Borne Sulinowo koniec listopada - chętni?

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dagna
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2012, 23:59
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Borne Sulinowo koniec listopada - chętni?

Post autor: Dagna »

Planujemy stacjonarne biwakowanie w Bornym, wypad do ruin, zwiedzanie podziemi ew. błąkanie się po okolicy - zwolennicy militariów mogą liczyć na ciekawe zdobycze 8-) W końcu teren, to były wielki poligon.
Nie daleko opuszczone miasto.
Lasy, nic dodać, nic ująć, jest gdzie się zaszyć.
Parę słów o historii i zdjęć, no nie widać tu niestety leśnej strony
http://www.opuszczone.com/galerie/borne/index.php
Ludzie północy, reszta także, jest tam co zobaczyć. Małą grupą by nie siać zniszczenia :mrgreen:
Termin 23 bądź 30 listopada, do ustalenia. Weekend, albo kto ile może, nawet do tygodnia yoger zdeklarował się towarzyszyć.
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Piszę się :-) mogę robić za obozowego kucharza :mrgreen: tylko ostrzegam po wypadzie zamiast spaść dojdzie uczestnikom kilogramów :-)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Hmmm, ja się wybieram w tamte okolice (moje ulubione od dwóch lat) na początku listopada. Najprawdopodbniej z dzieciakami :-) Będziemy biwakować w tych lasach ok 8-12 km na wschód od Bornego. A pod koniec listopada pomyslę. Jak nie będę mieć zajęć na uczelni to może się jeszcze raz tam wybiorę.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Dzieki ze wrzucilas nasze foty:)
Nie wiem czy wiesz ale foty byly robione 8 lat temu.Grodek sie zmienil i to solidnie...
Teraz o podziemiach,napisz o ktore Ci chodzi? o zasypany sklad glowic atom ?
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

W tym roku pływaliśmy kajakami od jeziora Komorze przez jezioro Pile i później Piława w dół. W drodze powrotnej byliśmy w Gródku. Kilka zdjęć z sierpnia (na samym dole):

http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... 82012.html

Tereny generalnie super.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Tego skladu dalej na poludnie od Klomina nie odwiedzilismy. Moze tym razem sie bujniemy jak przyjdzie ochota.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Może się zawinę ;-)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 146
Rejestracja: 20 lut 2012, 12:32
Lokalizacja: NW
Gadu Gadu: 6318866
Tytuł użytkownika: Rebel Inside
Płeć:

Post autor: johnson »

No to dawaj termin yoger jak najszybciej, ja się dostosuje. Trzeba by poznać miejscówki na przyszły zlot opcjonalne. Jadę na 100%.
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Mi pasuje dowolnie 23 albo 30 listopada, pozniej w sumie tez, wiec sie dostosuje do wiekszosci.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Dagna
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2012, 23:59
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Dagna »

wolf78 pisze:dojdzie uczestnikom kilogramów
Genialnie! Będzie nas co w zimę grzało :mrgreen:

Tresor Ciekawie, krótko i treściwie, musiałam wkleić Twego linka ;-)
Zmienić się zmieniło, ale widać namiastkę klimatu.
Tak chodzi o ten skład, w poprzednim wypadzie go odpuściliśmy. Jeśli chodzi ogólnie o podziemia to yoger bardziej zorientowany.

Hiskiasz świetna sprawa, jeśli chodzi o kajaki, można by było pomyśleć coś na przyszłość.

johnson :568: Czytaj dokładniej dziabągu
Dagna pisze:Temin 23 bądź 30 listopada, do ustalenia


Pingwiniak Zawiń się, zawiń, z Tobą nie będziemy się martwić o opał :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Tylko że ja mam studia. A Zwolnić się po prostu nie mogę :( Jesli będę miał wolne ok. JEśli nie to nic nie poradzę :cry:
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Jak się uda, to też dołączę. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Dagna
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2012, 23:59
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Dagna »

Jest trochę czasu, coś wykombinujecie ;-) Tak optymalnie, który termin by Wam bardziej pasował 23 czy 30?
O AP będziesz mógł ocenić planowaną miejscówkę na zlot :)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

A jak długo ten wypad ma trwać w końcu?
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
krzyk
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Stettin
Płeć:

Post autor: krzyk »

Witam !!!

Nie obiecuję ale się postaram chyba że zawody mi wypadną, puchar polski lub inne sprawy rodzinne, Będę się starał.

Pozdr. KK
Ostatnio zmieniony 15 paź 2012, 21:56 przez krzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

U mnie weekendy już odpadają totalnie: praca i ostatni rok podyplomówki :(
Jak będziecie stacjonować od 23 do 30 (czy tam któregoś...) to może i się uda dobić jakoś w tygodniu na nockę lub dwie 8-)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Za tydzień lub dwa mój plan zajęć będzie sięgał 23-30 listopada i wtedy dam cynk jak to wygląda.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Ładna ekipa nam się zbiera, no ale jak to wiadomo - wyjdzie w praniu. Myślę, że za 2-3 tygodnie zrobimy sobie jakąś listę i obgadamy ewentualne szczegóły.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Dagna pisze:
Hiskiasz świetna sprawa, jeśli chodzi o kajaki, można by było pomyśleć coś na przyszłość.
Kajaki na wiosnę koniecznie jak sie trochę ciepło zrobi. Mi się tamte jeziora bardzo podobały. Co do tego wyjazdu teraz to niestety poza 8-9 grudnia mam pozajmowane wszystkie weekendy przez uczelnię. Gdyby Wam przypadkiem ten wyjazd wyszedł akurat wtedy to może by mi się udało wpaść. Myślę, że po świętach Bożego Narodzenia wybiorę się gdzieś w tamte okolice na wędrówkę kilkudniową.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Roland
Posty: 61
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:31
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5012876
Tytuł użytkownika: Roland
Płeć:

Post autor: Roland »

Dawno tu nie zaglądałem - w lecie to co to za survival ;) a tu pojawiła się Szczecinianka :) jutro podrzucę temat ekipie ze Świnoujścia z którą łazimy po okolicznych lasach :) Wstępnie piszę się na ten wypad i postaram się dostosować do terminu który wybierzesz :) Może wcześniej bo 2-4 listopada ruszysz z nami? Pozdrawiam
W życiu przechlapane są tylko chwile :)
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hej! Bardzo chętnie i ja się przyłączę. Każdy termin w listopadzie mi pasuje. Fajnie jeśli posiedzimy w tamtych okolicach dłużej niż 3 dni.
Niecierpliwie czekam na szczegóły i termin.
Wróbel
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2011, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Wróbel »

Hej,

znam tamten rejon całkiem nieźle - moi dziadkowie tam mieszkają a ja od dziecka latałem tam po bunkrach, poligonach etc.. Chętnie się przyłączę. Jest masa jezior, jak ktoś ma pozwolenia wędkarskie to żarcie w ten sposób można ogarnąć. Można spać w opuszczonym mieście- fajny klimat.
Jak coś to priv.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dagna
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2012, 23:59
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Dagna »

Roland wcześniej odpuszczam, chcę być w pełni zregenerowana na późniejszy termin :-P

Qazimodo, trzy dni to standard, w planach jest kto ile może ;-) tak do tygodnia. Nawet jak pogoda maksymalnie nie będzie nam dopisywać, jest się gdzie zaszyć (opuszczone miasto) ;-)

Będziemy mieć przewodnika po podziemnej części - Wróbel :mrgreen: Dobry pomysł by zabrać wędki. wolf więc szykuj rybne menu :mrgreen:

Termin jest już mniej więcej znany, jeszcze trochę czasu, więc na razie nie ma co go pieczętować.
yoger myślę że możemy zaplanować dokładniej ,,trasę'' zwiedzania, z ludźmi, które Borne mają praktycznie we krwi (oczywiście pierwszy dzień ognicho i integracja 8-) )
Zszywacz
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:54
Lokalizacja: Krk Ck

Post autor: Zszywacz »

Witajcie,

Jeśli nie macie nic przeciwko nowemu, chętnie bym się z wami zabrał, Borne Sulinowo od dawna było moim marzeniem, tym bardziej w końcu listopada, szare dni, mało światła poranne mgły... ech... Czekam na uzgodnienie terminu, bo muszę wziąć urlop i jakoś dojechać z Krakowa (dwa dodatkowe dni jazdy).

Ktoś może wybiera się z tych stron?
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Mam nadzieję że będą jakieś zdjęcia i relacja z wyprawy ? Poprzednią wyprawę Dagny i Yogera czytałem :mrgreen: bardzo mi się spodobało Mam zamiar też tam się wybrać , lecz w tym roku nie dam rady , zaopatrzyłem się nawet w 10ki z Geoportalu , kiedyś na pewno tam się wybiorę. Czekam więc na relację !
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, 15:31 przez boshmen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”