Polowania dewizowe

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

roman9844
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2010, 23:53
Lokalizacja: Parczew
Płeć:

Polowania dewizowe

Post autor: roman9844 »

Założyłem nowy temat bo nie znalazłem innego w którym można by opisać pewną sytuacje z udziałem zagranicznych myśliwych a mianowicie na niedzielnym polowaniu wigilijnym dowiedziałem się że na jednym z polowań dewizyjnych myśliwi zamiast dwóch jenotów odstrzelili dwa wilki. I tu nasuwa się pytanie jak to możliwe w kraju gdzie wilk jest gatunkiem szczególnie chronionym na dodatek dzieje się to pod okiem naszych myśliwych którzy w statucie maja zapis o ochronie przyrody ojczystej. Znając nasz kraj o poniesieniu jakichkolwiek konsekwencji przez owych panów chyba można zapomnieć. Tylko nie rozumiem jak można pomylić jenota z wilkiem.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 22:26 przez roman9844, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

no jest niemożliwe. Ale u nas jest "no przecież".....
W jaki sposób wszedłeś w posiadanie tej informacji? Jest pewna ? Zgłoś to na Policję oraz RDOŚ z podaniem jakie koło. Ustalenie kto był tym myśliwym jest bardzo proste dla chcącego, a skoro jesteśmy w Unii to w tym zakresie łatwo o wyciagnięcie konsekwencji.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Re: Polowania dewizyjne

Post autor: Armat »

roman9844 pisze:Znając nasz kraj o poniesieniu jakichkolwiek konsekwencji przez owych panów chyba można zapomnieć.
Czasy sie zmieniaja, im wiecej ludzi bedzie reagowac, tym mniej bedzie takich problemow w przyszlosci.
roman9844 pisze:Tylko nie rozumiem jak można pomylić jenota z wilkiem.
Mozna. Nad ranem naprawde latwo sie pomylic. Tylko, ze takim wypadku nie powinno sie strzelac jak sie nie ma pewnosci.

Zglos to, niech pomecza lowczego kola o wiecej szczegolow ;)
Niestety takie sytuacje sa w naszych polskich Kolach dosc czeste. Przez to sam ostatnio zaczalem miec watpliwosci czy konczyc staz i podchodzic do egzaminow w PZL :(
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Re: Polowania dewizyjne

Post autor: Apo »

Armat pisze:
roman9844 pisze:Tylko nie rozumiem jak można pomylić jenota z wilkiem.
Mozna. Nad ranem naprawde latwo sie pomylic. Tylko, ze takim wypadku nie powinno sie strzelac jak sie nie ma pewnosci.
Nie wiem jak jest nad ranem, ale wspólne cechy tych dwóch zwierzaków to wg. mnie tylko poruszanie się na 4 łapach i fakt, że oba są z Canidae (psowate). Bo np. masa ciała dorosłych osobników to już różnica rzędu wielkości.. Raczej trudno jest pomylić biegające 5 kilo z 50-cioma..
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

nic nie musi zgłaszać już gazety o tym trąbiły i na necie tez było info tylko z tego co kojarzę chodziło o jednego wilka

klik


a czy mógł pomylić ? no mógł. Podobne umaszczenie zobaczył coś szarego w krzaczyskach i wystrzelił i tyle. Po prostu strzelił do nierozpoznanego celu a czy to myśliwy z zagaramanicy czy nasz przypadków takich jest wiele a , że w tym razem trafiło na dość medialne zwierze (tak jak było z żubrem) to się publika o tym dowiedziała. Jak nasi mylą zwierzynę łowną z domową (co do rzadkości nie należy) to się z reguły rozchodzi po kościach. Ot i cała afera
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 19:24 przez Prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Albo pomyłka, albo zachciało się dwie fajne skórki z wilka, ale fajniejsze są żywe wilki w lesie...Nie zdziwił bym się, gdyby było jak w 2 przypadku, myśliwi aż nadto uważają się za królów lasu, a jeba*** dewizowców strasznie nie lubię, nie zapomnę jednego który chwalił się, że w tym sezonie to już 100 zwierzyna "puknięta" przez niego.
Wilk to egzotyka, podoba się, mogło się "mocno" zachcieć temu dewizowcowi takiego trofeum.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ale Lisu, on tego trofeum i tak nie ma i nie będzie miał . Do tego gdyby chcieli to ukryć to by ukryli a skoro wypłynęło to albo ktoś postronny widział albo nasz myśliwiec się zezłościł ( ;-) ,że ustrzelił wilka i zagonił. Albo sam myśliwy świadom tego co zrobił przyznał sie i zgłosił (co jest dość prawdopodobne bo jednak poszanowanie przyrody w wielu krajach zachodnich jest dużo wyższe niż u nas o praworządności nie wspomnę) )
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 20:52 przez Prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Obyś miał rację ;-) Co do ostatniego zdania Prowlera to w 100% racja, na przykładzie zaobserwowanych przeze mnie obcokrajowców na letnich biwakach nad jeziorami, świeci czystością po nich.
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

Jedno zło - to to co się stało i żal - ale drugie zło - zmieńcie do cholery temat (tytuł), bo każdego starej daty - jak ja, krew zalewa... Prosta odmiana dewiza, dewizowy, dewizowa, dewizowe... polowanie. I nie my starzy jesteśmy cięci w tym temacie, tylko Wy młodzi nie czytacie regulaminu... ani książek... Admin ratuj... i polowania też dewizowe... :568: :wpale:
ślepy herbu ślepowron
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

jm48, zrobione!

roman9844 :!: chopie :!: :roll:
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

jm48 pisze: każdego starej daty - jak ja, krew zalewa... Prosta odmiana dewiza, dewizowy, dewizowa, dewizowe... polowanie
jm48 pisze:dewiza, dewizowy, dewizowa, dewizowe... polowanie
dewizy (daw. waluta wymienialna) > dewizowy > dewizowe (polowanie)

dewizą
moją może być pisanie "uadne" ew... jak pouczać to kompetentnie :D ...


Tak się postanowiłem wymądralować
:P :D
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

czyli jednak to nasi myśliwi się "zdenerwowali" i zagonili
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

A jakże.... u nich wilk nie występuje, a u nas ustrzelili dwie sztuki, i byli z siebie dumni.

Tak jak mówiłem zachciało się pięknych skórek na ścianę.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Ja polowań na wilki w ogóle nie rozumiem.. Nie dość, że jest wielki problem z odbudowaniem ich populacji u nas w PL to jeszcze takie coś.
Ale chciałam w tym miejscu się zapytać jak to jest z kunami (przepraszam za OT, no ale nie będę zakłądać osobnego tematu a i znając życie już taki gdzieś był :P ;) ).
Miałam ostatnio taką sytuację w siebie w pracy - przyszła babka, której kuna spokoju nie daje i jak się wyraziła "pieniądze nie grają roli, chcę dziś widzieć ją jeszcze stygnącą" :shock:
Jak to z tą kuną w końcu jest? To chyba gatunek łowny? Dlaczego więc są takie problemy, żeby ktoś przyjechał i to to odstrzelił?
I jesli to gatunek łowny to nie mogą sobie mysliwi polować na kunę a wilki zostawić w spokoju?
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Apo na możemy polować od początku września do końca marca, a jak jest głuszec i cietrzew to w tych miejscach przez cały rok.
A dlaczego myśliwi dewizowi niechętnie strzelają do kun? Otóż oni płacą za to polowanie i marzy im się wielka zwierzyna typu dziki, jelenie, łosie, wilki itp.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Poza tym, wilk to trofeum ciekawsze niz kuna.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Regi ... dzialnosci
Pewnie nie zapłacą 400 tys. zł jak za żubra, ale może będzie to choć po 200 tys. za wilka.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ