Duży śpiwór, temperatura +5-5, duża wilgotność, tani

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Dźwiedź pisze:greenshadow, - zależy jaki rozmiar mierzyli "L" "XL" - nieznacznie sie różnią
w/g ich opisu mają eL ki
jutro będę dzwonił i może trafię na kogoś kompetentnego.

Poza tym chłopaki w sklepie jest wystawionych kilka sztuk, a na magazynie jest co najmniej kilkanaście :)
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

greenshadow, - po Twoim zapytaniu, po prostu rozłożyłem swoją carinthie na podłodze i zmierzyłem a też mam kupowaną z armyworld. :-D
Niemniej pomysł ze śpiworami na cebulkę powinien Ci wyjść.
Choć ja dotychczas stosowałem pokrowiec na śpiwór, wcześniej niemiecki podgumowany ale już trochę zajechałem, obecnie mam brytyjski z gore ale jeszcze nie testowany.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Dźwiedź pisze:greenshadow, - po Twoim zapytaniu, po prostu rozłożyłem swoją carinthie na podłodze i zmierzyłem a też mam kupowaną z armyworld. :-D
Niemniej pomysł ze śpiworami na cebulkę powinien Ci wyjść.
Choć ja dotychczas stosowałem pokrowiec na śpiwór, wcześniej niemiecki podgumowany ale już trochę zajechałem, obecnie mam brytyjski z gore ale jeszcze nie testowany.
podejrzewam że mogą mieć faktycznie inny rozmiar lub mierzyli np średnio dokładnie - nierozciągniętą.

patrząc na powyższe opinie raczej zaryzykuję kupna jesli mi pozwolą w razie W zwrócić.
Dotychczasowego śpiwora zimowego muszę się pozbyć, bo swoje już odsłużył.
A na zimę mam jeszcze holenderskie Bivi, lubię po prostu mieć sucho i ciepło szczególnie 2 i trzeciej nocy zimą.

EDIT:
zamówiłem komplet
jak przyjdzie dam znać jak pasuje taki zestaw.
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Mój śpiworek dzisiaj doszedł :) Na pierwszy rzut oka stanie bardzo dobrym, od środka jedno małe szycie, bo się popruło od rzepa. Po wypraniu widać trochę jaśniejszych przebarwień, ale jak wyschnie może nie będzie widać, zresztą to mi nie przeszkadza. Mierzyć nie mierzyłem, ale powiem tak - sto kilkanaście kilo wchodzi do niego bez problemu. Ja śpię na boku, więc mam dużo miejsca w nogach, naprawdę można je swobodnie "rozjechać" podciągając nogę i podpierając się kolanem, ręce mają dość miejsca by położyć je swobodnie przed sobą i nie czuć się jak w kokonie. :-) Na długość - mam 178 cm wzrostu i albo wystawiam głowę na zewnątrz i powiedzmy zakładam kominiarkę , albo chowam się cały i nadal mam w nogach luz np. na buty. Waga niewielka i w worku naprawdę nieduży pakunek, zatem jestem bardzo zadowolony. Dzięki za poradę. Pozostaje czekać mrozów i idę spać na działkę :)

Tylko ten zapach wojskowego magazynu jest dosyć mocny i nawet po praniu wyraźnie go czuć. Czy to się wywietrzy w miarę szybko ?
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

min. tydzień-dwa na balkonie, co jakiś czas zmieniając ułożenie.
Chętnie poznam szybszy sposób.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

greenshadow pisze:o widzisz, a dziś dostałem informacje z ArmyWorld
że długość około 210cm zaś szerokość w najszerszym miejscu to 75cm
Jak leży na podłodze to tak mniej więcej 75 cm szerokości, jak się dobrze rozciągnie to 80 cm od szwa do szwa, ale 85 cm to za cholerę być nie chce :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

BRAT_MIH pisze:
greenshadow pisze:o widzisz, a dziś dostałem informacje z ArmyWorld
że długość około 210cm zaś szerokość w najszerszym miejscu to 75cm
Jak leży na podłodze to tak mniej więcej 75 cm szerokości, jak się dobrze rozciągnie to 80 cm od szwa do szwa, ale 85 cm to za cholerę być nie chce :)
czekam na przesyłkę już więc będę sprawdzał organoleptycznie
najwyżej będę odsyłał
po Twoim opisie powinien być ok
[center]
| Zielona Strona |[/center]
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

tre33 pisze:min. tydzień-dwa na balkonie, co jakiś czas zmieniając ułożenie.
Chętnie poznam szybszy sposób.
Suszenie (wietrzenie) na balkonie śpiworów może być dla nich niebezpieczne! Z mojego śpiwora kawka chciała wydziobać włókninę. Widziałem moment jak usiadła i zaczęła dziubać poszycie. Na szczęście szkód nie zdołała poczynić. Spłoszona, po kilku minutach wróciła ponownie, co skłoniło mnie do zabrania śpiwora z balkonu.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

BRAT_MIH pisze:Jak leży na podłodze to tak mniej więcej 75 cm szerokości, jak się dobrze rozciągnie to 80 cm od szwa do szwa, ale 85 cm to za cholerę być nie chce :)
dali Ci wersję dziecięcą :mrgreen: było wysłać im swoje zdjęcie wraz z zamówieniem :mrgreen:

tak na marginesie to albo ostatni weekend tego roku albo pierwszy przyszłego jak będę w Twoich okolicach - to może wykombinujemy jakieś ognisko i nocne rozmowy Polaków przy grzańcu ? Jak co to mogę gitarę przytaskać.
Ty pomyśl o jakiejś fajnej miejscówce.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Dźwiedź pisze:tak na marginesie to albo ostatni weekend tego roku albo pierwszy przyszłego jak będę w Twoich okolicach - to może wykombinujemy jakieś ognisko i nocne rozmowy Polaków przy grzańcu ? Jak co to mogę gitarę przytaskać.
A ja będę u Teściów w Nowej Rudzie niedaleko Wałbrzycha :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Tak nagadaliście o tym śpiworze KSK że aż go kupiłem, może dam się w końcu namówić na spanie pod tarpem zimą, a straszny zmarźlak ze mnie.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Jak większość będzie miała takie same śpiwory to już widzę te akcje po nocnym zakrapianym ognisku gdy trzeba trafić do swojego legowiska :mrgreen:
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Morg myślę, że będziesz zadowolony :) Mój śpiwór po praniu i wysuszeniu pachnie już całkiem znośnie. Może przez to, że pralka moja ma wsad tylko 5 kg i wypełniał ją dosłownie w całości to się tak dobrze nie wyprał ? Ale zapach magazynu wojskowego też ma swój klimat. Przebarwienia zniknęły jak wysechł. Czyli stan właściwie idealny, rocznik 2007, bardzo się z tego zakupu cieszę :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

mój dotarł dziś, rok 2004
bez markerów
wypełnienie super, z zewnątrz jak nowy
magazynem prawie nie pachnie raczej jakimś mocnym cywilnym proszkiem
od spodu pod stopami niezaszyta dziurka 1/2cm i zaciągnięte 2 nitki do wys. głowy
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Wlazłeś z tym drugim śpiworem ?
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

BRAT_MIH pisze:Wlazłeś z tym drugim śpiworem ?
tak ale przysłali mi "losowo" rozmiar M czyli mniejszy
wchodzę do niego na styk na wznak
barki i łokcie, dotykają materiału na styk. w tym miejscu mam obwód ok 136cm wewnętrzny obwód śpiwora jest zbliżony
jak położę się na boku to jest idealnie
zadzwonię i zapytam się ile bedzie kosztowała wymiana na większy ale nie wiem czy jest sens, bo więcej miejsca wewnątrz szybciej wychładza

i teraz wygląda to tak
jak caryntia leży na spodzie i położę na niej ten letni to z każdej strony jest mniejszy o ok 3-4 cm i spokojnie wchodzi do wewnątrz z zapasem i jest prawie wygodnie, muszę jeszcze potestować jakby mi nie pasowało to do wigilii muszę się zdecydować czy wymieniać/odsyłać/zostawić

jak dla mnie zakup takiej modułówki za 313zł super
zaraz wyłażę na balkon na krótki teścik na alumacie
jest -1stC trochę wieje odczuwalna na 4 kondygnacji ok -5-8stC

Edit:
a może to komuś się przyda
oba śpiwory jeden w drugim weszły do jednego pokrowca od caryntii i się ladnie skompresowały
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

greenshadow, I jak wypadł teścik balkonowy? ;) Testowałeś z dodatkowym śpiworem w środku czy sama Carinthia?
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

beton lany jako podłoże
karimata z klejonym alu

sam letni to za zimno
sama caryntia styka ale jest całkiem spora i łapie sporo chłodnego powietrza ale jest przyjemnie

dwa razem komfortowo i ciepło przypadkiem strzeliłem 30min drzemki gdybym głową nie zawadziło pedał od roweru to pewnie obudziłbym się rano :D

od pleców trochę ciągnęło chłodem ale nie było to nieprzyjemne
podejrzewam że spokonie przy -15 w cienkim polarku będzie komfortowo
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

Trzeba było podłożyć coś pod spoód to byś miał miła pobudkę na balkonie rano ;)
Przyznać sie kto wykupił ostatnia sztukę na armyworld :)
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

No to byłem chyba ja :-)
Snugpak Sleeper Zero troszkę za chłodny był i trza było zanabyć coś cieplejszego :mrgreen:
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Wszystkieście wykupili? Też miałem chrapkę kurde, ale dopiero w pn będę mógł sobie pozwolić. Dajcie znać czy gdzieś jeszcze są.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

http://www.armyworld.pl/product-pol-90- ... NTHIA.html

sa dostepne.Jak bedziesz zamawial napisz im zeby wyslali w jak najlepszym stanie.Moze dostaniesz nowke:P
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Tresor pisze:Jak bedziesz zamawial napisz im
Mi również. Wspólne zamówienie może zorganizujemy. :)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Jakbyście sobie upatrzyli śpiworek Fjorda to będzie w niedługim czasie z co najmniej 10% zniżką ;)
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 27&odile=8
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Miska bez obrazy..do ceny 200 zl Fjord nic nie moze zaoferowac na mrozne zimowe noce
ODPOWIEDZ