Wkra 25-26 sierpień

...kącik wodników-szuwarków

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
ewa
Posty: 80
Rejestracja: 19 wrz 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Wkra 25-26 sierpień

Post autor: ewa »

kłamstwo ma krótkie nogi
blambek
Posty: 44
Rejestracja: 28 sie 2012, 10:12
Lokalizacja: Raciaz
Tytuł użytkownika: blambek
Płeć:

Post autor: blambek »

No fajne jeszcze nie oglądałem.
Dobra rada więcej znaczy niż narzędzia u partaczy.
Ranwers
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Ranwers »

Bardzo fajna rzeka - spływaliśmy kajakami tydzień później :)
Im dalej od ludzi, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Przydałaby się jakaś recka słowna.. :( Foty fajne, ale na bóstwa - aż 300?? :o :D
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

ewa pisze:ale na bóstwa
Neopoganka! :shock: 8-)
Apo, tu nie ma co pisać. Musisz na wiosnę przejechać na jakiś spływ ekipy z Raciąża i zobaczyć jak to jest na czółnie.
A Ewa chyba się ze mną zgodzi, jak napiszę, że miejsce zawsze się dla Ciebie znajdzie. To nie to samo co na kajakach :D
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

300 zdjęć mówi samo za siebie. Na każdym jakiś przyczajony jestem.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
blambek
Posty: 44
Rejestracja: 28 sie 2012, 10:12
Lokalizacja: Raciaz
Tytuł użytkownika: blambek
Płeć:

Post autor: blambek »

Masz racie Puchalsw,to trzeba zobaczyc.
Dobra rada więcej znaczy niż narzędzia u partaczy.
Awatar użytkownika
ewa
Posty: 80
Rejestracja: 19 wrz 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: ewa »

Apo ja bardzo poprzebierałam zdjęcia. I wrzuciłam tylko tyle :-D A przecież Leszek Flaczyński też robił zdjęcia. Wróci z Norwegii to pewnie dołoży swoje.
puchalsw pisze:Apo, tu nie ma co pisać
tak właśnie pomyślałam
puchalsw pisze:To nie to samo co na kajakach
:mrgreen: święta racja. Kanu to Kanu. Miejsce się znajdzie dla każdego lubiącego przyrodę i przygodę. Dobrzy by mieć swoje kanu.
Parthagas pisze:Na każdym jakiś przyczajony jestem
Parthagasku no coś Ty? :mrgreen:
kłamstwo ma krótkie nogi
blambek
Posty: 44
Rejestracja: 28 sie 2012, 10:12
Lokalizacja: Raciaz
Tytuł użytkownika: blambek
Płeć:

Post autor: blambek »

Skrada się i obserwuje :-D
Dobra rada więcej znaczy niż narzędzia u partaczy.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

puchalsw pisze:Musisz na wiosnę przejechać na jakiś spływ ekipy z Raciąża i zobaczyć jak to jest na czółnie.
A Ewa chyba się ze mną zgodzi, jak napiszę, że miejsce zawsze się dla Ciebie znajdzie. To nie to samo co na kajakach :D
Nie musisz mnie dłużej namawiać :) Będę :D
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Zacna ekipa i fajowe zdjęcia :D aż chce się oglądać , lecz poczytać to i owo by się zdało.
Sam mieszkam 300m od rzeki Ełk , latem codziennie po pracy poławiam sobie rybki,nie tyle do konsumpcji lecz tylko aby posiedzieć nad wodą w ciszy i spokoju.Mam ponton , na jeziorze stoi 4m.łódka ale myślę nad kajakiem lub nad kanu - marzy mi się spływ rzeką aż do Biebrzy połączony z bytowaniem w naturze i łowienie rybek ,zezwolenie posiadam ,należę do koła Mazowieckiego więc zawsze coś tam by wpadło na patelnię ;-) Szkoda że w Pl. nie wolno łowić z kajaka,czółno moim zdaniem było by odpowiedniejsze do łowienia , czy też dobicia do bardziej nie dostępnej miejscówki z brzegu i takie łowieni.
Na spływie nigdy nie byłem-aż wstyd się przyznać :oops: więc i nie wiem co warto mieć na takiej wyprawie , jak określać odległość przebytej drogi? w lesie to mogę liczyć paro-kroki :-P czy zabieracie ze sobą nawigacje,czy wystarczą tylko mapy papierowe? rzeka nie morze więc raczej się nie zabłądzi,ale warto wiedzieć gdzie się akurat przebywa.Profesjonalnej nawigacji nie posiadam , w terenie używam TB w telefonie Samsung Solid, no ale jak dłuższa wyprawa bez dostępu do sieci ,to ciężko z ładowaniem telefonu ,Garmin przynajmniej jest na baterię,więc można mieć zapas ''paluszków'' A więc poproszę o jakieś porady :-P Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewa
Posty: 80
Rejestracja: 19 wrz 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: ewa »

Dlaczego nie można łowić z kajaka? Z kanu można. Tak jak łódki musi być rejestrowane. Maciuś tak łowi. Mapy mamy papierowe. Bardzo dokładne. Przed spływami zawsze jeździmy zerknąć skąd i dokąd :mrgreen: Z nawigacji korzystamy sporadycznie. Kilometry liczone są wcześniej, żeby nie przesadzić.
Wyznaczenie trasy, wybór rozpoczęcia i zakończenia spływu, wybór miejsc na noclegi. To trzeba "zrobić" :mrgreen:
kłamstwo ma krótkie nogi
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Dzięki za odpowiedź :mrgreen: więc trzeba rozejrzeć się się za kanu , jeśli jak mówisz można używać go do amatorskiego połowu ryb :mrgreen: Może coś tam w przepisach się zmieniło-kiedyś z kajaka nie wolno było , bo niby wywrotny jest ;-) Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ