Twierdza Przemyśl

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Twierdza Przemyśl

Post autor: Rojek »

Może zacznę ten dział. Chciałbym przedstawić wszystkim, a szczególnie zainteresowanym militariami Twierdze Przemyśl ( niegdyś 3 do wielkości twierdza w Europie).

Fort Borek:
Obrazek
Obrazek

Borek w środku:
Obrazek

Fort Bruner:
Obrazek

Bruner w środku:
Obrazek

Orzechowce:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Duńkowiczki: jeden z najlepiej zachowanych

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Salis Soglio: Bardzo dobrze zachowany! Jest duży, i można pozjeżdżać na linach.( również atrakcja dla samobójców)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu fotka przy lampce zrobionej na szybko ze świeczki i puszki po piwie (zapomnieliśmy latarki)
Obrazek

Pierścień Przemyśla tworzy teraz 13 fortów. Z tego 12 jest udostępnionych do zwiedzania. Robie tekst na stronę Bogdana Jaśkiewicza, tam będzie więcej informacji. W każdym razie nie wyobrażam sobie żeby zagorzali militaryści nie zaglądneli w te strony .
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

No fotki super,bardzo interesujące miejsce :-D Podobne do tego to widziałem tylko Borne Sulinowo a niestety mało widziałem :-/
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Nic się nie bój ;). Całe życie przed tobą. Zobaczysz jeszcze bardzo dużo jak tylko zechcesz.

Forty mają naprawdę specyficzny klimat. Raz sam nocowałem na jednym. Zmusiła mnie do tego ulewa (jakoś przeważnie unikam takich miejsc, bezpieczniej czuje się w dziczy;)). Robią naprawdę wrażenie. Wiele rzeczy przychodzi człowiekowi do głowy, gdy siedzi sam w takim miejscu.
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

No z pewnością jeszcze wiele przedemną ,ale bez urazy do fortów tak mnie nie ciągnie jak poprostu do lasu.No i lubie sobie postrzelać choćby z wiatrówki,wszystko ma swój urok. :->
ODPOWIEDZ