Blok na zimowisko - survival

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Volthevolf
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2011, 15:31
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Blok na zimowisko - survival

Post autor: Volthevolf »

Witam , jestem harcerzem i mam za zadanie przygotować blok zajęć na zimowisko naszego hufca. Zajęcia te mają potrwać 2 godziny. Odbędą się 3 tury zajęć. Problem w tym, że nie mam zupełnie pomysłu co mogę przedstawić w pomieszczeniu oprócz suchej teorii ... Myślałem o jakiejś grze o tematyce survivalowej ... jedyne co mi przychodzi na myśl to gra Kima. Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Ajajaj, nigdy nie rozumiałam problemu braku pomysłu...
ale jeśli takowy Cie dotyczy zadaj pytanie jacy sa Twoi harcerzątka? Mają pojecie o survivalu? Tropach zwierząt? Biwakowaniu, schronieniu zimą? Są zintegrowani? Znają historie? Samarytanke?
Gdzie jedziecie na zimowisko? Co jest ciekawego wokół?
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Chciałbym dodać, że bezsensem jest nie robienie zajęć praktycznych. Możesz w pomieszczeniu zrobić zajęcia z nawigacji - prowizoryczne sposoby wyznaczania stron świata, ćwiczenia z mapą.
crash
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2011, 19:01
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 611376

Post autor: crash »

Najlepsze zajęcia z nawigacji w pomieszczeniu to kompas + latarka + śpiwór + sznurek :D
Delikwent wchodzi do śpiwora z latarka, kompasem i kartka. Wejście śpiwora zawiązuje się żeby nie było podglądania. Na kartce ma azymuty i pełza w śpiworze po pomieszczeniu (im większe tym lepsze) od ściany do ściany aż do mety :) Można ścigać się na czas, albo samo dojście do mety.
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Węzełki.
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
ODPOWIEDZ