboko w lesie...
W okolicach Warszawy znalazłem to http://www.czaswlas.pl/obiekty/zadaszen ... tyczne-792
Jednak jak już pisałem większość ludzi nie ma interesu w tym abyśmy mieli gdzie biwakować...Zatem zachęcam do zarejestrowania się tam i pisania do administratora strony oraz LP że tu przydało by się miejsce na ognisko a tam pole biwakowe...
pozdrowienia z lasu...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

woodman pisze:że tu przydało by się miejsce na ognisko a tam pole biwakowe...
Wydaje mi się, że miejsca już są tylko na tej mapie ich nie ma, dla przykładu " Zimne Doły ". Jak w KPN trochę zaznaczyli (nie wszystkie) to w MPK nie ma na mapie ani jednego. Dodam, że nie patrzę tylko na miejsca biwakowe, ale zaznaczyłem wszystkie obiekty - ośrodki, ścieżki, parkingi itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Wklepałem w wyszukiwarce na tej stronce Ostróda, wiecie co wyskoczyło?
NIC.
A pochodzę z tej miejscowości i znam tereny bardzo dobrze.
O kant d. można ten portal rozbić.

Najbliżej chyba pokazał Stare Jabłonki a to ładna mieścina po brzegi wypchana turystami i nie uświadczy tam nikt darmowego pola namiotowego.
Portal pokazał tam tylko kwaterę należącą do Nadleśnictwa :D I tylko tą, choć jest tam ich bardzo dużo, do wyboru do koloru włączając w to elegancki hotel, o kilku płatnych polach namiotowych nie wspominając :-)

Nie wiem jaki jest cel tej stronki, ale chyba nie informacyjny :-)

Więcej miejsc jest na mapie google aniżeli w bazie tego portalu :D
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
woodman
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: z gór
Płeć:

Post autor: woodman »

Offtime pisze:Wklepałem w wyszukiwarce na tej stronce Ostróda, wiecie co wyskoczyło?
NIC.
]A co jest tam jakieś darmowe leśne pole biwakowe? Jeśli nie ma to nic dziwnego że mapka go nie pokazuje...Jeśli jest napisz do admina...

Często w takich miejscach to LP nie chcą robić konkurencji miejscowym....

Nie wiem jaki jest cel tej stronki, ale chyba nie informacyjny :-)
Strona pokazuje tylko ośrodki na terenie lasów państwowych i nie szukaj tam innych....
Stare Jabłonki to dziura zabita dechami-jeździłem tam na obozy...
Właśnie tam przydały by się jakieś darmowe biwaki...Wszystko zależy od miejscowej ludności...
Co do okolic Warszawy i MPK (spałem tam na dziko w zeszłym roku) to nie widziałem jeszcze nigdy tylu domów w lesie...Przykro mi stwierdzić lecz myślę że niedługo całość będzie jedną wielką działką budowlaną...Czy siedliskową:-)
Miejscowym nie na rękę hulanki przy ognisku...
pozdrowienia z lasu...
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

woodman pisze:
Offtime pisze:Wklepałem w wyszukiwarce na tej stronce Ostróda, wiecie co wyskoczyło?
NIC.
]A co jest tam jakieś darmowe leśne pole biwakowe? Jeśli nie ma to nic dziwnego że mapka go nie pokazuje...Jeśli jest napisz do admina...

Często w takich miejscach to LP nie chcą robić konkurencji miejscowym....

Nie wiem jaki jest cel tej stronki, ale chyba nie informacyjny :-)
Strona pokazuje tylko ośrodki na terenie lasów państwowych i nie szukaj tam innych....
Stare Jabłonki to dziura zabita dechami-jeździłem tam na obozy...
Właśnie tam przydały by się jakieś darmowe biwaki...Wszystko zależy od miejscowej ludności...
Co do okolic Warszawy i MPK (spałem tam na dziko w zeszłym roku) to nie widziałem jeszcze nigdy tylu domów w lesie...Przykro mi stwierdzić lecz myślę że niedługo całość będzie jedną wielką działką budowlaną...Czy siedliskową:-)
Miejscowym nie na rękę hulanki przy ognisku...
Nie wiem kiedy jeździłeś na te obozy w Jabłonkach ale to musiało być bardzo dawno temu :D Pewnie przed Pucharem Świata w siatkówce plażowej i wielu innymi imprezami jakie tam zaczęli organizować :-)
Darmowe pole tam było, jako harcerz na nim biwakowałem, ale teraz wszystko skomercjalizowano.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Mój stary często jeździł do Starych Jabłonek ale kiedy to było :)
woodman pisze:Co do okolic Warszawy i MPK (spałem tam na dziko w zeszłym roku) to nie widziałem jeszcze nigdy tylu domów w lesie...Przykro mi stwierdzić lecz myślę że niedługo całość będzie jedną wielką działką budowlaną...Czy siedliskową:-)
Miejscowym nie na rękę hulanki przy ognisku...
Dlatego wybieram tereny w okolicach Osiecka.
Obrazek
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Na tej stronce nie ma nawet tych na terenie LP (ja wysyłam maile do interesujących mnie nadleśnictw, dość często odpisują).
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Nie znalem tego adresu.
Bardzo podoba mi sie przejrzystosc tej strony i intuicyjna nawigacja. Forma jest OK
Szkoda, ze informacje maja tak skromna tresc.

Nie wiem dlaczego w wyszukiwarce brakuje miejsca na rozpalenie ogniska w Borodzieju, nalezacego do Lesnictwa Golebiewo(woj. Pomorskie, Nadlesnictwo Sopot)?

Tak czy inaczej, fajna strona i chyba bedzie trzeba zapisac sie na forum.

Dzieki za linka
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Odpowiedz z LP na temat braków w serwisie czaswlas.pl

"Anna Malinowska" <anna.malinowska@lasy.gov.pl>




Witam,

Bardzo przepraszam Pana za utrudnienia, rzeczywiście ciągle nie do końca uporządkowane są opisy poszczególnych obiektów w bazie, w związku z tym zawodzi czasem automatyczna wyszukiwarka. Cały czas pracujemy nad portalem, przygotowaliśmy już program zmian w serwisie, które mają naprawić te błędy. Baza będzie uporządkowana tak by była przyjaźniejsza do wyszukiwania.


Pozdrawiam

Anna Malinowska
Awatar użytkownika
woodman
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: z gór
Płeć:

Post autor: woodman »

Bastion pisze:Nie znalem tego adresu.
Bardzo podoba mi sie przejrzystosc tej strony i intuicyjna nawigacja. Forma jest OK
Szkoda, ze informacje maja tak skromna tresc.

Nie wiem dlaczego w wyszukiwarce brakuje miejsca na rozpalenie ogniska w Borodzieju, nalezacego do Lesnictwa Golebiewo(woj. Pomorskie, Nadlesnictwo Sopot)?




Tak czy inaczej, fajna strona i chyba bedzie trzeba zapisac sie na forum.

Dzieki za linka
Jesteś z Gdańska! Mnie interesują miejsca do biwakowania nad morzem...Fajnie jakby ktoś z stamtąd je bardziej opisał...
Darmowe biwakowanie to fajna alternatywa pól namiotowych, dla tych co nie potrzebują bieżącej wody w kranie :-)
pozdrowienia z lasu...
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Spałem w Gdańsku kiedyś.
Ot tak - niedaleko kolei na dachu klasycznej stacji transformatorowej - http://files.ithink.pl/Image/stacja-t-asnyka.jpg :mrgreen:
Polecam cmentarze - tam ponoć spokojnie.
Odradzam plaże.
Obudzą, mandatem straszą - bezczelność 8-)
Awatar użytkownika
forestranger
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Lasy pomorskie
Płeć:

Post autor: forestranger »

Cześć
Z tego co się orientuję aby legalnie takie pole namiotowe czy też biwakowe działało niestety musi być na nim wc oraz bieżąca woda. Przepis ten prawdopodobnie zmienił się jakoś wtedy gdy weszliśmy do Unii lub w tych okolicach czasowych. Wiele Nadleśnictw w związku z tym musiało zgodnie z prawem zrezygnować z utrzymywania na swoim terenie takich pól biwakowych bez tych dodatkowych wygód.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Szczerze mówiąc nigdy nie biwakowałem na "oficjalnych miejscówkach" w związku z tym mam takie pytanie- jeśli znalazłem sobie przykładowo "Miejsce na ognisko, Wielkopolski Park Narodowy" to mogę sobie tam po prostu przyjechać i rozpalić ogień czy też muszę kontaktować się z władzami parku/lasu? Jeśli tak to jak to wygląda? dzwonię i tylko informuję? rezerwuję na konkretną datę? Uiszczam symboliczną opłatę?
Awatar użytkownika
woodman
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: z gór
Płeć:

Post autor: woodman »

Yoggi pisze:Szczerze mówiąc nigdy nie biwakowałem na "oficjalnych miejscówkach" w związku z tym mam takie pytanie- jeśli znalazłem sobie przykładowo "Miejsce na ognisko, Wielkopolski Park Narodowy" to mogę sobie tam po prostu przyjechać i rozpalić ogień czy też muszę kontaktować się z władzami parku/lasu? Jeśli tak to jak to wygląda? dzwonię i tylko informuję? rezerwuję na konkretną datę? Uiszczam symboliczną opłatę?
Z tym to bywa różnie...W mojej okolicy nikogo nie trzeba informować. Często nawet drewno jest przygotowane. Gdy w takim miejscu drewno na opał jest nieprzygotowane to formalnie powinieneś wykupić...


Gdzie w Wielkopolskim Parku jest miejsce na ognisko? Bo chętnie skorzystam.

Mam pytanie co do tego przepisu z WC.

Forestrenger możesz podać konkretny akt prawny mówiący o tym polu namiotowym i WC??
Z tego co ja się orientuję to takie biwaki budowane są również z unijnych pieniędzy...
np tu
http://www.otljarocin.pl/web/ujsoly/28
pozdrowienia z lasu...
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

ODPOWIEDZ