Opowieść ORZYSZA prawdziwe fakty

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

DUDUŚ
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2012, 20:48
Lokalizacja: Jaworzno Śląsk
Gadu Gadu: 37655158
Płeć:
Kontakt:

Opowieść ORZYSZA prawdziwe fakty

Post autor: DUDUŚ »

To są krótkie opowieści ale to się stało na prawdę i ...... sam boje się tego opowiadać ....

Pojezierze Mazurskie Orzysz nad jeziorem Tyrkło Obóz Hufca zHp Jaworzno

Pewnej nocy od północy do drugiej była moja warta nocna. Ja i mój kolega Kuba siedzieliśmy na majdanie naszego podobozu. Nagle usłyszeliśmy stukanie kopyt i ryki konia trwały one z pięć minut cały podobóz się zbudził i wyszedł przed namioty by usłyszeć to szaleństwo ja i mój kamrat przerażeni tymi odgłosami a zarazem ciekawi co się dzieje na olimpie wzięliśmy latarki i wraz z druhem poszliśmy na majdan główny gdy weszliśmy po drewnianych schodach ...................... zobaczyliśmy............... Białą damę na zgniłym koniu która na nasz widok szarpnęła woźnicą tak mocno, że koń aż tak mocno warknął, że zbudził cały obóz. Następnie biała postać popędziła w stronę jeziora i znikła w odmęcie wody. Nasz trójka była jeszcze bardziej przerażona aż do tego stopnia że nie mogliśmy się ruszyć nawet nasz druh nie wiedział co dalej robić. Po długim czasie stania w bezruchu otrząsnęliśmy się i wróciliśmy na podobóz. Warty noce zostały odwołane ale ja i Kuba nie mogliśmy zasnąć przez to całe zdarzenie. Rankiem gdy poszliśmy na śniadanie zobaczyliśmy ślady kopyt w błocie które było na majdanie każdy nie był już spokojny do końca obozu. Po śniadaniu poszliśmy do druha oboźnego obozu a on nam opowiedział legendę Orzysza.
Zawsze o północy przy pełni księżyca z jeziora na swym zgniłym a zarazem wiernym rumaku wyjeżdża pani w białej sukni.
Ja zadałem proste pytanie ale czemu ?
Druh mi odpowiedział
-Wiecie gdzie jest maszt główny ?
- Tak
On jest postawiony na fundamentach domu w którym owa kobieta mieszkała miała ona męża i dzieci wszystkich wymordowano a ona i jej dzieci nie mogą zaznać spokoju ducha i nawiedzają to miejsce już od 70 lat.
My zmieszani całą sytuacją poszliśmy na podobóz i wróciliśmy do codziennych zajęć. Lecz to nie był koniec naszego Horroru kilka dni później o tej samej godzinie obudziły nas śmiech i dźwięki zabawy dzieci. Wiedzieliśmy że to nie są zuchy bo one spały ja nawet nie wychodziłem ze śpiwora bo tak strasznie się bałem..........postanowiłem wejść głębiej do śpiwora i nie zwraca uwagi na krzyki z namiotów dziewczyn i mojego brzdękania zębami i poszedłem spać, lecz już nigdy tego nie zapomnę bo zrobiło m,i za dużą dziurę w pamięci.........

Opowieść jest naprawdę prawdziwa ja nie kłamię cały obóz może to potwierdzić :( oby to nigdy się już nie powtórzyło.

Czuwaj a teraz idę spać bo zaś będę miał schizy takie jak w tamten dzień, dzień którego dnia nie należy już nigdy wspominać.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2012, 10:05 przez DUDUŚ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Historia ciekawa, tym bardziej jeśli prawdziwa :roll: Ciekawe co reszta forum tutaj napisze :-?
Jedliście tam jakieś grzyby? Może to przez nie, a legenda to zbieg okoliczności :lol: .
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

potęga ogniskowego bajania i podświadomości jest przeolbrzymia
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Pytanie czy to nie powinno się tu znajdować viewtopic.php?t=134&postdays=0&postorder=asc&start=0
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ja też jestem wielkim fanem naprawdę prawdziwych opowieści opartych na prawdziwych faktach. 8-)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Duduś ta biala dama mogła szrpnąć - wodzami, uździenicą, tręzlą ale nie woźnicą.
Woźnica to koleś który powozi wozem lub innym powozem.
Poza tym koń nie ryczy tylko rży lub kwiczy. :mrgreen:

Poza tym moi harcerze uwielbiają stare uroczysko ROTHAUS gdzie w nocy słychać głosy , szepty i śpiewy. Noc ma swoje prawa a dzień swoje.
Hakas

Ps opowiadanie bardzo ciekawe z chęcią odwiedzę ten obóz.
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
DUDUŚ
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2012, 20:48
Lokalizacja: Jaworzno Śląsk
Gadu Gadu: 37655158
Płeć:
Kontakt:

Post autor: DUDUŚ »

Hakas, Serdecznie zapraszamy za rok na początku lipca :P

A sorry za błędy ale ja nie mogłem się wysłowić po tym zdarzeniu, najmocniej przepraszam za moje błędy.

Ps jesteś drużynowym, komendantem albo kimś z wyższą rangą ?
Ps 2 a masz coś z tego ROTHUS bo z chęcią bym posłuchał ;)
"Idź tak aby twe dobre czyny zostały jak w ślady w betonie..... na zawsze"
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Temat dla Strefy 11.Napisz do redakcji TVNu :)
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

Oznacz miejsce na jakimś zumi czy google i pokaż. Może ktoś będzie miał blisko.
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

Może psylocybina zrobiła swoje...

Zauważyłem, że biała dama często zamieszkuje okolice baz harcerskich...

U nas oprócz pożerania dzieci, tłuczenia talerzy i nocnych wędrówek, pełniła bardzo ważną rolę... Skutecznie zniechęcała młode zuchy chcące oddalać się od nieogrodzonej bazy w nocy. I dlatego zawsze działała uspokajająco na kadrę biwaku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opowieści ukryte w szumie drzew”