No to będzie survival...

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

No to będzie survival...

Post autor: g0liath »

No to będzie survival

Dziul poruszył w wątku o prywatyzacji LP (w dziale o leśnych dyskusjach) ciekawy temat. Ja w sumie mam podobny w tematyce (chodzi o działania naszego nie-rządu, albo jak kto woli za premierem: rządu fachowców) zdrowia. Nie wiem naprawdę, gdzie umieścić ten wątek, bo nie ma na forum działu "ZDROWIE", dlatego HydePark.

Pokrótce chodzi o to, że w związku z nowelizacją pewnej ustawy, yym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia w kwestii zakupu szczepionek dla społeczeństwa. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest bynajmniej teoria spiskowa. Zresztą "not every conspiracy is theory".

Sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepchnął zmianę Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.

Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie "decydował" główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki.

Utajnione zostają też dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie Sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami Sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach - wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel.

Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela - i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji.

Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne. Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15.06.2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.
http://sejmometr.pl/projekt/298,projekt ... proj#prace

Przegłosowana ustawa powędrowała do Senatu. Senacka Komisja Zdrowia zajęła się rozpatrzeniem ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416).

Tutaj możecie zapoznać się z porównaniem zmian w ustawie o chorobach zakaźnych: http://www.speedyshare.com/KSfzw/OBOWIA ... KROTCE.pdf

I niestety 6 lipca br. Senat przegłosował większością głosów (3 przeciw, 13 osób się wstrzymało) projekt zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416). Senatorowie nie wprowadzili poprawek, które dotyczą:
- zmiany definicji choroby zakaźnej (art.2 ust 2),
- określenia obowiązku szczepień ochronnych w art. 5 w sposób ogólny, przenosząc go na wszystkich obywateli (art.5 ust.1),
- zniesienia refundacji kosztów zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy (uchylenie art. 21 ust. 9),
- możliwości zmonopolizowania i ograniczenia dostępu do informacji o zakażeniach, chorobach zakaźnych i niepożądanych odczynach poszczepiennych poprzez ograniczenie ich rejestracji wyłącznie do zarządzanego przez GIS systemu sentinel oraz projektowany płatny dostęp do tego systemu, wyłącznie dla niektórych instytucji i po wcześniejszym podpisaniu umowy (art. 29a),
- przymusu bezpośredniego wykonywanego przez pracowników medycznych pod nadzorem lekarza (art.36 ust.2),
- zniesienia uprawnień Ministerstwa Zdrowia do wydawania rozporządzeń dotyczących procedur działania inspekcji sanitarnej (art. 8a Ustawy o PIS),
- rozszerzenia uprawnień Inspekcji Sanitarnej o nadzór nad realizacją obowiązków przez obywateli. Nadzór ten ma dotyczyć obowiązków zawartych w art. 5 i obejmować również obowiązkowe poddawanie się szczepieniom (bez okreslenia jakim) oraz obowiązkowe profilaktyczne przyjmowanie leków (bez określenia o jakie leki chodzi). Obowiązki te mają dotyczyć wszystkich osób przebywających na terytorium RP, również osób zdrowych, nie wymagających pomocy lekarskiej.

W czwartek i piątek ustawa ponownie będzie w Sejmie. Można jeszcze spróbować wysyłać maile do posłów, senatorów, prezydenta, ale obawiam się, że przy obecnym rządzie to pukanie do pustego domu (albo pustego łba, jak kto woli).

Poza tym, warto posłuchać posiedzenia komisji senackiej


Pod tym linkiem jest jeszcze ciekawsza rzecz. Obrady senatu w sprawie ustawy o chorobach zakaznych:
http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/Tra ... &channel=1
Polecam zwłaszcza okolice 14:24-16:40. Co jakiś czas pokazywana jest sala senatu. I tutaj uważam to jest jawana kpina z nas. Bo do jasnej ....ciasnej ich jest tam KILKU ! A decydują o tak poważnej sprawie.

Stenogram z ostataniego posiedzenia seantu, gdzie dyskutowano sprawe szczepien.
http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... ,24,1.html

Oto co powiedzial p. Przemyslaw Bilinski, Glowny Inspektor sanitarny:
"Czy ustawa wprowadza przymus szczepień? Ustawowy obowiązek poddawania się szczepieniom ochronnym absolutnie nie oznacza przymusowego wykonania szczepienia z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego. Niewykonanie obowiązku szczepienia powoduje, tak jak mówiłem, powstanie konsekwencji prawnych w postaci grzywny. Zgodnie z art. 31 Konstytucji Rzeczypospolitej w demokratycznym państwie konstytucyjne wolności i prawa mogą być ograniczone na drodze ustawy między innymi wtedy, gdy jest to niezbędne dla ochrony zdrowia. Kwestia obowiązku szczepień nie jest określona przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, ale reguluje ją ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w zakresie, w jakim dotyczy ona obowiązków o charakterze niepieniężnym."

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... ,24,1.html

No to się wyjaśniło. Sanepidowi chodzi tylko o kasę. Zamozniejsi obywatele będą zmuszani do zapłacenia haraczu, czym unikną poszczepiennego kalectwa lub śmierci, a biedniejsi beda wyzyskiwani do eksperymentów medycznych na wielką skalę. Kuriozalne jest też to, że IIIRP nadal posluguje sie totalitarnym prawodawstwem z głębokiego PRLu.

Ok, możecie się nie zgadzać, że szczepienia są zabójcze dla nas i dzieci (ale jeśli chcecie, to mogę prawie że z rękawa wrzucić kilka sprawdzonych informacji, np takich:
Szczepionka przeciw wymyślonej przez firmy farmaceutyczne i WHO pandemii swińskiej grypy (H1N1), która została narzucowna Europie i USA w 2009/2010 spowodowała w Europie prawdziwą pandemię nieuleczalnej choroby neurologicznej narkolepsji. http://www.telegraph.co.uk/health/healt ... order.html

Jak się okazało o co chodzi, firmy farmaceutyczne przerzuciły się do Afryki i tam też od tamtej pory zaonserwowano wielokrotny wzrost zachorowań na tę chorobę. Nie wspominam już o MMR i jej udokumentowanego związku z zachorowaniami na autyzm, czemu rzecz jasna niezależni naukowcy korzystający z grantów w.w. firm zaprzeczają z uporem osiołka nie chcącego iść pod górę z pakunkami na plecach.

Ok, może jestem wariatem, przewrażliwionym schizofrenikiem, twierdzącym jak napisałem powyżej, że "not every conspiracy is theory". Ale to jest hydepark, więc zapraszam do dyskusji (ale najpierw się zapoznajcie z faktami, które wam podałem w postaci linków).

Moim zdaniem LP to jedna sprawa z wielu. Dekonstrukcja naszego kraju niestety trwa. I proszę by mnie np Birken nie wyzywał od PISiorów, bo oni tak samo sprawę pokpili i mam w pompce taką opozycję. Ja nie chciałbym czuć się zagrożony w mojej ojczyźnie tak, jak coraz częściej się czuję. Po zmianie ustawy o zgromadzeniach publicznych nie można już praktycznie nic powiedzieć. Blokada w mediach na wiele informacji jak za komuny, teraz jeszcze to. Może faktycznie przyjdzie nam z rodzinami sp...alać w leśne ostępy bez komórki i internetu, gdzieś do jakiegoś kraju poza UE szukać azylu, nie wiem. Mam dziecko i chciał bym zapewnić mu bezpieczeństwo i godne życie. Tylko tyle, ale coraz częściej okazuje się, że to chyba AŻ TYLE.

Mam już dosyć pięknych słówek, że rozszerza się jakieś tam definicje dla całego społeczeństwa, bo biedni żołnierze jadąc na misje nie podpadają pod nią (filmik z posiedzenia sejmu, około 15:24). Co mnie to obchodzi ? Dla nich są specjalistyczne wojskowe szczepienia, a takie gadanie to czysta ściema, której konsekwencje poniesiemy nie tylko my, ale i nasze dzieci.

Mam nadzieję że pod tym tematem rozwinie się porządna dyskusja (a może i doczekam się oddzielnego działu "Zdrowie"), niezależne co o mnie i tym temacie myślicie.

A taka tematyka na tym forum, bo według mnie (ale ja to oszołom jestem) przeżycie tego, co się będzie działo po wprowadzeniu tego prawa nijak się będzie miało do łażenia po lasach, a będzie to prawdziwy ekstremalny survival.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

icon_twisted
Niejako wywołany do tablicy
g0liath pisze:proszę by mnie np Birken nie wyzywał od PISiorów
nie widzę związku
g0liath pisze:rządu fachowców
taaaa... Co najwyżej mniejsze zło.
g0liath pisze:Ok, może jestem wariatem, przewrażliwionym schizofrenikiem,
jeśli moje zdanie byś chciał znać to nie jesteś. To zupełnie naturalny strach. Problem polega na tym, że nie mamy szans dowiedzieć się prawdy - czy chodzi rzeczywiście o zapobieganie epidemiom (bo istnieje realne zagrożenie o jakim nie wiemy) czy o kasę wielkich korporacji.


chyba muszę sobie znaleźć jakieś czasochłonne hobby :-P
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Ja już od dawna nie wierzę w dobre intencje. Nawet jeśli jest jakaś epidemia, to jest moim zdaniem planowana (patrz publikacja n.t. H5N1 wychodowanego w laboratorium) i to wszystko ma na celu tylko i wyłącznie wyciągnięcie ostatniej kasy z potencjalnych "chodzących trupów" (rachunki, rachunki, kwity muszą się zgadzać, choćby pro-forma). Jeśli miałbym na coś stawiać kasę, to właśnie na taki scenariusz.

A nasz rząd to przepraszam, ale nie uważam za "mniejsze zło". Uważam poprostu za zło. Proszę, podaj mi choć jeden argument (poparty dowodami), od czego to miałoby być to MNIEJSZE zło.

Bo że dzieje się źle, to widzą już nawet członkowie PO


Premier z Niemiec (polecam kilka faktów ), prezydent z Rosji (może metaforycznie, ale działania świadczą jednoznacznie w którą stronę się kieruje kancelaria prezydenta, wypowiedzi Nałęcza, że nie ma takiej ceny, jaką Polska nie miałaby ponieść w imię dobrych stosunków z Rosją, no przepraszam, tylko proszę nie wyjeżdżać z bredniami, że jakby rządził Kaczyński to byśmy mieli wojnę, bo to poniżej merytorycznej dyskusji). Sikorski to jakiś przekręt (mogę napisać krótki wykład o tym panu), to samo Palikot (również mogę napisać o nim cały wykład, poparty dowodami). No i ten seryjny samobójca, który dziwnym trafem atakuje tylko ludzi krytycznych w stosunku do partii rządzącej (i kolegów z PSL i RPP).

No po prostu słów mi brak. Najgorsze, że mam rodzinę, jeszcze żyjących rodziców, żonę dziecko. To ich los mnie martwi. I obawiam się, że trzeba szykować zaplecze i porządny BOB. No, ale ja jestem oszołom... który gdzieś po drodze usłyszał słowo ojczyzna i wkur...a go, że dzieje się jak się dzieje. Tyle mojego zdania w kwestiach ogólnych. Szczegóły mogę ciągnąć i ciągnąć, wyliczając kolejne przekręty i afery. Tylko po co zmieniać formułę forum.

W każdym razie odnośnie szczepień każdy z nas powinien się moim zdaniem sam zapoznać z tematem. Ja już z dzieckiem i żoną walczyłem z Sanepidem, i walczę nadal, a będzie tylko gorzej. O nich sie boję, to jest survival. Następny tarp czy karimata to przy tym pikuś (choć nie wykluczone, że się przydadzą jak przyjdzie co do czego).
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

g0liath, kto by się tam takimi pierdołami przejmował jak przymusowe szczepionki, czy zakup telefonów pre-paid na dowód, bo to ponoć telefony dla przestępców. Najważniejsze to żeby żrać, srać i rżać
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

No tak...

Post autor: g0liath »

no tak

niemniej chciałem choćby wywołaćdyskusję na ten temat, bo uważam go za bardzo ważny.

Zwłaszcza w obliczu twardych dowodów, takich jak autyzm po MMR Merck'a, gdzie udowodniono oszustwa i przekupstwa, byle tylko wpychać wszędzie szczepionki powodujące skutki uboczne (oczywiście usłużni i niezależni naukowcy za drobne datki wykluczyli by cokolwiek leżało im na wątrobie w tej kwestii).

Artykuły opisują skandaliczne oszustwa firm farmaceutycznych ( w tym producentów szczepionek ), które kosztuja ludzkość miliardy $ i skutkują milionami zabitych lub trwale okaleczonych ludzi rocznie.

Odnośnie szczepionek , dwoje wirologów uprzednio zatrudnionych w firmie Merck (producenta m.in. szczepionek MMR , Gardasil/Silgard), niedawno ujawniło wielkie oszustwa tej firmy dotyczace szczepionki MMR, promowanej rzekomo przeciw odrze, swince i różyczce. (http://www.naturalnews.com/036417_Glaxo ... fraud.html
http://www.naturalnews.com/036328_Merck ... s_Act.html
http://www.courthousenews.com/2012/06/27/47851.htm)

Okazało sie, że Merck świadomie i celowo fałszował wyniki badań dotyczące skuteczności tej szczepionki w ochronie przed świnką. W celu zafałszowania wyników i oszukania agencji, które zatwierdzają leki, pracownicy Mercka byli zmuszani przez dyrekcję do dodawania zwierzecych przeciwciał do testów mierzących poziom wytworzonych przeciwcial we krwi zaszczepionych osób, aby stworzyc wrażenie, że szczepionka ta jest skuteczna. Te celowe manipulacje stanowiły potem podstawę do oszustw finansowych na miliardy dolarów , bo rząd, agencje ubezpieczeniowe oraz konsumenci kupowali te zafałszowane szczepionki „przeciw śwince, odrze i różyczce”, które wcale nie chroniły przed swinką.

Prawdopodobnie podobna sytucja dotyczy różyczki. Wystarczy popatrzyć na dane zachorowań z Polski. Każdego roku PZH raportuje do do WHO dużą liczbę zachorowań na świnkę i różyczkę wśród dzieci maksymalnie zaszczepionych przeciw tym chorobom. http://apps.who.int/immunization_monito ... .cfm?C=pol

MMR od lat jest znana sa jako bardzo groźna. Zawiera ona aktywne wirusy, które czesto są przyczyną różnych chronicznych chorób i powikłań poszczepiennych. W bazie VAERS najwiecej przypadków autyzmu zaraportowano właśnie po tych szczepionkach. A więc mamy tu do czynienia ze szczepionką nieskuteczną w ochronie przeciw chorobom zakażnym, ale bardzo skuteczną w okaleczaniu dzieci.

Do myślenia powinna dać ostatnio udowodniona (tak, wiem, sceptycy powiedzą, że nie można tak mówić, jeśli się nie złapie za rękę, ale tak się składa, że znam conajmniej kilkanaście osób, których dzieci miały zapaści i poważne skutki uboczne po szczepieniach, a kilkoro o mało nie zmarło) narkolepsji po szczepionce na ptasią grypę ze skwalenem. Szczepionka przeciw wymyślonej przez firmy farmaceutyczne i WHO pandemii swińskiej grypy (H1N1), która została narzucowna Europie i USA w 2009/2010 spowodowała w Europie prawdziwą pandemię nieuleczalnej choroby neurologicznej narkolepsji.
http://www.telegraph.co.uk/health/healt ... order.html

Podejrzewa się, że to głównie zastosowany w tych szczepionkach adjuwant skwalen wywołał tę chorobe, aktywując produkcję przeciwciał przeciw skwalenowi, będacemu nieodzownym składnikiem wszystkich komórek. To spowodowalo atak układu immunologicznego na własne komórki nerwowe. Jak gadałem z ludźmi w 2010 roku na temat skwalenu i tych dodatków do szczepionek to słyszałem tylko, żem oszołom i to przecież takie dobrodziejstwo dla ludzkości te szczepionki.

Nawiasem mówiąc mam w d...użym poważaniu reklamy szczepionek, bo wiem co nieco na ich temat. I uważam, że jeśli dojdzie do tego, że będą mogli nas na siłę zaszczepić, to skutki będą naprawdę tragiczne. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, żeby survival mojej rodziny był efektywny, nie tylko w lesie.

Pierwszy z brzegu przykład powikłania poszczepiennego, jaki spotyka ludzi, a o których się kompletnie nie mówi. Lekarze zawsze są mili i uczynni do momentu wbicia igły. Później mają cię w du...żym poważaniu.

Z naszego podwórka, mówi mama pewnego chłopca, który przeżył survivalową przygodę swego życia (nadal przeżywa) po szczepieniu. Taki mały Bear Grylls można by rzec, gdyby nie było to takie tragiczne. A przecież większość z nas tu na tym forum ma swoje dzieciaki i chce je ochronić.



Pozdrawiam wszystkich. Survivalowy oszołom.
"Not every conspiracy is theory"

ps: tutaj ciekawa myśl, jaką Bill Gates podzielił się z uczestnikami pewnej konferencji...
po angielsku

i z tłumaczeniem (około 1:15)

I "porywający" wywiad z panem Gatesem


no, ale może źle usłyszałem, że dzięki szczepionkom i systemowi opieki zdrowotnej i planowaniu rodziny można zmniejszyć liczbę ludzi na Ziemi o 10-15%, bo jestem taki oszołom i nie znam angielskiego... A w końcu co to za dowód ? Przecież to tylko rozmyślania, prawda ?
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

może się kiedy zbiorę i to przeczytam ;-)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
rudy rydz
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:07
Lokalizacja: roztocze zach
Tytuł użytkownika: ex pawel
Płeć:

Post autor: rudy rydz »

Zgadzam się ze wszystkim odnośnie szczepionek. Podziwiam kolegę za odwagę w walce z tym dziadostwem jakim jest sanepid. (banda oszustów i złodziei)
Kiedy wędrujesz w samotności to skupiasz się na tym co robisz.
Wlewasz się w teren i słuchasz co mówi knieja.
Każdy krok staje się bardziej przemyślany cichy i płynny.
Więcej widzisz, więcej słyszysz, głębiej oddychasz.
Odpoczywasz
- yaktra.
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

oszołom jestem

Post autor: g0liath »

Ja to jestem oszołom i wierzę, że spiski istnieją. Odkąd usłyszałem porywające wystąpienie guru informatyków, Billa Gatesa

z tłumaczeniem (około 1:15)


zacząłem się zastanawiać, czy wszystko jest w porządku. I jakoś tak, łącząc kropeczki, niczym w tych dziecięcych grach myślowych, pojawia mi się niepokojący obraz tego, co nas czeka w kraju.

Podejrzewam, bo nie chce mi się wierzyć, że wszyscy są tak skorumpowani, to było by działanie gorsze może nawet niż to, które zrobił Hitler, że nasi senatorowie i posłowie są poprostu zbyt głupi, by zrozumieć, że jak to się zacznie, oni również pójdą pod nóż, a jak raz wstawią nogę w drzwi, nic już tego nie zaatrzyma. Będzie za późno.

A teraz połączmy kropki....
dwa lata temu firma Novartis prowadziła tajny program testowania nowej szczepionki (FLUAD-H5N1) z wirusem ptasiej grypy. W Polsce, w Grudziądzu. Wyselekcjonowani lekarze dawali szczepionki bezdomnym, oferując im po 5-30 pln za wstrzyknięcie. 16 z nich zmarło, poszkodowanych było i nadal jest około 350 osób. Sprawę zamieciono pod dywan. Nietrudno to znaleźć:
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... mnych.html

Nie mówię już o sztucznie wywołanej pandemii i szale na zakup szczepionek. Teraz Sejm przegłosuje, a prezio podpisze szczepienie na siłę każdego.

A w międzyczasie Reuters podaje, że aby uniknąć następnej pandemii, trzeba szczepić prewencyjnie.

http://www.reuters.com/article/2012/07/ ... 6B20120711

Połączyliście już kropki ? Szykujcie Bag-Out-Bagi dla siebie i rodziny i uciekajcie w las.... albo za granice Unii naszej kochanej
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

g0liath pisze:Szykujcie Bag-Out-Bagi dla siebie i rodziny i uciekajcie w las....
Nie ma szans ... Lasy będą sprywatyzowane i każdy będzie miał prywatnego strażnika leśnego z automatyczną bronią ręczną i granatami, wyposażonego w Prawnie nadane możliwości legitymowania, zatrzymywania pojazdów w ruchu i nakładania kar pieniężnych.
Dodatkowo taki Strażnik prywatnej Firmy Ochraniającej Prywatne Lasy , będzie miał nieograniczone możliwości inwigilacji i podsłuchu osób i ich powinowatych , potencjalnie zagrażających bezprawnym naruszeniem granic prywatnego lasu...

Patrz "uprawnienia" Firm "ochroniarskich" pilnujących interesów USA w okupowanym Iraku :)
lub na naszym polu, rozbuchane kompetencje coraz to nowych "służb", "agencji" czy "straży"...

U nas jest to do przeprowadzenia prościutko i bezproblemowo... bo mamy społeczeństwo (część) która twierdzi że "nic od nich nie zależy" i "róbmy swoje " i nie patrzmy władzy na ręce bo to nie nasza sprawa...


A jak ty chcesz zwrócić uwagę, że tym biednym Rambo-pierdołom zaciska się pętla na szyi i za chwilę to będą mogli sobie co najwyżej pospacerować po swoim pokoju, pod nadzorem 5 kamer różnych przedstawicieli aparatu przymusu...
...nazwą Cię "zleceniobiorcami Jarka" , "pieprzącego głupoty" i dalej będą rozprawiać 50 stron na Forum o zaletach jedynie słusznej siekiery , bez której do lasu się nie wchodzi :)

Śpijcie dobrze kochane gamonie :mrgreen: ... aż kiedyś jak w "Weselu" usłyszycie "miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się jeno sznur" i będziecie mogli się najwyżej "wyhuśtać" na swoich paracordach ... Tylko już możecie nie znaleźć drzewa żeby zamocować pętlę :P
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

dziul pisze:...i dalej będą rozprawiać 50 stron na Forum o zaletach jedynie słusznej siekiery , bez której do lasu się nie wchodzi :)

Śpijcie dobrze kochane gamonie :mrgreen:
Dziul, przystopuj odrobinę i nie obrażaj innych użytkowników Forum.
Gdyby ci pamięć szwankowała, to przypominam że to Forum zajmuje się głównie 'zaletami siekier zabieranych do lasu' i nawet jak będzie o czymś 100 stron, to nie będzie to problemem.
Temat dotyczący szczepionek, sposobów działania firm farmaceutycznych... no cóż jest tolerowany, bo mówi o istotnych rzeczach, ale jeszcze jeden taki wyskok jak to co zacytowałem powyżej i zostanie skasowany. Nie wiem czy g0liath będzie ci (lub komukolwiek innemu) za to wdzięczny.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Pewnie nie będę, a jako oszołom potraktuję to jako próbę ocenzurowania niewygodnego tematu :-?

Zgadzam się z tobą Tanto, ale myślę, że Dziul miał na myśli ogólnie to, że czasami zbyt mocno rozdrabniamy się w szczegółach, a umykają nam poważne sprawy. Na niektórych forach survivalowych (tutaj jest to wyważone, jak najbardziej, więc no problemo) toczą się tygodniami bezsensowne dyskusje o to, czy jeden namiot jest lepszy od drugiego, a spory schodzą już nawet na to, czy tu ma sznureczek czy nie.

Tylko jakie to będzie miało znaczenie, jeśli (tak, jak w przypadku podjętego przeze mnie tematu) służby siłą wszczepią nam jakieś gówno, po którym nawet nie będziemy mogli do lasu iść ? Nie mówię już o pogwałceniu podstawowej wolności, czyli prawie do odmowy poddania się procedurze medycznej.

Totalitaryzm to takie abstrakcyjne pojęcie, ale najwyraźniej należy je sobie z pełną świadomością odświeżyć, bo za chwilę nie zapuka do naszych drzwi, tylko je chamsko wyważy, i nie będziemy mieli nic do powiedzenia. A jako survivalowcy uważam musimy poważnie się do tego przygotować. Bezpieczeństwo rodziny najważniejsze. Kto ma dzieci ten wie o czym mówię.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

ratujmy się zombi nadchodzą
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
rudy rydz
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:07
Lokalizacja: roztocze zach
Tytuł użytkownika: ex pawel
Płeć:

Post autor: rudy rydz »

g0liath pisze:Totalitaryzm to takie abstrakcyjne pojęcie, ale najwyraźniej należy je sobie z pełną świadomością odświeżyć, bo za chwilę nie zapuka do naszych drzwi, tylko je chamsko wyważy, i nie będziemy mieli nic do powiedzenia. A jako survivalowcy uważam musimy poważnie się do tego przygotować. Bezpieczeństwo rodziny najważniejsze. Kto ma dzieci ten wie o czym mówię.
AMEN.
Kiedy wędrujesz w samotności to skupiasz się na tym co robisz.
Wlewasz się w teren i słuchasz co mówi knieja.
Każdy krok staje się bardziej przemyślany cichy i płynny.
Więcej widzisz, więcej słyszysz, głębiej oddychasz.
Odpoczywasz
- yaktra.
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Prowler pisze:ratujmy się zombi nadchodzą
Odbieram to jako swego rodzaju ironię, ale sprawa jest dosyć poważna, bo łamie się moje podstawowe prawo: odmowę poddania się leczeniu. Krótko mówiąc won od mojego ciała. A tu się okazuje, że jednak nie ! Nie mam już nawet takiego prawa, by decydować o swojej osobie.

Właśnie oglądałem transmisję z posiedzenia Komisji Zdrowia.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transm ... 3800529EDE

Piecha oczywiście na początku odniósł się do wczorajszych słów swoich, w których dobitnie wypowiedział się o mających wątpliwości internautach per "Idioci", że on oczywiście nikogo tak nie nazwał, a w ogóle o co chodzi ? Po czym jasno określił swoje stanowisko, że on jest zdecydowanie za obligatoryjnością szczepień.

Potwierdziły się moje przypuszczenia. Prawnik z Ministerstwa Zdrowia jasno powiedział, że rozszerzona zostaje definicja choroby zakaźnej, jasno potwierdził, że zmiany w ustawie powodują obligatoryjność szczepień również dla dorosłych obywateli, bez względu na to czy dane szczepienie znajduje się w spisie szczepień Narodowego Programu Szczepień Ochronnych, czy nie.

Teraz to już nie obywatel decyduje o tym, czy go "zachorować", tylko lekarz ! "Arbeit macht Frei", a jak ktoś nie widzi podobieństw, to zapraszam na wycieczkę krajoznawczą do Oświęcimia, na lubelski Majdanek, do Treblinki, Dachau czy Sachsenchausen i innych "szpitali", w których właśnie takie prawo działało.

Sam jakiś czas temu zapytałem pewną miłą panią z Sanepidu w kwestii szczepień. Zadałem pytanie: kto ponosi odpowiedzialność za nie-zaszczepienie dziecka ? Odpowiedź: Oczywiście rodzice ! Kolejne pytanie: A jak po szczepieniach będą powikłania, to kto ponosi odpowiedzialność ? I tu padło jakże miłe dla mego ucha: RODZICE ! I koniec tematu ! Sam Piecha powiedział, że lekarz odpowiada za podanie szczepionki (zawsze może powiedzieć, że nie wiedział czegoś tam), a za powikłania odpowiada producent ! No i wiadomo już jakie szanse ma rodzic, czy ktokolwiek w przypadku wystąpienia powikłań poszczepiennych, kiedy przestaje się pracować, a prawnicy kosztują, a koncern zarabia miliardy.

Przy okazji jasno określono, że posłowie na komisji nie mogą zawetować ustawy, bo ona już jest przepchnięta, po jabłkach. Oni głosują tylko nad poprawkami Senatu ! Teraz tylko Prezydent może nie podpisać. Ale patrząc na pulchną buźkę urzędnika rezydującego w Belwederze, który jeszcze nie zdąrzył się oblizać po przepiórkach w beszamelu na skromne śniadanie, śmiem wątpić, czy przez głowę przejdzie mu zadać choćby jedno z pytań, które zadał Czesław Hoc na posiedzeniu.

Znowu uciekłem od tego, co powiedział Piecha, ale smaczek chciałem zostawić na koniec, a i moja niechęć do tego osobnika nie pozwalała mi się wypowiedzieć wcześniej. Otóż na pytanie posła Hoca o przymus fizyczny szczepienia odpowiedział: "Przypomnę panie pośle, że taka praktyka jest powszechna w szpitalach psychiatrycznych".

I tu tak naprawdę, w tym jednym zdaniu tkwi cały sens tego, jaki stosunek do nas wszystkich ma władza. Za moment wszyscy będziemy prawnie żyli w wielkim szpitalu psychiatrycznym o dźwięcznej nazwie Polska. Możemy sobie śpiewać hymn, flagami machać, a i tak codziennie bez naszej zgody przywiążą nas do łóżek, zaaplikują pigułeczki, a rząd nas bez skrupułów posunie od tyłu.

Gdyby tylko wyborcy PO, SLD, PSL i RPP mieli ponieść tego konsekwencje, to no problem, niech mają co wybrali, ale ani ja ani moje dzieci ich nie wybierały. To dlaczego i one i ja musimy uczestniczyć w tym politycznym analu ?

Ja wiem czemu, ale to przecież spisek, a ja jestem oszołomem.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Ruffian
Posty: 0
Rejestracja: 13 lip 2012, 09:53
Lokalizacja: Bochnia
Gadu Gadu: 879112
Płeć:

Post autor: Ruffian »

Nie jestem zwolennikiem żadnej z wymienionych przez Ciebie partii ale za posła Piechę powinniśmy akurat podziękować wyborcom PIS-u.... Oczywiście zgadzam się z Tobą że to co oni wymyślili za skandal i dziwię się tylko dlaczego nie wzięli się za to żadni dziennikarze ?
Snufkin
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gadu Gadu: 17182274
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Snufkin »

NWO is coming ... jestem kolejnym oszołomem
" Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. " ( J 12, 25 )
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Ruffian pisze:Nie jestem zwolennikiem żadnej z wymienionych przez Ciebie partii ale za posła Piechę powinniśmy akurat podziękować wyborcom PIS-u.... Oczywiście zgadzam się z Tobą że to co oni wymyślili za skandal i dziwię się tylko dlaczego nie wzięli się za to żadni dziennikarze ?
Co do Piechy to masz rację, choć jak wiadomo nikt go nie wybierał, bo został poprostu wyznaczony, w wyborach wybiera się ludzi, a nie ich stanowiska. Ale masz rację, coraz bardziej widzę, że PIS się pogrąża w wielu decyzjach i głosowaniach. Generalnie w naszym kraju opozycja to wielka kupa teraz.

Jedyni dziennikarza, jacy się za temat wzięli, to dziennikarze Naszego Dziennika, czyli znowu wychodzi na to, że Rydzyk jątrzący, bo jakże to można krytykować poczynania jaśniejącego nam słońca Peru, jego świty samych fachowców i oczytanego prezydenta, prawda ? Tylko znowu wyszło (cholerka, jak tak można ?), że media związane z tym znienawidzonym przez wszystkich człowiekiem okazują się jedynymi rzetelnie informującymi społeczeństwo o tym, co się faktycznie dzieje w naszym kraju.

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/3619 ... musem.html

A czemu inni się nie wzięli za temat ? Ani tv, ani prasa ? Ja tam jestem oszołomem i twierdzę, że i prasa i tv mają przykazanie z góry, by nic a nic nie mówić, co mogłoby zburzyć ten misternie tkany gobelin, że to PO to partia liberalna, pełna miłości do obywateli. Coś na zasadzie

Obrazek

A wszystko tkwi jeszcze w PRL, i jest pokłosiem tego co mówi Suworow, co mówił Tretiakow, co mówi Bukowski, a czego nie mówi Kiszczak, Wałęsa, Kwaśniewski, panowie z Nocnej Zmiany (Tusk, Niesiołowski, Wałęsa właśnie, Moczulski, Pawlak i wielu innych), oraz ponad 3000 ruskich agentów pozostawionych nam w prezencie po 1993 roku, kiedy to rzekomo ostatni rosyjscy żołnierze wyszli z naszego kraju. Nie wspominam już o całych zastępach agentury z innych państw (głównie Izrael, USA i Niemcy), również na najwyższych stanowiskach w państwie.

Wystarczy zapoznać się, gdzie to był internowany nasz prezydent, który tak lubi mówić, że był w więzieniu.

http://wzzw.wordpress.com/2011/01/02/dw ... ernowania/

No, ale jak powiedziałem, ja jestem oszołom.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Znowu ta polityka....Polityczne poglądy przenosimy na PW, bo zaraz tu sieczka się zrobi
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Przepraszam, nie chciałem, ale to dla mnie ma powiązanie

wszyscy widzimy co się dzieje. Geneza niestety jest moim zdaniem istotna, bo za moment ani ja, ani ty nie będziemy nie tylko mogli pójść do lasu, ale też nie będziemy mieli pracy, a nasze dzieci i my nie będziemy mogli odmówić "udzielonej nam z dobrego serca pomocy".

Dla mnie rodzina najważniejsza, dlatego nie mogę sobie pozwolić na luksus powiedzenia "wali mnie to, nie interesuję się polityką", bo ta wiedza pozwoli mi być może za moment ich uchronić przed skutkami tego, czego nie interesujący się nawet nie będą podejrzewać.

To też jest moim zdaniem element survivalu: rozeznanie warunków, w jakich się znajdujesz, pełne. A jeśli ma to też zahaczać o politykę, bo tak się składa, że jako żyjący w strukturze zwanej państwem nie mamy wyboru, to uważam, że również i to trzeba wziąć pod uwagę.

A potem wszyscy co mówili, że ich to nie interesuje się dziwią, dlaczego ? Przecież ja nic nie zrobiłem.

Tylko o to chodzi. Moje prywatne opinie na temat tej czy innej partii politycznej nie mają tu żadnego znaczenia. Strzykawka nie będzie mnie o to pytać, tylko się wbije.
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

..ojjj, żyjemy w nieciekawych czasach... :(

Czarno widzę to wszystko, bo to małymi kroczkami zmierza w stronę wielkiego G.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Jeżeli powstrzymacie się od oceniania poszczególnych partii, dzielenia na dobrych i złych, to ten temat będzie miał szansę przetrwać. Jeśli nie to będzie to potraktowane jako agitacja polityczna i zadziała 'cenzura'.
g0liath, połączenia: Forum + polityka/światopogląd/religia, były już przerabiane na długo zanim zarejestrowałeś się na Forum i nic dobrego z tego nie wynikało. Dlatego żeby nie dopuścić do konfliktów pomiędzy użytkownikami taka tematyka jest usuwana.
Nikt nie broni pisania o problemie obowiązkowych szczepień, ale wplatanie w to ocen poszczególnych partii i polityków nie jest najlepszym pomysłem.

Marshall, jest takie powiedzonko: 'Lepiej to już było...'
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Myślę, że w każdej dyskusji trzeba zachować właściwe proporcje.
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Tanto, pełna zgoda, przepraszam, być może się zagalopowałem, oceniając. Prawda jest taka, że w przypadku tej ustawy to kompletna d...a. I trochę mnie poniosło. Bo wszystkie partie, włącznie z tymi niby opozycyjnymi głosowały za. A miałem nadzieję, że ktoś mądry się znajdzie. Tyle w temacie.

Nie mam zamiaru mieszać tu polityki, ale jak się przyjrzeć faktom (nie tylko dotyczących tego tematu) to niestety wychodzi na to, że wiele tematów w mediach nie pojawia się, bo są najzwyczajniej w świecie zabronione w mediach z góry. Pluralizm i rzetelność dziennikarską można sobie dzisiaj między bajki włożyć. Dlatego to też traktuję jako element survivalu we współczesnym świecie, umiejętność rozeznania warunków, by umieć odsiać informacje, które mają mnie tylko uspokoić, od tych, które pozwolą mnie i mojej rodzinie przeżyć.

Co do szczepień, to mam jeszcze informację na temat szczepionki DTP, czyli takiej, którą podaje się wg kalendarza dzieciom w 2, 3, 5, 16 miesiącu życia (kto ma dzieciaki, ten wie). Bez polityki.

Kolejna niedawno opublikowana praca naukowa ujawnia, że szczepionki DTP zabijają niemowlęta w biednych krajach afrykańskich szczególnie dziewczęta. Umieralność żeńskich niemowląt zaszczepionych szczepionkami DTP była kilka razy większa niż niemowląt niezaszczepionych.

Ta sama grupa badaczy wykazała ten efekt poprzednio, ale WHO (która narzuca tym krajom szczepienia) próbowała go zatuszowac i dała te wyniki do analiz innym badaczom. Jednak efekt nie dał się zniwelować. Wszystkim badaczom wyszło to samo, że szczepionki DTP zabijają żenskie niemowlęta w Afryce.

W krajach zachodnich rządy, WHO i producenci szcepionek torpedują przeprowadzenie podobnych badań, widać bardzo się boją ujawnienia podobnych efektów i jego wpływu na zyski z masowych szczepień. Ale dane zebrane w VAERS mówią to samo. W samych tylko USA szczepionki DTP/DTaP zabiły w ciągu 20 lat co najmniej 26 000 dzieci. Dla porównania, dane w EU pokazują, że w Europie dziesiątki tysiecy ludzi zachorowują rocznie na krztusiec, lecz prawie nikt nie umiera z tego powodu.

http://adc.bmj.com/content/early/2012/0 ... 00646.full

bez polityki.
W tym wątku postaram się umieszczać ciekawe (i potwierdzone/udowodnione) informacje w tym temacie. Oczywiście jeśli dla kogoś statystyka to nie dowód, to już nie mój problem.

W każdym razie dzięki wam panowie za zainteresowanie a Tobie Tanto za to, że nie potraktowałeś tego jako następnego oszołomskiego newsa (bo jak to wielu mówi: "to przecież niemożliwe, to teoria spiskowa").

"Not every conspiracy is theory"
86400s każdego dnia do wykorzystania.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

g0liath pisze: dane w EU pokazują, że w Europie dziesiątki tysiecy ludzi zachorowują rocznie na krztusiec, lecz prawie nikt nie umiera z tego powodu.
może dlatego ,że zostali zaszczepieni i chorobę przechodzą łagodniej ? Nie ,nie to niemożliwe.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
g0liath
Posty: 63
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: g0liath »

Prowler pisze:
g0liath pisze: dane w EU pokazują, że w Europie dziesiątki tysiecy ludzi zachorowują rocznie na krztusiec, lecz prawie nikt nie umiera z tego powodu.
może dlatego ,że zostali zaszczepieni i chorobę przechodzą łagodniej ? Nie ,nie to niemożliwe.
No tak, nie pomyślałem o tym :)

A tak naprawdę to zapomniałem dodać, że chodzi o osoby nie zaszczepione.
Ale ok. Niemożliwe :)
86400s każdego dnia do wykorzystania.
ODPOWIEDZ