Kurtka przeciwdeszczowa Marmot PreCip Jacket SE

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

HanSolo
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2011, 15:52
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć:

Kurtka przeciwdeszczowa Marmot PreCip Jacket SE

Post autor: HanSolo »

Siema. Znalazłem na 8a kurtkę przeciwdeszczową Marmot-a, cena wydaje mi się przystępna ale mam pytanie czy warto zapłacić taką kasę (cena waha się od 249 zł do 350zł - w zależności od rozmiaru) za tą kurtkę? a może lepiej kupić coś tańszego co też da rade?

http://8a.pl/kurtki/marmot-precip-jacke ... nie#opinie
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

HanSolo pisze:a może lepiej kupić coś tańszego co też da rade?
zależy co rozumiesz pod pojęciem "dawania rady" i czego od kurtki oczekujesz.
HanSolo pisze:249 zł do 350zł
ło matko :roll: jeżeli zależy Ci na materiałach oddychających no to może i tak - ja się nie znam. Cała pokryta woda podczas poważnej ulewy i tak nie będzie oddychać - cudów nie ma. Za to każda oddychalność to pewna granica wodoszczelności. Aż wstyd się przyznać że człowiek lata w takiej za 25 zł :P i jakoś stanie na deszczu kilka godzin nie powoduje żadnego przemakania.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

jeśli jest z membraną to warto, Jej główną zaletą jest lekkość. Czasem jest wiatr, albo mżawka. Odrobina wysiłku w kurtce tzw ceracie jesteś zaparowany od środka a w takiej jest sucho a wiec przyjemniej. Membranowa to takze skuteczna przeciwwiatrowa kurtka.

Co jest dla Ciebie ważne? Jeśli tyko nieprzemakalność to kurtka za 25 zł też da radę, ale to będzie jak worek fioliowy. Czyli gdy będzie dość ciepło i będzie padać - jesteś mokry takze od środka.

Obecnie czaję się za kolejną kurtką membranową. Bo dłuższe przebywanie w terenie, to potrzeba by kurtka też oddychała a zarazem nie piła wody.

Obecnie softshele wchodza odważnie jako kurtki dwie w jednym - cienki polar i ochroną przed lekkimi opadami.
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Mam podobny model i jestem z kurteczki zadowolony ;-)
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
HanSolo
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2011, 15:52
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć:

Post autor: HanSolo »

Od kurtki oczekuje że będzie lekka, nie będzie zajmowała dużo miejsca w plecaku, musi chronić od deszczu i wiatru. Ostatnio spędziłem 4 godziny na poligonie gdzie padało że hej, miałem na sobie zwykły sort mundurowy no i przemokłem. Rozpaliliśmy ognisko, kiełbacha do tego i człowiek zadowolony na maxa :) a i deszcz mniej już przeszkadzał. W każdym bądź razie w tym roku planuje kilka wypraw no i nie chciałbym właśnie tak przemoknąć na maksa (wiadomo że jak będzie lało konkretnie to nie wiem co bym miał na sobie a i tak przemoknę ale potrzebuję kurtki która przynajmniej przez godzinę będzie mnie chroniła od przemoknięcia) no i od wiatru, bo jak tylko przestało padać to zaczęło wiać :) czyli masakra warunki.
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

A może gore (3laminat) BW kurtka chodzi już od 30zł tanie to lekkie i oddychające jak na coś w stylu goretexu tyle że z inną membraną..?

http://allegro.pl/komplet-bw-goretex-go ... 54148.html tu akurat komplet kurtka+ spodnie oraz cena atrakcyjna.
ODPOWIEDZ