Filmik RSC

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
LAKIRANGERS
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:24
Lokalizacja: Ranger Survival Club
Płeć:
Kontakt:

Filmik RSC

Post autor: LAKIRANGERS »


i jeszcze jeden z takim samym poczatkiem ale reszta inna....

milego ogladania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Tyle wysiłku w malowanie twarzy, kamuflowanie sprzętu, a potem jedna głupia karimata wszystko rozp... znaczy się psuje ;-) (pierwszy film czas 2:35).
Dobrze że można filmy robić i potem na spokojnie w domu wyłapywać takie szczegóły.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
crazy_ivan
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:31
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanow

Post autor: crazy_ivan »

Wybaczcie Panowie,ale chwalic sie nie ma czym.
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Tego z vz. 58 znam... Tatar, prawda? ;)
Awatar użytkownika
LAKIRANGERS
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:24
Lokalizacja: Ranger Survival Club
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LAKIRANGERS »

Okruch pisze:Tego z vz. 58 znam... Tatar, prawda? ;)
Okruch poznales po kapeluszu noszonym w stylu czerwonego kapturka :?:
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Nieee.... Po vzorku-muchomorku :)
Awatar użytkownika
LAKIRANGERS
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:24
Lokalizacja: Ranger Survival Club
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LAKIRANGERS »

crazy_ivan pisze:Wybaczcie Panowie,ale chwalic sie nie ma czym.
prosze bardziej konstruktywnie... :-|
crazy_ivan
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:31
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanow

Post autor: crazy_ivan »

Po prostu macie cala mase bledow. Szczegoly na PW.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

crazy_ivan moze Ty bys cos pokazal ?
crazy_ivan
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:31
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanow

Post autor: crazy_ivan »

Tresor - wyslalem do LAKIRANGERS'a PW. Moze poczekajmy az on sie wypowie i oceni czy to tylko marudzenie z mojej strony, czy rzeczywiscie konstruktywna krytyka. Nie pisalem swoich zastrzezen tutaj, bo to dopiero byloby napastliwe.

W kwestii moich filmow, zostaja we wlasnej kolekcji. Jesli sie kiedys Tresor spotkamy osobiscie moge zaprezentowac.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LAKIRANGERS
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:24
Lokalizacja: Ranger Survival Club
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LAKIRANGERS »

Pozwole sobie wstawic to co ivan napisal mi na priva i od razu pragne zaznaczyc , ze nie jestesmy towarzystwem wzajemnej adoracji a kazda krytyka jest mile widziana...

Tak na szybko wychwycone bledy

film nr 1
-ok 55sek. Nie wiem dokladnie co realizujecie ( wiadomo, ze wiele zalezy od sytuacji ), ale kto z tej grupki kolo budynku ubezpiecza tyl ( kierunek z ktorego jest krecony film ) ?
-ok 58sek. Klatka schodowa - jeden z was wbiega gdzies na gore ( sam - czemu? ), dwoch pozostalych zostaje na klatce ( obok siebie - czemu ? ). Nikt nie ubezpiecza przeswitu, ani tylu.Po komendzie 2 gosci na klatce zaczyna sie poruszac ( naraz - kto ubezpiecza ? )
-ok 1.05 - gosciu najbardziej po lewej staje tylem do sciany
-ok 1.15 - mijacie drzwi po lewej ( ? ), po czym gosciu wchodzi do pomieszczenia po prawej ( sam ). Reszta idzie do przodu ( nikt nie ubezpiecza tylow ). Dwojka przechodzi bez niczego obok pomieszczenia w ktorym ktos jest (?). Z pokoju po prawej wychodzi gosciu jakby nigdy nic (?).
-ok 1.26 - dwojka zle prowadzi bron.
-ok 1.38 - wychodzicie z budynku. Gdzie jest bramka?
-ok 1.50 - przemieszczacie sie. Dwoch pierwszych niby pojedynczo, a pozniej "kupa mosci panowie" ( ? ).
-ok 2.04 - wycofanie. Gdzie jest info dla ubezpieczajacego ( tylko jeden ? ), ze jest ostatni?
-ok 2.07 - praca w dwojce. Gdzie jest komunikacja glosowa miedzy tymi panami? Czemu jedynka patrzy po butach, zamiast do przodu?
-ok 2.15 - czemu jedynka ma bron na niewlasciwej rece? Czemu dwojka tez? A czemu takze trojka?
-ok 2.17 - czemu jedynka puscil chwyt broni ??????!!!! Gdzie jest komunikacja miedzy tymi panami? Czemu nie trzyma lokci przy ciele?
ok 2.20 - dwojka wchodzi za pozno i z opuszczona bronia (?). Trojka i czworka wchodza na wprost drzwi ( ?!! ).
-ok 2.22 - czemu para z lewej jest tylem do sciany ? Panowie z prawej maja bron nie na tej rece. Pozniej wejscie naprzemienne dla pierwszej pary i odwrotna kolejnosc dla drugiej. Czemu? Czemu wejscie na pokoj, nie na boki?
-ok 2.39 - wygodniej jest zrzucic plecak i oprzen na nim bron - naprawde. I mniej wtedy czlowieka widac.
ok 3.05 - karimata....
ok 3.17 - nie umiecie chodzic / biegac z bronia. Inaczej pracuje sie nogami. Dwojka wchodzi z bronia na zlej rece.Jedynka przed wejsciem wycial za maly sektor. Trojka i czworka znow wchodza na srodek ( ? ). Czworka wchodzac celuje w plecy kolegi. Trojka ustawiajac sie do nastepnego wejscia staje tylem do sciany.
-ok 3.25 - brak komunikacji z ubezpieczeniem. Bron wychodzacego na zlej rece. Ubezpiecznia zreszta tez (ktos mu kryje plecy ? ). Oczy wychodzacego w ziemie. Przechodzicie koledze przed lufa !!!! 2, 3 i 4 bron na zlej rece. Praca nog jak w You can dance.
-ok 3.34 - kto rzuca granat 1 czy 2? czemu jego reke widac z pomieszczenia?? Cala reszta jak w wejsciu z 3.17
-ok 3.40 - znow tylem do sciany, znow bron ze zlej strony.1 z pary z lewej czyli gosciu ktory widzi najwiecej opuszcza bron i generalnie wali w [...]. Znow dziwna kolejnosc wchodzenia. 4 wyglada jakby zapomnial, ze koledzy weszli i nie wie co robic.
-ok 3.50 - nie umiecie biegac z bronia
-ok 3.56 - jak powyzej
-ok 4.00 - bledy komunikacyjne

Poza tym mignal mi chyba jakis palec na spuscie. Lokcie przy CQB/MOUT trzyma sie przy ciele.
Drugi film wybacz ale obejrze jutro, bo dzis czas mnie goni.

Z mojej strony moge napisac na temat filmu tylko tyle ze nie bralem zadnego udzialu w jego realizacji i nie bylem obecny na zajeciach , na ktorch byly krecone te "urywki" zaznaczam urwki z zajec poniewaz filmik ten nie byl robiony pod publike tylko sa to urywki ze szkolenia dwuch sekcji RSC. Na filmie niestety nie da sie pokazac wszystkiego...np. tego czy jest jakies ubespieczenie...czy w danym pomieszczeniu juz ktos jest lub ukladu pomieszczen...oraz sytuacji jaka akurat wnika...na filmikach widac paro sekundowe urywki z roznych elementow cwiczen...w tym miejscu pozostaje mi jedynie odeslac do relacji z tych zajec na www.ranger.rox.pl...

A iwan w eilu miejscach ma racje i ta karimata tez mnie zdraznila od razu ale przyznacie ze filmik jest zmontowany elegancko (jak na amatorskie mozliwosci) :mrgreen:
crazy_ivan
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:31
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanow

Post autor: crazy_ivan »

pragne zaznaczyc , ze nie jestesmy towarzystwem wzajemnej adoracji a kazda krytyka jest mile widziana...
Fajnie, ze tez tak to widzisz. W koncu uczyc sie warto chocby i od samego diabla ;-)

Swoja droga, widze ze RSC w tym roku nie organizuje szkolenia "Gulag", a szkoda. Planujecie moze comeback tych zajec?

Pozdrawiam
Sergiej
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2008, 11:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
Gadu Gadu: 3726746
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Sergiej »

1:11 czas trwania zmiany magazynka :566: to nie dopuszczalne

tu nawet nie widać zmiany to dopiero wyciągnięcie magazynka z ładownicy :-/
crazy_ivan
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:31
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanow

Post autor: crazy_ivan »

Akurat czas trwania czynnosci manualnych to tylko kwestia wycwiczenia. Istotniejsze jest np dlaczego bron jest wypuszczona z reki. Poza tym, jesli to nie osoba leworeczna, czemu magazynki sa na prawej stronie? Czemu osoba zmieniajaca magazynek szuka go po ladownicy zamiast robic to bezwzrokowo ? Lepiej cwiczyc wolniej, a uczyc sie dobrze, niz "wykrecac czasy" robiac bledy.

Sergiej - nigdy nie miales problemu z wyciagnieciem magazynka, ktory zahaczyl sie w ladownicy? ;-)
Sergiej
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2008, 11:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
Gadu Gadu: 3726746
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Sergiej »

crazy_ivan pisze:Istotniejsze jest np dlaczego bron jest wypuszczona z reki. Poza tym, jesli to nie osoba leworeczna, czemu magazynki sa na prawej stronie? Czemu osoba zmieniajaca magazynek szuka go po ladownicy zamiast robic to bezwzrokowo ?
- bardzo słuszne pytania, ale czas zmiany magazynka ogólnie jest kluczową sprawą podczas tego typu działań i przyczynia się do tego również odpowiednie rozmieszczenie ładownic co w tym przypadku jest nieco błędne (jak w sumie pisałeś)
Sergiej - nigdy nie miales problemu z wyciagnieciem magazynka, ktory zahaczyl sie w ladownicy?
Podczas działań cqb- nie, gdyż ładownice z magazynkami mam otwarte, a klapy ładownic włożone za magazynki co przyśpiesz znacznie dostęp do nich ;)
crazy_ivan
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2007, 14:31
Lokalizacja: Warszawa/Ciechanow

Post autor: crazy_ivan »

Zakladam ze to raczej trening niz "dzialania". Jest taka zasada szkoleniowa - najpierw raczkowanie, pozniej chodzenie i dopiero bieg. Najpierw podstawy ( bron w reku, czy wzrok w kierunku zagrozenia), a dopiero pozniej wykrecanie czasow.
adownice z magazynkami mam otwarte, a klapy ładownic włożone za magazynki
Jasna sprawa, ale wewnatrz sa np szwy. Jakie magazynki wyciagales z ladownic (tzn do jakiej broni ) ?
Sergiej
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2008, 11:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
Gadu Gadu: 3726746
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Sergiej »

crazy_ivan pisze:Zakladam ze to raczej trening niz "dzialania".
trening też jest działaniem ;-)
crazy_ivan pisze:do jakiej broni
m4- replika
AK - na ostro
glock- na ostro

jeżeli chodzi o trenowanie szybkiej zmiany magazynka, ale nie jestem w tym szpecem i napewno masz rację, choć nie zahaczyłem chyba nigdy o szwy. Ale ile ja to robiłem razy napewno zbyt mało żeby wypowiadać się, a takie elementy trzeba trenować, trenować i jeszcze raz trenować ;-)


Ps: robimy mały OffTop, zaraz nas zbluzgają
Awatar użytkownika
LAKIRANGERS
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:24
Lokalizacja: Ranger Survival Club
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LAKIRANGERS »

crazy_ivan pisze:
pragne zaznaczyc , ze nie jestesmy towarzystwem wzajemnej adoracji a kazda krytyka jest mile widziana...
Fajnie, ze tez tak to widzisz. W koncu uczyc sie warto chocby i od samego diabla ;-)

Swoja droga, widze ze RSC w tym roku nie organizuje szkolenia "Gulag", a szkoda. Planujecie moze comeback tych zajec?

Pozdrawiam
Nie oplaca sie nam robic tej imprezy dla 2-3 osob...brak zainteresowanych...

[ Dodano: 2008-12-28, 22:18 ]
http://www.telewizjatvt.pl/online-programy?page=1 taka ciekawostka :mrgreen:
ODPOWIEDZ