Śpiwór quechua S0 ul

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Śpiwór quechua S0 ul

Post autor: mwitek »

http://www.decathlon.pl/piwor-s0-ultral ... 06686.html

Zamierzam się na ten śpiwór. Zastanawia mnie tylko, czy wart jest swej ceny.


Miał ktoś z was? Używał ktoś?


W necie mało opinii na jego temat :/
Jeśli chodzi o przeznaczenie to 3 sezony (a raczej 2 - wiosna i jesień) + zima ze wsparciem letniego śpiworka czy kocyka.


Patrząc natomiast na cenę i "osiągi" w porównaniu na przykład do

http://sklep.arizzon.com/spiwory/26-spi ... ugpak.html

wypada blado.

A pamiętam, że snugpak był polecaną firmą.

Wybór padł na te quechue ze względu takowego, że wygrałem bon na 250 pln do decathlonu i chcę go spożytkować.
Obrazek
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

mwitek pisze:Miał ktoś z was? Używał ktoś?
Ja mam Quechua S5 ultralight XL i Quechua S15 ultralight XL. Używam ich codziennie od czasu rozpoczęcia "Wielkiej Włóczęgi", czyli będzie ok. 3 lat. W rozmiarze XL nawet jak dla mnie jest wystarczająco dużo miejsca, żeby się wygodnie wyspać.
W S15 przesunęła się ocieplina.
Jedyne co mnie wk...denerwuje to zamki. Do tej pory nie opanowałem sztuki szybkiej ewakuacji z tych śpiworów. :evil:

Mam też matę samopompującą Quechua A200 UL, jestem z niej bardzo zadowolony. Mogę polecić z czystym sumieniem. :) http://www.decathlon.pl/mata-samopompuj ... 06717.html
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 21:53 przez rob30, łącznie zmieniany 1 raz.
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

jak ocenisz zgodność opisu temperatur z faktycznie odczuwanym komfortem?
Obrazek
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

mwitek pisze:jak ocenisz zgodność opisu temperatur z faktycznie odczuwanym komfortem?
To każdy musi sam doświadczalnie ustalić. Ja tam generalnie lubię ciepełko do spania. Na komfort wpływa kilka czynników, ja czasem potrafię mieć ciepło w śpiworze w niskiej temperaturze otoczenia, a kiedy indziej we w miarę ciepłym pomieszczeniu telepie mną jak osiką na wietrze. :)
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Witaj mwitek!
kompletnie nie znam Quechua więc na jego temat się nie wypowiem. Jednak mogę się odnieść do Snugpaka, gdyż mam z nimi doświadczenie oraz posiadam model Antarctica Re.
Pokazywany przez ciebie model Snugpaka to chińska wersja, która wypada tragicznie na tle ich odpowiedników produkowanych w UK. Kiedyś nawet była mała dyskusja o nich na ShoutBoxie i postanowiłem to sprawdzić. Przy kupnie Snugpaka trzeba sprawdzić gdzie jest produkowany! Wersje z Chin to porażka, którą można porównać do śpiworów z marketów. Wersje z UK to już całkiem inna bajka. Na stronie arizzon wyraźnie jest zaznaczone, które produkują w UK i to ich się trzymaj(ale cena wyraźnie wyższa). Także w tej kwestii nawet nie ma co porównywać tych śpiworów.

Pozdrawiam
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

o widzisz rojek tego nie wiedziałam. dzięki
Obrazek
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Mwitek, wiedziałeś, ale może zapomniałęś - przeca ten JB którego zwykle mam to jest chiński snugpak z reconowego zakupu zbiorowego - widziałeś pewnie już wyrwany zamek i inne cudne przypadłości.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

a.p.
pewnie tak :-D

natomiast ja nie zastanawiam się nad snugpakiem :-) tylko nad quechua i niefortunnie dałem snugpaka do porównania :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Abscessus Perianalis pisze:Mwitek, wiedziałeś, ale może zapomniałęś - przeca ten JB którego zwykle mam to jest chiński snugpak z reconowego zakupu zbiorowego - widziałeś pewnie już wyrwany zamek i inne cudne przypadłości.
W moich Quechua S15 i S5 są zamki YKK. Naprawdę trwałe i dobrej jakości. Jedyny problem który mam - jak próbuję na szybko wyskoczyć ze śpiwora to się lubi podszewka wciąć w zamek. Myślę, że jak nie będziesz kimał w niebezpiecznych miejscach, gdzie trzeba czasem na szybko komuś w mordę dać :evil: to będziesz zadowolony. Tym bardziej, że masz już bon.
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Ja mam śpiwory Quechua S15 i S10, używam obu od dwóch lat, są bardzo dobre jak na ten przedział cenowy, kolega ma model S5 i też bardzo go chwali, tutaj krótka recenzja: http://bushcrafcik.blogspot.com/2012/08 ... echua.html
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1116
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Tak się własnie zastanawiam pomiędzy S5 a S0

Ale chyba wybiorę ten drugi, tytułowy, jak twój kumpel pisał, że w S5 dał radę przy przymrozku bez problemu to S0 powinien być dokładnie tym czego potrzebuję Ja.

Duże to i ciężkie, ale coś za coś.

[ Dodano: 2013-02-09, 15:12 ]
Wziąłem S0 a co!

pierwsze wrażenia - super. Trochę duży i ciężkawy, ale jeśli spełni swoje zadanie przy przedziale temperatur -5 do 0 to myślę, że warto.

[ Dodano: 2013-03-06, 08:36 ]
Śpiwór przetestowany w terenie w zeszły weekend.

Temperatury w nocy spadła delikatnie poniżej 0 czyli akurat tak jak komfort wg producenta i ... faktycznie było komfortowo, ciepło i przytulnie. Rano nie chciałem wcale ze śpiwora wychodzić :D
Obrazek
ODPOWIEDZ