o Policji, opinie tych którzy lubią lub nie lubią

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Tanto - :-D Już mnie tu nie ma ! 8-)

Ciek - byle szczawik to nie przestępca... :-D
A na pytanie: "skąd przekonanie" - nie umiem odpowiedzieć. Nie wiem, skąd biorą się przekonania. Ale, żeby Cię ubawić - gdyby potrzebna byłaby mi broń i amunicja... No problem, Winnetou ! :-D
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

Kolego Ważko , mam pytanie ostatnie , bo nie mam zamiaru wchodzić w jakieś głębsze dywagacje ( jak to ktoś kiedyś powiedział " betonu i tak nie przekonasz " ) .

Czy miał kiedyś kolega w ręku prawdziwą broń różnych rodzai i wielkości i oddał z niej przynajmniej po kilkaset strzałów ?

Nie interesuje mnie kim kolega jest ale myślenie przez pryzmat USA ... inny świat , inni ludzie , inne obyczaje .

I ostatnie pytanie bo widzę iż nie jest pan kompletnie zorientowany w temacie.

Ile kosztuje zdobycie pozwolenia na broń ( i nie mówię tu o korupcji ).
Ile kosztuje kupienie broni , dalsze jej utrzymanie .

Przeciętny Kowalski nie będzie mógł sobie na legalną broń pozwolić nigdy.


PS. Tak mnie zastanowiło hmm czyli jeśli był bym policjantem , widział bym przestępstwo z bronią w ręku , zagrożone było by bezpośrednio moje życie , to sięgnięcie po broń do kabury równoznaczne było by z popełnieniem samobójstwa ... ?

I na koniec
PS.2. Zatwardziałym przeciwnikom broni polecam wyjazd do kochanej małej brytanii , gdzie nawet policjanci praktycznie broni nie noszą. ( i dlatego jakiś czas temu chowali się za samochodami przez 2h jak debile patrząc się jak jakiś czubek z dalekich krajów , strzela do wszystkiego co się rusza ).
Polecam również Londyn po zmroku , i wszech obecnych kosiarzy .

Bo nóż to przecież nie broń ?

Ja bym ogólnie zakazał poruszania się samochodami , uważam iż społeczeństwo nie dorosło do samochodów ponieważ co roku ginie w nich ok 5000 os.
Zakazał bym również np. pływania jachtami ; czemu się spytacie ? ; bo tak , jak kazywać hobby to zakazywać.

I jeszcze już na prawdę ostatnie natchnienie.
Tak się zastanawiam kto będzie bronił kiedyś tego kraju bo nasza 37 tysięczna armia nie podoła z obroną nawet miasteczka, a co dopiero kraju. Już teraz większość społeczeństwa nie ma kompletnego pojęcia o broni.

Polecam przeczytanie analizy BAS

http://www.romb.org.pl/pobierz/analiza-bas.pdf
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Dragonfly pisze:Powszechność... Pomyśl, w USA możliwy jest powszechny dostęp do broni. Co nie oznacza, że broń ma każdy. Ponad połowa obywateli ze swojego prawa do posiadania broni rezygnuje. Dobrowolnie. Słowo "powszechny" w tym kontekście nie oznacza - "każdy obywatel ma broń".
Pozostając w tym kontekście, zauważ - niemal każdy obywatel RP, po spełnieniu pewnych warunków, może stać się posiadaczem broni, tyle, że myśliwskiej. Czyż więc nie jest tak, że powszechny dostęp do broni ma każdy obywatel ? A myśliwy to obywatel, który ze swojego prawa skorzystał, prawda ?
Przy czym - powszechny dostęp do broni nie oznacza - łatwy i do każdego rodzaju broni.
tak tu pełna zgoda, choć mam pewne zastrzeżenia co do tej "powszechności" w PL.
Dragonfly pisze:Jestem zdecydowanym przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni palnej, innej niż myśliwska. Ale nie dlatego, że przeraża mnie możliwość apokaliptycznej liczby wypadków z bronią. Nie dlatego, że przeraża mnie wzrost przestępczości - przestępca i dzisiaj ma nieskrępowany dostęp do broni, nawet szturmowej. Przeraża mnie poziom świadomości dzisiejszych zwolenników a jutrzejszych posiadaczy broni, szczególnie tych, twierdzących, że broń posłuży im do ew. samoobrony. Ludzie ci nie zdają sobie sprawy z tego, że próba sięgnięcia po broń w sytuacji rzeczywistego zagrożenia równałaby się popełnieniu samobójstwa a w sytuacji zagrożenia wyimaginowanego - byłaby przestępstwem. Przeraża mnie możliwość szalonej brutalizacji przestępstw.
Tu z mojej strony pełna zgoda. Jak widać niektórzy naoglądali się za dużo filmów.
Dragonfly pisze:Dzisiejsze prawo, regulujące kwestię posiadania broni niejako chroni obywatela przed nim samym - żeby nie stał się tragiczną ofiarą własnych złudzeń. Takie prawo jest niedobre - zdecydowanie lepsza jest społeczna świadomość i odpowiedzialność niż zakazy. Ale, póki co...
To samo niemal pisałem kilka stron wcześniej.
Dragonfly pisze:Ale popatrz na repertuar usprawiedliwień, jaki na tym forum zaprezentował Prowler - a takich młodych policjantów znam kilkudziesięciu i wielu myśli jak on... To są młodzi, niegłupi ludzie, którzy chcieliby być jak najlepszymi funkcjonariuszami...
Doczu - kto im w łeb włożył tę "nicniemożnośćbo" ? Kim byli ich nauczyciele ? Ci, którzy tych młodych policjantów wprowadzali w fach ? Przecież oni sami tego nie wymyślili ?
Tu też 100% racji, ale ja obserwuję zmiany na lepsze. Idą powoli ale do przodu.
Coraz więcej widze profesjonalizacji w policji i to napawa mnie optymizmem.
Doskonale też wiem że policja ma nierzadko związane ręce, jak choćby w przykładzie z bitą kobietą kilka stron wstecz. Dużo zależy od nas - obywateli, choć oczywiście nie odwalimy jako obywatele "czarnej roboty". Takie jest moje zdanie w tej kwestii.
A skoro jesteśmy już przy policji - zasięgnąłem języka (jeszcze nie u źródła) ile policjant na Śląsku zużywa amunicji rocznie. Jestem zatrwożony. Ja podczas jednego strzelania zużywam 2x tyle.
Na razie nie piszę dokładnej ilości, bo dziś powinno mi się to udać potwierdzić lub zanegować.
Szok :shock: :shock:
Dragonfly pisze:Doczu - a tak w ogóle: o czym my tu p...przymy ?
Za oknem cieplutki, przepiękny dzień, szumi lekki wiaterek, jesień zaczyna się barwić a my przed tym szklanym mamidełkiem wiedziemy niekończące się spory.
Ja tam nie wiem: Ty, jak chcesz, ale ja wsiadam na rowerek i hajda do lasu, wiesz ?
Ja jutro po szkoleniu jadę na rowerki na Mazury więc się wyjeżdżę.
Dragonfly pisze:Tak a'propos - jak Twoja Tatonka ? Chodzisz jeszcze z tym plecaczkiem ?
Tatonki nie ma już daaawnoo. Sprzedałem bo za duży był na moje potrzeby
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Dragonfly pisze: Kolego - myśliwy strzela w otwartym terenie, wśród ludzi, gdzie nie ma kulochwytów, ...
ktoś przesadził. Proszę przeczytać w jakich warunkach myśliwy może oddać strzał.
po 1. jest min. odległość od zabudowań i zgromadzeń ludzi
po 2. kulochwyt musi być (sztuczny czy naturalny ale musi);
nie wolno mi np. strzelić koziołka stojącego na górce czy w lini prostej w stronę budynków, pomimo zachowania odległości od nich, bo przecież kulę niesie znacznie dalej...
po 3.. itd....
Doczu pisze: A skoro jesteśmy już przy policji - zasięgnąłem języka (jeszcze nie u źródła) ile policjant na Śląsku zużywa amunicji rocznie. Jestem zatrwożony
Pradwa jest przerażająca. Ale "dzięki temu" młody policjant ma prawie nówkę nieśmiganą P64 czy P83
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Doczu - zazdroszczę ! Ja jeszcze nie wiem, kiedy będę mógł wziąć tegoroczny urlop... :cry:

Zirkau - masz rację ! Źle to ująłem: jak przychodzi się na strzelnicę to nie myśli się o zapewnianiu sobie kulochwytu. Nie istnieje potrzeba brania pod uwagę wielu innych jeszcze rzeczy, o które myśliwy musi zadbać, zanim złoży się i odda strzał...

PanJa - rozumiem, że Ty jesteś ten NIEPRZECIĘTNY i stać Cię będzie na broń...
A z czego strzelałem ? :mrgreen:
Ano, tak: ze wszelkiego rodzaju AK 47, również z takiej egzotyki, jak GN, z rkm D, km PK, pepeszy, PM 63 i PM 64, SWD, KPWT, DSzK - z niektórych na pewno powyżej setki strzałów, z innych po kilka tysięcy bo dosyć szybkostrzelne są. Aha - PM 63 i SWD przez półtora roku były moją etatową bronią.
Dalej - RPG7, SPG9, PPK Malutka, PPK Fagot, Strieła 3... Ale to się chyba nie liczy, bo tylko po jednym, najwyżej dwa pociski...
Raz w życiu z czołgowej armaty 100 mm - ale to z tyłu stał instruktor i całe strzelanie polegało na tym, żeby robić, co kazał a na końcu nacisnąć przycisk elektrospustu.
Oczywiście - jakichś tam kbks-ów, dubeltówek, sztucerów i innych coltów, S&W, springfieldów, z przypadku wziętych do ręki żeby dla zabawy czy z ciekawości sobie strzelić liczył nie będę... :-D

Widzisz Pan, Panie Ja - stosuje Pan naciągane, demagogiczne argumenty - samochód, Drogi Panie - aczkolwiek można nim zabić - do zabijania stworzony nie został. Broń - tak... Tylko do zabijania... Stąd m. in. zakaz posiadania broni a nie zakaz posiadania samochodu. Inaczej - zbożne narzędzie, np. kosę, można nadziać na sztorc i zrobić z niej broń. Z broni palnej zbożnego narzędzia zrobić się nie da - no, może po przetopieniu... :-D Czujesz Pan ten niuansik, Panie Ja ? :-D

Kto będzie kraju bronił ? Hm... Kiedy szedłem do cywila, moje motto brzmiało: broń Ojczyzny Panie Boże, bo rezerwa już nie może... :-D
Rozumiem i podziwiam Pańską piękną, patriotyczną postawę, Panie Ja ! Proponowałbym jednak rozważyć, czy bieganie ze strzelbą i udawanie Rambo to najlepsze, co może Pan dla Ojczyzny zrobić... Bo wie Pan - może akurat Ojczyzna ma inne potrzeby ? I czas Pan tracisz, zamiast naprawdę pomóc ? :lol:
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Panowie
Moim skromnym zdaniem...
Zaczynacie zbaczać z tematu (Policja jest Gut, czy Bee! :mrgreen: ), chociaż wcale bzdur nie opowiadacie...
Chodzi mi o to, że kwestia broni palnej (posiadania, uprawnienia, ustawodawstwo, etc.) z pewnością zasługuje na osobny temat, więc może takowy załóżcie. A policjantom w tym wątku albo dajcie spokój, albo wrócicie do meritum dyskusji.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

puchalsw pisze:Zaczynacie zbaczać z tematu (Policja jest Gut, czy Bee! :mrgreen: ), chociaż wcale bzdur nie opowiadacie...
Chodzi mi o to, że kwestia broni palnej (posiadania, uprawnienia, ustawodawstwo, etc.) z pewnością zasługuje na osobny temat, więc może takowy załóżcie. A policjantom w tym wątku albo dajcie spokój, albo wrócicie do meritum dyskusji.
Ejże panie zielony. Czekałem aż wyciągną coś mocniejszego. Jakiś ICBM na przykład. :lol:

Zasadniczo:
- "Pan w czapce z twardym daszkiem" jest gut o ile pod tą czapeczką nosi szczyptę szarych komórek. Wtedy wie, że to on ma służyć społeczeństwu a nie odwrotnie.
- Gdy pod czapeczką hula wiatr... no cóż. Trzeba mieć nadzieję, że u jego przełożonego nie kręci się cyklon. :mrgreen:
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

Kolego Wazko tak myślałem iż z rodzajem betonowca dysputę toczę ;) bez urazy :)

Czym myśliwi różnią się od strzelców sportowych i w czym są lepsi według kolegi od strzelców sportowych ćwiczących bardziej intensywnie niż oni ? Po za tym , że myśliwy idzie i dostaje pozwolenie na dowolną ilość broni , a strzelcowi sportowemu robi się problemy jak był by innym gatunkiem sportowca ?

Ja bym zabronił również chodzenia po lasach , wszystkim bo co będzie jak jakiemuś obywatelowi ( co z tego że jest 40 milionów innych ) odbije i w susze zaprószy ogień ?

Niestety na nieszczęście dla takich ludzi jak Pan nielegalną czarna listę broni odwołano.
Cała brać strzelecka szykuje się do zakupu tysięcy Worksów ( taki trochę inny ak47 ) glauberytów i jeszcze wielu innych zabawek :)

Pozdrowienia i życzę aby służby w tym Pan , Panie rezerwisto , rządzący przestały traktować większość społeczeństwa jak debili .

PS. Co do glocka , no comment za słabo się znamy by mógł mnie Pan krytykować czy zdążę wyciągnąć czy nie ;)

PS.2. Oczywiście nie przeczytał Pan analizy BAS ( bo po co przecież to tylko głupi eksperci piszą ;) )


Who dares, wins ;)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Zirkau pisze:Pradwa jest przerażająca. Ale "dzięki temu" młody policjant ma prawie nówkę nieśmiganą P64 czy P83
Nie wiem jak u Was. Na Śląsku obecnie w przewadze są P98.
Co do amunicji, to potwierdziłem swoje doniesienia i nie chce mi sie w nie wierzyć.
Wydział Prewencji 24 szt/ rok
AT 48 szt.
Masakra :shock: Mam tylko nadzieję, że to jakiś ponury żart.
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

To nie są żarty :)

Teraz liczcie nadal na to iż policja wszystkich obroni ;) nawet jak nasza policja będzie najlepszą formacją mundurową na świecie i tak nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Doczu pisze:
Zirkau pisze:Pradwa jest przerażająca. Ale "dzięki temu" młody policjant ma prawie nówkę nieśmiganą P64 czy P83
Nie wiem jak u Was. Na Śląsku obecnie w przewadze są P98.
policja ma MAGi ? U nas np. służba więzienna je posiada. Policja w przewadze P99 Whalter z Radomia.
Ale młodzi funkcjonariusze to często jeszcze te stare modele P64 i P83.

Co do ilości - zgadza sie i nie ma mozliwości zakupu prywatnie amunicji i strzelania - bo to broń służbowa panie i nie wolno jej wykorzystywać do prywatnych celów - nawet jeśli cele te są zbieżne. ;)
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Oj, Panie Ja !

No, nie musimy się znać długo, żeby się zrozumieć - napisałem wyraźnie: sięganie po broń w stanie zagrożenia. A stan zagrożenia to bycie pod lufą... Byłbyś Pan trup w ułamku sekundy.
Ale... No, nawet jeżeli Pan, Panie Ja, myślisz o czymś na podobieństwo "pojedynku w słońcu" wg najlepszych wzorców z wildwestu, to pięć sekund... Hm... :-D

Myśliwy, Panie Ja, nie musi być lepszy w niczym... Ale, widzisz Pan, taki myśliwy, oprócz treningu strzeleckiego - w ogromnym skrócie: celnego strzelania - powinien wiedzieć (i umieć praktycznie tę wiedzę wykorzystać zanim odda strzał) mnóstwo rzeczy. Pan, Panie Ja - ani Pan o tym myślisz ! Idziesz Pan na strzelnicę i walisz radośnie w jedną stronę świata, nie ?
Inaczej - trening strzelecki to coś, co dla Pana Ja jest wszystkim, dla myśliwego dopiero pierwszym z warunków.

A żeby Pana, Panie Ja ubawić - chodziłem nocą po Londynie. Po części ma Pan rację - pijackie burdy pod pubami to norma a nóż dosyć powszechnym argumentem, chociaż może nie tak często znów w użyciu. Ale od policji aż gęsto i jest na miejscu w kilka minut - na ogół bez wzywania, bo monitoringu Londynowi można zazdrościć... :-D

Zirkau, Doczu...
No, nie wiem... Może właśnie lepiej byłoby tym policjantom broń pozabierać ? Mniej byłoby "medialnych wydarzeń", mniej na policji psów by wieszano ?
Ktoś, kiedyś wysunął taką tezę, że żeby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zamiast pasów i poduszek - w kierownicy, na sztorc, powinien być w nieusuwalny sposób zamocowany bagnet.
Zasada podobna a intuicja mówi mi, że byłoby to skuteczne... :mrgreen:

Bo to tak - po co policjantowi broń, skoro w jego rękach może okazać się ona większym zagrożeniem dla otoczenia, niż sam przestępca ?
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Ech.
Mój kolega jak wymieniał starą spluwę na nowego waltera to główkował co zrobić żeby rdzy na nim nie było widać (zbrojmistrza się bał). W końcu wykombinował, że zanurzy w przepalonym oleju i przetrze szmatką.
Osobiście miałem z niego lekki polew.
Raz z faktu, że wraz ze wzrostem ilości pestek w magazynku zwiększała mu się szansa trafienia w cel. :-)
A dwa, że w nowej kaburze nie dał rady drugiego śniadania nosić :lol:
Straszny sierżant.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

Dragonfly pisze:Oj, Panie Ja !

No, nie musimy się znać długo, żeby się zrozumieć - napisałem wyraźnie: sięganie po broń w stanie zagrożenia. A stan zagrożenia to bycie pod lufą... Byłbyś Pan trup w ułamku sekundy.
Ale... No, nawet jeżeli Pan, Panie Ja, myślisz o czymś na podobieństwo "pojedynku w słońcu" wg najlepszych wzorców z wildwestu, to pięć sekund... Hm... :-D

Myśliwy, Panie Ja, nie musi być lepszy w niczym... Ale, widzisz Pan, taki myśliwy, oprócz treningu strzeleckiego - w ogromnym skrócie: celnego strzelania - powinien wiedzieć (i umieć praktycznie tę wiedzę wykorzystać zanim odda strzał) mnóstwo rzeczy. Pan, Panie Ja - ani Pan o tym myślisz ! Idziesz Pan na strzelnicę i walisz radośnie w jedną stronę świata, nie ?
Inaczej - trening strzelecki to coś, co dla Pana Ja jest wszystkim, dla myśliwego dopiero pierwszym z warunków.

A żeby Pana, Panie Ja ubawić - chodziłem nocą po Londynie. Po części ma Pan rację - pijackie burdy pod pubami to norma a nóż dosyć powszechnym argumentem, chociaż może nie tak często znów w użyciu. Ale od policji aż gęsto i jest na miejscu w kilka minut - na ogół bez wzywania, bo monitoringu Londynowi można zazdrościć... :-D
To żeśmy się trochę nie zrozumieli.
Dla mnie stanem zagrożenia jest co innego niż przystawienie lufy do skroni ;) to już jest stan kapitulacji a nie zagrożenia ;) ( jeżeli widzę kogoś kto do mnie mierzy z broni wyciągam swoją i strzelam , proste logiczne i nie trzeba się nad tym za długo zastanawiać bo szkoda milisekund )
W takim wypadku pomaga tylko wieloletnie szkolenie w walce wręcz w stylu systemy , combatu , krav magi itd. ( wtedy mamy 50/50 ze nie dostaniemy kulki ;) ) .

Hmm czy ja kiedyś mówiłem iż strzelam tylko w 1 stronę do papierków na strzelnicy ...
Czymś co kocham to strzelectwo dynamiczne a to ze strzelaniem statycznym typowo sportowym nie ma za wiele wspólnego ;)

Dobra nie ma co się wgłębiać.

Co do głównego wątku o policji w naszym kraju .
Niestety większość to po prostu kolokwialnie mówiąc leszcze. Takie jest moje zdanie.
Przyczynia się do tego oczywiście chore prawo , które wręcz zakazuje użycia broni przez policję , a dlaczego spytacie ?
Gdy policjant odda chodź jeden strzał procedura jaka się potem ciągnie jest masakrą , a jak kogoś postrzeli ew. zastrzeli ... to jeszcze pójdzie za to siedzieć ...

Nie potrafię zrozumieć dlaczego policjant nie może zastrzelić osoby która przeprowadza na niego bezpośredni atak.
W USA na które wielu się powołuje za atak na policjanta jest kulka na miejscu ...

Taka sama sytuacja jest z "obroną konieczną" do tej pory nikt nie wie co to tak naprawdę jest i jaki ma zakres . Dlatego jeśli ktoś wejdzie na twoją posesję w środku nocy , i dostanie od ciebie np. pałką przez łeb , to ty pójdziesz siedzieć bo on wytłumaczy się że szukał 2 zł które mu nieumyślnie wpadło 10m za płot ( autentyczny przypadek koleś który powstrzymał kradzież swojego samochodu dostał zawiasy i musiał wypłacić odszkodowanie ... niedoszłemu złodziejowi ... za uszczerbek na zdrowiu ).

Co usprawniło by nasz system ? Nieuchronność kary, za miast więzień :
- lekkie przestępstwa - praca publiczna pod bronią
- ciężkie przestępstwa - obozy pracy , próba ucieczki = zastrzelenie

I gwarantuje że procent przestępstw w ciągu roku spada o co najmniej 70 %.
Niestety takie decyzje są ciężkie politycznie , i przecież kryminalista który wejdzie do twojego domu z siekierą z zamiarem "pożyczenia soli" podpada pod prawo które go broni oraz pod prawa człowieka , na które leje i gardzi wchodząc z tą siekiera do czyjegoś domu.
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Szanowny Panie Ja !

Wie Pan, w średniowieczu było gorzej - galery, palowanie, darcie końmi i inne takie... Egzekucje były publiczne - tłum walił na imprezkę jak dzisiaj na Przystanek Woodstock. A przestępczość była dziesiątki razy wyższa niż dzisiaj, chociaż wykrywalność niemalże 100% a kara natychmiastowa... :lol:

No, hamerykańskich wzorców Pan nie lubi, myślałem... Z tym, że wie Pan - tam jest tak, że wszelkie konsekwencje przestępstwa (w tym również trwały uszczerbek na zdrowiu u przestępcy) obciążają sprawcę. Innymi słowy - przestępca jest sam sobie winien, jeżeli mu ktoś np. czachę rozłupie przyłapawszy go na miejscu.

Ale, wie Pan - takiego radykała, jak Waść... No, no ! Dawno już nie spotkałem... Słyszał Pan o Jego Królewskiej Mości ? :mrgreen:
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

PanJa pisze:Co usprawniło by nasz system ? Nieuchronność kary, za miast więzień :
- lekkie przestępstwa - praca publiczna pod bronią
- ciężkie przestępstwa - obozy pracy , próba ucieczki = zastrzelenie
dodał bym jeszcze przywrócenia kary śmierci :mrgreen: :mrgreen: i pod taką petycją podpisałbym się wszystkimi 4 kończynami
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Cyt. ( jeżeli widzę kogoś kto do mnie mierzy z broni wyciągam swoją i strzelam , proste logiczne i nie trzeba się nad tym za długo zastanawiać bo szkoda milisekund )

Pytanie do PanaJa - co zrobisz, jeżeli osoba będzie mierzyć do ciebie z atrapy broni a ty ją zastrzelisz.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

ukryje zwłoki?

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
PanJa
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:25
Lokalizacja: z daleka
Tytuł użytkownika: warit w pom. kasku
Płeć:

Post autor: PanJa »

ZEN proponuje Tobie taką małą zabawę :)

Weź atrapę jakiegoś karabinu/pistoletu i wpadnij z nim na najbliższy komisariat ( jeśli policjanci nie uciekną , to pewnie cię zastrzelą ... chociaż pewnie uciekną ;) ) użycie narzędzia przypominającego broń a tym bardziej repliki broni jest traktowane przez prawo jako napad z bronią w ręku ze względu na to iż ocena tego czy jest to broń prawdziwa czy sztuczna nie należy do napadniętego ( ale mi długie zdanie wyszło :P ) .

W takim przypadku wszystkie przesłanki wskazywać będą na to iż napadnięty był święcie przekonany że ma do czynienia z prawdziwą bronią i tylko szybka reakcja w postaci zastrzelenia sprawcy ocali mu życie. Przestępca/ żartowniś jest sam sobie winien ponieważ nikt normalny nie biega po ulicy nawet z replikami broni.

Coś w stylu takiego uzasadnienia by było, dobry papuga ze znajomościami i sprawa wygrana bez najmniejszego problemu.

W normalnym kraju uniewinnienie już na etapie postępowania dowodowego.

Driver z tą karą śmierci to tak nie do końca.
Nie mam nic przeciwko odstrzeleniu kolesia który wymordował całą rodzinę np. sąsiadów .
Jednak zawsze pojawia się ale.
Nasz wymiar sprawiedliwości to jedna wielka klika korupcyjna , a nie chciał bym by ktoś mógł zapłacić za to , żeby ktoś inny dostał czapę ...
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Zirkau pisze:policja ma MAGi ? U nas np. służba więzienna je posiada. Policja w przewadze P99 Whalter z Radomia.
Miałem Walthera na myśli, ale nie byłem pewien Numeracji.
Młodzi też mają Walthery.
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Wiem że są nie tylko dobrzy obrońcy ale i oskarżyciele, moje zdanie na ten temat jest oparte na własnych doświadczeniach jak i innych ludzi.

Bez komentarza.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Sory, nie mogę się powstrzymać żeby tego nie wrzucić

http://cia.bzzz.net/policja_skatowala_chorego_na_smierc

GESTAPO, ZWYRODNIALCY, BYDŁO, ZOMOWCY, ----> tyle mogę powiedzieć o dzisiejszej "policji" a właściwie o konkretnych osobach, nie oceniam ogółu, lecz coraz częściej takich tam przyjmują. Płakać mi się chce jak czytam takie rzeczy, to mogło spotkać każdego z nas.

Kto układa testy psychologiczne dla tych "ochroniarzy obywateli" ? Jeżeli do służby więcej będą przyjmowali takich bandytów, tak bandytów i zwyrodnialców bo inaczej nie mogę ich określić. Więcej bandziorstwa nic nie da, będzie jeszcze gorzej, dzisiaj to mogłem być ja, jutro może to Was spotkać.

Wiem,że to co napisałem to mocne słowa które łamią regulamin forum, ale po prostu nie mogłem nie napisać tego postu, to mój moralny obowiązek. Jeżeli dostane bana/ostrzeżenie spoko, rozumie i w pełni ponoszę za to odpowiedzialność i nie będę miał nikomu tego za złe. Dziękuje.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, 08:35 przez Młody, łącznie zmieniany 2 razy.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

No niestety, ale za drobne błędy nie dam Ci warna. Nikogo też bezpośrednio nie obraziłeś.
Bardzo żałuję, że nie użyłeś wulgaryzmów - miałbym powód, a tak? Ech.. Mało się staracie towarzyszu.. =P

Ten wątek, sam w sobie jest generatorem flame'a, więc nie wiem jak się jego losy potoczą. Mam nadzieję, ze niedługo ktoś podejmie odpowiednie decyzje co do niego.

EDIT: Wolf, przecież wiem. =) Post napisałem ze względu na to, że Młody wypisywał coś o banach/warnach. =P Swoją drogą, przepychanki są normą w tym temacie, aczkolwiek teraz jakoś tak spokojni wszyscy. =P
Slaq: Powyżej napisałem też jedno zdanie, na temat tego kto ewentualnie podejmuje decyzje o losach tego tematu.. =P I to nie jestem ja. Ja tu tylko sprzątam. =P
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, 13:49 przez Abscessus Perianalis, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Abscessus Perianalis, wolna dyskusja. Nikt po nikim na razie nie jedzie osobiście.

Młody, popatrz na to z innej strony. Na interwencję wysyłają dwóch młodych, zdolnych i po szkole. Trudno wymagać od nich aby znali się na chorobach psychicznych i metodach postępowania z danym przypadkiem. Słysząc schizofrenia pewnie spodziewali się spotkać co najmniej Hanibala Lectera. Wpadli. Facet się postawił i zaczęła się jatka. Niektórzy ludzie wykazują sporą odporność na ból. Dołóż sobie do tego posturę gościa i będziesz miał pełen obraz sytuacji.
Moim zdaniem zawiniły błędne procedury (czyt. zwierzchność). Razem z policjantami powinni pojawić się łapacze z kaftanem i jakimś środkiem uspokajającym. Policjanci pewnie oprócz pałek i kajdanek mieli tylko broń służbową.
Tylko jeśli ktoś wzywa policję, bo boi się o własne życie mając furiata obok siebie, będzie chciał czekać na przyjazd karetki z psychiatryka? I tak źle, i tak niedobrze.

Przy okazji:
"- Pałka nie służy do obezwładniania. Pałka jest narzędziem odstraszania, obrony. Nie może doprowadzić do obezwładnienia. Pałką możemy zatłuc kogoś - mówi prof. Bohdan Wasilewski z Instytutu Psychosomatycznego w Warszawie."
Z całym szacunkiem dla tytułu profesorskiego ale lepiej aby tacy "eksperci" nie zabierali publicznie głosu. Panu profesorowi chyba nikt dźwigni tonfą nie założył.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

wolfshadow, Właśnie na tym polega problem.

Z definicji policji wynika,że jest to: umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Postępowanie wobec osób mających problemy natury psychicznej powinno być priorytetem w szkoleniach policyjnych. Oni mają pomagać a nie szkodzić. Nigdy nie wiadomo do jakiego przypadku dostaną wezwanie. Nie od dziś wiadomo,że w Polsce występuję zjawisko podziału na ludzi lepszych i gorszych. Dlaczego wobec zwykłych obywateli prawo działa w dziwny sposób ? Czyżby dlatego,że dzięki zwykłym ludziom do budżetu państwa wpływa mniej pieniędzy z których jest sponsorowana policja? Jestem mniej zamożny więc należy mnie traktować gorzej i mieć mniej zapewnione bezpieczeństwo? W naszym i nie tylko naszym państwie coraz częściej można się spotkać z takim zjawiskiem. Mam pełne prawo nie zgadzać się z obecną sytuacją w państwie, tak bynajmniej wygląda to ze strony zapisów w konstytucji. A jak wygląda w rzeczywistości ? Za wyrażanie swojego niezadowolenia jesteśmy represjonowani, pałowani, system kontroli społecznej coraz ciaśniej się zaciąga.

Wracając do głównego tematu dyskusji. Tak jak piszesz, jeżeli wysyłają do takich przypadków młodzików prosto po szkole z zerowym doświadczeniem powinni do kompletu dołączyć ludzi którzy się na tym znają. Mam nadzieję, że oprawcy dostaną to na co zasłużyli. Powinien im zostać postawiony zarzut przekroczenia uprawnień + pobicie ze skutkiem śmiertelnym przy użyciu broni obuchowej.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Zablokowany