Mały lekki namiot

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Mały lekki namiot

Post autor: Mazik19 »

Witam, zwykle na wypadach sypiam pod plandeką, jednak przy dłuższych wypadach chciałbym pospać nieco wygodniej nie martwiąc się o robactwo które strasznie mnie denerwuje i nie daje się wyspać. Postanowiłem więc zakupić jakiś namiocik, czy macie polecić coś godnego ?
Zależałoby mi na tym by waga nie przekraczała 1.5kg, i wymiary nie były za wielkie, może być to namiot 1 lub 2 osobowy, nie musi być z najwyższej półki, może być nowy jak i używany.
Chciałbym oczywiście kupić go jak najtaniej, mój budżet wynosi około 250zł |( choć wolałbym zmieścić się poniżej 200)

Ktoś Coś ?
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

dokup do plandeki hamak DD Frontline :mrgreen:
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Mazik19, nie za wysokie wymagania ?
Ludzie za namioty o takich jak wymieniłeś wymaganiach płacą w tysiącach a Ty byś chciał to za c.a 200 zł ?
Takich rzeczy to nawet w Erze nie ma :lol:
Jak sugeruje greenshadow, kup sobie hamak z moskitierą.
Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Post autor: Mazik19 »

pany kupiłem takie gówno
http://allegro.pl/namiot-tunelowy-1-oso ... source=mlt :D

Dam znać jak się sprawuje :)
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Mazik19, dokładnie daj znać, gdyż widzę, że chyba nie ma tropiku. Napisz nam czy przy kontakcie ciała bądź innych przedmiotów ze ścianą czasami nie będzie przemakał w tych miejscach.
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Opis lekko powala:
-do profesjonalnego użytku i 1200mm słupa wody :mrgreen:



profeski zaczynają się powyżej 3000mm


Przy dobrym deszczu będzie basen a to już nie jest śmieszne.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Precel pisze: profeski zaczynają się powyżej 3000mm
Przy dobrym deszczu będzie basen a to już nie jest śmieszne.
No patrz, a ja wydałem prawie 1,5 tys za jakąś tandetę z 1500 mmm.
Wychodzi na to że frajer jestem :diabel2:
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Kiedyś już miałem iglo 1500 i przy pierwszym rozstawieniu i dobrym deszczu...
domyśl się co było.

Później kupiłem już 3000 i rozstawiłem w ogródku za domem. Czekało aż do naprawdę sytego deszczu i po stwierdziłem że jest ok.

Prawda jest taka że producenci napiszą Ci wszystko tylko po to aby kupić ich towar.
Na dobrą sprawę my jako klienci raczej nie mamy możliwości sprawdzenia czy namiot ma 1000, 2000 czy ile sobie tam napiszą.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, 21:42 przez Precel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Precel pisze:Kiedyś już miałem iglo 1500 i przy pierwszym rozstawieniu i dobrym deszczu...
domyśl się co było.
hmmm... co było ?
Bo ja prawie 4 rok używam 1500 i trudno mi się domyślić co masz na myśli ;-)
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Skończyłem edytować swojego posta i patrzę że już pstryknąłeś następnego.


Dodam tyle że za namiot nie dałem 1,5k tylko ok 7x mniej
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Post autor: Mazik19 »

co mi Panie gadasz o ulewach, potrzebuję tego namiociku w szczególności przeciwko robactwu, a i wiało nie będzie :)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Precel pisze:Później kupiłem już 3000 i rozstawiłem w ogródku za domem. Czekało aż do naprawdę sytego deszczu i po stwierdziłem że jest ok.
I czego to dowodzi ?
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

W moim przypadku to tylko tyle że przy 1500 miałem kąpiel a przy 3000 sucho przy podobnych warunkach pogodowych


A tak z ciekawości: podaj wagę swojego namiotu
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

W moim przypadku to tylko tyle że przy 1500 miałem kąpiel a przy 3000 sucho przy podobnych warunkach pogodowych
Ano właśnie zmierzamy do sedna. Pozwoliłem sobie trochę się podroczyć w kwestii generalizowania :)
Precel pisze:Opis lekko powala:
-do profesjonalnego użytku i 1200mm słupa wody
profeski zaczynają się powyżej 3000mm
Byłbym ostrożny z tak jednoznacznymi stwierdzeniami.
Po pierwsze nie masz pewności czy ten Twój namiot miał te 1500mm. Sprzedawca mógł nawet napisać i 5000 mm i co - potem rozpisywałbyś się że "profeski zaczynają się powyżej 5000 mm" ?
To wszystko sa tylko cyferki tworzące marketingowy bełkot.
Wiele zależy z jakiego materiału jest wykonany namiot, bo taki silikonizowany nylon, to spokojnie wytrzymuje potężne zlewy przy 1500 mm, ale jest to rzetelne 1500 mm, a przy innym materiale to i 5000 mm będzie przeciekać.
Dlatego też poddaję w wątpliwośc takie uogólnianie że "profeski zaczynają się od 3000 mm"
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

W sumie masz Pan racje.
Twoje zdrowie :mrgreen:
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Precel pisze:Kiedyś już miałem iglo 1500
Precel pisze:Później kupiłem już 3000
VS
Precel pisze:nie mamy możliwości sprawdzenia czy namiot ma 1000, 2000 czy ile sobie tam napiszą.
[Ciach! Kolega jest proszony o wyrażanie swoich wątpliwości, opinii i pytań bez szyderstw, a w zamian bardziej konstruktywnie. Thrackan.]
Ostatnio zmieniony 17 sie 2014, 21:25 przez birken1, łącznie zmieniany 2 razy.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Kurcze, też kiedyś myślałem o tym wynalazku jako alternatywy dla plandeki, dlatego czekam na reckę, interesuję mnie zwłaszcza jak daje radę przy lekkich opadach.
P.S. wyedytuj posta i usuń dość dosadne określenie swojego zakupu, bo Cię zaraz Thrackan ostrzeże...

[Naah. Zależy od kontekstu. Póki rzeczone określenie nie jest używane w nadmiarze, bądź w ataku personalnym, a jedynie sporadycznie dla podkreślenia np. nędznej jakości wyrobu, patowej sytuacji, lub w sensie tradycyjno-fizjologicznym - wówczas jest tolerowane. Choć to mało eleganckie słowo, a język polski daje nam bogaty wybór innych określeń i środków stylistycznych. ;-). Thrackan]
Ostatnio zmieniony 17 sie 2014, 16:54 przez kermitttt, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Post autor: Mazik19 »

Zobaczę jak sprawdza się w deszczu na podwórku, żeby mnie gdzieś w terenie nie zalało :D
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Mazik19, niestety muszę ci powiedzieć że wtopiłeś w niego o 40 zł za dużo, te same namioty miał Carrefour w tamtym roku, znajomy kupił kiedy jechaliśmy na pole namiotowe do suchej beskidzkiej, sucho nie było a on popływał ze sprzętem i ubraniami po ulewnym deszczu. Radzę Ci zacząć się zastanawiać nad zbieraniem na nowy namiot (a przede wszystkim odesłaniu tego niczym jest czas).
Ze szczerego serca powiem że namiotu z w "miarę" dobrymi parametrami poniżej 250 zł nie kupisz - i to nie będą parametry oszałamiające, ale na Polskie warunki wystarczą - pomyśl o namiotach z Decathlonu - są "przyzwoite" ale nadal to "chińczyk" wiec warto dobrze pooglądać namiot po zakupie.
http://www.decathlon.pl/namiot-forclaz- ... 00050.html - 299 zł 2 os.
Czemu podaje Ci 2 osobówkę? ponieważ należy pamiętać że producenci obliczają 1 osobę na 60 cm w barkach i nie pozostawiają "powietrza" na bokach co powoduje strasznym ściskiem wewnątrz (a jak projekt jest o "żyć" rozbić to opierasz się o tropik i mokniesz) - więc podstawową zasadą o jakiej powinno się pamiętać to że namiot 2 osobowy to tak naprawdę wygodna jedynka. I nigdy nie bierze się jedno powłokowych namiotów - ale o tym przekonasz się sam jak mniemam.
http://allegro.pl/namiot-acco-2osobowy- ... 96186.html
To powyżej, to o klasę lepszy namiot od tego który wybrałeś, może to osobliwe ale te namioty mają w miarę dobre pokrycie i o ile nie puszczają na szwach to przy rzęsistym deszczu dają radę (jak się jest nieostrożnym to pękają też pałąki albo puszcza klej na tulejkach które owe pałąki trzymają - więc lepiej od razu kupić klej 2-u składnikowy) - ale taki urok "chińczyka", jak się zawczasu go "dopnie" to będzie działał.
Moja rada - masz 14 dni na oddanie tego co kupiłeś i dokonanie ponownego wyboru (oczywiście możesz pozostać przy tym co kupiłeś i nie mieć z nim problemów ... ale coś mało w to wierzę osobiście)
Pozdrawiam i puki co życzę samych słonecznych dni - Bóg wie że będą Ci potrzebne :->
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Post autor: Mazik19 »

^ Dzięki za propozycję, tyle że podane przez Ciebie namioty ważą po 3kg...a nei za bardzo mi pasuje tyle dźwigać na długim dystansie.
Akurat jestem przy kasie więc najwyżej stracę 100zł :D zaryzykuję :)
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Mazik19 pisze:^ Dzięki za propozycję, tyle że podane przez Ciebie namioty ważą po 3kg...a nei za bardzo mi pasuje tyle dźwigać na długim dystansie.
Akurat jestem przy kasie więc najwyżej stracę 100zł :D zaryzykuję :)

Któryś hamak DD dało się rozłożyć na ziemi by służył jako namiot-moskitiera.
Wybór oczywiście należy do ciebie. Ale ja nigdy nie pokusił bym się o namiot.
Zastanawia mnie jak coś takiego działa w terenie, napisz coś o tym.
Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Post autor: Mazik19 »

akurat za tydzień wybieram się na 3 dniową wyprawę i zabieram ze sobą ten namiocik, przetestuję i napiszę recenzje :)
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Kupione parę lat temu w promocji po 29,90 trzyosobowe jednoosobowe namioty z Biedronki nieprzemakalne były jeden sezon, i od tamtej pory używam ich łącznie z plandeką budowlaną jako tropikiem. Czyli biegają wyłącznie za sypialnię tam, gdzie np jest wysyp komarów. Zestaw tani namiot plus plandeka będzie lżejszy, i daje więcej możliwości w sumie.
Spieszcie kochać moderatorów - tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Ze swej strony polecam Aprenaz 2 - małe tanie igloo z decathlonu. Waga ok. 2kg, mieszczą się 2 osoby szczupłe (co prawda mało komfortowo z plecakami, ale się mieszczą) lub jedna bardzo gruba ;) Cena 99zł. Zalety: tani, mały, w miarę lekki i przede wszystkim z konstrukcją samonośną, więc można rozstawić wszędzie. Np. tu :->

Obrazek
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
Mazik19
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Przemyśl
Gadu Gadu: 10454708
Płeć:

Post autor: Mazik19 »

Przyszedł już namiocik. Po pierwszym rozłożeniu wydaje się dość solidną konstrukcją.
Podane przez producenta wymiary to 210 długości i 90 szerokości, bałem się że się nie zmieszczę przy moich 186cm wzrostu ale jednak ! mogę położyć się wyprostowany nie dotykając stopami ani czubkiem głowy namiotu(chociaż zostaje tylko po parę cm z każdej strony). Szeroki na 90cm faktycznie jest, spokojnie wejdę tam z plecakiem i butami, awaryjnie mogą w nim przespać noc nawet 2 osoby chociaż raczej szczupłe. Jakość wykonania jak na tą cenę jest w porządku, wiadomo nie jest to nie wiadomo co, ale czego można oczekiwać za 100zł? w zestawie dostajemy 11 szpilek, 8 do namiotu i 3 do odciągów, ja użyłem tylko 7 z tych 11 i spokojnie można te 4 odrzucić by zbić troszkę wagi. Producent podaje wagę 1.3kg, niestety nie mam jak tego sprawdzić ale biorąc namiot do ręki faktycznie nie wydaje się być cięższy niż podana waga. W poniedziałek wybieram się w teren na 3 dni, wtedy przetestuję namiot lepiej i porobię fotki :)
ODPOWIEDZ