Łucznictwo

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Apo pisze:Próbuj, kombinuj, douczaj się! A jak łuk się sprawdzi i będzie dobrze funkcjonować to pomyśl nad nowym o bardziej "leśnym" wyglądzie, bo ta decha razi po oczach ;)
A czego "leśnego" brakuje temu łukowi? Jest to jak najbardziej łuk tradycyjny, prymitywny... A ta dech to tyko prawidło do ćwiczenia łuku, jego coraz większego ugięcia...
Co do łuku to prawe ramię jest nieco sztywniejsze, ale z tego co widzę to tylko nieznacznie. Ale podsumowując to świetnie Ci wyszedł. Napisz jak się w terenie sprawował. A i uważaj z tymi strzałami aluminiowymi. Mają zbyt mały spin oraz sż zbyt lekkie do łuku tradycyjnego i czasem powstaje efekt suchego strzału, a co za tym idzie można zniszczyć łuk.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

maly, dzięki za obronę przed kobiecym spojrzeniem na "rzeczy" ;)

Jeśli chodzi o łuk to sprawdza się niesamowicie!! Jestem zaskoczony!! Sami zobaczcie:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
robert
Posty: 87
Rejestracja: 26 sty 2009, 19:04
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: robert »

johnson, fajny ten łuk.
Aż nabrałem ochoty żeby taki zrobić.
xcxii04
Posty: 10
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:11
Lokalizacja: okolice wro
Płeć:

Post autor: xcxii04 »

Jestem zdziwiony, że ten sznurek użyty na cienciwę sprawuję się tak dobrze. To na pewno jest ten biały popularny sznurek z tworzywa? ;-) Jak z jego trwałością?
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

xcxii04, to nie sznurek... to dzik! ;)
To ten popularny z tworzywa i sprawuje się wystarczająco dobrze. Trochę się obrywają "paprochy" ale zawsze można wymienić bo to nic nie kosztuje. Z łukiem jest podobnie niestety. Po 3 strzelaniach jest juz ostro wygięty i stracił na mocy. Teraz ciska aluminiowe strzały na 80m, wcześniej nie wiem, nie sprawdzałem na odległość. Trzeba zastosować jakieś opalanie bo się robi lipa.. no i teraz muszę popracować nad strzałami. Na początku dawały rade nawet te z grotem z 15cm gwoździa, teraz już nie. Dodam, że tych strzał nie robiłem do łuku tylko do czego innego wcześniej i wziąłem to co miałem.
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

juhnson a czy po strzelaniu zdejmujesz cięciwę z łuku??? Bo jeśłi nie to masz powód ułożenia się za cięciwą. W łukach historycznych/prymitywnych trzeba ściągać cięciwę nawet pomiędzy strzelaniami gdyby przerwa trwała kilkanaście minut. Takie zachowanie wydłuża życie łuku.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

maly pisze:juhnson a czy po strzelaniu zdejmujesz cięciwę z łuku??? Bo jeśłi nie to masz powód ułożenia się za cięciwą. W łukach historycznych/prymitywnych trzeba ściągać cięciwę nawet pomiędzy strzelaniami gdyby przerwa trwała kilkanaście minut. Takie zachowanie wydłuża życie łuku.
muły, powodem układania sie łuku za cięciwą nie jest jej niezdejmowanie pomiędzy strzałami a właściwości mokrego, żywego drewna. Łuki prymitywne nie byly mokre. Mokre są "łuki survivalowe" i taki łuk chciałem wypróbować i dowiedzieć sie wszystkiego na własnej skórze.

Zdejmuje
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Wszystko spoko, ale dlaczego kaleczysz drzewa na filmie :-/
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

Shit, man, I'm a natural born killer... ;)

Nie no.. Dałeś mi do myślenia. Na szczęście drzewom nie tak łatwo krzywdę zrobić.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

johnson, Nie zmienia to faktu, zrób sobie ze słomy dzika i poluj! :)
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

Obrazek
By yourec

Obrazek
By yourec

Oto 167 centymetrowy (ja mam 181), 5 cm srednicy, lekko wygiety w przeciwnym kierunku, kawał jesiona. Nagiąłem go do tego stadium jak na zdjęciach i zostawiam do wyschnięcia ( no chyba że ktoś kto się na tym zna, ma lepszy pomysł? ). Najwyżej podstrugam końcówki za ugięciem. jestem pewien że będzie siać spustoszenie! To będzie cudo na lata. Poprzedniego przypiekę razem ze strzałami jak nazbieram i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Chce więcej!!

[ Dodano: 2012-11-05, 08:49 ]
taaa.... A oto finlna wersja:

Nie mam słów na jego zaj_bistość
Lazau
Posty: 154
Rejestracja: 28 paź 2012, 22:38
Lokalizacja: Domek na skraju lasu
Płeć:

Post autor: Lazau »



Fajny patent, jak ktoś chce sam robić strzały
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

No i jak powiedział w przywitaniu, tak zrobił. Kupiłem sobie taki łuk http://www.polluk.pl/~polluk/luki-mysli ... elina.html Polecało go pare osób na arcusie. Wybrałem ok 20kg naciagu i trafiłem w dziesiątke. Bardzo fajny, szybki łuk. Rozkładany więc mieści się do plecaka. W sumie od tego punktu zaczęłem naukę strzelania. Zaje.biste uczucie, wybrać sobie coś daleko za cel, nie celując przez żadne celowniki i trafić!! UURRRAA!! Wszedłem w to na całego.

polecam filmy tego kolesia:
ten też wymiata: (zobaczcie końcówkę...<szok>)

Edit:
Kupiłem jeszcze zestaw do bowfishingu... Wiem że to nie na polskie warunki ale to takie fajne... ;)
Łucznictwo - Mamy to we krwi!
Lazau
Posty: 154
Rejestracja: 28 paź 2012, 22:38
Lokalizacja: Domek na skraju lasu
Płeć:

Post autor: Lazau »

Powiedz Johnson, jaką masz długość naciągu i czy ci twardnieje pod koniec bo Javelina podobno miała tą przypadłość.
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

Tam na arcusie jeden koleś o tym napisal, który mial coś ok 2 m wzrostu. Przy moim 1,8 nic takiego nie zaobserwowalem.
Lazau
Posty: 154
Rejestracja: 28 paź 2012, 22:38
Lokalizacja: Domek na skraju lasu
Płeć:

Post autor: Lazau »

Nie - jeden pisał, że powyżej 28ego cala mocno twardnieje a drugi, że koło 30ego. Ja mam 1,85m i długość naciągu 30 cali więc nie potrzeba dwóch metrów wzrostu.

[ Dodano: 2013-08-16, 18:59 ]
Tfu, jakoś dziwnie liczyłem.
Mam jednak niecałe 28 cali naciągu :mrgreen: (cal to 2,54cm?) :mrgreen:

[ Dodano: 2013-08-16, 19:00 ]
I jeszcze przy okazji - Johnson, wiesz może czym różni się Javelina od Coyota?

[ Dodano: 2013-08-19, 20:39 ]
Dobra już wiem

[ Dodano: 2013-09-02, 17:46 ]
I przyszedł do mnie Kojocik 35 funtów :D
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

Oto taki sobie filmik trzasnąłem ze strzelań:
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No i zamordowałeś :mrgreen: styropian!
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

tak mi daliście do myslenia że już drzew nie kalecze.. bo niszczą strzały ;)
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

johnson pisze:tak mi daliście do myslenia że już drzew nie kalecze.. bo niszczą strzały ;)
To jeszcze wsadź ten styropian do wora żebyś takiego syfu nie zostawia ł:) A najlepiej wypchaj wór starymi szmatami i będziesz miał super matę. Ja właśnie wróciłem ze strzelania z Hakasem, Moja mato to brezentowy wór wypchany szmatami i służy mi już piąty rok... A strzelam z 50# a Hakas z 55#, żadna strzała nie przechodzi...
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

Na szczęście miejsce w którym strzelam to ogólne przycmentarne śmietnisko na którym można znaleźć nawet telewizor.. Styropian akurat mam dostępny za darmo, ale pomyśle nad Twoim patentem. Musze mieć coś co będe mógl tam zostawiać i nikt się tym nie zainteresuje.
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

to wypchaj worek juchtowy folią bąbelkową http://najtanszefolie.pl/p/6/24/folia-b ... lkowa.html i strzelaj śmiało, będzie lekkie i nikogo raczej nie zainteresuje... :mrgreen:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Temat łuku dla początkującego był już trochę wałkowany - przeczytałem większość (jeżeli nie wszystko). Jednak mam nieco inny problem niż poprzednicy.

Potrzebuję pomocy w wyborze łuku typowo treningowego, do nauki. Problem w tym, że ma to być jeden łuk dla dwóch osób - dla mnie i partnerki. Oboje dawno nie jesteśmy dziećmi, oboje raczej konkretnej budowy i postury. Wg poradnika z http://www.merlinarchery.co.uk/merlin-e ... st_bow.htm pasują nam strzały: mi 29" a kobiecie 27". Z tabel wychodzi łuk rzędu 66-68". Chciał bym łuk składany, o niewielkim naciągu (rzędu 24-30 funtów).
Problemem jest to, że mieszkamy w Irlandii, więc w wielu wypadkach wysyłka z Polski jest relatywnie droga i zakup np. na amazonie może być bardziej sensowny cenowo - właśnie z powodów kosztów przesyłki. Chciałbym coś w zakresie cenowym do rzędu 400-500zł + przesyłka.
Może polecicie jakiś konkretny model pasujący do moich potrzeb?
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

abyss, Pewnie coś z Samick wybierzesz, chociażby powszechnie proponowanego Polarisa. Sam miałem już kilka( sobie i chłopakom), całkiem dobry sprzęt
Lazau
Posty: 154
Rejestracja: 28 paź 2012, 22:38
Lokalizacja: Domek na skraju lasu
Płeć:

Post autor: Lazau »

Mam i polecam Internature Coyote. Cena ta sama prawie co Samick Polaris a dużo szybszy i ładniejszy. Poniżej 30stu funtów nie bierz bo to jednym palcem będziesz ciągnął na luzie i zaraz ci się znudzi.
Ja kupiłem Coyota 35 funtów (mój pierwszy łuk) i sobie radzę bez problemu, zupełny luzik.

Tak w ogóle to z tego co wiem, w UK jest trochę bowmakerów, może w tych klimatach popróbuj.
ODPOWIEDZ