Sztolnie - Nocny wypad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
piotr.k
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Gadu Gadu: 10341089
Płeć:

Sztolnie - Nocny wypad

Post autor: piotr.k »

Wczoraj czyli 10.11.12 spontanicznie wybraliśmy się ze znajomymi na opuszczone "sztolnie"..

Jak widać wejścia do nich są już bardzo zasypane i do prawie wszystkich musieliśmy się dosłownie wczołgiwać:)
Obrazek

Ale za to była z tym niezła frajda a wewnątrz już było dużo więcej miejsca.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zwiedziliśmy ich kilka sztuk, są dosyć głębokie i mają po kilka korytarzy oraz w miarę przestronne komory.
Na obecnym terenie jest ich jeszcze dużo więcej.. niestety wejścia do nich są już pozasypywane i czekają na odkrycie:)
kto wie co kryją w środku :] .

Więcej fotek poniżej:
https://picasaweb.google.com/1025760517 ... directlink
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Potok Senderki? Mój cel na wakacje.
Kazdastronaswiata.blogspot.com
Awatar użytkownika
piotr.k
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Gadu Gadu: 10341089
Płeć:

Post autor: piotr.k »

Tak dokładnie.
Teraz dużo łatwiej się tam poruszać bo liście nie zasłaniają widoków, no może poza tym że są troszkę śliskie jak popada. Zwiedzajcie te sztolnie póki jeszcze jest na to czas bo patrząc po ich stanie nikt specjalnie się nimi nie interesuje i coraz więcej popada w ruinę/zawala się..
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Może znajdę czas na wczesną wiosnę. A jak nie to na wakacjach, wtedy jeśli się uda to zrobię trasę po wszystkich najwyższych wzgórzach podregionów Roztocza, i kilka bocznych wycieczek inne ciekawe miejsca między innymi Świątynia Słońca i właśnie sztolnie.

Wejście do wszystkich sztolni znają pewnie tylko najstarsi tubylcy. Nawet podczas wojny chowali się tam przed Niemcami okoliczni mieszkańcy.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Link do jeszcze bardziej interesującej strony o ww. sztolniach - http://www.roztocze.horyniec.net/Roztoc ... tolnie.htm

i o południowym Roztoczu - http://www.roztocze.horyniec.net/index.htm

A ten przewodnik po Roztoczu zanabywam już dziś! - http://e-antykwariat.com.pl/books/detai ... niowe.html
Awatar użytkownika
piotr.k
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Gadu Gadu: 10341089
Płeć:

Post autor: piotr.k »

Ze swojej strony Mogę dodać jeszcze: http://fotoroztocze.wordpress.com/
moim następnym celem są Monasterz-Werchrata a po drodze Czartowe pole.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Po relacji Wilsona i Twojej dochodzę do wniosku, iż wyprawa na Roztocze to priorytet. Gdy widzę okratowane schrony bojowe Linii Mołotowa, to mi wszystko opada. Pewnie jeszcze do tej debilnej akcji dostają dotacje z UE. Wkrótce sztolnie też zakratują. Bunkry dla bunkrowców! Pozdrawiam
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Parthagas pisze:Wkrótce sztolnie też zakratują.
I bardzo dobrze! Są to wspaniałe antopogeniczne zimowiska dla nietoperzy (które są w PL objęte ścisłą ochroną na mocy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 28.09.2004r. - tak dla przypomnienia :-P nie wspominając już o Konwencji Berneńskiej czy Bońskiej...). Część z podziemnych łazików zachowuje się dobrze, ale jest masa pijaków i ćpunów (przepraszam za generalizowanie, ale właśnie śladów takowej działalności jest najwięcej na nietoperzowych zimowiskach..), którzy zakłócają spokój tym zwierzakom (hałas, zmiana temperatury).
Żeby nie wyszło, że będę apelować o zakratowanie wszelakich podziemnych przybytków - tak nie jest 8-) Z tego miejsca jednak pragnę zwrócić uwagę, że w okresie jesienno-zimowym należy eksplorować tego typu budowle z uwagą :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
piotr.k
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Gadu Gadu: 10341089
Płeć:

Post autor: piotr.k »

Co do gacków to muszę z przykrością stwierdzić że na swojej drodze nie spostrzegliśmy dosłownie ani jednej sztuki.. akurat tam gdzie byliśmy, bo wszystkich nie mieliśmy czasu sprawdzać. A szkoda liczyłem na jakieś fotki z błoniastymi:), jednak jeśli chodzi o zakłócanie im spokoju to raczej z doświadczenia wiem iż nie są zbyt wymagające.
Mieszkam na 4 piętrze i między moim balkonem a sąsiada jest szczelina w ścianie którą
beztrosko zamieszkują sobie gacki i bynajmniej nie przeszkadza im bliskość człowieka a do owej szczeliny mogę bezproblemowo sięgnąć dłonią, hałas miasta (poniżej) jest ulica oraz wieczorne pogawędki i palenie fajek na balkonach. Mimo tych wszystkich czynników
małe nietoperki zadomowiły się tu na dobre a nawet podczas ocieplania budynku zrobiliśmy im specjalne wejścia do swoich kryjówek.
Myszowate fruwadełka do dziś mają się tam bardzo dobrze:)

Wracając do sztolni wystarczy po prostu aby ludzie byli jakoś wychowani i nie robili chlewa wokół siebie.
Hmm oczywiście dużo łatwiej jest wstawić kraty niż wychować.. Jednak owe kraty wcale nie likwidują przyczyny problemu bo są tylko "środkiem maskującym"
sklsk
Posty: 0
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:44
Lokalizacja: RRRU
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sklsk »

Witam, z racji że zostałem troszkę pośrednio wywołany, chciałem podziękować za polecenie i mam nadzieję że moje wpisy, niestety obarczone błędami i niewiedzą jednak się przydają komuś. jak bym mógł w czymś pomóc to polecam się.
www.fotoroztocze.wordpress.com
c co do sztolni to jednak bym aż tak nie szalał zwłaszcza bez zabezpieczenia, chyba ze chce się być odnalezionym (lub nie) w następnym sezonie, bo nie jest to zbyt uczęszczany teren. trzeba mieć kogoś kto zostanie na zewnątrz, choć ja nie jestem zwolennikiem penetrowania takich miejsc na dziko.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Fajnie tam macie :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”