Siłowania czy bieganie (pływanie) ?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Astom
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2012, 09:05
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Płeć:

Siłowania czy bieganie (pływanie) ?

Post autor: Astom »

Witam. Co lepsze: bieganie (pływanie) czy siłownia ? Po prostu taki, które bardziej mi się by przydało i miałbym większe korzyści. W przyszłości planuje iść do woja i zacząć trenować jakąś sztukę walki.

PS: Chcę rozwijać się w jednym kierunku, mam 15 lat.

Będę wdzięczny za porady, opinie...
"Dobry plan konsekwentnie wykonany teraz jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później" - gen. George Smith Patton Jr.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Moim zdaniem 15 lat to trochę za wcześnie na siłownię, chyba, że pod czujnym okiem dobrego instruktora. Jeżeli planujesz karierę wojskową, myślę, że stosowniej będzie dopytać się na jakimś bardziej militarnym forum, oni lepiej wiedzą, z jakimi kwalifikacjami ludzie są im potrzebni.

Pozdrawiam
Maciek
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 15:57 przez orety, łącznie zmieniany 1 raz.
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Astom
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2012, 09:05
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Płeć:

Post autor: Astom »

orety, dzięki za pomoc.
"Dobry plan konsekwentnie wykonany teraz jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później" - gen. George Smith Patton Jr.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Polecam się :-) .

Pozdrawiam
Maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
aleksanders
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2010, 13:49
Lokalizacja: Zachód
Tytuł użytkownika: dawniej '6544'
Płeć:

Post autor: aleksanders »

W wojsku trzeba swoje wybiegać, także ćwicz bieganie i jeszcze raz bieganie. Dodatkowo pompki, brzuszki i podciąganie na drążku, umiejętność pływania również się przyda. Ogólnie nastaw się na ćwiczenia wytrzymałościowe. Dlaczego chcesz się ograniczać na jedną z tych dziedzin?
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Na siłkę to jeszcze masz czas, w tym wieku to tylko trening z wykorzystaniem masy swojego ciała, tak jak pisał 6544, + przysiady, wspięcia na palcach, pompki w podporze przodem i tyłem. Takie combo z treningiem aerobowym daje fajne rezultaty. Nie spodziewaj się szybkich efektów. Nie od razu Kraków zbudowano.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

odpusć siłownie. Jesli wojsko i sztuki walki - to zdecydowanie bieganie, pływanie a dopiero potem siłka.

W wojsku i sztukach walki najważniejsza jest wytrzymałość, ogólna kondycja. Duze mięsnie skutecznie Cię spowalniają a w walce najwazniejsza jest szybko i zwinność (gibkość). Siła to bardzo miły dodatek - to wyrobisz w trakcie bardzo wytrzymałościowych treningów.

Nie ograniczaj się. Pływaj bardzo dużo i biegaj - pływanie doskonale rozwinie górne partie -

Poza tym siłownia w pływaniu czy bieganiu też ma swoje miejsce - ale nie dla budowania masy, tylko siły (mniejsze ciężary, więcej powtórzeń).
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Same chodzenie na siłownie masy nie zrobi. Jeżeli w tym samym czasie będziesz pływał i biegał to nie ma szans by zrobić z siebie ponton. Spokojnie można zatem robić treningi na masę jednocześnie katując aeroby. Mniejsze ciężary, a więcej powtórzeń to trening typowo na spalanie czyli niepotrzebny w czasie biegania i pływania(chyba, że chcesz schudnąć). Przy treningu na siłę robi się na maksymalnym ciężarze. Siłownia wcale nie jest taka zła jednak trzeba ćwiczyć z głową by nie zrobić sobie krzywdy.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Bieganie obciąża stawy, jak jeszcze rośniesz to rower polecam :) Wytrzymałościowo pracujesz, a kontuzji unikniesz. Pzdr.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

BRAT_MIH pisze:Bieganie obciąża stawy,
No obciążą , jednak tyczy to się otyłych osób, przeciętnemu kowalskiemu którego waga jest w normie krzywdy nie zrobi.
Astom,
Według mnie połączenie biegania i treningu obwodowego z masą własnego ciała do tego rozciąganie. Da to najlepsze efekty jeśli chodzi o przygotowanie się do treningu sztuk walki jak i wojska. Tam bardziej liczy się wytrzymałość niż ogromna siła i masa.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Ekspertem nie jestem ale polecałbym bieganie jako trening aerobowy wyrabiający kondycję i wytrzymałość, oraz coś bardziej statycznego, pompki lub podciąganie się. Odciążenia jak na siłowni są zbędne. Wystarczy Twoja masa.
Osobiście polecam to:
http://www.100pompek.pl/
http://www.treningaerobowy.pl/bieganie
W planie między poszczególnymi dniami ćwiczeń jest zawsze jeden dzień przerwy dzięki czemu możesz ćwiczyć na zmianę ( poniedziałek - bieg, wtorek - pompki, środa - bieg itd.) dzięki czemu poszczególne partie ciała będą miały czas na odpoczynek i równocześnie codziennie będziesz ćwiczył. No i największa przewaga takiego treningu nad siłownią jest to, że nie potrzebujesz siłowni. Ani czego. Tylko wolna przestrzeń do biegania i kawałek podłogi, dzięki czemu nie przerwiesz treningu nawet gdybyś musiał gdzieś wyjechać.
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Dąb pisze:
BRAT_MIH pisze:Bieganie obciąża stawy,
No obciążą , jednak tyczy to się otyłych osób, przeciętnemu kowalskiemu którego waga jest w normie krzywdy nie zrobi.
To zależy ile i po czym biegasz. Jeżeli chcesz porywać się na długie dystanse i robić sporo kilometrów tygodniowo to kolana odczują. Jeżeli chcesz biegać po asfalcie czy chodniku liczy się dobra amortyzacja co za tym idzie odpowiednie buty. Niestety przeciętny człowiek podczas biegu najpierw stawia piętę co za tym idzie obciąża stawy. Dzikie ludy ameryki południowej czy afryki biegające bez butów ciężar ciała stawiają na palcach, śródstopiu i i dopiero pięcie co bardzo niweluje wstrząsy. Jeżeli nie masz nadwagi i chcesz biegać 3-5 kilometrów 3-4 razy w tygodniu to nie masz się co bać o stawy(choć to też zależy od człowieka). Proponowałbym jednak znaleźć jakieś miękkie podłoże do ganiania np. las, park itd.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

możesz mi pokazać jak biec do przodu stawiając najpierw palce a potem piętę ?
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Zirkau pisze:możesz mi pokazać jak biec do przodu stawiając najpierw palce a potem piętę ?

A co próbowałeś i nie wyszło :)? Może źle się wyraziłem mówiąc palce. Chodzi mi o miejsce zaraz pod nimi (guzowatość kości śródstopia-mądra nazwa z google).
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Astom
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2012, 09:05
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Płeć:

Post autor: Astom »

Dzięki wszystkim za rady/czas. Postanowiłem, że zacznę biegać (od dziś) i pływać. Następnie będę robił pompki, brzuszki, przysiady i podciągał się na drążku, ale to już później.
"Dobry plan konsekwentnie wykonany teraz jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później" - gen. George Smith Patton Jr.
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Jeszcze tylko dodam, że bieganie jest jedynym ćwiczeniem, które rozwija wszystkie 3 cechy motoryczne - szybkość, wytrzymałość, siła.
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Ja polecam pływanie :) Sama trenowałam je wiele lat, więc wiem, jak działa na organizm. Od pływania gór przenosić nie będziesz, ale ładnie rozwijają się i trenują praktycznie wszystkie partie mięśni. Pływanie fajnie uczy kontrolowania oddechu, jest dobrym treningiem wytrzymałościowym o ile pływa się dużo i często. Jest pełno stylów, z których każdy ma dobroczynny wpływ - na pewno jakiś znajdziesz :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

Astom pisze:zacząć trenować jakąś sztukę walki.
Zacznij trenować już teraz, na zajęciach trenerzy pokażą ci co i jak.

Ja od 8 lat jestem w PASW, treningi to w 40% ogólno-rozwojówka.
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
TRAF
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2011, 16:32
Lokalizacja: Szczytno
Tytuł użytkownika: Dawniej Rafick
Płeć:

Post autor: TRAF »

Trening z masą ciała jest najlepszy. Naprawdę można sobie wyrobić bardzo dużą siłę i wytrzymałość 8-)

Polecam sześć podstawowych ćwiczeń:
-pompki
-przysiady
-podciąganie
-brzuszki
-mostki
-pompki w staniu na rękach.

Oczywiście do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem, gdyż mięśnie szybko się adaptują do ćwiczeń a stawy i więzadła często nie wytrzymują :roll:
Moje zdjęcia i nie tylko: WildWay.pl
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Dodaj pompki na 3 krzeslach ale wersji hard:) czyli opuszczasz sie i czekasz 3 sec na napietych miesniach i szybko do gory,calosc robimy w seriach,4 serie po 8 powtorzen.Nastepnie pompki na 2 krzeslach a nogi na ziemi.Pompujac na krzeslach mozna zbudowac ladnie klatke piersiowa
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Tresor, po co szybko do góry?
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

Abscessus Perianalis, ręce męczą się bardziej niż jakbyś podnosił się powoli.
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Morion, spróbuję w tej konfiguracji, bo trochę dla mnie ta szybkość ze zmęczeniem się mija. Zwłaszcza, że cały czas na łapach się utrzymujesz, więc nie wiem co konkretnie ma męczyć to szybkie podnoszenie (powolne na bank męczy łapy). Ino dopiero w weekend najwcześniej i to pewnie w niedzielę, bo ostatnio już przeginam w robocie z 'ćwiczeniami siłowymi'.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Nie wiem czemu ale wielu "kulturystów" zaleca właśnie podnoszenie ciężarów szybko i energicznie.

Na pewno jst to większe obciążenie dla miesni. np. zwykłe pompki vs pompki z klaskaniem.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
ODPOWIEDZ