Potrzebny plecak w ktorym plecy sie nie poca !

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Rzez pisze:Temat jest bardzo podobny do problemu pocenia się (a w konsekwencji sposobu ubierania się) - w dużej mierze zależy to od metabolizmu danej osoby. W twoim przypadku - jeżeli się pocisz idąc w temperaturze dajmy na to 20 stopni bez plecaka, to żadna super hiper wentylacja nie pomoże.
Tyle że idealnym systemem byłby taki, przy którym ilość wilgoci na plecach jest identyczna jak w przypadku nie noszenia plecaka. Oczywiście to jedynie marzenie, ale chodzi o to żeby być temu jak najbliżej. Co innego siatka (która zapewnia najlepszą wentylację trochę kosztem wygody i całkiem sporym kosztem wagi i pojemności plecaka) a co innego kostka WP :lol:
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Najlepszą wentylację jak do tej pory uzyskałem w plecaku z zewnętrznym stelażem. Ale to już archaizm plecakowy dla niektórych.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

birken1 pisze:Vaude Jura lub Wizard Air
dzieki za info! zacne sie wydaja !,musze w sklepie obczaic
Rzez pisze:jeżeli się pocisz idąc w temperaturze dajmy na to 20 stopni bez plecaka
nie poce sie

[ Dodano: 2012-01-25, 20:41 ]
Dąb pisze:w plecaku z zewnętrznym stelażem
to jest patologia:)
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Dąb pisze:to już archaizm plecakowy dla niektórych.
Dąb, zobaczysz wróci jak moda na "dzwony" :lol: a tak całkiem serio, to świetne, o ile nie najlepsze plecaki dla dużych obciążeń.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Qasz pisze:to świetne, o ile nie najlepsze plecaki dla dużych obciążeń
no to pomieścimy w temacie dalej: Qasz, możesz uzasadnić? Bo z moich doświadczeń wynika zupełnie co innego.
mnowi
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2009, 10:48
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mnowi »

Warto też zwrócić sprawę na wagę plecaka z obciążeniem. Im jest większa tym organizm szybciej się poci. Taki woleverine waży prawie 3 kilo a np golite jam 0.7kg. Mamy więc w takim przypadku ponad dwa kilo gratis.
A może warto trochę zmniejszyć ilość tłuszczyku - to też wypływa na potliwość.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

mnowi pisze:A może warto trochę zmniejszyć ilość tłuszczyku
hehhe w moim przypadku to nie mozliwe:)..mam idealne proporcje masy miesniowej do wzrostu,trzymam linie:D,od jakiegos czasu z glowa pakuje plecak ( mniej browarow )
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Tytuł tematy wszystko wyjaśnia. Chce plecak w którym plecy się nie pocą a więc po co mnie się czepiacie? Jest taki plecak w którym plecy się nie pocą? Niema. Plecy się będą pocić tak czy siak, jedynie dzięki plecakowi możemy zapewnić dobrą wentylację aby tego bardzo nie odczuwać. Ja mam plecak z siatką. Pasy biodrowe, naramienne i całe plecy są pokryte takową siatką. Jest dobra wentylacja ale koszulka i tak mokra. Jedyny minus siatki to taki że może poobcierać gołą skórę a więc koszulki bez rękawów odpadają.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Kobra, chyba nie wiesz o jakiej siatce mowa :-P . A że Tresor nadał tytuł tematu niezupełnie mądry to sprawa zgoła inna ;-) . Przecież każdy i tak wie o co biega więc po co te durne posty?? :roll:
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Kobra chlopie:) troszke dystansu i myslenia,przedstaw mi twoj plecak,ciekaw jestem

birken1, wiem nie zbyt madry tytul tematu :) moze przez kaca :),postaram sie zmienic jesli mam taka mozliwosc

edit: nie moge zmienic nazwy tematu...
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

birken1 pisze:Bo z moich doświadczeń wynika zupełnie co innego.
eee ... no to każdy ma swoje, chyba nie ma się o co zahaczyć. Mi lepiej leży rama i tyle.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Kobra pisze:Jest taki plecak w którym plecy się nie pocą?
Bywa i tak, że bez plecaka, idąc w samej koszulce, plecy się pocą. Zatem wszystko zależy od warunków. Jeśli jest gorąco i wilgotno, spocisz się choćbyś szedł na golasa. Więc:
Kobra pisze:Chce plecak w którym plecy się nie pocą
Nie dostaniesz. :D
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Mimo, że nie znam się na plecakach i firmach na tyle dobrze, żeby coś konkretnego doradzić napiszę co myślę. Według mnie zależy to po prostu od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, owłosienia i od tego czy człowiek się poci nawet jak nic nie robi, czy ktoś dużo pił i te płyny musi jakoś wypocić. Z reguły mało się pocę, ale jeśli coś robię z plecakiem w lecie to plecy mam mokre, ale mam najzwyklejszy plecak za 15zł.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Popieram Dęba i Qasz'kaja. Przerobiłem już pare plecaków, do każdego producent załączał piękną ulotkę, jak to wietrzne wichry wręcz same się wzbudzają pod plecakiem, i chłodzą samoistnie plecy.
Ale żaden z tych plecaków, nie oferował mi takiej wentylacji jak stary stelaż. Miałem taki jak byłem w liceum. Zdaje się, że to była jakaś konstrukcja Polsportu.

Nie staram się tutaj wyśpiewywać peanów na temat stelaży. Maja wiele zalet, ale też i sporo wad. Stelaża zabrałbym na górską wędrówkę (mając wybór), gdzie trzeba łazić po łańcuchach, wąskich kominach, a zachwianie równowagi od przesuwającego się plecaka może kosztować życie.
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ