Spanie w samochodzie

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

birken1, ludzi żyjących w slumsach raczej nie stać na campera.
Mi tam się marzą takie zabawki:
to

klik

ewentualnie to
klik
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Prowler pisze:birken1, ludzi żyjących w slumsach raczej nie stać na campera.
przekręciłeś.
Prowler pisze:Mi tam się marzą takie zabawki:
owszem fajne ale tylko w kategorii "styl i klimat" ;-) ja bym się tym bał jeździć. :-P
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

może z deko ale jeśli kogoś stać na kampera to i pewnie ma gdzie mieszkać ;). A czy tym jeździć jest strach ? Nie wydaje mi się to są dość mocne niezawodne samochody i proste w konstrukcji (szczególnie UAZ) także ewentualne naprawy można samemu w trasie naprawić. Oczywiście jeśli kupimy padaczkę to trzeba będzie w nią włożyć parę groszy
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

birken1 pisze:ja bym się tym bał jeździć.
Z pierwszą fotką to się zgodzę bo tam awaryjne były hamulce. Natomiast drugie auto (VW "ogórek") jest mocno wypróbowane, proste i niezawodne.

Polecam stronę KLIK
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Mi chodziło bardziej o ewentualne stłuczki i wypadki oraz prowadzenie ( zachowanie w zakrętach, jakość hamulców itd.). Już ja znam sprzęty z tamtych lat (wartburga, malucha, tarpana, nysę) i dziękuje bardzo :-P W tym Cię rowerzysta może zabić :-P
Swoja drogą ciekawe jakie mają ludzie patenty na mocowanie ekwipunku w tych wszystkich turystycznych wozach (weź dostań butlą z gazem w łeb :-P).

Edit: yaktra tak wypróbowane? ta sama marka, ba! nawet model nowocześniejszy :shock:
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

birken1, jak będziesz zapie......ł albo trafisz na idiotę na drodze to żadne auto Cie nie ochroni.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Fajny temat. Nie raz spałem w aucie. Zwlaszcza w kombi to dość wygodne. Chociaż jak dawniej mialem dużego fiata to po zdjęciu zagłówków można było fotele złozyć w duże, choć nie zbyt rowne loże.Na marginesie dodam, że najfajniejsze było by zapewne kombi, w którym oparcie kanapy sklada sę idealnie na płasko. W mojej vectrze B, pozostaje lekkie zagięcie, ale nie jest to dyży kłopot, można to zniwelować. Nie ma to tego klimatu co namiot, ale na jeden dzień jest dość praktyczne, poza tym jak na zewnątrz leje, mozna sobie na luzie odpaliś np filmik na kompie:) (Pewnie zaraz mnie za jedzą co poniektórzy...)
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

birken1 pisze:Swoja drogą ciekawe jakie mają ludzie patenty na mocowanie ekwipunku w tych wszystkich turystycznych wozach
Każdy kierowca odpowiada za zabezpieczenie ładunku.
Gdybym miał patrzeć na temat z twojego punktu widzenia to pewnie nigdy bym nie siadł zawodowo "za kółko".
birken1 pisze: malucha, tarpana, nysę

i Żuka, Avię.
Maluchem "latałem" prywatnie a resztą z wymienionych miałem okazję jeździć zawodowo. Choć do "trakerów" nie należę to jednak niejeden towar już woziłem i jakoś nie położyłem żadnego z nich na lewym czy prawym boczku.
Trzeba po prostu wiedzieć jak pokonywać zakręty i co robić aby nie palić hamulców. Wyobraź sobie, że naczepa truck-a to obrzydliwe "coś" dopięte do "konia", że o "teściowej" w zestawie nie wspomnę...
solówkami lata się całkiem zgrabnie niezależnie od marki pojazdu i gabarytów.
Postaw worek ziemniaków (niczym pasażera) na lewym tylnym fotelu w osobówce bez zabezpieczenia i wpadnij w lewy zakręt na dużej prędkości a zobaczysz jak zadziała prawo fizyki. Żadna różnica stary a nowy. Nawet z kontrolą trakcji (bo mówią, że również pomaga na zakrętach) wylądujesz w rowie...

Aaaa, noclegi;
można spać na każdym parkingu aby nie robić wokół biwaku typu rozkładanie zadaszeń i palenie w butlach turystycznych gdzie tuz obok stoją samochody.
Tu policja ma prawo nas wywalić z parkingu. W innym przypadku (samo spanie) jeszcze się nie spotkałem aby policjant się "przywalił".
W "dizelkach" grzejemy się (lub śpimy) z lekko uchyloną szybą i najlepiej uchylić ją w miejscu gdzie mamy nogi. Bo trzeba się liczyć z tym, że spaliny mogą dostać się pod maskę i grodź silnika do kabiny.
Polecam (z racji zawodu) unikać parkingów leśnych, zatok autobusowych czy poboczy na tzw. zadupiu. NIE TE CZASY.
Dla podróżujących "małym gabarytem". Zwróćcie uwagę na truck-i jadące z przeciwka bo większość z nich ma zaje****ą mentalność typu - "aby nie czołówka z kolesiem o tej samej wadze, bo reszta idzie dołem"...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Nie pamiętam kto to wrzucał (chyba na shoutboxa), ale mi by się marzyło takie cacko :mrgreen: : http://freshome.com/2008/01/20/a-trevel ... on-wheels/
Obrazek
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

hehehe, no ładNE. Trzeba jutro totka puścić...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

kermitttt, bez totka nie ma szans :-)
Obrazek
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Bez totka, to mogę sobie kupić cieplejszy spiwór i prysznic turystyczny do swojej vetry:/
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Takie cacka są osiągalne cenowo ale w bardziej survivalowej wersji.
GAZ 66 lub Star 660 :-P
Najdroższe będzie paliwo do przemieszczania się, ale za to jaka mobilność. :mrgreen:

http://moto.allegro.pl/gaz-66-super-sta ... 10510.html

Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

ZEN pisze:Takie cacka są osiągalne cenowo ale w bardziej survivalowej wersji.
GAZ 66 lub Star 660
ja sugeruje wyjazd do zachodnich sąsiadów po używany autobus. ;-)
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

No to ostudzę Wasze zapędy...

Samochody większe są objęte elektronicznym systemem poboru opłat drogowych i złodziejskie Państwo skutecznie wybije Wam z głowy (kieszeni) radość z dużego kampera i przyjemności podróżowania :mrgreen:

A pojazdy typu Gaz, Star 66 , Ził (widziałem super zabudowę w formie domku i to z kominkiem) palą tyle że ... lepiej już i taniej wyjdzie wyjechać na wyspy Pacyfiku niż pozwiedzać nimi Polskę :mrgreen:
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Daj pofantazjować troszkeczkę. Tak narginesie od prawdziwego caravanisty słyszałem, że gdybm kiedyś faktycznie chciał spróbować, to poleca jednak auto+ przyczepa niż camper, bo przyczepkę zostawisz i autem możesz zwiedzac, nawet coś dalej( bo po okolicy to wiadomo- nogi lub rower). Camper fajniejszy niż zestaw na trasie, ale w ogólnym rozrachunku przyczepa ponoć praktyczniejsza.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

kermitttt pisze:Camper fajniejszy niż zestaw na trasie, ale w ogólnym rozrachunku przyczepa ponoć praktyczniejsza.
W ogólnym to może i tak, ale nie zawsze. Jeśli nie stacjonujesz a jedziesz, to kamper jest korzystniejszy. NIe wszędzie wjedziesz z przyczepą, z przyczepą jedziesz wolniej, i w trudniejszym terenie przyczepa jest zawsze kłopotliwa.

No i widziejszych czasach, należy pamiętać by zestaw czyli auto + przyczepa nie przekroczyło 3,5 tony, co nie jest trudne bo dobra terenowka to już prawie 2tony + przyczepa do 1,5 i masz zestaw który wymaga montazu VIATOLA.
Kamper, jako całość często jest mniejszy.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Zirkau, to co piszesz to też racja. Jak zawsze, wszystko zalezy od specyficznych warunków, a więc tego gdzie jedziesz, co masz zamiar robić na miejscu, czy się dużo przmieszczać, czy nie itd. Tak czy siak, kiedyś muszę sprobować takich wakacji:)
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Jeszcze kiedyś zastanawiałem się na tzw. kurnikiem, taka skrzynka plastikowa na kabinie,w tym się nieźle śpi, dwa okienka, webasto, lampka, gniazdo zapalniczki. Wychodzi z kilka tysięcy chyba jakoś. Tylko na osobówce dziwnie by wyglądało :) Jeszcze rozkminiałem opcje zrobienia sobie mini przyczepki campingowej, zabudowa zwykłej przyczepki, wsuwasz się i śpisz. Ale najbardziej chciałbym mieć takie coś - pływająca przyczepa kempingowa :

http://rozrywka.auto-swiat.pl/1-plywaja ... kempingowa
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Po poście BRAT_MIHa, przypomniało mi się, że subskrybuję blog tego kolo w moim czytniku:
http://handmadematt.blogspot.com/2010/1 ... me-on.html
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ech panowie, zanim zaczniecie kombinować zobaczcie jak to się robi u 'kangurów' ;-)
np. http://www.austrackcampers.com.au/
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Przyczepy namiotowe można jeszcze na allegro kupić, dużo ściągają z Holandii. Tylko strach trochę spać pod tym, bo namiot to nie przyczepa. Jest kilka schowków i szybciej się rozkłada, na pole namiotowe się doskonale nadaje. Mało miejsca zajmuje po złożeniu i szybciej można jechać.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
WOLVERINE
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu Gadu: 1335888
Płeć:
Kontakt:

Post autor: WOLVERINE »

Ja ostatnio właśnie podróżuję służbowym partnerem, którego przerobiłem na minikampera.

Na szybkiego w ramach testu zbudowałem drewniany podest do bagażnika, tak by po położeniu siedzeń na pół dało się położyć 2 osobowy dmuchany materac.
Tworząc idealne 2 osobowe wyrko. Dodatkowo pod podestem mam miejsce na bagaże, podręczne idą pod nogi z przodu, a za przednimi fotelami mamy kolejne schowki.

W 2012 mam dostać nowego partnera TeePee i trzeba będzie wybudować od nowa schowki. ;)
Ostatnio zmieniony 06 lis 2011, 09:24 przez WOLVERINE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Wrzuć zdjęcia jakieś.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
WOLVERINE
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu Gadu: 1335888
Płeć:
Kontakt:

Post autor: WOLVERINE »

Najwcześniej za tydzień, "fachowcy" w ASO robiąc przegląd okresowy uwalili przewód zasilający turbinę w olej, cały silnik zawalony olejem, a z racji 11.11 dopiero odbiór w poniedziałek.
Coraz bardziej przekonuję się w tym iż do ASO biorą największych lewusów...
ODPOWIEDZ