Ciekawe miejsca w okolicy Trójmiasta

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Defibrylator
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 19:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Ciekawe miejsca w okolicy Trójmiasta

Post autor: Defibrylator »

Cześć,

Przez tą całą pandemię czuję, że cztery litery prawie przyrosły mi do kanapy - loty odwołane, hotele pozamykane i nie bardzo jest się gdzie ruszyć. Szukam jakichś ciekawych, niebanalnych miejsc w okolicy Trójmiasta (w promieniu 100-150 km, najlepiej na wschod - zawsze ciekawiły mnie regiony dawnych Prus) gdzie można dojechać samochodem i zobaczyć coś ciekawego w obecną, zimową pogodę. Internet wskazuje głównie miejsca typowo turystyczne, za którymi nie przepadam... Za wszelkie propozycje serdecznie dziękuję! :)
adams1898
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2021, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: adams1898 »

Siema,

przy ujściu Wisły mniej więcej pomiędzy Jantarem a Wisłą jest od niedawna wyznaczony teren przez Lasy Państwowe gdzie legalnie można biwakować. Co prawda nigdy tam nie byłem ale byłem kilka razy na Wyspie Sobieszewskiej i za każdym razem planuje się wybrać na drugą stronę Wisły więc jak przetestuje to miejsce to dam znać czy warto.

Pzdr,

[ Dodano: 2021-03-11, 11:09 ]
Z kolei na Kaszubach bardzo ale to bardzo polecam rezerwat Szczelina Lechicka i okolice. Fajne jeziorko Skrzeszewskie obok wioski Skrzeszewo.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

adams1898 pisze:Z kolei na Kaszubach bardzo ale to bardzo polecam rezerwat Szczelina Lechicka i okolice. Fajne jeziorko Skrzeszewskie obok wioski Skrzeszewo.
A niedaleko, nad jez. Junno jest legalne, bezpłatne pole biwakowe 8-)

Pilotazowy teren między Wisłą ja Jantarem jest spoko, można znaleźć fajne miejscówki na nocleg, ale polecam POZA SEZONEM.
Jesli chodzi o bliskie okolice 3mista to z całego serducha polecam przejść szlak Wejherowski (http://pomorskieszlakipttk.pl/szlaki-pi ... jherowski/) - zwłaszcza część od Weja do Marszewa (ew. Chwarzna).
Ciekawy jest też szlak kręgów kamiennych - http://pomorskieszlakipttk.pl/szlaki-pi ... amiennych/
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”