Kilka moich fotek

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Kilka moich fotek

Post autor: gizmo »

Witam wszystkich.
Pod linkiem znajdziecie najciekawsze fotki jakie zrobiłem podczas swoich wędrówek.
Wydaje mi się że dałem najlepsze jakie posiadam w swych zbiorach miłego oglądania.

http://oglondaj123.mojalbum.com.pl

hasło: wejsc99
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ładne, fajne fotki :) Kilka fotek, tak jakby u mnie robione, hehe :)
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

gizmo, jak już wyszedłeś z "cienia" to zapraszam do działu jestem nowy i witam się
gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: gizmo »

GawroN, jak byś nie zauważył w tym dziale:
viewtopic.php?t=5781
zwanym również jestem nowy i witam się już się witałem
ba nawet mnie ciepło już przywitałeś :D

soohy, fajny jest ten most, ktoś w nim umieścił i zrobił też wyżłobienia do wspinaczki skałkowej można się wspinać po całym moście po suficie również, próbowałem wchodzić ale chyba za słaby jestem dużo nie podszedłem. Cmentarz jest również interesujący trafiłem na niego przypadkiem w środku lasu była też droga ale nie wiem gdzie prowadziła. Groby pochodziły z okresu sprzed dwóch wojen światowych wtedy tereny te były chyba niemieckie groby jak widać również były niemieckie. Cały cmentarz był pozarastany i ogólnie zaniedbany chyba dojść zapomniane miejsce przez miejscowych ale dreszczyk emocji był coś takiego w środku lasu nie spodziewałem się.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

gizmo, - hmmm ;-) szmaciak gałęzisty, mój ulubiony grzybek :-P
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

gizmo pisze:GawroN, jak byś nie zauważył w tym dziale:
viewtopic.php?t=5781
zwanym również jestem nowy i witam się już się witałem
ba nawet mnie ciepło już przywitałeś :D
Mea culpa - przepraszam
No i witam Cię po raz kolejny :D
gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: gizmo »

GawroN, spoko nic co ludzkie nie jest nam obce każdy może się pomylić ;-)

Dźwiedź, nawet nie wiedziałem, że on tak się nazywa, ostatni raz widziałem takiego jak miałem może z 7-8 lat wtedy ojciec nazywał go kozi-bródka, tak go zapamiętałem nie wiem czemu tak gadał może za mały byłem żeby zrozumieć :-)
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

gizmo, - Ojciec gadał dobrze - kozia-bródka to nazwa potoczna , tak jak np. Kurka ( pieprznik jadalny )

A tak przy okazji nawet drobina suszonego szmaciaka dodana do sosu czy zupy sprawia że cała potrawa pięknie pachnie grzybami. Ten ściśle chroniony grzyb to wspaniała przyprawa - tak za zbieranie można dostać mandacik :-(
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

soohy pisze:Tak samo, jak za rozsądne palenie ogniska - niestety.
no właśnie kurna - a drwale przy wycince pala stosy gałęzi bez ograniczeń - i to np w Rudawskim Parku Krajobrazowym tak sobie poczynali.

Aż czasem sie zastanawiam czy nie robić im fotek i nie wrzucać na jakieś forum z powiadomieniem odpowiednich władz - ale to temat na osobnego posta.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dźwiedź, Nie tylko oni. Przy budowach autostrady też palą przy linii lasu. Ale słabo im wychodzi, bo sam dym leci przeważnie, hehe.
Osobiście odradzam takie działanie.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Całe drzewa idą na marne "ogniska" przy czyszczeniu pod remonty torów. Aż mi przykro na takie marnotrawstwo...
Ostatnio zmieniony 11 gru 2013, 21:43 przez tre33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

tre33, - a nas sie czepiają że parę suszek spalimy by się ogrzać czy herbatkę ugotować :-(
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

I to w lecie, podczas suszy, zero przygotowania, zero zabezpieczenia, every *** time...
Jak tylko możecie, róbcie zdjęcia i skarżcie!
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

tre33, potem taki oskarżony będzie chciał komuś zrobić nazłość, bo jemu też ktoś zrobił i tak w kółko i w ten sposób nigdy nie będzie dobrze. Czy ktoś ładnie przygotuje, czy ktoś dramatycznie przygotuje cały etap ogniska to i tak będzie przypał. Jedynie można liczyć na dogadanie się w przypadku, gdy palimy ogień i mamy ładne palenisko itd.
Ja odradzam donosy, lepiej podejść i powiedzieć co się na ten temat myśli.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

A pewnie że wzajemna wojenka nikomu na zdrowie nie wyjdzie.

Niemniej jednak czasm mnie wkrewia działanie niektórych leśników goniących za biwakowanie bo niby niszczymy las w czasie gdy 200 m obok prowadzą wycinkę całkowitą bo przy aktualnych cenach importowych polskiego drewna, las to żyła złota.
Ścinają przemysłowo 100-letnie sosny w parkach krajobrazowych pod pretekstem zagospodarowania terenu - no ale to temat na osobny wątek.
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Dźwiedź pisze: a drwale przy wycince pala stosy gałęzi bez ograniczeń
''Co wolno wojewodzie to nie tobie ....'' :mrgreen: U mnie nie palą ognisk - wszystko przerabia rębak , potem samochody zabierają wióry do ciepłowni itd.
Awatar użytkownika
OldReb
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:15
Lokalizacja: PUSZCZA KOZIENICKA
Płeć:

Post autor: OldReb »

Fajne foty, leśny strumień i fota na moście z perspektywy skoku na bungee najbardziej przypadły mi do gustu. :-D
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Jak dwa? lata temu byłem na Baraniej Górze to na szczycie w rezerwacie robili, jak to nazywali "cięcie sanitarne". Wycięli wszystko co grubsze - zdrowe wywieźli, a chore ścięte zostawili. Tak w rezerwatach w Polsce realizowana jest ochrona przyrody.... :evil:
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

boshmen pisze:''Co wolno wojewodzie to nie tobie ....'' :mrgreen: U mnie nie palą ognisk - wszystko przerabia rębak , potem samochody zabierają wióry do ciepłowni itd.
A ciekawe jak te Twoje samochody dojadą w głąb parku krajobrazowego, czy lgórskiego lasu, gdzie zrywkę do dziś prowadzi się z pomocą koni lub leśnych "potworów" przegubowych ciągników do zrywki - mam wrażenie że kolega nie wie o czym rozmawiamy :->

Bo nie tyle idzie o wycinki w lesie tzw przemysłowym ( leśne dukty, łatwy transport - bo sektory lasu posadzone w kwadraty niemal od linijki ) ile o karczowanie chronionych obszarów pod pretekstem wycinki sanitarnej.

Jeżeli jeszcze nie rozumiesz to wybierz się w najbliższym czasie na wycieczkę do Rudawskiego Parku Krajobrazowego ( PKP trasa Wrocław Jelenia Góra - wysiadasz w Janowicach Wielkich ) - szlak trafia każdego kto to widzi. Ale to przeca wycinka sanitarna, a pieprzeni łapówkarze od ochrony przyrody jakoś nie protestują i siedzą cicho bo tych co exportują drewno stać by im posmarować.

Przepraszam trochę sie uniosłem.

Chyba zrobię sie wredny, kupię kilka kilogramów gwoździ po 1-2 sztuki powbijam pod kątem w każdy większy pień. Drzewu nie zaszkodzi ale łańcuch od piły szlak trafia. Dawno bym to zrobił ale zawsze jest ryzyko że zerwany łańcuch może poważnie uszkodzić pilarza a nie o to chodzi by krzywdzić ludzi, którzy to robią bo muszą.
Karać by decydentów - ale jak ?
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Dźwiedź pisze:samochody dojadą
Dźwiedź pisze: z pomocą koni
;-) Panie to Polska właśnie , tu idzie o kasę i w dupie mają jakieś tam drzewa :-/
Dźwiedź pisze:Jeżeli jeszcze nie rozumiesz to wybierz się w najbliższym czasie na wycieczkę do Rudawskiego Parku Krajobrazowego
wolę Mazury :mrgreen:
Karać by decydentów - ale jak ?
położyć się z granatem pod drzwiami parlamentu :roll:
Dźwiedź pisze:Przepraszam trochę sie uniosłem.
mi też nie podoba się ''gospodarka leśna'' jeszcze parę lat wstecz dosłownie zbierałem grzyby za płotem , a teraz dookoła domu same zręby :-( fakt że odsadzają te lasy ,ale kiedy to wyrośnie :roll:
gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: gizmo »

Chyba nikomu gospodarka leśna się nie podoba u mnie też nie jest lepiej :evil:

Dźwiedź, gwoździe nic nie dadzą mniejsze gwoździe piła jest w stanie przeciąć ale co prawda się szybko stępi lecz pilarze mają pilniki do ostrzenia łańcucha na miejscu, a łańcuch tak szybko się nie zerwie nawet gdyby to przyjrzyj się obrotom na szynie piły przypuszczam iż piła wrzuci łańcuch w kierunku przeciwnym niż pilarz się znajduje. Chyba nawet przełączy się w jałowy bieg mają tam jakieś zabezpieczenia. Kiedyś ciąłem taką piłą deski jak trafiała na gwoździe to nic się z łańcuchem nie działo. Co najwyżej taka akcja może spowolnić wycinkę.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Drwalem nie jestem, ale wczoraj ściąłem gwoździa pilarką. A i mam nadzieję, że kiedy łańcuch pęknie, nic mi się nie stanie dzięki prawom fizyki i osłonie. Tak- łańcuch od góry miecza idzie w stronę od pilarza.

Może nowy wątek już by się przydał?
gizmo
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2013, 21:04
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: gizmo »

Mnie to nie przeszkadza taka burza mózgów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

gizmo, tre33, - mam uprawnienia pilarza i do robót wysokościowych - kiedyś się tym zajmowałem zawodowo usuwając suche drzewa z centrum miejskim, gdzie groziły upadkiem a zwarty teren urbanistyczny uniemożliwiał normalną ścinkę.
Nie musicie mi omawiać kwestii technicznych piły spalinowej zwłaszcza że, z całym szacunkiem, ale mam wrażenie iż koledzy nie bardzo się orientują w temacie.

Nie mówiłem o gwoździkach tapicerskich czy tych używanych w meblarstwie ale o tzw bryndalach - w najlepszym wypadku wyrywają zęby z łańcucha i już nie ma co ostrzyć - potrzebny nowy łańcuch.
A jak chcecie wiedzieć co sie dzieje przy zerwaniu łańcucha to znam to z własnego doświadczenia, 0,5 cm i dzisiaj byłbym bez rzepki, na szczęście skończyło sie na kilku szwach na kolanie. :->

I proponuję przenieść dyskusje do wątku :
Leśne Dyskusje » Dwa oblicza Leśników
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Zawodowy pilarz i takie rzeczy kolegom chce robić? No wstyd :-P . Nie wiem też czemu uderzać (widzę, że nawet w sposób bezpośredni) w niewinnych pracowników, kiedy winne są zlecone im procedury.


BTW, nie wiem jak u Ciebie, ale z całym szacunkiem... na zrębach ma się więcej niż jeden łańcuch na pilarkę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”