Czy ktoś napisał na instrukcji chlebaka, że ma służyć do...

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Czy ktoś napisał na instrukcji chlebaka, że ma służyć do...

Post autor: w0jna »

Czy ktoś napisał na instrukcji chlebaka, że ma służyć do noszenia granatów ?
Tak.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2011, 10:17 przez w0jna, łącznie zmieniany 1 raz.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

pokaż
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Sam sobie znajdź. Proponuję zacząć szukać w Podręczniku szeregowca, PSzBS oraz instrukcjach granatów rg42 i f1. Pozatym, chyba nie wiesz jak wygląda chlebak...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

Chlebak się nazywa Chlebak bo Granaty w nim CHLEBOCZĄ!
| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

w0jna pisze:Sam sobie znajdź. Proponuję zacząć szukać w Podręczniku szeregowca, PSzBS oraz instrukcjach granatów rg42 i f1. Pozatym, chyba nie wiesz jak wygląda chlebak...
jeszcze raz: pokaż mi instrukcję CHLEBAKA,

Obrazek

Nie obchodzi mnie, że w róznych poradnikach poleca się zastosowanie przedmiotu do innych celów niż jest pierwotnie przeznaczony. Chodzi mi o fabryczne przeznaczenie przedmiotu do okreslonych celów.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Fajny offtop.
Moze ktos wydzielic? 8-)
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Zirkau. Nie interesuje mnie co ty tam za zdjęcia wklejasz. To nie jest polski chlebak. A dwa -polski posiada specjalne kieszonki na granaty w środku. Jak nie wiesz o czym mówisz to rozmowa nie ma sensu.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

chłopie, toż to klasyka ten chlebak. Od tego czyli wz. 26 krążą dowcipy że chlebak jak sama nazwa wsakzuje służy do noszenia granatów.
:569: więc jak się nie znasz, to nie neguj.

Obecnie "chlebak" to już tylko nazwa jak "adidasy" na wszelkiej maści buty sportowe.

nawet Miwo w opisie swojej torby
Obrazek napisał tak:
CHLEBAK o pojemności ok.8,5 litra, przeznaczony jest do przenoszenia różnorodnego wyposażenia np: racji żywnościowych, elementów umundurowania itp. Na zewnętrznych, bocznych ścianach znajdują się kieszenie zamykane kapturkami. Wielkość kieszeni została tak dobrana aby pomieścić w nich manierki US wraz z metalowym kubkiem. Chlebak zamykany jest wyprofilowaną klapą zapinaną na dwie klamry. Posiada również komin, który wydatnie zwiększa jego pojemność oraz zabezpiecza drobne przedmioty przed zgubieniem

Masz wyraźnie zaznaczone GRANATY ? Ja tego nie widzę. Dlatego prosiłem Cię o przedstawienie opisu producenta produktu, który coś takiego zawiera.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

A jeśli ktoś ma granatowy chlebak??

np. taki z elementami kamuflażu dedykowanym na podmokłe łąki:

Obrazek

:diabel2:

Czy w granatowym chlebaku można nosić granaty? :D :D
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

sylwester2091: +10 :mrgreen: :mrgreen:
A kamuflaż jest wybitnie "frąsuski". Powiedział bym; raczej z południa Francji.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Chlebak służy do noszenia granatów i już :)

Instrukcja noszenia, troczenia i pakowania wyposażenia w kawalerii.

Rozdział A, pkt 4

Chlebak przewieszony na taśmie przez prawe ramię i zaczepiony od spodu zaczepem o pas główny.
W chlebaku, niezależnie od chleba i niezbędnika, który mają wszyscy podoficerowie i szeregowcy mieszczą się granaty ręczne, w ilości i w wypadkach określanych każdorazowo przez dowódcę, oraz sprzęt, w który dodatkowo są wyposażeni podoficerowie i szeregowcy, w zależności od pełnionej przez nich funkcji.

http://www.lucznictwokonne.pl/zurawiejk ... ak/pr.html

Pokazałem.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Chlebak jak sama nazwa wskazuje służy do noszenia granatów bo jak żołnierz biegnie to tak fajnie w nim chleboczą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

no dobra, niech Wam będzie.

A butelka służy do przenoszenia spirytusu.... - tu myślę nikt nie odważy się oponować :D
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

I piwa!
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

na mało ktorej butelce jest opis producenta do jakich napojów można ją stosować, podobnie z chlebakiem.

Skoro działamy w necie, to z Wikipedii:
Chlebak – pojemnik służący do przechowywania pieczywa, zmniejszający jego wysychanie i umożliwiających utrzymanie porządku. Stosuje się dwa rodzaje chlebaków - w postaci sztywnych pojemników jak i elastycznych zwanych torbami. Chlebaki-torby używane są w wojsku oraz rzadziej np. podczas wycieczki albo w szkole.

Butelka - rodzaj naczynia, najczęściej szklanego lub z tworzywa sztucznego, rzadziej metalowego czy ceramicznego. Ma kształt walca zamkniętego u dołu, a u góry stożkowato zwężającego się tak, że otwarty wylot butelki - szyjka - ma znacznie mniejszą średnicę, niż średnica walca. Służy najczęściej do przechowywania różnego rodzaju płynów


I nijak te definicje mają się rzeczywistego wykorzystania tych pojemników. I tak chlebak z Chin nadawać się może jedynie do noszenia prażonego ryżu, bo żytni razowy chleb albo granat mogą się okazac za cieżkie i zniszczą daną torbę. Podobnie z butelką - jedne płyny będą chciałby samodzielnie opuścić to naczynie, jak woda gazowana czy zfermentowany sok z nalgenki :). A producent przed tym nijak nas nie ostrzega.

Dlaczego o tym? A to z powodu jęczenia, że komuś nie powiedzieli że Nalgenka nie lubi gazowanych napojów.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

To ja może zapytam się czy widziałeś chlebak wydawany w WP? Bo ten którego zdj. zapodałeś to nie wiem co to jest. Ten "oryginalny" posiada specjalne kieszenie na granaty. Chyba też ma miejsce na to aby trzymać w nim zapalniki osobno. Pomijam fakt, ze to tylko teoria i w praktyce to katorga, ale chlebak słuzy do przechowywania granatów ręcznych. I tak okreslaja to regulaminy.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

no ten chlebak to wz. 26 czyli z okresu miedzywojnia.
Obecnie chlebak, to tylo z nazwy, po prostu torba na drobne akcesoria. Ale na żadnej ulotce producenta nie widziałem takiego przeznaczenia. Jak cyt. wcześniej, opisy producentów są dość ogólne. Nie neguję sposobu używania, ale prosiłem podać wyrób który posiada taką informację od PRODUCENTA. Zwyczajowy sposób używania nie ma akurat tu nic do rzeczy.

Wojna, jeszcze raz, pokaż mi dowolny model chlebaka - który w METCE PRODUCENTA, KARCIE PRODUKTU, miał wpisane taki przeznaczenie. Ja tego nie znalazłem.
neodom
Posty: 21
Rejestracja: 01 maja 2009, 10:56
Lokalizacja: skierniewice
Gadu Gadu: 2668936
Tytuł użytkownika: banaly
Płeć:
Kontakt:

Post autor: neodom »

Zirkau , jak widze to Ty tu najwiecej jeczysz czlowieczku . Sa ludzie ktorzy sraja w lesie a nikt nie napisal ze las sluzy do srania .

[ Dodano: 2011-11-08, 00:32 ]
Zirkau pisze: Dlaczego o tym? A to z powodu jęczenia, że komuś nie powiedzieli że Nalgenka nie lubi gazowanych napojów.
Strasznie jakos Cie ubodlo ze ktos wytknal cos butelce . Sprzedajesz produkty nalgene czy jak ?
Sex , Rodeo , Bona parte ...
SurvivalSites
ZombieZone
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Jęcze z jednego powodu i nie chodzi tu o Nalgenkę: jęcze bo ktoś ma żal do producenta że nie napisał, że nie jest przeznaczano do..... (edyta) albo wymienił wszystko na co człowiek wpadnie do czego będzie to używał.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 11:28 przez Zirkau, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

Misie pysie czy o to wam chodzi? :mrgreen:

Obrazek
ODPOWIEDZ